Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki mi ez? fórum

Tudja valaki mi ez? (tudásbázis kérdés)


11. Roza78
2012. okt. 23. 12:57
Magyarul hurma vagy datolyaszilva, en nagyon szeretem csak miota itthon elek nem ettem, mert itt nagyon draga es nem olyan finom.
2012. okt. 23. 11:30

-Anya, miért kék ez a piros szilva?

-Mert még zöld.

2012. okt. 23. 11:16
Jó étvágyat! :)
2012. okt. 23. 11:10
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat,legalább már tudom mi ez:)
2012. okt. 23. 11:02

[link]


Szerintem ez az.

2012. okt. 23. 11:02

Ez vagy valami, vagy megy valahová.

De az biztos. Vagy nem!:)


Egyébként nem tudom.:(

2012. okt. 23. 11:01

"Latin neve: Diospyros kaki


Őshazája Ázsia, Japán, Kína és Korea. Leginkább elterjedt a szubtrópusi vidékeken, akár a hegyvidékeken, akár a lomberdőkben. A fa az ébenfák nemzetségéhez tartozik, maximális magassága 15 m. A levelek rövid levélnyélen ülnek, viaszos, sötétzöld színűek, fényesek és ép szélűek. Lombhullató, ősszel narancsvörösre vagy sárgára színeződnek. A zöldes-sárga virágok harang alakúak. A porzós virágok hármasával állnak és 1 cm nagyok, míg a termősek elérik a 3 cm-t. Termése lapos vagy gömbölyű. Az érett termés puha, ízes, zamatos. Színe lehet vörös, narancssárga vagy sárga. Az alapi részen jellemző a 4 tagú csésze. Sok fajta nem tartalmaz magot.

A termés csak rövid ideig tárolható. A gyümölcs húsa lecukrozva, zöld citromlével lecsepegtetve fogyasztható, de másként is fogyasztják: pl. joghurtokba, gyümölcssalátákba, tejes ételekbe téve. Lekvárnak is elkészíthető. Kalács vagy süteménytölteléknek is kiváló.

Magja pörkölés után kávépótlónak is kiváló."

2012. okt. 23. 11:01
Én kakiszilvának nézem. :)
2012. okt. 23. 10:59
[link] Itt van kép a termésről.Aki tud segítsen!!!
2012. okt. 23. 10:59
Egy kép sokat segítene....
2012. okt. 23. 10:56

A kertben találtunk egy kisebb méretű fát.És ilyen barack nagyságú,sárga termései vannak,de nem tudjuk,hogy mi lehet ez.A neve,mérgező-e vagy sem?

Szóval sárga színű,nagyjából nektarin nagyságú és elég kemény termés.Még nem vágtuk szét,szóval,hogy belül milyen,azt nem tudom(de tervben van):D

Előre is köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook