Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar beszélni.... fórum

Nem akar beszélni.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem akar beszélni....

1 2 3 4 5 6
34. t_marcsi (válaszként erre: 23. - Éva82)
2012. okt. 21. 11:32
Nagyon durván megrémítettek a gyerekemmel kapcsolatban, totál depressziós lettem, magamba fordultam, és nem volt igazuk. Ráadásul egy fejlesztő ház, ahol közölték, hogy semmit nem tudnak tenni a kisfiamért, esetleg majd kisegítő iskolába járhat, és keressünk neki egy bentlakásos intézményt, mert nem fogok vele bírni. No comment...
33. Éva82 (válaszként erre: 20. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 11:31
Igazad van, aggódjanak kicsit az anyukák, abból baj nem lehet. DE....itt sajnos az a gyakorlat, hogy ha viszed mindenhová, és annak nyoma is van, akkor az oviban már kap is egy "bélyeget", hogy problémás gyerek, vele csak a baj van, csak panaszt hallasz róla, nem akarják suliba engedni, (persze nem ők döntenek, de nagyon keresztbe tudnak tenni, ha akarnak) pedig lehet semmi gond, csak túl aggódta anyuka :(
32. Éva82 (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2012. okt. 21. 11:27
Köszi, ez jó ötlet, januárig még sok minden történhet. 2 hete jár oviba, és már látok valamicske változást.
31. Éva82 (válaszként erre: 28. - Molyka)
2012. okt. 21. 11:26
Lehet, az is baj, hogy ő nekem a világ! Még ki sem gondolta, hogy mit akar, már meg is kapta... pont ezért sokszor magamat hibáztatom... :(
30. Éva82 (válaszként erre: 29. - Cucicsillag)
2012. okt. 21. 11:25
Gratula a babádhoz, jó egészséget nektek! :)
29. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Éva82)
2012. okt. 21. 11:23

Szia! En meg nem vagyok gyakorlo anyuka/meg par het:)))

Csak gndoltam leirom: en anyukam 4 eves koraig kuka volt, aztan egyszercsak megndult a nyelve es egesz mndatokban minden lemaradasat behozta.

Lehet, azota is azt az idot potolja,mert alig lehet a szavaba vagni...XD

28. Molyka
2012. okt. 21. 11:21

Vekerdy szerint 3 éves koráig a gyereknek joga van hallgatni! :)


Mindezt félretéve. Csináld azt amit eddig, ne erőltesd, csak éreztesd, Ő Neked a világ! :)


Gekko-t felejtsd el, maximum korai fejlesztő, de mire időpontot kaptok, beszélni fog.

27. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Éva82)
2012. okt. 21. 11:13

ja, látom, írod, hogy már oviba jártok.


Szerintem januárban kérd meg újra a kollégáid, hogy vizsgálják meg a megkésett beszédfejlődés vizsgálati anyagával.


Te pedig sok-sok énekkel, mozgásos mondókával segítsd elő a beszédkedvét !


(én abban nem hiszek, hogy egy gyereknek nincs mondanivalója...)

2012. okt. 21. 11:05

Vidd el logopédushoz, pl. a helyi Neveléi Tanácsadóba a gyermeked!

Vagy ha oviba fogtok járni, ahogy betölti a 3 évet, akkor az óvoda logopédusát kérd meg, nézze meg!


Megkésett a beszédfejlődése, s egyes esetekben ilyenkor kell a szaksegítség.

Persze olyan is van, hogy magától megindul a beszéd, de ezt előre sosem lehet tudni.

2012. okt. 21. 10:46
A Gekkó véleményem szerint egy drága játszóház problémamentes gyerekeknek....
24. egypt (válaszként erre: 23. - Éva82)
2012. okt. 21. 10:44
A Gekkót ne. Ha szakemberekkel vagy körülvéve, ők majd elmondják, miért ne. Konkrétan nincs semmiféle fejlesztő programjuk.
23. Éva82 (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. okt. 21. 10:39
Szia! Gondolkodtam a Gekkón. Milyen rossz tapasztalataid vannak?
22. Éva82
2012. okt. 21. 10:39
Ja, és mi nem jártunk bölcsibe, mert itthon lehettem vele, unokatesó nincs, bár barátnak van hasonló korú, meg nagyobbacska gyerkőce, velük "élt társasági életet", de ugye ők már napközben oviban, iskolában voltak, tehát ez sem nevezhető mindennaposnak.
21. Éva82
2012. okt. 21. 10:35

Sziasztok! A cikket több, mint egy hónapja írtam, azóta történtek változások :)

1. ovis lett, nagyon jól működik ott, és bár ő a legfiatalabb (mindenki más betöltötte már a 3 évet) csinálja amit kell, a reggeli nyekergés után nem sír, alszik szépen...stb. 25 gyerek van a csoportban, és ovónénik szerint ebből 10 egyáltalán nem beszél, csak visít, 5 pedig úgy, mint Hanna pár szót használ. Szerintük nincs baj, legyek türelmes.

2. a szókincse bővült már, "megérkezett" az apa, köszi, kész vagyok (pisilés után) és a kedvenc mesékből is idéz már pár szót

3. ezt nem írtam le a cikkemben, de én egy fogyatékos gyerekekkel foglalkozó intézményben dolgozok, ahol a fejlesztő pedagógusok, és a nevelési tanácsadó szakemberei a közvetlen kollégáim. Gondolhatjátok, hogy végigjártam már mindent, amit lehetett. :) Bevittem, megnézték, de a szokásos vizsgálatot nem csinálták meg, mert még "kicsi". Várjunk még, sok gyerek küzd ilyesmivel, ne zavarjuk össze, kezdje el az ovit, ha 3,5 évesen sem lesz érdembeli változás, akkor visszatérünk rá - mondták


Érzem én, hogy nincs baj, csak az anyai szívem nagyon aggódik. :(


Egy ismerősöm lánya 3 éves koráig egyetlen szót sem szólt. Vitték orvoshoz, neurológiára, nevelési tanácsadóba....stb, meg ahová csak lehetett. Megállapították, hogy szervi okok miatt sosem fog beszélni. A szülők nagy nehezen beletörődtek, hogy ez van, de nem baj, az övék, és nagyon szeretik! Aztán kb. 3 hónap múlva a gyerek meglátott valami játékot, és megkérdezte: "megveszitek nekem?"

Most 4,5 éves a kislány, és minden rendben vele.

Na, így sem szeretnék járni...


A férjem szerint egyszerűen nincs mondanivalója a gyereknek. (mert, hogy amikor meg kedve van, akkor mondja a magáét, 10-ig számol, de a kérdésekre, hogy hogy hívnak, nem válaszol) Lehet, hogy igaza van, de én rossz anyának érezném magam, ha ennyiben hagynám, és csak várnám a sült galambot...

2012. okt. 21. 10:30

Annyira bánt hogy azt írjatok ne aggódjon!Inkább aggódjon kicsit és járjon utána,a gyereknek nem lesz kára abból ha szakember felméri a képességeit mert mindez játékosan történik és még nem láttam olyan gyereket aki nem szeretett volna a nevelési tanácsadóban játszani a sok érdekes dologgal:))

Inkább nézzék meg a képességeit "feleslegesen" ,mint hogy ha valóban szükség van rá ne kapjon időben megfelelő fejlesztést.

19. Kék
2012. okt. 21. 10:27
Ne aggódj,az a lényeg,hogy mindent megért és őt is megértitek,még ha nem is folyamatos társalgással!(Tapasztalatból mondhatom,az én középső fiam két hét alatt mondatokban, ragozva kezdett el beszélni olyan szókincset használva,hogyha nem velünk történik akkor el sem hittem volna!)Addig nyilván raktározta magában a tudományát!!Utánna senki nem gondolta,hogy milyen kis kuka volt!azokat a szavakat amiket esetleg csak háttérből hallhatott pontosan jól elhelyezve a mondatokban úgy használta mintha tanítottuk volna!:)
18. zakajeo (válaszként erre: 14. - Mummoska11)
2012. okt. 21. 10:25
a gyerekorvos nem fog tudni ebben segiteni nem tudom miért oda küldik sokan,mármint itt a fórumon és általánosságban...
2012. okt. 21. 10:24
A Gekkót azért nem javslom felmérésre én sem mert ők tutira azt mondják hogy fejleszteni kell mert anyagilag érdekeltek benne...a Nevtan nem az:)
2012. okt. 21. 10:23
Ne aggódj! Unokaöcsém majdnem 3,5 éves volt mire beszélni kezdett! Azóta be nem áll a szája! :D Addig Ő is csak mutogatott és néhány szót használt.
15. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Mariann63)
2012. okt. 21. 10:11
A Gekkot én sem javaslom. Nagyon rossz tapasztalataim vannak velük :(
2012. okt. 21. 10:11
Mint ha az öcsémről írodott volna a cikk...ő tök ugyan ez volt. 10 hónaposan már szaladt és minden megértett, mindent elmutagatott. Szóval megértette magát, viszont csak pár szó volt amit használt. Aztán 3 éves kora után pedig egyre többet és többet...ma már 16 éves "melák" és már nem beszéddel vannak gondok. :D Biztonság kedvéért beszélj a gyerekorvossal viszont szerintem azt fogja mondani, hogy várj még egy kicsit vele és ha továbbra sem akkor kell komolyabban venni a dolgot. :)
2012. okt. 21. 10:10

Nézesd meg szakemberrel, mert a struccpolitika nem célravezető. Lehet, hogy igaza van azoknak, akik szerint majd fog beszélni, és akkor a szakember is ezt fogja mondani, de mi van, ha valami más áll a háttérben?


Nálunk is ugyanezeket mondták, majd fog beszélni, majd közösségben rákényszerül, azért nem beszél, mert megértem mit akar, tegyek úgy mintha nem értené (ettől totál frusztrált lett, és hisztis). Most ott tartunk, hogy integráló oviba jár, heti 4 fejlesztést kap, emelett tornázunk, és hordom még magánúton is fejlesztésre, de még most sem igazán beszél (3 év 8 hós), és a gyerekorvosunk még mindig azt mondja, csak lusta, pedig tudom hogy nem ez a baj. Érzem :(


Ha anyaként úgy érzed, hogy gond van, akkor vidd el, és nézesd meg, mert ha most ráhagyod hogy majd-majd, és később kiderül, hogy mégis csak kellett volna vinni... hát én nem tudom hogy számoltam volna el magammal egy ilyen helyzetben. Mindenki hülyének nézett, mégis hurcoltam, pedig örülnék ma már, ha nekik lett volna igazuk :(

2012. okt. 21. 10:09

Szia!

Ha már hároméves azonnal akkor nem várnék vele egyáltalán.Kérj időpontot a helyi Nevelési Tanácsadóban mihamarabb mert általában várni kell hogy megnézzék.Ott majd megfelelő szakember meg fogja nézni-logopédus ,fejlesztő pedagógus,szükség esetén esetleg pszichológus is akár és ők majd tudnak tanácsot,instrukciókat adni kell e neki fejlesztés és ha igen akkor milyen területen.

Nem szabad várni,általában jók a szülői megérzések ha problémát sejtenek...ha nem akkor meg legalább jól megnézték a gyereket és megnyugodhatsz:)

2012. okt. 21. 09:52

Az én fiam se beszélt 3 évesen.3 gyerekorvossal nézettem meg, mind azt mondta, semmi baj, majd az oviban megszólal.

Ha még egyszer kezdhetnénk, nem várnék egy pillanatig sem.Mivel az oviban se szólalt meg, elvittem egy fejlesztő pedagógushoz, aki felmérte és elkeserítő volt az eredmény.Jártunk hozzá azután fejlesztésre heti 2 alkalommal, önkoris oviból(ahol napi 2 órát engedték járni) magán Waltdorf oviba írattuk utána.Lovagolni, úszni,pszihológushoz logopédushoz hordtuk, mire 4,5 évesen kimondta az első szavait.Már nem bízok az önkormányzati intézményekben, most is magániskolába jár, ahol már csak fél év lemaradása van.

Én a helyedben nem gyerekorvoshoz vinném, hanem egy jó szakértelmű fejlesztő pedagógushoz,(nem a Gekkoba) aki megnézi, felméri az állapotát.Lehet, hogy azt mondja, vidd oviba gyerekek közé és ott megszólal.

Jó tanács, hogy nem kell megérteni, amit baba nyelven mond.De igazán a gyerektársaság kell neki, mert ott rákényszerül a beszédre. (egyébként kimarad a játékból)

2012. okt. 21. 09:47

Fog beszélni. Lehet, hogy fél év múlva már be se áll a szája reggeltől-estig.

Beszélj meg mindent vele, olvass neki meséket, verseket, mondókákat. Siettetni ezt a fejlődési folyamatot nem tudod.

2012. okt. 21. 09:42
szia. hozzánk a bölcsibe is jön sok gyermek, aki 2-2,5 éves és nem igazán beszél... túlzások nélkül mondom, már a beszoktatás végére, vagyis 2hét múlva már érezhető a változás.. kis társai körében úgymond feloldódik, és rákényszerül,hogy kimondja amit akar, mert a többiek rávezetik a helyes útra..volt egy olyan kislányom, aki elmúlt 2, már majdnem 2,5volt,és még mindig csak mutogatott, meg bizonyos hangokat hallatott...én próbáltam úgymond direktben beszéltetni, mondtam,hogy mondja ezt-azt-amazt..de ő rámmosolygott és direktbe meg sem szólalt...aztán pár nappal később azt vettem észre,hogy ül a szőnyegen, és "telefonál" , majd énekelget.... aztán mikor kért vmit, rámutatott vmire, akkor úgy tettem mintha nem feltétlen érteném mit akar.. Azóta eltelt kb 3 hónap, és már szépen érthetően beszél. Kitartást :) és ha nem tud pl bölcsibe menni, akkor javasolt a sok-sok játszótér, ahol korabeliekkel játszhat.
2012. okt. 21. 09:33

Az én fiam sem beszélt csak 2 éves kora után!

Tanácsom az ha az orvos mindent rendben talált,hogy ne adjunk mindent oda első ő ő zésre!Nálunk ez volt a baj mert minig tudtam mit akar és nem kelett hozzá beszlnie.

A kényelmesebb út könnyebb nekik és erre ÉN szoktattam rá!

2012. okt. 21. 09:31

Az én kislányom 2 éves koráig volt ilyen,aztán bölcsibe került és 1 hónap után beszélt folyékonyan és minden túlzás nélkül mondom,hogy nem sokkal később angol mondókákat mondott.

A gyerek közösség nagyon sokat számít.

Egymástól tanulnak együtt játszanak és észrevétlenül okosodnak.

2012. okt. 21. 09:30
Az még lemaradt,hogy 1,5 éves korától szobatiszta ő is:-)
2012. okt. 21. 09:29
Szia Éva! Ezt a cikket akár én is írhattam volna! A kisfiam decemberben lesz 2 éves,és hasonló cipőben járunk.Abban biztos vagyok,hogy nem rontottunk el semmit:-) Sőt nálunk inkább az a probléma (ha ez problémának nevezhető) hogy megértjük amit,ahogy magyaráz. Én úgy gondolom,hogy a fiam érettebb,okosabb sok vele egyidős gyerkőcnél,csak még nem érkezett el az ideje,hogy beszéljen. Ha mindent tud,megért a kislányod akkor biztosan nincs semmi gond nálatok sem:-) A suttogó című könyv azt írja mindenki behozza a többieket 3 éves korára.. Nálunk ami most úgy tűnik meginditotta a beszélőkéjét,hogy elkezdtük az ovit 3 hete. Azóta sokkal többet mond,épp a héten kérdeztem az óvónénit,aki nagyon tapasztalt,azt mondta,adjak egy hónapot és beszélni fog. Tudom nehéz,de nem szabad a többiekhez hasonlítani őket,türelem,szebben fognak baszélni mint bárki! Üdv.nektek!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook