Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai fogváltás fórum

Korai fogváltás (beszélgetős fórum)


14. sajert (válaszként erre: 13. - Sanka02)
2012. nov. 7. 22:01
A hátsó nagy őrlők nincsenek kint, leellenőriztem :-). Az oviba is mondták, hogy van, akinek már 3,5 évesen elkezdődött, így a fiamnál is lehet... Már nem vagyok frászba, de azért elviszem holnap a fogorvoshoz :-)))).
13. Sanka02 (válaszként erre: 12. - Sajert)
2012. nov. 6. 19:55

Nekem egy szájsebész mondta, hogy teljesen normális, ha már elkezdődött a fogváltás.

Nem nézted, hogy hátul a nagy örlők kint vannak már?

Nálunk még nincs, de alul már duzzad az ínye.

12. sajert
2012. nov. 6. 19:26

Pont ma szólt a gyerek, mikor ette a kiflit, hogy ezt nem eszi meg, mert fáj a foga, ahogy harap. A frász kitört rajtam. Az alsó foga (ami elsők között jött ki, 5 hónapos korában) kicsit mozog. A tejfogak is nagyon korán kijöttek (másfél éves korára az összes kint volt). Január végén lesz 5 éves!!! Holnap fejlesztő tornája lesz délután, de holnapután viszem fogorvoshoz.

Egyébként teljesen ép a fogsora, nincs rajta egy lyuk se.

11. Sanka02 (válaszként erre: 10. - Georgina319)
2012. okt. 25. 12:35

Nem tudok róla, hogy megütötte volna.

Ma voltunk a háziorvosnál, és a d vitamint mondta, hogy szedje már. Szeptemberben adtam neki Multi tabs immuno kidet, abban meg szerintem volt d vitamin.

Én nem gondolnám, hogy vitamin hiány okozná.

Húgom ma délután megy egy szájsebészhez, rákérdez, és ha tanácsolja viszem fogorvoshoz.

2012. okt. 25. 12:27
A frontfogaknak elvileg 7 éves korban kellene cserélődniük. Az első maradó fog, a 6-os, azt nem váltja tejfog. Az 6 éves korban jön ki. Erre szokták azt hinni a szülők, hogy az is tejfog, és nem fordítanak elég figyelmet rá. A kisfiad nem ütötte be véletlenül a frontfogát, és azért mozog?
2012. okt. 25. 07:09

Nekem és a fiamnak is már 6 évesen meg volt az összes csontfogunk.

Nekem még mindig nagyon szépek a fogaim, bár hátul kellett már pótoltatnom kettőt. Szép szabályosak, nem torlódtak össze és nem romlandók a fogaim.


A fiam már nem ilyen szerencsés, na persze nem azért, mert hamar kinőttek a maradandó fogai, hanem azért, mert nem az én genetikai adottságaimat örökölte. Neki egy kicsit szabálytalanabb és sajnos van már tömött foga is és pótolt is van 1.


Nem hinném, hogy ez a fogváltással lenne összefüggésben, hanem inkább a genetikával.

2012. okt. 25. 06:22
Én mire általános iskolába mentem az összes fogam le volt cserélődve.
2012. okt. 24. 21:47
Köszönöm a válaszokat.
6. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 5. - Zsu0102)
2012. okt. 24. 20:43
Genetikailag is örökölhető:-(
5. zsu0102 (válaszként erre: 4. - Norci10)
2012. okt. 24. 20:28
Miért romlik hamarabb? Csak azért mert hamarabb kint van, vagy van valami más oka is? Ezért van minden maradó foga barazdazárva, szerintem ma már nem törvényszerű ez... Vagy legalábbis remélem:)
4. norci10 (válaszként erre: 2. - Zsu0102)
2012. okt. 24. 20:24
Akkor nekünk szerencsénk volt. Még fogszabályzó sem kellett. Gyönyörű fogai vannak. Csak hát így ugye hamarabb is romlik...
2012. okt. 24. 20:23
Ez sajnos nálunk is így volt. Nem kóros. 11 évesen kint volt az összes maradandó foga. Persze a bölcsességfog nem. :D
2012. okt. 24. 20:22
Nálunk 5 és fél évesen kezdődött. Most 9 éves múlt a lányom, már azok a fogai vannak kint, amiket 10-11 évesen váltanak(elvileg). Én is nyugtalankodtam a korai váltás miatt, de a fogorvos megnyugtatott mindig. Annyi hátránya van most, hogy nagyon pici az állkapcsa még, nem férnek be a fogai rendesen, nincs elég helyük még. Ezért hétfőn kapja meg az éjszakai fogszabályzóját, elvileg 1-2 év alatt szépen rendeződik.
2012. okt. 24. 20:16

Sziasztok!

Kisfiam februárban lesz 5 éves. Ma szólt, hogy lötyög az első metszőfoga. Nem korai még a fogváltás nála? Mutassam fogorvosnak?

Nálatok mikor, és melyik foggal kezdődött a váltás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook