Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri 2 évre előre tervezni? Egyetem a cél fórum

Megéri 2 évre előre tervezni? Egyetem a cél (beszélgetős fórum)

2012. okt. 25. 15:24
Az előrehozott érettségi szűnik meg.
2012. okt. 25. 15:12
2013-tól már nem lesz őszi érettségi (ha jól tudom:)) most van/volt az utolsó ilyen..
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - C8a38212db)
2012. okt. 24. 13:33

Ezt így nehéz belőni, mert attól függ, hogy tudsz haladni. Mire mennyire emlékszel, mennyi időt tudsz a tanulásra szánni.

A helyedben semmi képp nem halasztanám az "utolsó" lehetőségre, mert ha reális cél, hogy megcsináld köv. májusban, akkor sokkal nagyobb lesz a motivációd, főleg, ha már befizetted a vizsgadíjat. Ha nem elég, amit teljesítettél, akkor meg lehet újra nekifutni.

2012. okt. 24. 11:48
Köszönöm a válaszokat, a biztatást. Kérnék még egy tanácsot, véleményt, hátha valaki még olvassa ezt a fórumot... Szóval szerintetek milyen elosztásban érdemes érettségiznem? Addig még lesz 3 időszak, mikor érettségi lesz, 2013 májusba, 2013-ban még ősz, illetve 2014 májusa... Ti a helyemben hány részre osztanátok fel a vizsgákat? Mind a háromra hagyjak valamilyen tantárgyat?
10. timycat (válaszként erre: 1. - C8a38212db)
2012. okt. 23. 23:47
nem, sőt, csak így előre tervezve lehet, még az irányt lődd be jól, hogy olyat tanulj, amiből meg lehet élni, tehetséged is van hozzá és az sem hátrány ha érdekel is
9. Zebra25 (válaszként erre: 5. - C8a38212db)
2012. okt. 23. 23:27

Igen, érdemes előre tervezni. És ugye az egyetemen is vannak olyan költségek amiket nem lehet előre bekalkulálni. Nálunk is van, hogy az oktatók nagy része azt a könyvet kéri amit mondjuk Ő írt. Szóval jól teszed ha előre gondolkodsz:)

Nagyon drukkolok.

2012. okt. 23. 23:12
Dehogy durva! Ügyes vagy nagyon! Nyelvvizsgát mindenképp csináld meg, sokkal egyszerűbb lesz úgy lediplomázni is, nem kell még azon is aggódnod a sok vizsga közben. De arra készülj fel, hogy nem leányálom munka mellett tanulni...(hacsak nem nappalis leszel...)
2012. okt. 23. 23:07
Egyáltalán nem, én jelenleg végzős vagyok egyetemen, de már felvettek egy másikra, és utána még szeretnék egy mesterképzést is, igenis előre kell tervezni. Sajnos sokba kerül újra érettségizni és nyelvvizsgázni, de megéri, nem csak azért, mert diplomával valamivel könnyebb, hanem mert életed legszebb évei lesznek, függetlenül a rengeteg vizsgától :) mindenképp vágj bele !!
6. c8a38212db (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2012. okt. 23. 23:05
:) Neked is sok sikert a tervekhez! ;)
5. c8a38212db (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. okt. 23. 23:05
Igen, azt tudom, hogy nem lesz olcsó... Egyedül matekból nem szeretnék érettségizni újra, minden másból viszont igen. + még nyelvvizsga, illetve annak az előkészítője, ugye az is pénz, ezért is gondoltam, hogy jobb 2 évre előre tervezni anyagi szempontból, nem pedig 2013 szeptemberében egyetemre menni...
2012. okt. 23. 23:00

Dehogy dúrva. Viszont nagyon drága ha újra akarsz érettségizni.

Mondjuk Én nem újra akartam hanem egy másik tárgyból szerettem volna, az pedig a földrajz volt és 19000 ft-ot fizettem ezért az 1 tantárgyért, kb 2 éve.

De mindenképp vágj bele.

3. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - C8a38212db)
2012. okt. 23. 22:59
Ilyen korban a legtöbben már jóval hosszabb időre is terveznek. Sokan már 14-15 évesen elhatározzák, hogy egyetemre mennek és tesznek is érte. Így 23 évesen véletlenül sem túlzás másfél évre előre tervezni, főleg, ha a jövőd múlhat rajta.
2012. okt. 23. 22:51

Nem,ahoz hogy elérd a célodat terveni kell.:-)

Én mindenképpen megcsinálnám a helyedbe,biztos fantasztikus érzés lesz ha véghez viszed.

Én is 23éves vagyok,mehetnek egyetemre..nekem is ujra kellene erettsegiznem,mert en is az ,,eppenhhogy,, kategoria lettem,de engem nem erdekel.

Más érdekel..és vannak is terveim.:-)


Sok sikert hozzá,csináld meg!;)

2012. okt. 23. 22:43
2 éve érettségiztem, de nem lett túl jó, mivel akkoriban abszolút nem érdekelt a tanulás, csak anyuék kedvéért érettségiztem le, aztán hagytam az egész tanulást, elmentem dolgozni (fizikai munkakör). Mostanában egyre inkább megbánom, hogy nem tanultam, mikor csak az volt a dolgom, nem csak anyagiak tekintetében, hanem tényleg szeretnék sokkal többet tudni, többre vinni az életben. Mint írtam, gyenge lett az érettségim - nagyon gyenge, "éppen hogy kategória" -, ezért hogy egyetemre menjek, újra kellene érettségiznem, illetve úgy gondolom, egy nyelvvizsga sem ártana. Nem hiszem, hogy minden lemaradásomat be tudnám hozni a májusig érettségiig + ugye nyelvvizsga is ott van, ráadásul pénzt sem lenne rossz addig gyűjteni (nálam az egyetem csak úgy lesz lehetséges, ha el is költözök, mivel vidéki vagyok). Mostanában nagyon jól érzem magam, hogy lett célom, még a kis munkám is jobban megy, de néha belémvillan, hogy hahó, ez még 2 év... Nem túl durva ilyen előre tervezni? :) L23

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook