Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ötletek, tippek, nagyanyáink házipraktikái fórum

Ötletek, tippek, nagyanyáink házipraktikái (beszélgetős fórum)


2020. nov. 20. 09:30

Az eddigi bejegyzések a már bekövetkezett házi balesetek, ill. kisebb betegségek gyógymódjairól szólnak.


"Egészség, táplálkozás" témákban nincs hozzászólás, pedig a kettő igen szorosan összefügg.

2020. nov. 20. 08:36

Másfél év alatt 15 bejegyzés, nem sok, és ezek is lassan 13 év óta feledésbe merültek.

Pedig jó kis házi gyógymódok szerepelnek benne. Érdemes elolvasni őket.

15. zezsua
2008. jan. 8. 08:34
Elestem szenteste napján kint a ház elött a lépcsön,bevertem a könyököm lehorzsolódott a bőr stb.kék-zöld lett a kezem.A sebet lekezeltem a First folyadékkal és már a seb nem látszik,de még kék.Hamarabb eltünt a seb,mint a szinjátszás.Ez egy csodaszer szerintem minden háztartásban ott a helye.
2007. ápr. 18. 14:13
Sőt a First-öt még fülgyulladás esetén is lehet használni! Leégésre a kék krém (hűssítő)
2007. jan. 26. 19:36
Sziaztok!Én csatlakozom az Aloe Verás termékek nagyon jók én SM beteg vagyok de ezek a szerek csodára képes és nem utolsó sorban jó kereseti lehetőség!
2007. jan. 23. 15:25
csatlakozom juniperushoz, az Aloe Veras termékek közül a First folyadék nagyon-nagyon jó. és nem csak leégésre, hanem mindenféle csípésre, sőt, torokfájásra is. Nekem különösen a száraz köhögésnél segített sokat. Nekem ez olyan uinverzális, mindenre ezt használom, mindenhová magammal viszem.
11. Zsuccc
2006. okt. 1. 18:54
Szerintem darázscsípésre a legjobb ha egy hagymából levágunk egy darabot, és a levével többször bekenjük, mindig új szeletet kell vágni, hogy mindig bő leve legyen.
10. eee466847e (válaszként erre: 12. - Attika24)
2006. szept. 29. 20:17
Ezt elfelejtettem leírni. Nekem annak idején a gyermeorvos javasolta és a fiaimnál én is alkalmaztam, sikerrel. Az nem disznózsír volt, hanem a patikában lehetett kapni valami zsíros kencét.
2006. szept. 27. 09:08

Nagyanyám praktikái: Száraz köhögésre:hagymatea.

Cérnagilisztára: (gyermekeknél) sok fokhagyma.

Hasmenésre: egy kanál ecet.

Gyulladt bőrre (kelésre): nyers paradicsom.

2006. júl. 10. 15:21

Szaraz toredezett lestrapalt hajra egy jo kis pakolas:1 db 200 gr-os Majonez 4 kk olivaolaj 1-2 csepp citromle.Ezt jol osszekeverni rakenni a hajra 1 oran at bepakolva a hajon hagyni.Finom puha lesz tole a haj es nem fog annyira szalkasodni.


Miteszeres borre;

1 csomagolas (4gr)friss soreleszto vagy egyszeru eleszto es ehhez annyi tej hogy kremszeru masszat kapjunk.Vastagabb retegben felvisszuk a problemas helyekre es jo fel oraig mint a mumia meg sem mozdulunk,ha megszaradt lemossuk langyos vizzel.

7. moxy
2006. jún. 26. 14:50

a tejfol nem jo a leegett borre,mert affele faggyuretegkent muxik a borodon es nem hagyja tavozni,amit kell.

ezt a dokim mondta,mert tavaly eszmeletlenul leegtunk.

az aloet ajanlom mindenkinek,mert velunk csodakat tett,nagyon rovid ido alatt.mondjuk nem olcso.

6. Rekus (válaszként erre: 1. - Zazuka)
2006. jún. 26. 13:00

A nagymamám tejföllel kenegette annak a nagybátyám hátát kiskorában, ha leégett.:)


Innét jut eszembe:

Hajmosáskor az utolsó öblítésbe, ha raksz egy kicsi ecetet, vagy citromlevet, akkor fényesen csillog a hajad. De lehet gyógynövényeket is rakni bele.

A csipás szemet kamillafőzettel kell borogatni.

A viszeres lábra jó a kenyérvirág. (A virágokat zsírban kell kisütni, és a zsírral kenegetni a viszereket, de van már kenyérvirágtartalmú kenőcs is.)

Rovarcsípésen az ecetes vizes borogatás segít (csak csalamádé szagú leszel).

A darászcsípés nem duzzad fel annyira, ha széles pengéjű kést szorítasz a csípésre.

Szemölcsöt vérrehulló fecskefű nedvével kell kenegetni (kb 1 hétig naponta 1*, 2*, és utánna a szemölcs elpusztul, a bőr meg idővel lekopik) - vigyázni vele erős anyag, alaposan moss kezet utánna.

2006. jún. 5. 19:31

Hmm, köszi csajok!


Megjegyzem a tanácsokat.

4. szika (válaszként erre: 1. - Zazuka)
2006. jún. 2. 21:14
Nálam nagyon bevált, ősöreg trükk, hogy a leégett bőrre hideg tejfölt kell kenni, aztrajta tartani fél órát, és akkor újra, és amegint újra, mindaddig, amíg úgy érzed, hogy ég. Elég jól bezsívja a bőr. ja, és nem érdemes mozgolódni közben :)))) Nekem a rendes házitejfi vált be legjobban, de a boltban kapható minél magasabb zsírtartalmú tejföl jó. :))
2006. jún. 2. 18:18
Szintén nem nagyanyós, de jó. Bármilyen aloe vera tartalmú testápoló. Mondjuk vörösre égett bőrt csak nyugtatja és le fog hámlani, de ha nem durva pirulás, akkor a hámlás is elmarad.
2. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - Zazuka)
2006. jún. 2. 16:32

Szia! Én csak egy gyógymódot ismerek a leégett bürkére, de az nem nagyanyáink gyógymódja. Nem baj? :)))


Naxol, bár asszem éppen kivonják a forgalomból :((((((. Minden égésre nagyon jó, addig kell fujkodni, míg már nem ég a bőrfelület. Máris sajnálom, hogy kivonják a forgalomból, a nemtommi névre hallgató kistestvére alkalmatlan erre. Nálunk gyakran ég meg valamink sütés főzés közben, ha Naxol nem lett volna... hát gyerekek, akkor tuti vonyítottam volna nagyon sokszor.


De hát a megégett bőrt nem meggyógyítja, hanem felgyorsítja a regenerálódását, asszem, mert az égett bőr hamarosan leválik és alatta ott lesz a gyógyult. Szóval ha leégett a naptól / szolitól a bőr és le kell hámlania, akkor le fog.

2006. jún. 2. 11:33

Tudom, mostanában nem fenyeget ennek a veszélye, de milyen "gyógymódokat" ismertek leégett bőrre?

Mondjuk megelőzendő a hámlást, vagy kencét az égő bőrre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook