Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden okkal történik.. (1. rész) fórum

Minden okkal történik.. (1. rész) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minden okkal történik.. (1. rész)

1 2
2016. nov. 11. 18:44
Teljesen jó és érthető írás, a lényeg benne van.
2016. nov. 11. 09:56
Természetesen minden okkal történik, de a cikkíró keveri az okot a céllal. Ha megismerek valakit, hogy aztán megismerjek mást, akkor az első ismeretség célja, hogy elvezessen a másodikhoz. Az okozat nem előzheti meg az okot, vagyis a második találkozásnak csak akkor lehetne az első az oka, ha előbb ismerném meg azt, akit másodjára mutatnak be, mint azt, aki bemutatja :D
2016. nov. 11. 08:52

Ez a gondolat,már bennem is megfogalmazódott.Ami a főcímben van...


A sok rossz,ami történt,mind-mind történt valamiért,és mindből származott valami jó is...amellett hogy fájdalmas volt...

29. Mutáns Jane (válaszként erre: 28. - Mutáns Jane)
2016. nov. 10. 15:15
És az a legrosszabb, hogy ezt a "te teremted meg a saját valóságodat" témát ennél ezerszer árnyaltabban, értelmesebben, és ezáltal eredményesebben meg lehetne vitatni. Mégpedig úgy, hogy összekötjük az önismeret témával.
28. Mutáns Jane (válaszként erre: 1. - F46e7b0013)
2016. nov. 10. 15:10
Ez egy borzalmasan buta írás. Amúgy is borzalmasnak tartom, amikor a cikkíró tegez, és mindenféle hülyeséget feltételez az olvasóról, anélkül, hogy ismerné.
27. Mortillian (válaszként erre: 20. - 342402de6d)
2016. nov. 10. 13:40
...más azért lép közbe, mert te bevonzottad, megidézted, létrehoztad a gondolataiddal.
26. 563b626108 (válaszként erre: 25. - 05c24b317e)
2016. ápr. 9. 21:36
érdekes..
2015. márc. 12. 20:19

ez a cikk nagyon elgondolkodtató..pont idevag a forumom :) amit nyitottam idemasolom ha nem baj mert inkabb ezoteria reszrol erdekes nekem csak felreertheto volt masokak ahogy irtam.

Nagyon érdekes dolog történt velem nemrégiben... Van egy párom akivel jegyesek vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, kisebb bökkenők vannak köztünk, de mindenen túljutunk együtt. Olyan érzelmeim voltak iránta a kezdetektől, hogy ő az igazi, nem tudnék mással élni.


Nem régiben egy kisebb nőgyógyászati műtéten kellett átesnem, amihez dokit kellett fogadnom.. Nekem kiskori rossz élményeim miatt szabályos undorom és félelmem volt a nőgyógyászoktól.. ám mikor ezt a dokit megláttam, olyan erős érzés kapott el, mint mikor a párom megpillantottam.. rögtön bíztam benne, és úgy éreztem mi már ismerjük egymást vagy 1000éve. A műtétem után felkeltett és elvarázsolódtam tőle, annyira közvetlen volt. Valamiért lenyűgözött. Azóta is minden nap gondolok rá és hiányzik.. A doki már 50+ én meg 20+ vagyok, de ez a fickó isteni.. komolyan minden felelmem elszallt es rendesen varom a vizsgalatokat. Csak nem tudom mi ez a külonos erzes, vonzalom...???

ezt irtam ez nem szexualis vonzalom, inkabb deja vu..

24. Csipkerózsika (válaszként erre: 23. - Black-metalboy)
2012. nov. 1. 19:15
Hagyjátok abba! Nem tudjátok, hogy mivel játszotok...
2012. okt. 31. 22:04
figyeljetek nem tudom h jó helyre irok haverommal leültünk szellemet idézni éget 2 villany összesen és a kanapéra ültünk egy papíral amin az abc betűi voltak ráirvaés sikertelen volt az idézés mert semi jel nem volt csak ilyenkro félek hogy mi fog történni kiszeretném probálni de szakemberel nagyon megijdetünk de semi jel nem volt eddig mert megse jelent a szellem segítsetek kérlek
22. L.Ann
2012. okt. 27. 17:58

Érdekes téma, de az biztos, hogy ezzel a hozzáállással pozitívabban tudod megélni a dolgokat.

De mi van, ha egy másik nézőpontot választunk? Mondjuk hogy nem okokról beszélük, hanem következményekről. Szerintem sokkal egyszerűbb, bár nem olyan misztikus.

Pl. nem azért kellett megismerned valakit, hogy majd rajta keresztül megismerhess mást, hanem azért ismertél meg mást, mert ismerted az előzőt. tehát az új ismerettség következmény. szerintem így logikusabb, elvégre előrefele haladunk az időben, nem hátra.

természetesen lehet neked van igazad, az igazságot senki sem tudhatja biztosra.

21. 74f8c12b8e (válaszként erre: 4. - 2b2a4a10d2)
2012. okt. 24. 10:45

"magad döntöd el,hogy KI akarsz lenni".

Most apránként végigrágtam,hogy megkeressem benne az igazságot,ezt találtam:

Azt,hogy KI akarsz lenni,mint ember,mint személyiség,azt tényleg bárki eldöntheti magáról.Hogy akar-e anya lenni,jó anya akar-e lenni,vagy akar-e feleség lenni,vagy jókislánya akar lenni a szüleinek élete végéig,vagy független akar lenni,vagy alkotó művészéletet szeretne élni:ezek fontos,sőt életbevágó döntések,és tényleg az ember maga választja meg.

Azt pedig senki nem garantálja,hogy a választása miatt nem kerül konfliktusokba.

De ha az ember legalább az,ami szeretne lenni,a többi nehézség könynebben elviselhető.

20. 342402de6d (válaszként erre: 12. - Jud78)
2012. okt. 21. 07:34
Nem nehéz alakítani,de én hiába hozok döntéseket ha más ember,vagy a természet,vagy a sors közbelép....
19. Molyka
2012. okt. 20. 23:37
Igaz. :)
18. Csipkerózsika (válaszként erre: 4. - 2b2a4a10d2)
2012. okt. 20. 22:49

Az igaz, hogy nem lehet bármit megváltoztatni az életben. A tudósok szerint az életünk eseményeit kb. 90%-ban nem tudjuk irányítani, ennek ellenére mégis azt állítják, hogy a boldogságunk kb. 80%-ban rajtunk múlik. Egy dolgot ugyanis mindig meg tudunk változtatni: a hozzáállásunkat. És ez határozza meg a közérzetünket, ezáltal az életminőségünket és hosszabb távon ettől függnek azok a körülmények is, amiken elvileg nem tudunk változtatni.


Egyébként nem jutott eszedbe, hogy azért vagy 0-24 óráig ilyen emberekkel, eseményekkel körülvéve, mert az lenne a feladatod, hogy elfogadd ezeket ahelyett, hogy homokba dugod a fejed és menekülsz előlük?

Nem mások siránkozása van hatással az életedre, hanem a sajátod...

17. f46e7b0013 (válaszként erre: 16. - 33a6bf503b)
2012. okt. 20. 22:37
Köszönöm a pozitív gondolkodásod megnyilvánulását. Teljesen rátapintottál a lényegre! :)
2012. okt. 20. 19:58

Lehet, hogy egyeseknek közhely, de az írója talán most van túl egy hatalmas megtapasztaláson, csupán az egóját nem akarta idedörgölni, legalábbis nálam megesik, hogy ugyan rég tudtam ezt, vagy ezt, addig "csupán hit" volt, más, amikor át is sikerül érezni, legyen az rossz, vagy jó.



Emese, Neked még annyit akartam mondani, hogy remélem, egyszercsak lesz egy pozitív robbanás, ami kitakarít Neked egy nyugalmas életterületet. Ebben a helyzetben én anno jó messzire költöztem. Most sem kerülnek el a problémák, de pont azok a gondok állnak sorban, amikkel meg kell és meg is akarok küzdeni. (Majdcsak lesz valahogy.) De kívánom Neked a legjobbakat!

15. Jud78
2012. okt. 20. 17:51
Amúgy tetszik a cikk... :)
14. Jud78 (válaszként erre: 4. - 2b2a4a10d2)
2012. okt. 20. 17:50
:((((
2012. okt. 20. 17:49
reszben igaz, de konnyen kiadja az ember az iranyitast a kezebol, ha folyoton azt mondja, hogy az tortennik, minek tortennie kell.
12. Jud78 (válaszként erre: 3. - 342402de6d)
2012. okt. 20. 17:49
Magunk alakítjuk az életünket, még ha nehéz is...
11. kisj
2012. okt. 20. 17:48

Jó lett volna érdemben hozzászólni, de ez nem fog sikerülni.

Sajna ez pont olyan, mint egy huszadrangú színes női napilap 1001. semmit mondó cikkecskéje.

10. KergePárduc (válaszként erre: 8. - 001269bfc9)
2012. okt. 20. 16:17
Imádom azt a sorozatot :D
9. 001269bfc9 (válaszként erre: 8. - 001269bfc9)
2012. okt. 20. 16:02
*közhelyet
2012. okt. 20. 15:53

Na, ezért a cikkért kár volt koptatni a billentyűzetet!

Ennyi erővel leírhattál volna még egy csomó özhelyet, hogy pl. Minden út Rómába vezet! Aki kíváncsi hamar megöregszik! Stb...

Legalább valami személyes vonatkozást belevihettél volna, hogy közelebb érezzük magunkhoz a cikket!

Nézd meg "A nevem Earl" című sorozatot, abból többet tanulhatsz a karmáról, mint száz ilyen cikkből!

7. rizsa31 (válaszként erre: 1. - F46e7b0013)
2012. okt. 20. 14:41

Mivel az Ezotéria témakörben jelentetted meg a cikked, azt aki/ami az okokat generálja, egy mindent átható energiának képzeled?

Nemrég tudtam meg, hogy a keresztény egyházak nagyon elítélik az ezotériát, és szerintük Isten az, aki az ok.

És persze ott a sima materializmus, amely szerint a hétköznapi életünkben nem kéne túl nagy jelentőséget tulajdonítanunk a jeleknek, csak éljük az életünket. Ebben van valami igazság, mert én hajlamos vagyok túlzásokba esni.

6. Deni plus (válaszként erre: 5. - Deni plus)
2012. okt. 20. 13:52
Erre gondoltam :Minden test megmarad a nyugalom(vagy az egyenes vonalú egyenletes mozgás) állapotában, míg más testek hatása mozgásállapotának megváltoztatására nem készteti.
5. Deni plus (válaszként erre: 4. - 2b2a4a10d2)
2012. okt. 20. 13:49
Ez így hangzik most amit leírtál kb.:))A newtoni törvények
2012. okt. 20. 13:37

Te magad döntöd el, ki akarsz lenni. Ha úgy próbálod meg élni az életed, ahogy szeretnéd is élni, csak rajtad múlik, sikerül-e. Ez nem pénz, szerelem kérdése. Minden okkal történik.


Ezzel én sem teljesen értek egyet. Kivéve talán azt a részt, hogy minden okkal történik. Azoknak, akiknek mindent tálcán kínált az élet könnyű olyan mondatokkal dobálózni, hogy a titok, meg a vonzás törvénye és az akarat... Ugyan már. Én gondtalan akarok lenni. Nem gazdag, gondtalan. És igyekszem is így élni, igyekszem nem gondolni a rosszra, igyekszem kikerülni a rossz embereket. Mégis hol tart az életem? Sehol... Ez egyre jobban elkeserít. Lassan felveszem én is azt a technikát, hogy befogom a szemem, a szám és a fülem, hogy ne lássak ne mondjak és ne halljak semmit se. Én hiába akarok gondtalan lenni, ha körülöttem mindenki rosszindulatú és csak fújja a magáét. Ja, hogy engedjem el a fülem mellett? Néha meglehet ezt tenni, de nem akkor amikor 0-24 óráig ilyen emberekkel vagy körülvéve a munkahelyeden, az otthonodban, a buszon, a vonaton...stb. Változtatni nehéz. Munkahelyet is, de talán még azt a legkönnyebb. De minden mást hogyan változtathatnék meg, hogy könnyebb legyen? Járjak gyalog dolgozni potom 40 km-t, hogy ne halljam az emberek siránkozásait a vonaton, és ne legyen hatással az életemre az, hogy mindenki milyen nyomorult és mindenki csak tengődik ebben a kicseszett életben?

2012. okt. 20. 13:26

"Te magad döntöd el, ki akarsz lenni. Ha úgy próbálod meg élni az életed, ahogy szeretnéd is élni, csak rajtad múlik, sikerül-e. Ez nem pénz, szerelem kérdése."

Ezzel nem értek egyet!Csak rajtunk nem igazán múlik semmi sem,minden mindennel összefüggésben van ,nem ilyen egyszerű ez....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook