Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar beszélni.... fórum

Nem akar beszélni.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem akar beszélni....

1 2 3 4 5 6
64. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Éva82)
2012. okt. 21. 14:24

Érzékenyebb gyerekeknek nincs szükségük külső kommunikációra, mert ők belülről kommunikálnak magukkal, vagy másokkal.


Nem kell megijedni, foglalkozni kell vele, logopédiára kell járatni (a személy is fontos tényező), a szeretetteljes bánásmód, a megértő magatartás alapfeltétel.


Lehet hogy 5-6 éves korukig kitolódik ez a dolog. De tudni kell, hogy egyre többen vannak az ilyen gyermekek.

63. zakajeo (válaszként erre: 60. - Mariann63)
2012. okt. 21. 14:09

nekem sem volt alapból jobb tapasztalatom,de láttam hogy mikor elindultam kivívni azt ami papiron megvan a gyakorlatban pedig nincs,pl tényleges fejlesztés,történtek előrelépések...az én gyerekem csak az oviban töltött + tanévben profitált ebből de én örülök hogy másoknak ezt az utat már nem kell végigjárniuk mert már van ovilogopédus mint irtam egy másik fórumban ezzel párhuzamosan,amig tudok küzdeni is fogok érte hogy legyen akkor is ha engem vagyis a fiamat már nem értin ez a dolog....

én is gondolkodtam pl Waldorban,de ép akkor költözött az iskola messzebb,annyira a másik város közepére hogy a gyerekem egyedül nem tudott volna eljárni oda én pedig nem tudom buszon kísérni mert vannak tesói és más kötelezettségeim is...így elvetettem,most egy speciális iskolába jár a fiam és nagyon jó tapasztalatot szereztem sulikezdés óta...

62. zakajeo (válaszként erre: 60. - Mariann63)
2012. okt. 21. 14:05
Engem pl azzal "riasztottak el" hogy oda csak nagyon nagyon súlyos esetben kerülhet a gyerek és Budapestre kell felutazni ha tőlük magasabb szintű vizsgálatot szeretnék és egy évet is kell várni....nekem ahhoz hogy fejlesztést tudjak kicsikarni elég volt a megyei szerv(a tan. kép. j. bizottság) vizsgálata de ezt elfelejtették emliteni ,én nem tudtam még akkor hogy ilyen is van honnan is tudtam volna....
61. zakajeo (válaszként erre: 58. - Mummoska11)
2012. okt. 21. 14:03
A nevelési tanácsadóba az esetek többségében nem a gyerekorvos fogja küldeni,és nem is kell hogy ő küldje...óvodapedagógusi javaslatra de szülői kezdeményezésre is lehet menni.
60. Mariann63 (válaszként erre: 46. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 14:03
Sajnos mögöttünk is.:((( Én csak leírtam, a mi tapasztalatainkat a nevtanról, helyi oviról.A Beszédvizsgálóban is 8 hónap múlva kerültünk volna sorra, ha a nevtan-beli hölgy felírta volna az adatainkat.De mivel ezt nem tette meg, és nem küldte el a Beszédvizsgálóba, hiába is vártam volna rá.
59. zakajeo (válaszként erre: 55. - Mariann63)
2012. okt. 21. 14:01
Milyen diagnózissal jár a csp stb?mert nálunk "csak" részképességzavar lett megállapítva ovis korában
58. Mummoska11 (válaszként erre: 18. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 14:00
Talán, mert a gyerekorvos követi nyomon a gyerek fejlődését születése óta...és ha ő úgy gondolja, hogy gond van a gyerekkel, akkor majd tovább küldi a megfelelő szakemberhez...talán ezért...
57. Mariann63 (válaszként erre: 39. - 5e48d37001)
2012. okt. 21. 13:59

Teljesen igazad van.Inkább nézze meg 2 szakember, és állapítsa meg, hogy semmi gond, mint hogy késő legyen.

Ezt nem kell tudnia az óvodának, el lehet menni privát vizsgálatra is.(ha nem akarja a nem fizetős, ovis javaslatra a nevtant)

56. Mariann63 (válaszként erre: 37. - 7796ae808e)
2012. okt. 21. 13:56

Tudod, hogy ezt hányszor hallottam abban az időben?

Csak az a baj, hogy kevés Einstein van, és sok nem beszélő, lemaradt kisgyerek..(

55. Mariann63 (válaszként erre: 36. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 13:54

Jól mondod.Egyrészt dupla családi pótlékot és GYest kaphatsz mellé.(ezt a Dohány utcai bizottság dönti el, amihez kell egy kórházi beutaló)

Érdemes utána járni.Erről se beszélt nekünk senki a nevtanban, amíg egy anyuka a fizetős fejlesztésen rá nem kérdezett, hogy kapok-e + pénzt meg Gyest.

Szükség is van rá, ha különféle fejlesztésre kell járni esetleg.

54. Mariann63 (válaszként erre: 34. - T_marcsi)
2012. okt. 21. 13:51

Nekem azt mondta az esztergomi gyerekneurológia főorvosa, hogy valszeg már túl késő bármilyen fejlesztés, mert ha "egyszer becsukódik egy fejlődési ablak, akkor többet nem nyílik ki"

Egy hétig nem tértem magamhoz, annyira elkeseredtem.Ezt tudta nyújtani az orvosi vizsgálat.:(

Nem terhellek benneteket, mi baromságot hordott még össze a doktor úr, de megdöbbentő volt!:(

(és még le is írta, azóta is őrzöm)

53. Mariann63 (válaszként erre: 33. - Éva82)
2012. okt. 21. 13:47

Ez lehet, hogy így van.De tudod, mi a nagyobb baj?Amikor sulikezdéskor azt javasolják a dohány utcai bizottságnál(ők döntenek, menjen-e suliba)hogy vidd a kicsidet a kisegítő iskolába.(mert fejlesztés híján ezt fogod hallani)

A mostani rend szerint mindenkit elküldenek suliba 6 évesen, holott lehet, hogy 1 év múlva már sokkal érettebb lenne a gyerek az iskolakezdésre.

52. zakajeo (válaszként erre: 48. - Mariann63)
2012. okt. 21. 13:43
tudom,viszont szervi okokat kizárni meg pont ő kell,mármint beutalókat adnia...és nálunk pl pont ő volt az aki tájékoztatott hogy a tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz saját kérésre is vihetem a gyereket...
51. Mariann63 (válaszként erre: 31. - Éva82)
2012. okt. 21. 13:43
Ezt most verd ki a fejedből.Bárcsak mindenki így érezne a gyerekével kapcsolatban.Nem vagy hibás semmiben.
2012. okt. 21. 13:42

A mienk is "rossz nevtan"...de nem az ott dolgozók rosszak akkor sem ha én aktuálisan ép rájuk haragudtam és velük vitáztam....ők is tudják hogy mit kellene csinálni és hogyan valamint azzal is sok esetben tisztában vannak hogy nem jó amit csinálnak és engem magánemberként négyszemközt megértettek....nálunk volt kettő logopédus egy nyugdijba ment(tanácsolták hogy menjen pontosabban) a társát kinevezték főnöknek és az álláshelyet megszüntették...így lett egy 18ezres város+egy nem tudom hány ezres kistérségnek,az azokban lévő oktatási intézményeknek egyetlen logopédusa....a hölgy fejlesztett ott a nevtan épületében,ezen kivül heti egy vagy két alkalommal átjárt másik városba + a vezetői teendőket is ellátta..EGYEDÜL!!...szóval én megértettem az ő szemszögéből hogy legjobb akarata mellett sem tud az én gyerekemmel az előirt óraszámban foglalkozni sőt annak csak nagyon kis türedékében tud...csak szülőként nem voltam hajlandó ezt a tényt elfogadni hogy ennyi jut a városnak és a kisgyerekeknek belőle...

Szóval a mienk is ilyen és azért mert nem tudtak igazán mit kezdeni a gyerekemmel nem ők voltak a rosszak....most aktuálisan nem tudom mi a helyzet,ép készülök utánaérdeklődni...

49. Mariann63 (válaszként erre: 29. - Cucicsillag)
2012. okt. 21. 13:42

Gratula neked a kicsihez!

Anyukádnak nagy mázlija volt.Nekem is ilyeneket mesélt mindenki, bíztam is benne, mégse így történt.

48. Mariann63 (válaszként erre: 18. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 13:37
A gyerekorvos nem erre van kiképezve.Ezt egy 2 órás beszélgetésen lehet kiszűrni, külön az anyukával és külön a gyerekkel.Erre a dokinak nincs is ideje.
47. Mariann63 (válaszként erre: 17. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 13:35
A Nevtan meg egyáltalán nem érdekelt az egészben.Túl vannak terhelve nevetséges fizetésért az ott dolgozók, ki is lépnek egymás után.Lehet, hogy mi voltunk egy rossz nevtanban, nem mondom, hogy mindenhol ilyenek.
46. zakajeo (válaszként erre: 43. - Mariann63)
2012. okt. 21. 13:35

Akinek nincs lehetősége külön magán vagy Waldorf intézménybe hordani a gyereket,annak mindenkép kell egy hivatalos szerv-bizottság javaslata vagy szakvéleménye...ennek pedig első útja a Nevelési Tanácsadó felkeresése....úgy gondolom később el tudja dönteni majd a szülő milyen lehetőségei vannak a gyerek fejlesztésére az "állami" úton kivül....

Fél év nem sok nekem egy ízben azt mondták menjek vissza másfél év mulva(mondván hogy még kicsi a gyerek)ide szomorkásmosoly szmájlit tennék ha lenne-

Tudom mennyire tulterheltek,deén első útnak mégis őket szoktam javasolni.

Tisztában vagyok a rendszerrel,sok éves kálvária van már mögöttünk...

45. Mariann63 (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. okt. 21. 13:33

A mi fejlesztő pedagógusunk, aki csuda dolgokat hozott ki a fiamból, a Gekkóból jött el.A Gekkoban 5 gyerek van egy csoportban, holott sokszor egész más a bajuk, más fejlesztést igényelnének.Van olyan is, hogy jó, ha többen vannak együtt, de nem ez a jellemző.

A barátnőm 2 évig hordta a fiát a Gekkoba,és azalatt nem vették észre többek közt, hogy nem alakult ki nála a jobb vagy balkéz dominancia.Csak az iskola előtt pár hónappal szűrte ki egy logopédus.

Sajnos csak egy nagyon divatos dolog, aranyporért.

44. Mariann63 (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2012. okt. 21. 13:27

Az én fiam úgy szólalt meg végül, hogy egyrészt 9-17 óráig oviban volt és a pszihológus végül hosszú hónapok alatt minden egyes betűt egyesével megtanított neki.

Az a gyerek, aki nem tud beszélni,ingerlékeny, ordibálós lesz.Nem is csoda, ő is érzi, hogy nem jó ez így.Szeretne válaszolni, de nem tud.

43. Mariann63 (válaszként erre: 12. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 13:22

Nekem a Nevelési Tanácsadóban első körben azt mondták, igazam van, a kisfiamnak sok oviban eltöltött idő kell, aztán egy hét múlva érdekes módon már mást javasoltak.Két szakértői vélemény ellenére azt mondták, hogy a 4,5 éves fiamnak rám van szüksége,nem az ovira.(később rájöttem, összebeszéltek)

Ekkor jöttem rá, hogy a gyerekem akkor fog haladni

a beszéd irányába, ha megyünk a Waltdorf oviba és járunk saját költségen a fejlesztésekre.

(van olyan ismerősöm, akinek fél év múlva adtak időpontot a nevelési tanácsadóba!:( )

42. t_marcsi (válaszként erre: 40. - Zakajeo)
2012. okt. 21. 12:47
Einstein és Newton valószínűleg Aspergeres volt, ami az autizmus egyik formája.
41. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Molyka)
2012. okt. 21. 12:43

Vekerdy is jófej


és 3 év 1 napos gyereknél pedig egyik pillanatról a másikra essünk kétségbe és szaladjunk fűhöz fához?

40. zakajeo (válaszként erre: 37. - 7796ae808e)
2012. okt. 21. 12:34
és még diszes is volt:)
39. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Éva82)
2012. okt. 21. 12:30

Ne halogasd a dolgot!Fordulj szakemberhez. Az semmiképpen nem fog ártani.

Én hallgattam itt a fórumon nagyon sok emberre. Hogy ÁÁ az én fiam 5 éves koráig meg sem szólalt,most meg már három diplomája van és hasonlókra stb...

4 éves volt a lányom mikor elkezdtük a fejlesztéseket. Sajnos ez már elég későn volt,ha időben kezelve lett volna a probléma,akkor sok kellemetlenségtől megóvtuk volna a gyereket.Elég sok kellemetlenségtől A TSMT beszédindító mozgásterápiát,már 1,5-2 éveseknél is lehet alkalmazni.

Úgyhogy ,hallgass Zebracsikó felhasználó társunkra. Ő logopédus,és keresd fel a nevelési tanácsadót. Ha az oviban nem fog mondatokban beszélni akkor az óvónők úgyis addig fognak nyaggatni,amíg el nem viszed,és lehet nem leggyönyörűbb jellemzéssel küldenek oda.

38. Sirga
2012. okt. 21. 12:22
Gyerektársaságban szokott lenni? Hátha ott megindulna a beszéd ... Más ötlet: vidd el logopédushoz! Sokat segíthet! Ha valóban semmi másban nem látsz különbséget a kortársai és közte - viselkedés, egyebek -, akkor türelem, majdcsak elkezdi! :) Talán csak kényelmes.
2012. okt. 21. 12:07
Albert Einstein 6 éves koráig nem beszélt:)
36. zakajeo (válaszként erre: 33. - Éva82)
2012. okt. 21. 11:43
Viszont ha valóban segítségre van szüksége akkor annak protokolja van hogyan kaphatja meg tehát akkor muszáj végigjárni az utat...inkább legyen bélyeg rajta de legyen esélye fejlődni én azt gondolom.
35. megi04
2012. okt. 21. 11:33
Az én fiam 3 és fél éves koráig 2 szót mondott:Pipi(galamb,tyúk,mindenféle tollas jószág)És:cica(macska,kutya stb) szeptemberben kezdte az ovit,az óvónők alig értették mit mond.Novemberben belelendült,és utána "le se lehetett lőni":)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook