Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar beszélni.... fórum

Nem akar beszélni.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem akar beszélni....

1 2 3 4 5 6
2012. okt. 21. 09:28

Barátnőm kislánya januárban lesz 3 éves, de ő még ennyit sem beszél.....Szinte egyetlen szót sem!

Azt mondta neki a gyerekorvos, hogy még várjanak, nincs semmi baj. Az értelme megvan, mindent megért, a maga "babanyelvén" elmagyaráz. Ő még nem szobatiszta, de próbálkoznak.

Barátnőm azt mondta, hogy lassan elviszi logopédushoz, hátha mondanak valami okosat.....


Állítólag az ilyen gyerekek egyik napról a másikra folyékonyan fognak beszélni.

2012. okt. 21. 09:27

Mindenképp vidd el logopédushoz. Mi is ebben a helyzetben vagyunk, bár az én gyerekem kicsit többet beszél, de alig érthetően, és az óvoda beszédfejlesztője foglalkozik vele. Ja, és nem tudom jár e közösségbe, az nagyon fontos lenne.

Mondj neki sok mondókát, ha mutat valamire, kér valamit, kérdezd meg mit szeretne? Próbáld nem megérteni mit akar, hogy rákényszerüljön a beszédre. Beszélj hozzá úgy, hogy leguggolsz, és láss a szádat, hogyan mozog közben. Kérd, hogy ismételjen néhány szót, mindig mondd neki éppen mit csinálsz/csináltok.

2012. okt. 21. 09:23
Első körben mondjuk a gyermekorvoshoz kéne elvinni, és ő tovább fog irányítani a megfelelő helyre amennyiben szükséges.
2012. okt. 21. 09:08
3 éves lesz a lányom novemberben, és alig akar beszélni. Mi baj van? Miért nem? Ebben kérnék segítséget tőletek. Nagyon meg vagyok rémülve, hogy valami komoly baj van. Hogyan segítsek neki? Kihez forduljak? Mit tehetek?

Ugrás a teljes írásra: Nem akar beszélni....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook