Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy borzasztóan rossz szokás, a körömrágás... fórum

Egy borzasztóan rossz szokás, a körömrágás... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 13. 14:08

Sziasztok!

Én is profi körömrágó voltam,nagyon nagyon sokáig..:(Nálam sem váltak be a szüleim tanácsai,tiltásai,segédeszközei..Tudtuk,hogy ez nem szokás kérdése,hanem a belső szorongás levezetése.Majd már asszonyként egy óriási törés adta az erőt ahhoz,hogy ne rágjam tovább az amúgy gyönyörű hosszúkás körmeimet.A volt férjem akkor lépett le egy "plázacicával",és akkor az önértékelésem mélypontján döntöttem eme egyik formáján a lelkem egészségesebbé tételéhez..:)Azóta,a körmöm gyönyörű,sokan hiszik műkörmöknek..

Első lépés tehát:ne szorongj,kezeld a félelmeidet,és a legfontosabb,NÉZZ tükörbe:gyönyörű vagy!!:)))

38. a6d5a14c21 (válaszként erre: 33. - Cservenák Vali)
2009. jún. 7. 19:37

Szia!


Sajnos én is nagy köröm rágós voltam.Mindent kipróbált velem anyukám ami csak létezett,persze semmi nem használt.Aztán mikor elkezdtem tini lenni,már persze a többi lány növesztette a körmét,meg lakkozta,szóval kezdett fontossá válni hogyan nézünk ki,milyen a kezünk.megpróbáltam leszokni,volt,hogy 2-3hétig simán meg álltam-iszonyat nagy erőfeszítés volt-és nőttek is,aztán elszakadt a cérna és kezdődött minden újra...

Nekem is csak a műköröm segített végül.


Tudom,hogy még csak 10éves a kislányod és én sem támogatom,hogy kislányok műkörömmel rohangáljanak(nekem az sem tetszik amikor 14évesen megpróbál 25-nek kinézni valaki...)de pont a múltkor beszélgettem ezekről a dolgokról a műkörmösömmel és ő mondta,hogy neki is van a szomszédjában egy kislány aki hasonló problémákkal küzd.Ő véresre rágja a körmeit,hamar kap így mindenféle fertőzést,sebesedést,tehát nála már egészségügyi kérdési is ez abszolút,nem "csak" esztétikai.Na és neki szokott építeni a műkörmösöm körmöt,de teljesen rövidet,és természeteset.Szinte csak egy kemény vastag réted a rendes körmökön,de attól megóvja,hogy lerágja a sajátot...lehet,hogy egy próbát nektek is megérne a dolog!

37. g_eszter (válaszként erre: 35. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 7. 19:29

Orulok, h megoldodtak a koromragasi problemaid..

Igazad van, h egy gyerek meg nem foglalkozik a kormeivel..en sem foglalkoztam, most megvan a kara, mert eleg rovidek a kormeim,s kisse deformalt par :(

36. g_eszter (válaszként erre: 33. - Cservenák Vali)
2009. jún. 7. 19:24
Kiskoromban en is ragtam a kormeim, anyukam engem sem tudott leszoktatni. Aztan nagyapam mondta egyszer, h vetessek koromlakkot, s beszeljem meg anyukammal, h ha festhetem a kormom, akkor nem ragom tobbet. Ram valahogy hatassal volt a valamit-valamiert, s abba is hagytam a koromragast, s azota se tert vissza. Talan egy probat meger az ilyesmi, ha megprobalsz kompromisszumot kotni.
35. 1e8f358d6a (válaszként erre: 33. - Cservenák Vali)
2009. jún. 7. 11:27

én nagyon komoly körömrágós voltam, és a műköröm segített.

Tudom, hogy a 10 éves lányod esetében ez még nem igazán jöhet szóba.


Sajnos nem tudok nagyon mit tanácsolni, én is mindent kipróbáltam, a keserű, gyógyszertáros cuccoktól kezdve mindent.

Anyuék kicsi koromban bepirospaprikázták a körmeimt, vagy volt, hogy leragasztották.

tök mindegy volt.



Egy egy nagyon komoly függőség, és csak nehezen lehet róla leszokni. Főleg, így 10 éves korban a kislányod még nem igazán tarthatja fontosnak, hogy milyenek a körmei, majd ha picit idősebb lesz, iszonyatosan fogja szégyelni. :( Akkor majd jön a takargatás, a próbálkozás a leszokásra.


Én már csak tudom sajnos.


Volt, hogy 3 hónapig nem rágtam, szépen megnőttek, aztán jött egy picit nagyobb stresszhatás, és kész. Újból elkezdtem.

34. g_eszter (válaszként erre: 1. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 7. 11:17

Azert mesz manikuroshoz, hogy szep legyen a kezed, nincs mit szegyelni rajta :)

nekem is csunya, kicsi, toredezett, gyenge kormeim voltak, amikor elmentem mukormot tetetni. A manikuros nem azert van, h ilyesmiert megszoljon. :)

2008. dec. 10. 10:52
Én rágtam a körmöm kb 17 éves koromig,de aztán valahogy abba maradt ,de sajnos a 10 éves lányom tövig lerágja és azért nem rágtam annyira le mint ő,elsem tudom képzelni,hogy,hogyszoktassam le róla,van valakinek jó tippje azt nagyon megköszönném!!!
32. c4f059c04b (válaszként erre: 28. - Bond3)
2008. okt. 28. 08:20
mindakettő! szeretnék én is gitározni :)
2008. okt. 27. 08:31
Én nem rágom hanem letépegetem a végét tövig, ha depis vagyok:( Sajna most megint olyan csúnya:(
2008. okt. 27. 08:23
Ha nem lenne műkörmöm, akkor még a mai napig is rágnám...
2008. okt. 27. 08:17
azóta már én is leszoktam, igaz, műköröm kellett hozzá...
28. bond3
2008. okt. 26. 23:41
én 13 évig rágtam, utána leszoktam róla, csak akarat és cél kérdése(választhattam, körömrágás vagy gitár:))
2008. okt. 25. 20:04
Rágom 23 éve, de szebb formára ,mint ahogy egyesek ollóval le tudnák vágni. Ha nem rágom akkor se vágom, hanem reszelem.
2008. okt. 25. 19:38
aki rágja a körmét az hazudik és lop - igy mondják öseink
2008. febr. 9. 19:57
Hát igen, az idegesség nagyban hozzájárul ehhez az undorító szokáshoz.
2008. febr. 9. 19:52

sziasztok

én körömrágó vagyok, bevallom..

és azt is bevallom hogy nehezebb leszokni rola mint betartani a diétámat..

1szer egy éven keresztül nem rágtam.. de jott az érettségi, a szobeli elötti nap lerágtam az összeset és azóta sem tudok leszokni rola..

ezelött az egy év elött és az érettségi ota is csak rágom rágom, és egyszerüen nem tudok leszokni...

2008. febr. 9. 19:05
Nekem is van olyan keserű izém, és lehet hogy hülyének fogtok nézni, de engem az a keserű íz sem akadályoz meg a körömrágában. Igaz,hogy kellemetlen az első percekben, de utána nagyon hamar lekopik a rossz íz a körmökről. De elhatároztam, hogy tetetek fel műkörmöt, csak még - nehogy véletlen könnyen menjenek a dolgok - kezelnem kell a szemölcseimet a kezemen, összesen két darab van, mindkettő a mutatóujjakon, ráadásul a köröm tövében, tehát először azoktól kell megszabadulnom. Használok rá ecsetelőt, remélem pár héten belül elmúlnak.
22. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - Gyöngyi)
2008. febr. 9. 18:30

Igen. Emlékszem. A lányomnak használtu ujjszobás ellen. A reakciója:


Anya, azzal az érdekes ízűvel mikor kened be megint a körmöm???

2008. febr. 9. 18:26
Én körömrágós vagyok. Kipróbáltam a műkörmöket, de idegesített. Nem tövig rágom, csak formásra. Bár, míg terhes voltam, egyszersem rágtam le, a babák miatt, de azóta visszaszoktam. De nem csúnyák a körmeim. Lehet szépen is rágni. :))
2008. febr. 9. 18:25
Patikában kapható egy körömlakk, a gyerekeknek ezzel szokták kenni a körmét, hogy ne rágja. Borzasztó keserű íze van!
2008. febr. 9. 18:22
talan ez az egyetlen rossz szokas, amibe nem keveredtem bele, most mar el se kezdem, mert ha ennyire jo erzes, biztos erre is rakapnek
2008. febr. 9. 17:36
Én sosem rágtam!!
2008. febr. 9. 17:25

:DDDD


Én is imádom rágni.:))

2008. febr. 9. 17:10
köszike
15. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 13. - Ever)
2008. febr. 9. 09:04
Szia!!Régen,10 éve,még nekem is műkörmöm volt,de azóta csak a sajátom!Előtte én is rágtam,feltetettem,és leszoktam róla!Szép volt,és eszembe sem jutott,hogy rágjam:-)Szerintem próbáld meg,és az legyen a fejedben,hogy ezt nem rághatod le,mert akkor kidobott pénz az egész..stb!!Most a saját körmöm van,és nagyon szép,sokan azt hiszik,hogy mű!!
2008. febr. 9. 08:49

Ever!

Én is ezeken a dolgokon "rágódok" (ez a szó pont illik ide).:-). De elhatároztam, hogy hamarosan elmegyek körmöshöz, mert ez így nem állapot. Bár tudom, hogy iszonyúan fogom magam érzeni, miközben a műkörmös dolgozik, mert tudom,hogy mit gondol majd a nő: Úristen, ez a lány tényleg tövig rágta a körmét.

13. Ever
2008. febr. 8. 20:39
Sziasztok! Én is rágom a körmeim, és képtelen vagyok leszokni róla, pedig már majdnem minden ujjam körömágy gyulladásos... :( A műköröm tényleg segíthet? Attól félek, hogy azt is lerágnám...
2008. febr. 5. 08:58
Hát, az én körmeimen inkább csak segíthet egy körmös, mintsem elrontaná. :-)
11. hetessycintia (válaszként erre: 9. - LoLiNa)
2008. febr. 5. 08:23
Hát egy jó körmös nem teszi tönkre az igazi körmöt.De sajna találkoztam már olyannal,aki tönkre teszi.Hát meg kell nézni,hogy hová megy az ember.
2008. febr. 4. 17:14
Köszönöm a segítséget
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook