Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közös időtöltés gyerekekkel, unokákkal! Gyűjtsük a maradandó emlékeket! fórum

Közös időtöltés gyerekekkel, unokákkal! Gyűjtsük a maradandó emlékeket! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. dec. 19. 12:25

Kedves Nagymamák, lassan egy éve nem szóltunk hozzá ehhez a fórumhoz, pedig nagyon hálás a témája.

Kívánok Nektek áldott, szép karácsonyt és boldog, békés új esztendőt, jó egészséggel, sok szeretettel, unokákkal együtt töltött boldog órákkal.

2012. dec. 21. 14:43

Boldog egy hetet töltöttem a kis unokámmal, számomra olyan, mint a duracell elem, teljesen feltöltött szeretettel. :) IMÁDOM

Sokat játszottunk, énekeltünk együtt és mézes kalácsot is sütöttünk, Ő is segítette a formákat kiszúrni.

A Vele töltött idő számomra a legszebb karácsonyi ajándék.

Kellemes ünnepvárást kívánok mindenkinek!

94. f9811ae891 (válaszként erre: 93. - Moncanagyi)
2012. dec. 10. 13:24

:)

Jót tenni másokkal, igen, és nem csak az évnek ebben az időszakában.....

93. moncanagyi (válaszként erre: 91. - F9811ae891)
2012. dec. 9. 16:51
Köszi nagyon drága vagy. A gyerekeim és a barátnőm szokta mondani ezt. Hát nem is tudom, valamiért az utamba sodorja a sors azokat akin segíteni kell - és itt nem a családomra gondolok - de más sem megy el amellett ha tud másokkal jót tenni. remélem!!!
2012. dec. 9. 14:24
Szép napot kívánok minden kedves fórumozónak!!!!!
91. f9811ae891 (válaszként erre: 89. - Moncanagyi)
2012. dec. 9. 14:23

Moncanagyi, avagy a csupa-szív-lélek-mami :) te már beírtad magad a "történelembe", gyerekeid, unokáid szívébe. Ahogy Helen Keller mondta:


“Sohasem veszíthetjük el, amiben egyszer örömünket leltük. Mindazok, akiket mélyen szeretünk, részünkké válnak.”

2012. dec. 9. 14:09
Köszönöm, remélem, sokaknak tudok-tudtam segíteni, hogy mosolyt csaljanak a kis huncutkák arcára :) Sok ilyen kis aranyos receptben szerepel nyers répa, vagy zellerszár, a gyerekek ezeket úgy általánosságban véve nem a kedvenc kategóriába sorolják. Viszont, ha ilyen mutatósan van feltálalva, nagyobb esély van rá, hogy legalább megkóstolják, a végén még meg is szeretik tán :)
89. moncanagyi (válaszként erre: 86. - Boszorkánylepke)
2012. dec. 9. 11:42
Sajnállak - mint nagyi - és mindenkit aki nem lehet közel az unokához. Nagyon jó érzés látni ahogy nyílik az értelme. Ahogy napról napra felfedez valamit. Az enyém már 8 lesz tavasszal. Minden percet köszönök a sorsnak amit vele lehetek meg a papával.
88. alfoldi13 (válaszként erre: 82. - F9811ae891)
2012. dec. 9. 08:06
nagyon ötletesek...
2012. dec. 9. 08:03
én előszedem a legot mit már lassan negyven éve gyűjtök és építjük itt
86. boszorkánylepke (válaszként erre: 83. - Moncanagyi)
2012. dec. 9. 07:15

Szívesen sütnék a kisunokámmal, de közel 150 km választ el Tőle. :( Már alig várom a jövő hét végét, akkor pár napig együtt leszünk.

Legyen szép vasárnapotok, töltsetek sok, boldog percet az unokákkal!

85. moncanagyi (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2012. dec. 8. 19:46
nagyon klassz! Sokkal nagyobb értéke van mindennek amit a gyerek maga is csinálhat.
2012. dec. 8. 19:36
Igaz nem a nagyival, de mi ma egész nap mézeskalácsozunk... :)
2012. dec. 8. 19:08
mi lett ezzel a fórummal?? senki nem süt az unokájával - csak én?? Ma stollent csináltunk meg sokmagvas rudakat. Isteni lett.
2012. dec. 3. 09:08

Egészséges harapnivaló ötletek a kis éhenkórászoknak :)

A naplómban a 73-as bejegyzéssel kezdődik.

81. f9811ae891 (válaszként erre: 79. - 116199a424)
2012. nov. 27. 06:52
Köszönöm a hozzászólást, csak ajánlani tudom ezt a könyvet mindenkinek!!!!! Egyik legjobb, amit valaha is olvastam! Emberi kapcsolatok, kommunikáció, szeretet nyelvek = amíg világ a világ, ezeknek a könyveknek lesz keletje. Jobban kellene odafigyelni rájuk, olvasgatni, az is biztos. Más lenne a világ.
2012. nov. 27. 06:46

Merre vannak a nagyik meg az unokák?!! :)

Másfelé fórumoznak biztos. Csak így kihal ez a fórum. Nem baj, azért én a naplómat folytatom, majd belenéztek oda. Szép napot, hetet kívánok!

2012. nov. 24. 13:20
Hu, ez nagyon jo! En egyik baratnomtol hallottam rola. Igaz, nem melyedek bele nagyon az ilyen konyvekbe, de azert szivesen belenezek olyanba, ami a kozembernek irodott, nem kell hozza diploma, hogy az ember megertse.
2012. nov. 14. 06:40

A naplómban 51-63. pontig foglalkozok a témával.

51-nél kezdődik.

2012. nov. 14. 06:37
Ismeri valaki XY-tól Az öt szeretetnyelv c. könyvet, vagy a sorozat egyikét? Ha igen, mi a véleményetek? Olvasta, alkalmazta már valaki? A naplómban vannak kiemelve gondolatok a könyvből, ha esetleg nem lenne ismerős.
76. moncanagyi (válaszként erre: 75. - Babi11)
2012. nov. 12. 17:59
Hát igen a jó nagyinak ezt is meg kell értenie.
75. Babi11
2012. nov. 12. 13:53

Mi nagyon sokat voltunk az unokákkal. Ha betegek voltak,a téli,nyári,őszi,tavaszi szünetben állandóan.Azon kivül is persze. Most nagyon nehezen viselem hiányukat, nagyok 15 és 18 évesek és bár szeretnek, ritkán jönnek sok az elfoglaltság,nincs idő, heti egy nap az rendszeresítve van.


Tudom ez az élet rendje, mégis fáj hiányuk.

74. f9811ae891 (válaszként erre: 72. - Dominós)
2012. nov. 12. 12:29
Jöhet a mama a nagyiképzőbe, küldjed! :)
73. moncanagyi (válaszként erre: 72. - Dominós)
2012. nov. 11. 14:44
Hát nem tudom milyen anyukája és nagymamája lehetett neki, ugyanis jó példát nem láthatott. Aztán az is kérdés, hogy milyen anya lehetett, mert aki anyának jó, az miért lenne nagyiként más. Sajnos én is hallok és látok hasonlót és ilyenkor az enyémeken szeretném behozni mások elmaradásait.
2012. nov. 11. 14:35

Milyen nagyi az, aki feltesz néhány felszínes kérdést az unokáknak, a válaszra már alig figyel, aztán csak a saját magával és a problémáival van elfoglalva, azt hallgatjuk órákon át...?

Ez csak egy költői kérdés volt.

71. moncanagyi (válaszként erre: 69. - F9811ae891)
2012. nov. 10. 13:06
köszi, kedves vagy
70. f9811ae891 (válaszként erre: 67. - Bd8fe3b02a)
2012. nov. 10. 10:24
Jó reggelt snowbird. Szerencsés a kisunokád, hogy ilyen kedves nagyija van :) és a család többi tagjával milyen sűrűn tartjátok a kapcsolatot? Nagyon messze laktok egymástól?
2012. nov. 10. 10:16

"A forró kakaó friss kalács reggelire családösszetartó hatású" ezt fel kell jegyeznem a naplómba, nagyon aranyos gondolat :)

A szokások olyan jelentőséget adnak "egyszerű dolgoknak" amire az ember egész életében örömmel emlékszik vissza.

2012. nov. 10. 08:09
Úgy gondolom, hogy a - jó értelembe vett - alázat mindennek a lényege. Soha nem szégyelltem - és ma sem - kiszolgálni a férjemet és a gyerekeimet. Ez a párjaikra is érvényes. A reggel kikészített uzsi amit elvisz a fiam barátnője - igaz még nem lakik velünk egészen - nagyon jól esik neki. Ugyanezt megkapta a vejem is amikor itt aludtak. A forró kakaó friss kalács reggelire családösszetartó hatású - átvitt értelemben. Szívesen jönnek a mai napig. Ha a kislány, akit a fiam választott szerei a fiamat, akkor én hogy tennék ellene???Ha a szövetségese, a bizalmasa is lehetek, akkor miért lennék az ellensége. Így majd a születendő unoka is ezt fogja látni és majd a leendő menyem - amikor nagymama lesz - remélhetőleg azt mondja, hogy ezt meg ezt az anyósomtól tanultam.
2012. nov. 10. 01:31
Nekem 4 felnott gyerekem vam,es sajnos,csak 1 kis unokam.Mivel,kulfoldon elek,igy csak tavasztol oszig lehetek vele.Igyekszem en is es a ferjem is mindent megadni neki,mert tudjuk hogy otthon milyen a helyzet.Ahova mi visszuk minden evben,sajnos a fiamek nem engedhetik meg maguknak.Nemreg jottunk vissza,de mar alig varom,hogy mikor lesz mar tavasz,hogy ujbol lassam.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook