Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan lehet tudni/érezni, hogy szeret bennünket valaki? fórum

Honnan lehet tudni/érezni, hogy szeret bennünket valaki? (tudásbázis kérdés)


27. névtelenutazó (válaszként erre: 9. - 2b2a4a10d2)
2012. okt. 23. 13:53

A pasik nagy svindlerek mi....?

Nem tudom hogy jó-e ez az általánosítás. A pasik között is vannak normálisak és őszinték meg a nők között is vannak hazug, számító r*bancok. És ugyanez fordítva is igaz. Nem gondolnám hogy minden nő ártatlan mint a hová menő kisnyulacska...

26. d71ef05a8e (válaszként erre: 19. - Lycopersicon)
2012. okt. 23. 13:32

Nem, a névmások közszók, nem írjuk őket nagy kezdőbetűvel, csak a tulajdonneveket, az égtájakat (bár azok is az adott égtájak tulajdonnevei) és persze a mondat első betűjét. Levélben, internetes fórumokon a tisztelet kifejezéseként a megszólítást, az Ön, Te formákat, és a személyes névmások ragozott formáit (Benned, TÉged, Neked, Önnek, Önt, stb.) lehet nagy kezdőbetűvel írni, de az utóbbi nem helyesírási szabály.


Viszont éppen a tisztelet kifejezése miatt mindent, ami egyes szám első személyű, szerintem szerénytelenség és kicsit megmosolyogtató is nagy kezdőbetűvel írni.


Ne haragudjatok az okoskodásért, tényleg csak arra voltam kíváncsi, hogy az idézetben hogy is volt eredetikeg:)

25. junkies095 (válaszként erre: 22. - Mandula71)
2012. okt. 23. 13:19

nem,nem szereti a meccseket.. =)


csak,hogy én úgy veszem észre,hogy amikor átölel meg hozzám bújik csak azért teszi,mert szexre vágyik...

24. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Junkies095)
2012. okt. 23. 13:17
Onnan, hogy kérés nélkül is keresi a társaságos, és szívesen elidőzik veled.
23. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 18. - Junkies095)
2012. okt. 23. 13:12

"ebből is látszik, hogy nem szeret"


Már ez a 'szeret/nem szeret' is egy hibás gondolat.


Ha fontos hogy szeressenek, akkor mi függünk a szeretettől. Ez azt jelenti, hogy függünk másoktól. Szeretethiányosak vagyunk. A szeretethiányosok nem tudnak szeretetet adni, mert üresek. Csak kapni akarnak, mégpedig a másiktól.


De nagy a valószínűsége, hogy a "hasonló, hasonlót vonz" elve alapján a társad is szeretetképtelen, mert ő is szeretethiányban szenved.


És ekkor vagy unalmas függésben élünk a másikkal, vagy az egyikünk kikacsingat a kapcsolatból, mert energiát akar lopni valahonnan.

22. Mandula71 (válaszként erre: 18. - Junkies095)
2012. okt. 23. 12:56
Miből látszik? Nem hagyott ki miattad egy meccset?
21. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Junkies095)
2012. okt. 23. 12:55
Ez egy nagyon nehéz dolog. Mindenekelőtt ismerned kell önmagad annyira, hogy ismerj másokat. És még így is vannak lappangó tulajdonságok, amik bármikor előjöhetnek a másiknál. A szeretet nagy szó és a legtöbb emberben sérült. Nem tudunk szeretni. Csak azt hisszük, hogy ahogy mi szeretünk, az szeretet. De nem biztos, hogy az.
20. Mandula71 (válaszként erre: 19. - Lycopersicon)
2012. okt. 23. 12:55

"Azt tudom, hogy az Én, Te, Ő-t azzal kell írni. " Mióta?


A személyes névmásokat a magyar nyelvben nem írjuk nagy kezdőbetűkkel. Vagy már ez is változott?????

19. lycopersicon (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2012. okt. 23. 12:27

Ami azt illeti Én is bizonytalan vagyok ebben.

Nehezen tudom eldönteni, mikor kell nagybetű.

Azt tudom, hogy az Én, Te, Ő-t azzal kell írni.


Az Engem, Neked, Tiéd-ben nem vagyok biztos. Hol így írom, hol úgy. Láttam már ezt is, azt is írva hivatalos szövegben.


Esetleg, ha valaki ismeri a pontos szabályt felhomályosíthatna.


Az idézetet, saját szavaimmal fogalmaztam meg.


...de szerencsém van!

Itt a forrás:


[link]


A lényeg 1:45-től kezdősik!

18. junkies095 (válaszként erre: 16. - Dominós)
2012. okt. 23. 12:24
hát igen, ez milyen igaz...ebből is látszik,hogy nem szeret :')
17. dominós (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2012. okt. 23. 12:09
Biztos, hogy nem, ez egy hülye új divat (talán az angol mintára), hogy sokan az ént nagy betűvel írják, habár kicsi illetné.
2012. okt. 23. 12:07
Pölö nem csak oda nyúlkál, ha ketten vagytok, hanem megsimítja a hajadat, hátadat, arcodat, szemedbe néz, szeret nézni Téged, átkarol, és nem csak azért, hogy ledöntsön és meghágjon, hanem mert szereti a közelséged, Veled tervez, nem a haverokkal meg a TV-vel, még a meccset is kihagyja miattad...stb.
15. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Lycopersicon)
2012. okt. 23. 12:05
Bocsánat, nem ide illik, de: az Én és az Engem az eredetiben is nagy kezdőbetűvel van? Persze, tiszteljük önmagunkat is, de azért.....
14. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 10. - Lycopersicon)
2012. okt. 23. 12:04
Szép, szép az igaz, de ilyet a szélhámos pasik mindenféle gondolkodás nélkül kimondanak. A nők meg benyelik, aztán meg jön a fájdalom.
13. shilladora (válaszként erre: 10. - Lycopersicon)
2012. okt. 23. 11:57

ez gyönyörű, de a hazug pasik pont erre játszanak rá.


ez is csak hosszú távon igaz!

12. 2a69f78972 (válaszként erre: 10. - Lycopersicon)
2012. okt. 23. 11:34
Tökéletes !
2012. okt. 23. 11:27
De jó, hogy van internet...
2012. okt. 23. 11:27

Feldmár Andrástól van egy jó gondolatom erre.

Nem szó szerint kb. így hangzik:


Ha, amióta ismerlek sokkal jobb az életem, mint azelőtt volt, akkor Te szeretsz Engem!


Ha, amióta ismerlek sokkal nehezebb az életem, akkor Te nem szeretsz Engem. Annak ellenére, hogy folyton ezt hajtogatod.


Az, hogy Én téged szeretlek-e, azt csak Te tudod megmondani. Én gondolhatom, de csak Te tudhatod. Jobb-e, vagy rosszabb-e az életed, amióta Veled vagyok.


Kiegészítés:


Az a jó kapcsolat, amelyben jobban érzem Magam, mintha egyedül lennék.

9. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 4. - Junkies095)
2012. okt. 23. 11:25
Van egy rossz hírem. A pasik nagy svindlerek ám! Úgy ki tudják játszani a nőket, hogy az valami hihetetlen. Tudják mit mondjanak, tudják mit tegyenek - vagy éppen ne tegyenek, tudják mit kérdezzenek, sőt! Tudják, hogy mit akarunk hallani. A legjobb amit tehet egy nő, hogy nem adja könnyen magát. Flört, mosoly, kacérkodás mehet, de a szexel várnék a helyedben. Az a pasi aki csak a skalpokat gyűjti nem fogja kivárni azt az x hetet vagy x hónapot, amíg odaadod magad neki, hanem lelép az első adandó alkalommal amikor visszautasítottad. Az a pasi akinek fontos vagy vár. Kivárja a megfelelő alkalmat. A muffvadászok már kevésbé.
2012. okt. 23. 11:23

egyáltalán miért merül fel a kérdés?

bizalmatlan vagy?

miért akarná elhitetni, hogy szeret, miközben nem?

mióta tart a kapcsolat?

mi történt?

mi okozza a bizalomvesztésedet?


egyébként jó teszt, hogy éjjel, álmában ölel-e téged.

2012. okt. 23. 11:23
Ha valaki szerelmes beled,akkor jobban szeret a sajat eletenel is..mindig azt nezi,hoy neked jo legyen,hogy megkapd amit akarsz,hogy boldog legyel mellette..Es nem csak igerget,hanem teljesit is,a kozos jovotoket nezi. En az elejebe nem hittem el a paromnak,hogy szeret..azt hittem ,hogy azert mond mindent ,hogy megkapjon..de nem igy volt..mindent amit mondott mostanra mar be is teljesitette es en vagyok a legboldogabb mellette..:) nagyon szeressuk egymast es jol kijovunk..:) egyszer csak azt fogod erezni,hogy ez mas mind az eddigi azt hittem szerelmes vagyok..es a rozsaszin felhoktol nem fogod latni a valosagot..:) kb ez az igaz szerelem
2012. okt. 23. 11:16

Pfff!

Ha Te nem érzed, ezt nem lehet leírni!


Hogy írjam le Neked a fagyit, mikor mondjuk még sose ettél, na de azért képzeld el!??? :/

2012. okt. 23. 11:13
Azt belülről érzed, valamint a gesztusok elárulják!
2012. okt. 23. 11:13
De mégis...arra vagyok pontosan kíváncsi,hogy milyen érzés.Mert mondani bármit lehet, meg bizonyítani is, de mi van ha csak azért tesz dolgokat, hogy elhitesse,hogy szeret,miközben nem!?
2012. okt. 23. 11:12
Az idő nagy mágus! :)
2012. okt. 23. 11:11
Mi a különbség: hogy érezzem, hogy valaki csak szeret vagy szerelmes is?
2012. okt. 23. 11:11
Honnan lehet tudni/érezni hogy szeret bennünket valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook