Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula műtét-dilemmák fórum

Orrmandula műtét-dilemmák (beszélgetős fórum)


2012. okt. 25. 15:36
Én csak magamról tudok nyilatkozni. Nekem ovis koromban (még időszámításunk előtt^^) vették ki a manduláim, mert ha megfáztam olyan szinten bedurrantak, hogy alig kaptam levegőt. Szó szerint. Akkor ugyan nem örültem a műtétnek, mert nem volt még akkor altatás és hát minden egyes percére emlékszem, de azóta is alig vagyok beteg. Ha kisfiamnak úgy alakul, hogy ki kell venni a manduláit, biztos hogy nem gondolkozom rajta. Szerintem vetesd ki a gyerkőcnek, az ő érdeke. Orvosok nem hiába javasolják.
2012. okt. 25. 15:16

Én kivetettem, most 3,5 éves korában, hasonló okoból mint te. Lassan 2 hónapja megy az ovi, de még nem volt beteg. Most van egy kis nátha. tavaly folyamatosan visszaesett.

Én nem bántam meg, annak ellenére, hogy az én kisfiam roppant nehezen viselte a műtét utáni napot, de ez a rossza altatásnak a következménye sajnos :(

2012. okt. 25. 15:08

Szerintem mielőtt megoperáltatod, próbáljátok ki az otthoni arcüreg öblítést napi 1-2x, csodákra képes.

Sinus Rinse a neve, itt láthatsz róla videót :)


[link]

2012. okt. 25. 15:06

Szia!


3 éves volt a fiam amikor kivették az orr ill. garat manduláját.

Hasonló okból, mint neked (a hallása kezdett megromlani, mert a váladék rossz irányba ment ha ment,és rengeteget volt a füle begygyulladva ill. szintén nehezen volt üríthető az orra).


Most 7 éves...azóta semmilyen füles gondunk nem volt, egészen egy héttel ezelőttig...ismét középfül gyulladás...és kiderült, hogy visszanőtt egy kis része, a lehető legrosszabb helyre az orrmandulájából...


DE egy percét sem bánom, hogy kivették akkor neki, és ha ismét hozzá kell nyúlni is fogom engedni, mert előtte rengeteget jártunk a Fül-Orr-Gégén, már látásból tudták kik vagyunk és miért jöhettünk, de utána majd 4 évig nyugalom volt...

2012. okt. 25. 14:53

Szerintem vetesd ki neki a manduláját.

Vegyél párásítót a szobába.

2012. okt. 25. 14:46

Sziasztok!

Kisfiam 3 éves múlt és már a 2. orvos javasolta az orrmandula műtétet. Eléggé tartok tőle. Kicsi, szűk az orrjárata, a váladék (amikor meg van fázva) nagyon nehezen tud ürülni, kvázi egy megfázásból nagyon nagyon nehezen kecmeredik ki:( neki nem folyik az orra, csak úgy jön ki belőle valami, ha előtte orrspray-t (termálvizest) használok., illetve orrcseppet. Most még az antibiotikus orrcsepp sem használt.

Több ismerősöm javasolta a pesti Nózi klinikát ahol átmossák az orrot, arcüreget, de ez megszünteti a problémát, a tünetet , viszont végleg nem oldja meg a problémát, az okot (vagyis ha túl szűk az orrjárat, akkor nehezen ürül és fennál mindig a veszélye a fertőzésnek). Illetve a sószoba használat (kúraszerűen) jót tesz-e ebben az esetben?

Érdeklődnék kinek volt a gyerkőcnél ilyen tapasztalat, sort került-e orrmandula műtétre stb.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, csak este 7 után leszek gépnél hogy válaszolni tudjak.

Üdv

Egy aggódó anyuka, Kata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook