Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám megszerettetni a 3 éves lányommal a gyümölcsöket? fórum

Hogyan tudnám megszerettetni a 3 éves lányommal a gyümölcsöket? (tudásbázis kérdés)


13. edek
2008. ápr. 21. 13:03
Nekünk nem megy a lekvár sem.Gyümölcsjoghurtból kiköpi azt a pici gyümölcsöt is.Tavaly a görögdinnyével ki lehetett kergetni a világból,pedig akkor látta először.Hogy honnan tudta,h. az gyümölcs?Egyedül a banánturmix megy.
2008. ápr. 19. 12:14
Növéreméknek a lekvár sűrűségű gyümölcspűrék váltak be, mint lekváros kenyér. Mai napig nem tudja a gyerek, hogy így szerette meg a gyümölcsöket.
11. csingi-lingi (válaszként erre: 10. - Banita76)
2008. febr. 5. 21:54
Mintha a lánykámról írtál volna, csak annyi különbséggel, hogy ha valami olyan kerül a szájába, amit nem akar, úgy köpi ki, hogy "öröm" nézni. Köszönöm Nektek ezt a sok ötletet, majd felváltva megpróbálom alkalmazni.
10. Banita76 (válaszként erre: 7. - Csingi-lingi)
2008. febr. 5. 15:09

Szia!


Az én 3 éves lányom is pontosan ilyen,mint a tied. Maximum egy banánt eszik meg önszántából. Én úgy szoktam próbálkozni,hogy mikor nagyon elmélyülten játszik vagy mesét néz, akkor "becsempészek" a szájába egy kis gyümölcsöt. Vagy összeturmixolom, és mondom neki, hogy mikor kisbaba voltál is így etted, és akkor nagyon ízlett. Esetleg joghurtba keverek.

Nagyon találékonynak kell lenni, de sokszor ezek a trükkök sem jönnek be sajnos!:( Pedig én is,és a férjem is direkt előtte esszük jóízűen a gyümölcsöket, de a lányomat nem érdekli. Persze az édességet, azt bármikor képes megenni.

Nagyon meg tudlak érteni! Próbálj ki mindent,hátha bejön! Sok sikert!

9. 8e537814aa (válaszként erre: 6. - A4cf17146e)
2008. febr. 5. 14:49
Én is így gondolom! Együtt kell enni. Az én fiamnak is mindig az kell, amit én eszek :)))
2008. febr. 3. 15:12
Próbáld meg hogy vidám formákat csinálsz többféle gyümölcsből.Szemet,szájat meg ilyenek hátha segít.
2008. febr. 3. 10:20
A lányom is kihozza a tányért, csak az sajnos még tele van, és rám szól, hogy Ő ilyet nem kért. Nekem már "mérgezésem" lesz a gyümölcsöktől, mert annyit eszek. Sajna, ez sem segített.
2008. febr. 3. 10:15
Szerintem egyél előtte nagyon jóízűen minden fajta gyümölcsöt. A gyerekek kíváncsiak, csak izlik neki valmelyik. Bocs, ha ezen már túlvagytok és nem jött be.
2008. febr. 3. 10:09

amikor játszanak , bevittünk nekik a szobába az asztalra letettem és kimentem . Nemsokára az üres tányért hozták ki.

( ha megkérdeztük tölük ennének-e gyümölcsötmindíg az volt a válasz hogy neeem

4. ZITA9770 (válaszként erre: 3. - Csingi-lingi)
2008. febr. 3. 09:52

Nálunk megoldódott magától.Az oviban nagyon szokszor kapnak gyümit,meg hetente van gyümölcsnap

amikor a szülők visznek valamit,általában mindenki jóval többet visz mint amennyit meg tudnának enni.Ott jóval többmindent megeszik mint itthon.

2008. febr. 2. 21:48
Köszönöm Zita9770! Lányom már több, mint egy éve bölcsis, de ez sem hozta meg a kedvét. Néha, nagyon ritkát megeszik egy fél banánt, de ez már soknak számít. Annyira jó lenne, ha lenne valami fortély, vagy segítség. Vagy majd ez is megy magától?
2. ZITA9770 (válaszként erre: 1. - Csingi-lingi)
2008. febr. 2. 21:43
Én is így voltam a fiammal,semmit nem volt hajlandó megenni,pedig pici babaként sokat és sokfélét adtam neki.Mióta oviba jár ez a problémám megoldódott és már ő válassza ki a boltban hogy almát,banánt vagy valami mást kér.
2008. febr. 2. 21:35
Sajnos nem igazán akar megenni semmiféle gyümölcsöt, és nagyon jó lenne, ha a vitamint természetes formában is a szervezetébe tudnám juttatni. Minden nap többféle gyümölccsel kínálom, eszem előtte, de mindent elutasít. Tanácstalan vagyok, kérlek, segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook