Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Áldott-áldatlan" állapot fórum

"Áldott-áldatlan" állapot (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Áldott-áldatlan" állapot

1 2 3
77. Bonti74 (válaszként erre: 76. - Bea0124)
2012. okt. 28. 09:25

Én például tutira bevállalnék egy negyediket, ha biztosra tudnám, hogy fiú lesz. DE hiába csináltatnám meg a 9. héten a vérvételt, ha kiderülne, hogy ő is lány, nem tudnám elvetetni.

Inkább az lenne a jó, amit a Czeizel már évek óta erőltet, de még nem sikerült semmit elérnie, hogy meg lehessen mondjuk a 3. gyermek után a 4. nemét választani.

2012. okt. 27. 20:04

Én néztem is!Abban tényleg van igazság amit mondott hogy egyre jobban fejlődik a tudomány és hamarosan minden betegség szürhető lesz.és ez által lehet sokan elvetetik a babát stb..

az már túlzás lenne de amit most néznek még nem az az hogy nézik a downkort Uh-val még nem egy extrém dolog szerintem jobb ha tudja az ember hogy ha az a baba az meg mindenki saját maga döntse el meg-e tartja..

de pl.tetszik az ami pozsonyban elérhető hogy 9.héttől vérvétel alapján megmondják tutira a gyerek nemét igaz lehet lennének olyanok akik-e végett is elvetetnék a gyereket:-(


Amúgy engem az alcheimer koros pl.ja fogott meg.

2012. okt. 27. 14:35
Ma ismét néztem a 9 hónap című műsort, és ismét megerősített abban amiket én is vallok. Nem tudom ki nézte is ki nem, de pont a vizsgálatokról és a kiszűrhető betegségekről illetve az ezzel együtt járó esetleges abortuszokról volt szó. HOgy hány hírességünk született különböző betegségekkel és a magyarság mit veszített volna azzal, ha azok az anyukák elvetetik ezeket a gyermekeket. Ja és az sem volt utolsó amit a kockázatokról mondott Czeizel professzor. Miszerint pl. egy downkóros kockázat 0.3% és a vizsgálat 1.0%. Na én 35 évesen pont ezért nem csináltattam meg.
74. Bonti74 (válaszként erre: 73. - Barnánécsilla)
2012. okt. 26. 18:48
Igen valóban nehéz!:(
73. barnánécsilla (válaszként erre: 70. - Bonti74)
2012. okt. 26. 16:45
Hidd el, én is nagyon sokat gondolkodtam ezeken a dolgokon és az agyam egyik fele elfogadta, hogy ha vmilyen fogyatékkal születne a gyermekem, akkor is az enyém. Akkor is ugyanúgy szeretném, akkor is ragaszkodom hozzá.De valljuk be mégis félünk tőle, és nyilván mindenki ép, egészséges gyermeket szeretne világra hozni. Nagyon nehéz dolgok ezek,de igaza volt annak, aki az egyik hsz-ben azt mondta, hogy a sors ellen nem tehetünk semmit.
72. Bonti74 (válaszként erre: 71. - Bea0124)
2012. okt. 26. 15:11
Persze értem én és jogosak, amiket felsorolsz. Csak próbáltam kicsit más szemszögből is nézni a dolgot... Ennyi. De egyetértek egyébként veled!
2012. okt. 26. 14:05

igen láttam és beteg volt igen és boldog de nem ilyen esetekre gondoltam egyből de van ilyen a downos gyerekek sem egészségesek teljesen mégis van köztük kiemelkedő személyiség...

Gondolj bele elhal a baba és nem veszik észre időbe..nem kell sok idő de bele is halhat az anyuka vagy pl.nem derül ki mert ugye nincs Uh hogy a baba esélytelen az életre,rossz helyen vannak a szervei..nyitott gerinc...stb.anyuka boldogan várja gyermeket és szülés után temetheti el gyászolhat...vagy pl.nst nélkül nem veszik észre hogy gyengül a baba szívhangja...vérvétel nem lenne és az anya ellenanyagot termel a baba ellen,cukorbetegség,vérszegénység,vírusok...vizeletben

megjelenő fehérje,magas vérnyomás mind mind azért nézik hogy minden a legnagyobb rendben legyen :-D

2012. okt. 26. 13:23

Tudjátok erről mi jut eszembe? (Ok, könnyen dumálok, hiszen három egészséges leányom van.) DE.

A múltkorában volt a tévében, talán láttátok is, az a férfi, aki karok és lábak nélkül született. Valamivel fiatalabb nálam, azaz akkor még nem volt uh. A szülők nem is tudhatták, hogyan is fog születni. Meg is született és mit ad Isten a világ egyik legsikeresebb embere. Járja a világot, gazdag, boldog, gyönyörű feleség és gyerek. A világon mindenhol ezrek mennek el az előadásaira. Na mi van, ha van uh és kimutatja hogy "beteg"? Elvetetik őt is? Valószínűleg igen. Mi az hogy egészséges? Ez is valamilyen szinten relatív fogalom, mihez képest egész?

2012. okt. 26. 10:17

hát igen sok beteg gyerek is született:-(

vagy éppen nem mert az anyuka is meghalt...

68. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 61. - Bea0124)
2012. okt. 25. 21:19

Képzeld mikor nem volt ultrahang!:)

Nem azt mondtam minden vizsgálat az, de mint mindent, néha már ezt is túlzásba viszik.

Mellesleg a férjem szülész....:)

67. Bea0124 (válaszként erre: 62. - Bonti74)
2012. okt. 25. 12:08

Értelek én ahogy írtam én is hogy van ilyen!Sajnos...csak a másik oldalt is kéne nézni!Én pedig nem egy anyukát ismerek akinek beteg babát vettek el....

Amúgy mindig változik valami tavaly szültem jövőre is fogok:-D

De már most változás van.Downot csak Uh-n szűrik vérből már nem csak ha anyuka külön kéri és fizet!!

Afp ez egy örök vita téma nagyon megoszlik a vélemény.

Minden esetre nem azért találták ki a vizsgálatokat hogy ártsanak vele leginkább a baba miatt van!!

2012. okt. 25. 11:32
Még valami eszembe jutott itt sok hozzászólást végig olvasva. Persze az ember aggódik, főleg ha anya. Ez természetes és kell is, bizonyos mértékben! Szokták mondani csak az első 20 év lesz nehéz. Aztán persze nem.... sokkal tovább. De! VAn egészséges mérték, ebben biztos vagyok. Látom a legnagyobb lányom, hogy még is csak ő volt az első, ennek élvezi mai napig előnyeit is, de szerintem sokkal inkább hátrányait! Sajnos. A középső már sokkal életrevalóbb, toleránsabb és még sorolhatnám. Szóval egy szó, mint száz, mindkét tábornak megvan a maga igazsága.
65. barnánécsilla (válaszként erre: 61. - Bea0124)
2012. okt. 25. 11:31
Igazad van, csak te is biztos érezted már, hogy "ez velem nem történhet meg", és aztán szörnyű szembesülni azzal, hogy mégis megtörténhet.
64. barnánécsilla (válaszként erre: 59. - Kismanó86)
2012. okt. 25. 11:29
Köszi és ne haragudj,de nem akartam túl személyes dolgokat leírni. Így utólag már könnyebb róla beszélni.
63. barnánécsilla (válaszként erre: 58. - Bea0124)
2012. okt. 25. 11:27
Azért írtam általánosságban a cikket, mert nem konkrétan magamról akartam írni, hanem azt szerettem volna, hogy néhányan úgy érezzék, hogy rájuk is igaz . Persze tulajdonképpen senkire se legyen igaz, élje meg mindenki jól, boldogan a terhességet!!!Márciusra várom a babát és most már mondhatom, nyugodtan!:)
62. Bonti74 (válaszként erre: 61. - Bea0124)
2012. okt. 25. 11:25

Figyusz! Én hallottam olyat, hogy negatív lett az eredmény, nyitott gerinc és mégis megszülte a babát. Egészséges lett. VAgy szintén negatív eredmény és műtéttel korrigálható volt, mai napig egészséges és még sorolhatnám...

Az AFP-ét mai napig csinálják Magyarországon, pedig önmagában szinte semmi jelentőség nincs, legfeljebb beparáztatja az anyukát és nem egy példa volt erre a környezetemben. MOst tényleg szüksége van az anyukának ebben az állapotban erre???! Szerintem nincs. Az uh az más, az biztosan jó és kell, már ha tényleg hozzáértő csinálja, mert azért hagyjuk meg, hogy igen könnyen félremérhetőek értékek...

2012. okt. 25. 10:47

Sok vizsgálat? én nem tudom én nem tartom fölöslegesnek és szerintem nincs sok vizsgálat.Én szerettem látni,hallani a gyermekem!És néha nagyon nehéz volt várni a köv.Uh-ra.

Néha tényleg rossz ha esetleg elnéz a doki valamit vagy ilyesmi miatt aggódni kezd az anyuka a végén meg kiderül semmi oka.

De ha belegondol az ember nagyon sok anyukának "segítettek" az Uh-n kiderülő problémák pl.nem kellett kihordania egy halálra ítélt babát mert olyan beteg hogy semmi esélye nem lenne!Mert igen is van ilyen és nehéz döntés ez is de nem mindegy az ember hogy hordja ki a terhességet pl.mindent rendben hisz és megszületik a beteg baba és pár napra rá meghal...

Most majd jön az hogy ez ritka stb.mert igen is nem ritka hogy az a sokallott vizsgálatnál kiderül ilyen.Addig az ember elsem tudja képzelni míg benne nem van.

Ja és ha meg gond van és nem derül ki akkor meg a doki a hibás hogy miért nem vette észre!

60. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 56. - Barnánécsilla)
2012. okt. 25. 10:30

Sajnálom, hogy feleslegesen riogatják sok esetben a kismamákat. Megértem, hogy félsz ezek miatt, mégis próbálj bízni benne, hogy minden rendben lesz, mivel a babának is árt ha feszült, ideges vagy.

Minden rendben lesz, és egyetérek azokkal, akik szerint a sok vizsgálat csak arra jó, hogy a frászt hozzák ránk esetenként.:)

59. Kismanó86 (válaszként erre: 56. - Barnánécsilla)
2012. okt. 25. 09:26
Így már mindjárt más az egész. Ez a cikkből nem derül ki, ezért értettem én is és mások is félre. Természetesen így már megértelek, de higyj benne, minden rendben lesz! Jó egészséget Nektek!
58. Bea0124 (válaszként erre: 56. - Barnánécsilla)
2012. okt. 25. 09:14

Sajnos a cikkből nem derül ki semmi,nem derül ki hogy min mentél át így nem tudjuk sokan értelmezni az egészet.

Hiába írod hogy boldog vagy már stb.de a cikkből tényleg nem jön le nem jön le az ami miatt irtad ezt!Hiányos.

Nyilván ha ezeket is beleirtad volna sokkal másabbul hangzana az egész!!

Nem lehetett könnyű neked de most már tudod hogy minden rendben van.És most már csak jó jöhet.Mikorra vagy kiírva?

Gratulálok mégegyszer a babához és sok erőt,kitartást kívánok.Légy boldog :-D

2012. okt. 25. 09:06

Nagyon ritka a problémamentes terhesség. Nekem is voltak problémáim. Az első 12 hétben méhfal erősítőt és cukorgyógyszert kellett szedjek, hogy nehogy elveszítsem a babámat. 28 hetesen beindult a szülés és 5 napig kaptam a visszatartó infúziót. Ezek után 12 hét ágynyugalom.

Mindezek ellenére és imádtam várandósnak lenni és alig várom, hogy újra az legyek.

Persze az ember izgul minden vizsgálat előtt de hinni kell, hogy minden rendben lesz.

További boldog babavárást kívánok.

56. barnánécsilla (válaszként erre: 54. - 4cc4ca78c9)
2012. okt. 25. 08:24
Félreérted, ha azt gondolod, hogy azért teher,mert hányással és egyéb kellemetlenségekkel jár. Azt elviseli az ember,és én is majdnem félidőig hánytam. A gond az, amikor azt mondják, hogy nagy valószínűséggel csonka végtaggal fog születni a gyermeked, vagy down-szindrómás lesz.:(Ez neked jó élmény lenne??? Én ilyen dolgokra gondoltam. Engem mindkettő érintett.Ezért terhes!!!
55. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 37. - Bonti74)
2012. okt. 25. 07:41
Egyetértek.:)
2012. okt. 25. 07:39

Próbálom megérteni a cikk elolvasása után, miért terhesség Neked a terhesség, de csak arra tudok gondolni, hogy az ok benned keresendő.

Valamiért túlizgulod, miért, azt sajnos nem tudom megmondani. Lehet az élet más területén is hasonlóan reagálsz dolgokra.

Persze erről nem tehetsz, de azért hidd el, teljesen problémamentes terhesség ritka, tedd el a felesleges aggódást és élvezd az állapotot, amíg tart.:)

Mondom úgy, hogy én nem émelyegtem első terhességem alatt, hanem félidős korig csak fogytam annyit hánytam, végül infuzióra kellett kötniük, mert kiszáradtam.:)

2012. okt. 25. 06:10
Szerintem itt mindenki ugyanazt gondolja, csak nem mindegy, hogy problémás vagy problémamentes a terhesség. Azt hiszem én is veletek értenék egyet, ha nem estem volna át annyi rossz dolgon a terhesség alatt. Gondolati síkon tehát megegyezhetünk, hogy csodálatos dolog a várandósság!!!
52. Yaweb (válaszként erre: 49. - Da33d8ee16)
2012. okt. 24. 21:47
Teljesen egyetertek veled. Az ember elott egy cel lebeg es igy minden kibirhato :-)
51. Kismanó86 (válaszként erre: 49. - Da33d8ee16)
2012. okt. 24. 20:42

Én szerettem terhes lenni és pont. Jó, hozzáteszem, szinte teljesen problémamentes terhességem volt. Egy kevés émelygés volt az elején meg egy kis derékfájás szinte végig, de ennyi. Ez meg elenyésző ahhoz az érzéshez, amikor éreztem a kisbabámat.

Nekem egy nagyon boldog időszak volt és remélem, átélhetem még az életben.

50. Kismanó86 (válaszként erre: 27. - Barnánécsilla)
2012. okt. 24. 20:38
Hát nem, de szerintem nem is kell mindenben egyet értenünk, mert akkor elég unalmas lenne a világ. Bocs.
49. da33d8ee16 (válaszként erre: 15. - Kismanó86)
2012. okt. 24. 18:27

Ne haragudj, nem értek veled egyet!


Az imént beszélgettünk a férjemmel, hogy mondhat bárki bármit, a terhességben csak az a szép és csodálatos, hogy várod a gyermekedet!


Fizikailag, ha valaki ezt élvezi, és mindezt szívén a kezével kijelenti, akkor adjon ki egy útmutató könyvet, mert én biztosan megvásárolnám, mert én eddig még nem találtam meg a fizikai szépségét!

2012. okt. 24. 18:04
Annak örülök, hogy ennyien hozzászóltatok a témához, de nem gondoltam, hogy néhány kismamában ilyen indulatokat keltek. A célom csak az volt, hogy megkönnyebbüljek és egymást vigasztaljuk. Mint írtam, azóta hála Istennek megoldódtak a problémák és persze, hogy bíztam is ebben, de akkor épp egy rossz hír után teljesen el voltam keseredve. Belegondoltam, hogy velem is történhet rossz és kicsit dühös voltam a világra, ahogy ez szerintem sokakkal megtörtént már. Sem depressziós, sem elkeseredett nem vagyok, sőt én is azt gondolom, hogy az anyai ösztön annál erősebben működik, minél több gyermekünk van. de sajnos ezzel együtt több a tapasztalatunk is.Az első terhességemnél még sok mindent nem tudtam, amit most tudok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook