Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OTP hiteleinek indokolatlan emelései miatti visszafizetések fórum

OTP hiteleinek indokolatlan emelései miatti visszafizetések (tudásbázis kérdés)

25. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 22. - Kókusz)
2008. febr. 6. 07:47

Amit én találtam, abban 2005 szerepel, hát most már tényleg nem értek semmit! De mindegy... Nem hinném, hogy mi kapunk vissza pénzt, de azért még bízom benne, hogy jön egy sms és azt olvasom, hogy + X összeg :-), oké felébredtem és nem lóg bele a kezem a bilibe. Mindenesetre érdekes, még megnézem a GVH oldalát, hátha ott találok valamit erről, és ha igen bekopizom ide!

Szép napot mindenkinek!

24. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 23. - Kalmár Edit)
2008. febr. 6. 07:42
Hú! Hát nem irigyellek, mi is albérletben laktunk, és szinte ugyanannyit fizettünk albérletre, mint a házra... egy darabig, de igazad van ez akkor is a miénk. K... szemét az összes bank, de sajnos enélkül egy szimpla embernek nem lehet saját lakása, akár hogy is dolgozik.
2008. febr. 5. 20:13
Én 2002-ben vettem fel lakáshitel kölcsönt. Tehát 6 éve. Havi 58.000 ezret fizetek. Eddig közel 5 milliót kifizettem. De az elszámoláson, amit minden évben megkapok, azon kb. durván 500 ezer ment le. Hát ez a röhelyes. De nem tudtam mit csinálni, mivel albérletben laktam és ott is ki kellett fizetnem havi 50+rezsit. Ez már a sajátom lesz, de még hátra van 29 év, most 45 éves vagyok:))
2008. febr. 5. 17:22
Az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni. De a levélben, amit kaptunk, a Gazd. Versenyhivatal hivatalos végzéséből idéztek, ebben pedig az áll, hogy a 2003. június 16. előtt benyújtott hitelkérelmek tartoznak ide. Tehát nem a közjegyző, vagy a bankban aláírt szerződés dátuma számít!!!!
2008. febr. 5. 13:51
Még egy kérdés! Kitől tudom meg, hogy mennyi a kezelési költség. Erre csak %-os adatot találok. Ami ennyiből áll, hogy évi 3% vagy 1,7%. Nem tudom pontosan, mert nincs nálam a Közjegyzői Okirat. Mi alapján számolják akkor ki nekem a kezelési költséget, a felvett hitelre? Ja és persze semmi kivonatot nem kapunk! Olyan jó lenne ezeket a dolgokat érteni! Valaki... HELP!!!
20. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 19. - Kókusz)
2008. febr. 5. 13:49

Szia Kókusz!

Köszike a segítségedet. Ha jól értelmezem így Ti visszakapjátok a kezelési ktsg indokolatlanul felemelt részét! Mondjuk, ami Közleményt én olvastam a neten, bban két dátum volt: 2005. június 15. és 2005. augusztus 15.-i előtti hitelekre vonatkozóan. Tök jó, tehát amiért megbüntették, azt újra megteszi május 1-től. Hát, mi most komolyn fontolóra vettük, hogy bankot váltunk. Tegnap az OTP-nél kiderült, hogy ennél jobb hitelkonstrukciójuk nincs számunkra! Sajnos, mi most csak kamatot törlesztünk, tőkét nem, és a folyamatos kamatemelés miatt a teljes tartozásunk magasabb, mint a felvett összeg. Mindig októberben van évfordulónk, és tavaly a záró egyenlegünk magasabb volt, mint a nyitó egyenleg. Jó mi? szóval befizetünk több százezer forintot évante, folyamatosan nő a havi törlesztőrészlet és kiderül a végén, hogy még nem törlesztettünk semmit, hanem még több is a tartozás mint az előző évben! Így évek múlva mi lesz, ha folyamatosan növekszik a tartozás, és nem csökken??? Ja, és azt mondták, hogy érdemes a Takarékszövetkezetet megkérdezni hitellel kapcsolatosan, mert ők nem nagy bankok, és úgymond kisebb haszonnal is beérik. Jövő héten fogjuk magunkat a párommal és megyünk ajánlatokat kérni bankoktól. MAjd tájékozatatlak benneteket, hogy hol milyen sikerrel jártunk. Lényeg, hogy olyat kell keresni, ahol nem csak kamatot törlesztünk évekig.

Kókusz, bocsi Neked válaszoltam és a végén általánosban mindenkinek, még egyszer köszke Neked a választ.

2008. febr. 5. 12:43

Én nem tudom, mi az az előtörlesztés, meg végtörlesztés. De mi 2002-ben vettünk fel lakáshitelt. A kezelési költséget 2006. év elején felelmelték. Ez volt jogellenes a Versenyhivatal szerint. Leírom nektek a levelet, amit az OTP-től kaptunk (rövidítve, egyszerűsítve):

„A Gazdasági Versenyhivatal az OTP ellen a Forrás hitelek kezelési költségmaximumának 2006. jan.31-i hatállyal történő eltörlésével összefüggésben gazdasági erőfölénnyel való visszaélés miatt, hivatalból indult eljárásban meghozta az alábbi végzést: …kötelezi az OTP-t…-a 9000 Ft,- kezelési költség-maximum és ténylegesen megfizetett kezelési költség közötti különbözetet 2008.márc. 31-ig visszafizetni, s a max. 9000Ft-os kez. költséget visszaállítani. …Érintett személynek minősül az, aki 2003. június 16. előtt nyújtotta be a lakáskölcsön kérelmét.”

Idén január 1-től lett újra 9000 a kez. költség. Most visszakapjuk azt, amit törvénytelenül kellett fizetni. Viszont ugyanebben a levélben tájékoztat az OTP, hogy május 1-től még jobban megemeli a kez. költséget. Vagyis több lesz, mint amikor jogtalanul magasra emelték  Frankó, mi?

A másik, amit nem értek, hogyha ezt a pénzt nekünk kellene fizetni az OTP-nek, biztosan kamatos kamattal kellene. Ők viszont semmi kamatot nem adnak.

18. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 16. - Judyt00032)
2008. febr. 5. 09:54

Szia!

És Ti mikor vettétek fel a hitelt, fizettetek előtörlesztést, végtörlesztést vagy valami hasonlót? Előre is köszike a választ!

17. pmjudit (válaszként erre: 15. - E3e8ab07a5)
2008. febr. 5. 09:26
Nagyon jó lenne. Ha esetleg megtudsz vmit, légyszi szólj nekem is. Köszi!
2008. febr. 5. 09:26
Minket nem értesitettek irásban hanem egyszer csak rajta volt a számlán a pénz!Na akkor meg rohangáltunk hogy mi ez a pénz nehogy utána meg vissza kelljen adni!
15. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2008. febr. 5. 08:36
Szia! Én is pont emiatt találom érdekesnek. Semmit nem kaptunk arról, hogy mikor a hitelt folyósították milyen jogcímen, mennyit vontak le! De sajna nekem azt mondták, hogy nem jár vissza semmi, ha nem értesítenek írásban. Jó lenne megtudni, hogy pontosan hogy is van ez! Bízom benne van itt egy fórumozó, aki jártas a bankhitellel kapcsolatos dolgokban. Hátha ránk talál és segít.
14. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 12. - Kalmár Edit)
2008. febr. 5. 08:31
Szia! Szerintem előtörlesztésnek minősül a havi törlesztésed is! Lehet, hogy valami plusz emelés volt nálad, ami indokolatlan. Én is kiváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki Nálad!
2008. febr. 4. 19:34

Sziasztok!

Most néztem meg a lakáshitelünket, hát nem vagyok vidám. 2005. 09.05-én írtuk alá a közjegyzőnél. De milyen dolog ez, nem akkor kezdtük el intézni! Tehetek én róla, hogy az átfutási idő miatt lemaradtunk aug. 15-ről.? Nincs erre vmi jogorvoslat?

12. Kalmár Edit (válaszként erre: 11. - E3e8ab07a5)
2008. febr. 4. 19:13

Szia!

Én 2002-ben vettem fel a hitelt, de én sem fizettem előtörlesztést, hát kiváncsi leszek a továbbiakra.

11. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 10. - Kalmár Edit)
2008. febr. 4. 18:35

Szia! Voltam ma az OTP-nél, hat nem sok mindent jelentett. Lényeg, hogy mi a hitelszerződésünket 2005. augusztus 16-án írtuk alá, és visszafizetés azoknak jár, akik 2005.augusztus 15-ig vették fel a hitelt. Így nekünk nem jár, csak arra lennék kiváncsi, hogy valószínű nem 16-ai dátummal számolták ki az összegeket, hanem előtte. A 16-ai dátumkor a közjegyzőnél voltunk, és ott írtul alá a közjegyzői okiratot, ami nekünk egyben - mint ma kiderült - a hitelszerződésünk is! Szerinted nem kellene valami konkrét szerződést kapnunk? Na, de mindegy. Lényeg, hogy mindenkit értesítenek, akinek visszajár, szerintem Te ezért kaptad meg a körlevelet is, van esélyed így egy kis pluszra:-)

Kérlek írd meg majd mi lett a vége!

Még egyszer köszike a segítségedet és szép napot!

10. Kalmár Edit (válaszként erre: 9. - E3e8ab07a5)
2008. febr. 3. 19:04
Nincs mit, nagyon szivesen.
9. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 8. - Kalmár Edit)
2008. febr. 3. 18:20

Köszönöm mégegyszer. Hát akkor várok még, bár lehet, hogy egy telefont megér a dolog. Megkérhetlek rá, ha valamit megtudsz még róla, akkor értesíts?

Előre is köszi! Ha kapok esetleg vmit, vagy meg tudok vmi konkrétabbat szólok én is!

Még 1x köszönöm!

2008. febr. 3. 16:22
Ez csak egy körlevél féle volt.
7. Kalmár Edit (válaszként erre: 6. - E3e8ab07a5)
2008. febr. 3. 16:22
Én úgy értelmezem, hogyha nem történt előtörlesztés vagy végtörlesztés, akkor nem jár vissza semmi. Ez úgyis kiderül ebben a hónapban. Mindenkit akit érint értesiteni fogják. De az OTP. lakáshitel osztályon lehet érdeklődni.
6. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 5. - Kalmár Edit)
2008. febr. 3. 12:09
Köszönöm! Tehát akkor nekünk nem jár vissza semmi, mert nem fizettünk sem előtörlesztési sem végtörlesztési díjat? Vagy a havi törlesztés előtörlesztésnek minősül? Bocsi, de még mindig nem értem pontosan!
2008. febr. 3. 11:44
Pontosan: a megfizetett előtörlesztési és megfizetett végtörlesztési díjat visszafizeti.
2008. febr. 3. 11:41
2008. február 28-ig a megfizett előtörlesztési díjat visszafizeti az OTP Bank. (ez lemaradt)
2008. febr. 3. 11:39

Szia!


Én pénteken kaptam az otp-től levelet ebben az ügyben. A lényeg, hogy a visszatérítésről az érintett személyeket írásban közvetlenül értesítik.

2008. febr. 3. 11:32

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! 2oo5 augusztusában otp lakáshitelt vettünk fel. Még decemberben hallottam, hogy a Gazdasági Versenyhivatal megbüntette az OTP, mert indokolatlanul emelte a díjait, emiatt vissza kell fizetnie a károsultaknak az összeget. Sajnos pontosan nem találtam meg, hogy kiknek fizethet vissza az OTP. Nekünk az első 5 évre a törlesztörészletet havi 23ooo forintban határozták meg plusz ehhez jön még 5ooo forintos életbiztosítás és 8ooo ft LTP. Ehhez képest most már a havi törlesztés 31ooo forint plusz LTP plusz Életbiztosítás. Nem értesítenek bennünket, csak kb. félévente a svájci frank alakulásáról és így a törlesztőrészlet módusulásáról. Valaki tud erről vmit? Jár vissza nekünk valami, kérlek segítsetek! Hova fordulhatok, szerintem az OTP nem valószínű hogy segíteni, bizti elhajtana, ha látja rajtam, hogy nem vagyok tisztában a dologgal! Előre is köszike a segítséget!

2008. febr. 3. 11:24
OTP hiteleinek indokolatlan emelései miatti visszafizetések

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook