Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok? fórum

Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
86. mafalda (válaszként erre: 85. - Ikrekanyukája)
2012. dec. 18. 12:42

Örülök a sikeres utadnak!Biztos nagy élmény volt a gyerekeknek!

Neked meg jó pihenést,...bár ez épp most nem aktuális:))Aztán meg még néhány évis se:))

2012. dec. 13. 12:36
Jelentem, az utazás nagyon jól sikerült! A fiúk nagyon együttműködőek voltak, nem volt hiszti. A priority boarding hasznos volt, mert nem láttam, hogy bárkit is előreengedtek volna - bár az összes kisgyerekes igényelt priority boarding-ot. Mindkét alkalommal mi voltunk az elsők, akik felszálltak a gépre :-) Az ikerbabakocsi is nagyon hasznos volt, mert egyrészt a kabátokat abba tudtam pakolni, másrészt nem rohangáltak a gyerekek összevissza a reptéren. Az ellenőrzésnél volt érdekes, amikor nekem ugye csizmát le, kabát le mindenkiről, babakocsi összehajt és feltesz a szalagra, s aztán egyenként átmenni... De olyan ügyesek voltak a fiúk, hogy le a kalappal. A hajnali visszaútnál azért volt egy kis hiszti, hogy nem kell biztonsági öv, meg hogy ki akar az ablaknál ülni, stb. De hamar elcsendesedtek. A 2,5 órás út alatt folyamatosan szórakoztatni kellett őket, ha láttam, hogy unnak valamit, újabb és újabb meglepetéseket (játék, könyv, nasi) húztam elő a kézipoggyászomból. Nekem biztos lett pár ősz hajszálam, de megérte! Az emberek segítőkészek voltak mindenütt, amiért nagyon hálás vagyok. Örülök, hogy bevállaltam :-)
84. taesho (válaszként erre: 83. - Jennifer__)
2012. dec. 10. 01:02

Együtt a család? Mert akkor nem nagyon kell semmi extra. Legyen személyi/útlevél, de nem kell semmilyen nyilatkozat. Ha csak egyik szülőnél él a gyerek akkor speciálisabb a helyzet. Itt volt ez kérdés mostanság és van közte idevágó válasz is ott:

[link]


(Román állampolgároknak ez sokkal szigorúbb, ha esetleg erdélyi magyar lennél mondjuk, még a wizzair is figyelmeztet rá.)

2012. dec. 9. 23:04
Kérdés: kell e vmilyen nyilatkozat apuka részéről h engedélyezi az utat?
82. taesho (válaszként erre: 81. - Jennifer__)
2012. dec. 9. 00:58
Remélem te nem vettél priorityt, mert a pici miatt amúgy is előre mehettek! Így majdnem oda ülhetsz ahová akarsz. Mert ugye vészkijárati sorba nyilván nem.
2012. dec. 6. 10:35
én is.. Én szintén 20-án indulok két kisgyerekkel,egy 5évessel,és egy 5 hónapossal,,
2012. dec. 6. 01:03
Kíváncsi lennék,hogy sikerült az utazás???
79. taesho (válaszként erre: 73. - Ikrekanyukája)
2012. dec. 5. 01:05
Felesleges volt priorityt fizetni. A gyerekek miatt amúgyis előre engedtek volna... :(
78. zakajeo (válaszként erre: 73. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 30. 16:53
nálunk először kinyitották a busz ajtaját ott ahol az elsőbbségisek vannak és aztán csak a többit...másrészt biztosan fognak segiteni,nekem a személyzet is segitett,a gépgyomrábabepakolóemberkék,ha gyorsan akarnak végezni úgysem hagynak sokáig kinlódni:))
77. Fiatal nő (válaszként erre: 76. - Fiatal nő)
2012. okt. 30. 14:22

Sőt, csak rosszabbodott tőle a helyzet. Csináltam én akkor mindent, csak fejen nem álltam, de a fájdalom csak rosszabb lett.


És az is érdekes, hogy mindezeket csak odafelé tapasztalom, visszafelé sosem. Erre még nem jöttem rá, miért lehet. Pedig már tizenkétszer repültem...

76. Fiatal nő (válaszként erre: 69. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 30. 14:12

Nem volt sosem gyulladásom és megfázva sem voltam... Sőt, a hallásom is meglehetősen jó, jobb az átlagosnál.

Sosem tövig dugom be, csak éppen hogy. Akkor éreztem úgy, mintha kilyukadt volna, amikor nem dugtam be... (és nem voltam beteg) De ennek most utána fogok nézni.


Mellesleg a rágó is megvolt már, meg nyelés is, ahogy azt KORÁBBAN MÁR ÍRTAM, de NEM HASZNÁLT...

75. ikrekanyukája (válaszként erre: 74. - Csinita)
2012. okt. 30. 13:51
Köszi mindenkinek a tanácsokat!
74. Csinita (válaszként erre: 73. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 29. 10:44
Sok szerencset! Biztos minden rendben lesz! A Priority Boarding az mindenkepp kellett, jobb lesz igy. Az emberek meg segiteni fognak, meglatod! Jo utat!
2012. okt. 29. 09:40
Lefoglaltam a jegyeket, megyünk! :-) (Nem nyaralás lesz, nekem muszáj mennem, kérdés csak az volt, hogy vigyem-e a gyerekeket.) Végülis ülőhelyet nem foglaltam (plusz egy húszezres lett volna), úgyhogy csak priority boarding-ot kértem, aminek nem tudom, van-e értelme, mert amíg ott bénázok a babakocsival, addigra mindenki fel fog surranni mellettünk a gépre, de sebaj. Bízom embertársaim segítőkészségében...
72. ikrekanyukája (válaszként erre: 71. - Csinita)
2012. okt. 29. 09:38
A mindennapokban már nemigen használjuk, (hetek óta nem ültek benne), de úgy érzem, talán biztonságot ad nekik, ha ott csücsülhetnek a hajnali álmosságukban. Meg néha egy nagyobb reptéren a kapuhoz eljutni is hosszú sétát igényel, úgyhogy visszük a babakocsit. Szerencsére egy mozdulattal összecsukható.
71. Csinita (válaszként erre: 68. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 29. 08:30
Ugy van, ahogy az elottem hozzaszolo irta. A gep lepcsojenel kel hagyni, egeszen addig viheted, ott kell osszecsukni. Mi mindig vittunk. De persze ez attol is fugg, hogy mennyire vannak el a gyerekeid a babakocsiban. Ha szeretik es siman elulnek benne, akkor szerintem erdemes vinni mindenkepp. Osszecsukasnal, esetleges lepcsozesnel ugyis fognak segiteni.
70. zakajeo (válaszként erre: 68. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 27. 23:55
a gépig elviheted a kocsit csak a lépcsőnél kell átadnod és leszálláskor a lépcsőnél fog várni...wizzairnál nekünk igy volt,de ha viszed fel ne add poggyászba mert akkor nem sok értelme van....nem tudom az ikerkocsi mennyivel macerásabb reptéren mint a sima,abban te profibb vagy:)
69. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Fiatal nő)
2012. okt. 27. 16:39
Nagy szerencséd volt eddig, hogy nem lett bajod tőle. A füled akkor fáj a fel és le szálláskor, ha van egy enyhe gyulladásod, vagy meg vagy fázva, akár csak egy kicsit is. (Tapasztalatból beszélek, több mint 20 éve repkedek és teszem mindezt gyermekkorban heggesedett dobhártyákkal.) Ezen a bedugás nem segít, viszont a dobhártyád nem tudja megfelelően kikompenzálni a nyomás különbséget. Úgyhogy, ha azt akarod, hogy kilyukadjon a dobhártyád, akkor csak dugdoss a füledbe vattát, de semmi esetre se kínozz vele egy kisgyereket. Inkább kapj be egy rágót, vagy iszogass és jobban jársz.
2012. okt. 27. 16:22
Babakocsit érdemes vinni? Valaki azt tanácsolta, hogy vigyek, mert nagy hasznát veszem. De lehet, hogy csak plusz macera még azt is cipelni.
67. Fiatal nő (válaszként erre: 66. - Fiatal nő)
2012. okt. 26. 07:40
Ja és a nyeléssel sem lett jobb...
66. Fiatal nő (válaszként erre: 64. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 26. 07:40

Én is mindig bedugom és semmi bajom. Igaz, nálam csak odafelé szokott kelleni a leszállásnál, visszafelé érdekes módon sosem szoktam érezni.


Első két (retúr) repülőutamon semmi probléma nem volt, harmadjára azt hittem majd' megőrülök kis híja volt, hogy nem fakadtam sírva. Azóta bedugom és teljesen el tudom viselni, semmi probléma.


Kisebb gyereknél sem hinném, hogy probléma lenne, ha bedugják. Nálam egyébként a meleg egyáltalán nem használt, azzal próbálkoztam, amikor először éreztem azt a nagy fájdalmat...

2012. okt. 25. 15:46
nálunk meleg poharat adtak a légikisérők mikor nagyon fájt a gyerekek füle...a kicsit szoptattam mindig le és felszállásnál....jó lehet a cukorka is nagyobbaknak
64. VendrinerPiroska (válaszként erre: 40. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 15:44
Nem szabad a fület bedugni!!!!! Inkább oda kell adni egy adag löttyöt az aprónak. Ha kortyolgat és nyel, akkor nem fog feszíteni a füle.
63. zakajeo (válaszként erre: 57. - Csinita)
2012. okt. 25. 15:38
engem Ferihegyen mindig bár volt hogy nem mondták de én megyek majd szólnak ha nem tetszik:)Németországban hazafelé már nem:( Eindhovenben is mindig mehettünk elől...biztosan személyzet függő is ,de én nem várom meg hogy szóljanak és nem szoktak visszaküldeni többnyire
62. Csinita (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 25. 14:48

Nem, nem kertunk. Lehet kellett volna...

A fapadosoknal, mi eddig nem kaptunk soha elsobbsegit.

De repultunk mar a fiukkal Lufthansaval is, ott nem kellett priority boarding-ot fizetni, ott automatikusan jar az elsobbseg a gyermekeseknek. Tudom, az nem fapados...

61. Csinita (válaszként erre: 30. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:45

Szerintem nem lesz gond, majd elalsznaak utkozben is :)

Az en fiaim is 4 honapos koruk ota teljesen atalusszak az ejszakat, keles/eves nelkul, 11-12 orat. 9 korul szoktak kelni. Ketszer utaztunk mi is hajnali geppel, siman felkeltek, de aztan vegig komaztak az uton. A repuloutat szinte vegig aludtak.

Persze ez szerintem minden gyereknel mas.

Amit irtak a tobbiek, hogy vegyel Priority Boarding-ot, az jo otlet!

Sok szerencset!

2012. okt. 25. 14:45

PRIORITY BORDING


Ilyen kicsi gyerekekkel csak így szabad fapadoson utazni-nem 2 Ft de hidd el megéri!

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Csinita)
2012. okt. 25. 14:42
És amikor a jegyet foglaltad, kértél hozzá elsőbbségi beszállást?
58. Fiatal nő (válaszként erre: 46. - Zakajeo)
2012. okt. 25. 14:34

Akkor személyzetfüggő...

Egy hete a 6 év körüli lányokat előreengedték a szülővel...

2012. okt. 25. 14:33
Ja, valaki irta, hogy kisgyermekesek elsobbseget elveznek a Ryanairnel. Mi mar ketszer repultunk a fiukkal Ryanairrel es ketszer Wizairrel, egyiknel sem volt elsobbsegunk, vegig kellett allni a sort, tok utolsok voltunk. Mindegyik ut alkalmaval 2 ev alatt voltak a fiuk. Az elso utjukon 9 honaposak voltak es nem engedtek minket elore :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook