Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerektartás.... Mit tehetek? fórum

Gyerektartás.... Mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 30. 12:56
Esetleg egy vagyonosodási vizsgálat az apuka ellen? Hogy miből költekezik, ha nincs jövedelme? A bíróság meg a végrehajtó azért nem biztos, hogy be fog jönni, mert egy ilyen fickónak szerintem van annyi esze, hogy a vagyona nem a saját nevén van... Akkor meg hiába a végzés, hiába a végrehajtó, nem tudnak mit lefoglalni!
32. Molly5 (válaszként erre: 26. - Zsanci79)
2012. nov. 30. 12:44
igy van ahogy leirtad én is ezt az utat jártam végig sajnos .A 3 gyermekemre a gyerektartás havi 30000 forint . De ahol tud keresztbe tesz az exem :(
31. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Zsanci79)
2012. okt. 24. 20:21
Látszik, hogy Te tapasztalatból írtál, és értelmesen össze is foglaltad a lényeget!
30. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Zsanci79)
2012. okt. 24. 20:20
Te jól összefoglaltad! Én is végigjártam a hasonló köröket, és szépen egyedül neveltem a gyerekemet amíg nagykorú nem lett. Mindent megtett az exem, hogy kikerülje a gyerektartás megfizetését.
29. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Bea0124)
2012. okt. 24. 20:16
Bocs, de csak akkor előlegezik meg a gyerektartás összegét, ha x összeg alatt van az egy főre eső jövedelmetek.Most nem tudom, hogy ez mennyi, ennek utána lehet nézni.
28. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Bea0124)
2012. okt. 24. 15:39

Nézd, én végigjártam, tapasztalatból beszéltem, nem légből kapott info.

Próbáltam objektívan és tárgyilagosan segíteni a kérdezőnek. De a laikusok mindent jobban tudnak :) Hoxa betegség:)


Sok sikert a kérdezőnek!

2012. okt. 24. 15:22

igen de ők már rég túl vannak az első pár "paragrafuson" azt gondolom meg mindenki tudja hogy elhúzódhat egy bírósági ügy

itt az apukának bőven van miből adnia szóval szerintem hamar fog menni lehet hogy az első idézés elegendő lesz.

26. zsanci79 (válaszként erre: 23. - Bea0124)
2012. okt. 24. 12:59

Eze azért nem ilyen egyszerű.

A bíróság nem előlegez meg semmit.

Első kör a bíróság--------megszületik a végzés X összegű gyerektartásról.

Apuka nem teljesít--------irány végrehajtó. ha van foglalható vagyontárgya, foglalnak, árvereznek. Csak a felgyülemlett hátralékot elégítik ki belőle, ha sikeres, előre nem fizetnek semmit.

A végrehajtás lezártáról a végrehajtó kiad egy végzést (ez alsó hangon is minimum fél év), amivel mehetsz a Gyámügyre, ahol kérheted a gyerektartás díj megelőlegezését. Akkor adják meg, ha 59 eFt alatt van az egy főre eső jövedelem. Amúgy nem kapsz egy fillért sem. 3 évig előlegezik meg, ami még egyszer 3 évvel megghosszbbítható.

Én ezt végigjártam, úgyhogy tudom. Persze én nulla forinttal jöttem ki ebből az egészből. De a lényeg, hogy nekik joguk van mindenhez!

2012. okt. 24. 12:35

Hát reméljük sikerülni fog azért én azt is elmondanám hogy megfenyegetett.Mégis mit képzel rohadék!

Azért írd majd meg hogy alakultak a dolgok.

24. c1a46ddede (válaszként erre: 23. - Bea0124)
2012. okt. 24. 12:20

Próbáltam vele beszélni. Sajnos az életem kioltásán kívül más ígéretet nem kaptam tőle.

Azt tudom igazolni, hogy eddig mennyit kaptam, mert bankszámlára küldte.

Jövő hétfőn találkozok egy ügyvéddel, akit megpróbálok felfogadni, és elindítom a keresetet.

Remélem a legjobbakat.


Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást! :)

2012. okt. 24. 12:11

Kicsit utána néztem állítólag akkor is kell fizetnie ha nincs bejelentett munkahelye.Ha van amit lefoglalhatnak,elárverezhetnek addig nincs veszve semmi.

Ha bizonyítani tudod hogy eddig fizetett és már nem akkor irány a bíróság.

a bíróság megelőlegezi a gyerektartást és amint lesz amiből vonják elég egy bankszámla és már vonni is fogják.


Én amúgy megpróbálnám meg beszélni vele.Kérj kevesebbet hátha abba belemegy és fizeti majd rendesen!

22. 2a69f78972 (válaszként erre: 21. - C1a46ddede)
2012. okt. 24. 11:46
Úristen!!!!!!!:(
21. c1a46ddede (válaszként erre: 20. - 2a69f78972)
2012. okt. 24. 11:43

Eszem ágáben nincs kitenni!!! Csak a jogalapot kérdeztem. Hiszen az apa konkrétan sorsára hagyja a nagylányát, akire pedig büszke lehetne. Persze ez nem az ő érdeme... :((


Sajnos az "édesapjától" a mai napig folyamatosan azt hallgatja, hogy

"mi a faszért születtél meg"

"én sosem akartam gyereket, pláne nem olyan hülyét, mint te"

"anyádat akkor kellett volna fejbe lőni, amikor terhes volt veled"

stb....

20. 2a69f78972 (válaszként erre: 12. - C1a46ddede)
2012. okt. 24. 11:36
Persze, hogy jogod van kitenni az utcára, csakhogy normális szülő ilyet nem tesz, hanem örül, ha okos gyereke van és tanul!
2012. okt. 24. 11:35
Szerintem ez elég bonyolult mi itt nem tudunk neked segíteni ha nem akarod abban hagyni akkor bíróság azt lesz ami lesz.
18. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - 2a69f78972)
2012. okt. 24. 11:35
Szóval ezt (nagykorú gyerek esetén) már nem gyerektartásnak, hanem rokontartásnak nevezi a Családjog és más az idevonatkozó törvény is.
17. zsanci79 (válaszként erre: 14. - C1a46ddede)
2012. okt. 24. 11:34
Bankszámláról is foglalnak, az az első. ha az ő nevén van a számla.
2012. okt. 24. 11:33

viszont ha ilyen jól megy apukának, akkor foglal a végrehajtó.

Nálunk is foglalta az autót, csak nem tudták elárverezni.....

De ha apukának vannak ilyen értékei, akkor foglalnak. Mire oda kerül a sor, addigra meg is lesz kb. fél éves tartozás, amit a bíróság megállapít. De ehhez el kell indulni!!!!

2012. okt. 24. 11:32

Most találtam ezt:


Meddig jár a gyermektartásdíj?

A gyermektartásdíj a gyermek nagykorúságáig jár, de ezt a joggyakorlat kitolja pár hónappal, amennyiben a gyermek már az iskola 12. évfolyama alatt betölti a 18. életévét, viszont csak a tanév végén fejezi be a középiskolai tanulmányait.

Ez esetben a tartásdíj a tanév végéig, illetve a tanulói jogviszony végéig jár. Amennyiben a gyermek nappali tagozaton továbbtanul, úgy az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanulmányai idejére szintén jogosult a tartásdíjra. Ez a továbbtanulás lehet egyetem, főiskola, de egy OKJ-s képzés is. Az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzése azt jelenti, hogy több diploma megszerzésének finanszírozására nem kötelezhető a szülő, azaz nem lehet a tanulmányokat végtelenségig a szülővel finanszíroztatni. Ez a gyakorlatban általában a nagykorú gyermek 23-25 éves koráig tart.

A nagykorú gyermek tartása egyébként is már a rokontartás kategóriájába tartozik a Családjogi törvényben, azaz itt a szülő saját létfenntartása már előbbre való a nagykorú gyermekénél és a gyermek magatartását is figyelembe kell venni a tartásdíj megállapításánál, ugyanis a szülő a gyermek tartásra való érdemtelenségére is hivatkozhat. Vizsgálja a bíróság, hogy hogyan tanul a nagykorú gyermek, ösztöndíjban részesül-e, folyamatosak-e a tanulmányai, meg tesz-e minden tőle elvárhatót a sikeres előmenetele érdekében.

A tartásdíj összegét itt már nem százalékos mértékben, hanem határozott összegben szokták meghatározni és általában alacsonyabb mértékben, mint a kiskorú gyermekeknél.

2012. okt. 24. 11:32

Sajnos ez az ember sohasem fog dolgozni.

A bankban több milliója van, mint ahány éves én vagyok... :(

Minden amit csinál, azt feketén csinálja....

2012. okt. 24. 11:30

23 éves korig, ha nappali tagozaton tanul.

Ismerősömnek megelőledgezték fél évig a gyerektartást, majd mikor az apukának volt fizetése levointák belőle + az ahavi esedékességet.

Amúgy a lányom apjáról van szó. Szóval tudom, mert anno rákérdeztem miért ennyit fizet az első házasságából született gyere után..

2012. okt. 24. 11:30

Egyébként ha az apa megteheti, hogy a nappali tagozaton tanuló gyereke után nem fizet 18 éves kora után, akkor az anyának is joga van a nappalin tanuló 18 éves gyerekét az utcára tenni, mondván: én már nem tartalak el tovább?????

Ez tényleg így megy???? :((((((((((

2012. okt. 24. 11:24

Már csak az én lányomat "kell" eltartania. Egyébként csak nekünk fizetett ennyit, a többi gyereke csak 6000 Ft-ot "érdemelt. Megtehette, hiszen ennek a közel 50 éves embernek összesen 9 év munkaviszonya van, akkor is csak minimálbérre volt végig bejelentve. (Saját cégébe)

Nekem azért fizetett ennyit, mert pontosan tudtam, hogy akár 7 számjegyű keresetei is voltak, de bizonyítani én sem tudtam volna.

És azt is tudom, hogy nemcsak az Apeh-nek, hanem a rendőrségnek is fájna, ha megtudnák, hogy miből él.

Persze bizonyítani nem tudom....

2012. okt. 24. 11:22

Egyébként a kutyát nem érdekelte hogy az én exem hogy költekezik, valamint a végrehajtási letiltó papír megérkezése után kilépett a munkahelyéről, és feketén dolgozik tovább.

Tudod, én arra már rájöttem, hogy nekeik csak jogaik vannak, de kötelességük nincs! És a törvény szerint ez kvázi így rendben is van.

9. 2a69f78972 (válaszként erre: 4. - Lili74)
2012. okt. 24. 11:18

Gyakorlatban én ezt másképp éltem meg, de legyen igazad!

Engem családjogi ügyvéd tájékoztatott a törvényről.

Ha csak azóta nem változott?

Nem vagyok ellendrukker!

2012. okt. 24. 11:18

Nem akarlak elkeseríteni, de ha nincs bejelentett jövedelme akkor nulla forint.

Én ezt végig jártam, még végrehajtásra is ment az ügy, semmi nem lett belőle. Rá van terhelve a fél házára, amivel ugye semmire nem megyek.

Hivatalos úton első a bíróság. Bemégy panasznapra, és beadod a keresetet. Egy hónap múlva kb. tárgyalás....

2012. okt. 24. 10:41

A gyermek 18éves koráig jár illetve nappali tagozatos diákként azt hiszem max 21vagy 22 éves korig.

De amúgy keress rá a törvényre!

45ezer nem semmi...főleg ha több gyerek is van.

Apropó nincs munkahelye,jövedelme hát szerintem akkor nem kötelezhető rá mondhatja hogy eltartott,ajándékba kapta stb.

Eltartott anyum is eltartott és havi 15000ft fizetett.

Szerintem örülj neki hogy eddig ennyit kaptál...ahogy már írtam fentebb is főleg ha több gyerek is van.


Amit tudsz tenni hogy bíróságra mész!Elmondod ott a panaszod és ott vagy segítenek vagy elküldenek hogy ilyen esetben nem tehetnek semmit.

Ja de elméletileg kell lennie a kezedben egy határozatnak amiben szerepelnie kell adatoknak.

6. 342bae44d8 (válaszként erre: 5. - 342bae44d8)
2012. okt. 24. 10:40
nappalin
2012. okt. 24. 10:40
23 éves korig ha tanul, szerintem csak igazolt jövedelem után, ami után adózik, amit az adóbevalláson bevall, 20% ha egy gyerek van ha több után fizet azt nem tudom
4. Lili74 (válaszként erre: 3. - 2a69f78972)
2012. okt. 24. 10:38
Ez nem egészen így van, itt is vannak feltételek, amikor igeni kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook