Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Normális-e a fejfájás a diéták első napjaiban? fórum

Normális-e a fejfájás a diéták első napjaiban? (tudásbázis kérdés)


21. filmes
2008. okt. 11. 18:10
Persze.
2007. aug. 7. 06:46
Igen az.
2007. aug. 7. 06:04
Igen normális, mert megkezdődok a szervezet méregtelenítési folyamata.
18. szulim
2007. júl. 4. 08:13
Szerintem normális a fejfájás,mert a kaja megvonással elvonási tünetek lépnek fel!mint pl.a kávé esetében.De egy kis szénhidrát, vagy pedig minimális édesség bevitele után ez megszünhet!
2007. máj. 18. 11:53
Nekem nem volt fejfajasom, de normalis a fejfajas, foleg az elso napokban, ilyenkor tobb asvanyvizet kell fogyasztani.Meg nagyon jo, ha napkozben tobbszor fogyasztunk gyumolcsot, potolja a vitaminokat
16. Rika1
2007. febr. 26. 03:56
A sok folyadék kompenzálhatja a fejfájást:)Viszont nem mindenkinél fordul elő fejfájás a diétánál.Attól függ,hogy a szervezet milyen állapotban van a diéta kezdése előtt.
2007. febr. 25. 21:29
Ez hiánytünet azért fáj a fejünk az első napokban,de a kevés folyadékfogyasztás is okozhatja
14. gkreka
2007. febr. 3. 06:36
nekem is faj a fejem a dietak elso napjaiban, par nap alatt elmulik. pihenj sokat, ha megteheted, napkozben is dolj le egy kicsit, igyal meregtelenito teakat. a dietak masik "mellekhatasa" volt nalam, hogy nagyon fazekonnya valtam.
2007. febr. 3. 00:41

Sok mindentől függ, de lehetséges (viszont ki lehet küszöbölni)...


Méregtelenítő kúrák esetében,pedig SZINTE törvényszerű, nem kell megijedni.

12. zena01
2006. szept. 21. 19:42
Helyesírási hiba:foLYamathoz. Bocsi
11. zena01
2006. szept. 21. 19:42
Igen ez hozzátartozik a tisztulási fojamathoz.
10. Anda39
2006. aug. 23. 18:26
Most döbbentem rá, hogy napok óta nem fáj a fejem. Az elején nekem is fájt, de észre sem vettem, mikor hagyta abba. :)
9. szamocinka (válaszként erre: 8. - 'szti)
2006. jún. 6. 06:18

Köszönöm szépen! :-)

Tehát akkor folyadék, folyadék, és kitartás.

8. 'szti (válaszként erre: 7. - Szamocinka)
2006. jún. 3. 09:02

Ezt találtam:

Az agy normál esetben kizárólag glukózt használ energiaforrásként. Normál vércukorszint mellett a vércukor (glukóz) az alapvető "üzemanyaga" az agynak. A szénhidrátok 100%-ban vércukorrá alakulnak.

Az inzulin és a vércukor szint lecsökkenése bekövetkezhet például teljes koplalás, edzés vagy egyszerűen a szénhidrát bevitel napi 30 g alá történő csökkentésének hatására, és elősegíti a ketontestek kialakulását.

Amikor beállt a ketózis (tehát amikor a keton koncentráció a vérben magasabb, mint a glukóz koncentráció), a ketonok válnak az agy fő tápanyagává.

A leghíresebb ketogén diéta az Atkins.

A ketogén diétának talán a legnagyobb mellékhatása a fáradtság, különösen a keton képződés kezdeti szakaszában, és főleg az agyban. A legújabb tanulmányok úgy találták, hogy a ketogén diéta első heteiben a szellemi kapacitás visszaeshet. Ezért a ketogén diéta nem mindig a legmegfelelőbb forma azok számára, akiknek a munkája nagy szellemi aktivitást igényel.


[link]

2006. jún. 2. 19:05
De jó, hogy olvashatok erről, jó, hogy felmerült a téma! És hol fáj a fejetek (már akinek fáj ilyenkor)? A homlokotokon elöl? Nekem ott szokott fájni, és miután rájöttem, ha eszek szénhidrátot (kenyeret), elmúlik = tehát összefüggés van közte, csak azt nem tudtam, hogy mit lehet tenni ellene. 'szti tudod ennek a "magyarázatát" is? Komolyan érdekelne.
2006. jún. 2. 17:45
a szénhidrátmegvonás okozhat fejfájást
2006. jún. 2. 17:29
Csatlakozom az előttem szólókhoz, sok-sok folyadék, általában 2,5 - 3 l naponta, de nyáron több... Vagy van fejfájás, vagy nincs, embere válogatja, előfordul, de nem törvényszerű.
2006. jún. 2. 12:00
Normális, a tisztulás egyik mellékhatása. Ha eleget ittam, akkor max. 2 napig tartott, és csak este fájt a fejem.
2006. jún. 2. 11:52
Igen! El fog múlni, de tényleg igyál sokat.
2. Ekka
2006. jún. 2. 11:27
Szerintem nem. Igyál megfelelő mennyiségű folyadékot!
2006. jún. 2. 10:26
Normális-e a fejfájás a diéták első napjaiban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook