Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olcsó, egyszerű recepteket keresek fórum

Olcsó, egyszerű recepteket keresek (beszélgetős fórum)


2015. máj. 3. 10:58

Vannak itt jó dolgok!

Megérné, hogy ismét életre keltsük ezt a topikot is!


Pl. invisibl 4. sorszám alatt írt receptje, a sütőporos, maradék kajával felturbózott palacsintája, és egyéb finomságok!


Talán lesznek hozzá társak, és tudunk ebben is magunknak/másoknak összegyűjtögetni valamit!

2013. jún. 11. 19:29
:)
14. invisible (válaszként erre: 13. - 9d7907a17a)
2012. okt. 26. 07:44
Ezt a fajtáját nem ismertem eddig jaj de jó van új receptem amit készithetek :)Jó reggelt mindenkinek.☺
13. 9d7907a17a (válaszként erre: 10. - Edina51)
2012. okt. 26. 07:42

A kenyeres nokedlihez kevés zsiradékon kockára vágott kenyeret pirítasz, majd a nokedli főzővízéből egy nagyon keveset raksz hozzá, hogy éppen harapható legyen, ezután hozzászeded a lecsepegtetett nokedlit, amiből még kap egy kis nedvességet és a kenyér pont jó lesz.


Salátával, befőttel és köretnek is szeretjük.

12. Edina51 (válaszként erre: 11. - Invisible)
2012. okt. 25. 19:49
Ja,a prézlis tészta??:))
11. invisible (válaszként erre: 10. - Edina51)
2012. okt. 25. 18:45
Szerintem a kenyér morzsa meg pörkölése és a nokedlire rakva cukorral hintve egy egyszerű és finom édesség mi a családommal imádjuk,még ha van idehaza lekvár akkor avval bolonditom meg néha :)
10. Edina51 (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2012. okt. 25. 15:45
Mi az a kenyeres nokedli??
2012. okt. 25. 09:41
tarhonyás lecsó
8. invisible (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2012. okt. 25. 09:38
Ezek nagyon jók viszem is magamhoz :)
7. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - 0c97f662c3)
2012. okt. 25. 08:50
Tegnap indítottam egy főzős naplót,ha gondolod nézd meg.
2012. okt. 25. 07:47

Rántott cuccot ha panírozok, mindig többet csinálok, mert akkor mehet a fagyasztóba is pár adag, amit csak előkapok és sütöm ha kell. Így egy koszolással több adag étel is elkészül. De ez igaz lehet levesre, pörköltre, töltött káposztára, különböző tészta mártásokra.


A tészta és a rizs mindig gyorsan megvan, bármelyik lehet húsos, zöldséges. A rizs tojásos vagy a tészta mártásos.


Gyors a virsli a debreceni a lecsókolbász, sütheted főzheted.


A száraz főzeléknek valót manapság mindig beáztatom éjszakára egy nagy edény hideg vízbe és letakarom, felszív egy csomót, így nagyon hamar kész van belőle a főzelék. Én nem használok sem rántást, sem habarást a spenótot és a zöldborsót leszámítva semmihez, azokhoz meg alá sütöm, így nincs plusz edény mosogatáskor.


A levesben főtt akadékhoz csak egy kis főtt krumpli kell meg valami mártás. A paradicsom, a meggy, a fokhagyma pár perc alatt elkészül. Ha kicsit több a levesben főtt csonton a hús, akkor szoktam hagymát lesütni, mint a pörkölthöz, arra rakni a csontról leszedett husit, pici víz, pár percig rotyog, fehér kenyér és torma jár hozzá felénk.


Az előttem már leírt sűrű palacsintatészta dúsítása jó ötlet. Mehet bele hús vagy zöldség, kisebb nagyobb darabokban kisütöd. Ha marad akkor másnap esetleg egy kis frissföl és sajt a tetejére, be a sütőbe és kész.


Ha van kedved nokedlivel bajlódni a pörkölthöz, akkor készíts belőle többet, másnap jó lesz tojásos nokedlinek vagy kenyeres nokedlinek.


Amelyik nap kicsit több időd van előkészítheted a rakott krumplit vagy bármilyen más rakott zöldséget, hússal vagy hús mentesen, a hűtőben jó helye van, másnap csak meg kell sütni és kész a vacsi.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

5. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - 0c97f662c3)
2012. okt. 25. 07:32

Szia!


Pár hete szedtem össze valakinek itt a hoxán tízórais ötletet, az ő gyermeke akkor kezdte a sulit. Bemásoltam azt a levelet neked is és elküldtem privátban.

4. invisible (válaszként erre: 1. - 0c97f662c3)
2012. okt. 25. 07:23
Bekeversz sűrűbb palacsinta tésztát egy kis sütőporral,bele reszelsz szalámit vagy maradék húst ami van odahaza,hozzáadsz fűszert,megsütöd mind két felét,reszelsz sajtot rá felénk van olcsó növény sajt kis kechap rá és kész is a gyors hamis pizza...még 10 órásira is jó.
2012. okt. 25. 07:02

Mostanában az egyik kedvenc ételem a hagymás bab.

Egyszerű és nagyon nagyon finom:)


Bár az arányok 2 személy részére szólnak:


fél kiló fehér bab

10 deka füstölt szalonna

2 nagy vöröhagyma

2 füstölt ízű maggi kocka

1 gerezd fokhagyma

Só, bors.


A babot beáztatom előző este. Másnap mikor nekiállok az étel elkészítésének, felteszem főni a babot. Ha már forr, beleteszem a 2 füstölt ízesítésű maggi kockát, és addig főzöm a babot, amíg jól megpuhul. A szalonnát fölkockázom, megpirítom, hozzá adom a csíkokra vágott v.hagymát, és üvegesre pirítom. Ha kész, akkor hozzá öntöm a megfőtt babot a levével együtt, és adddig forralom, amíg kezd besűrűsödni. Ekkor adom hozzá a sót, borsot, fokhagymát.

Nagyon nagyon finom, múltkor alig vártam már, hogy éhes legyek, hogy újra enni tudjak belőle:D


Bár nem a leggyorsabban elkészíthető, de nagyon egyszerű.


Iskolába a gyereknek, körözött, májkrémes, sajtkrémes kenyér, 10 óraira egy gyümölcs.

2. n.diamond (válaszként erre: 1. - 0c97f662c3)
2012. okt. 25. 07:02

Én nem tudok, ennél fogva utálok főzni. Sajnos lassan eljön az idő, hogy kénytelen leszek (60 évesen)valamit a páromnak csinálni, mert az anyukám már fáradékonyabb.

Olcsó, egyszerú, kevés edény és kevés hozzávaló, rövid idő, kis mosogatás, csak ennyi az igényem :)

Ehhez van ötletetek? Ja és vásároli se kelljen sokat.

2012. okt. 25. 06:25

Sziasztok!


Nem tudom ki hogy van vele, de néha már nem tudom mit főzzek. Olyat, ami olcsó is, a család is szeresse és persze ne tartson órákig az előkészítés, mert munkából hazaérve már kevés az energiám.


De ötleteket várok arra is, hogy mit vigyen a gyerek suliba reggelire, tízóraira.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook