Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és cumisüveg fórum

Szoptatás és cumisüveg (beszélgetős fórum)


2012. okt. 19. 21:23
Nem sárgult be szüléskor?
2012. okt. 19. 21:21
Mennyi idős a babád?
2012. okt. 19. 11:03

Én jártam hasonló cipőben mint te. A babám az első időkben folyamatosan elaludt a cicin, enni nem akart rendesen. Én bő egy hónapig szoptattam, aztán üvegből pótoltam tejjel, aztán fejtem. Majd kb fél órával később kezdtem elölről. Rémálom volt. De nekem a fejésé volt a legrosszabb, mert nehezen is ment, meg addig a gyerek üvöltött mint a sakál minden egyes alkalommal. Szóval abbahagytam a fejést meg az evések méricskélését is. Néhány napig össze voltunk nőve, aztán beállt egyfajta rend. Nem tudom mennyit eszik, de nem reklamál kaja után. Este kap egy kis pótlást a cici után és alszik reggelig. Hízásban nem egy világbajnok, de legalább nappal a szopik után van időm játszani vele.


Ami még eszembe jutott, próbáld ki a szoptanít készüléket, hátha segít

7. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. okt. 19. 10:51

Szerintem mindenképpen kérjél tanácsot, orvos, védőnő, stb, mert nem jó, hogy kényelmetlen pozitúrában szoptatod, sokkal jobban elfáradsz így, mint amennyire muszáj lenne. A nő alapjáraton úgy van kitalálva, hogy egy kényelmes fotelban vagy fekve is tudjon szoptatni, lehet, neked is csak annyi kéne, hogy megmutassa valaki, hogy hogyan kell elhelyezkedni és helyesen tartani a babát.


Másrészt ha nagyon nem megy és sehogy se lakik jól, akkor jobb, ha folytatod a fejést és jóllakatod azt a gyermeket cumisüvegből. Ha van szerencséd, így is sokáig megmaradhat a tejed. Ha mégis elapadna, még mindig ott a tápszer. Igaza van az egyik előttem szólónak, manapság kicsit túlmisztifikálják a szoptatást, pedig a tápszeres gyerekek is felnőnek. Persze, hogy sok előnye van az anyatejnek, de annak nincs értelme, hogy az anya idegbajosan tépje a haját, miközben a baba éhesen sír. Így se az anya, se a baba nem kiegyensúlyozott. Akkor már inkább fejés és cumisüveg meg öröm és boldogság, nem igaz?

2012. okt. 19. 10:46

Szia!

Én fejtem a tejet, gyakorlatilag onnantól, hogy hazaértünk a kórházból. A végén már nem is akartam visszaszoktatni cicire, mert így mindig tudtam, mennyit eszik, és sose maradt éhes - kiszámíthatóbbá vált az alvás, meg gyakorlatilag minden!

Mi 3 hóig csináltuk, akkor már napi 1 liter lett volna az igénye a gyereknek... Aztán elkezdtük a hozzátáplálást, meg a tápszert, és ma se csinálnám másképp!!

Nálunk is gond volt a kórházban még, hogy a gyerek két pillanat alatt elaludt a cicin, majdnem nem is jöhettünk haza, mert így folyamatosan csak fogyott...

Ha nem tud szopizni, vagy nagyon lusta, vagy tényleg le vannak tapadva az izmai - arc, nyak... Gyerekorvos, jó védőnő meg tudja állapítani!!

De tényleg ne csinálj ebből nagyobb gondot! Fel fog nőni, szeretni fog, függetlenül attól, meddig és mennyit szoptattad!!!:)

2012. okt. 19. 10:22

Szia,


Bár nekem nagyon mohó lányom volt, így ilyen bajunk nem volt, azt gondolom, hogy nem apad el a tejed, ha folyamatosan fejed, és úgy adod a picinek a tejet, mert én már 1 éve nem szoptatok, mégis van pár csepp a mellemben, ha megnyomom.

És vessen rám bárki követ, szerintem nem szabad túlmisztifikálni a szoptatás témakörét, mert az nem segít se az anyukának, se a babának. Ha nincs tej, akkor sem szoptat az anya,és nem tehet róla, mégsem lelkibeteg minden kisbaba. Ha valaki szoptatni tud, és a baba is szopik, az nagyon jó, de nincs így akkor sem történik tragédia. Szóval szerintem úy csináld, ahogy neked is jó, mert ha hullafáradt vagy minden nap, az mindenkinek rossz...;)

2012. okt. 19. 10:17
szóval van tejed, de nem szopik a kicsi.nézték már a tanácsadón kívül máshol is? eég sokat lehet olvasni arról, hogy lenőtt a nyelve a babának, illetve le vannak tapadva az arcizmai és nem tud elég erőt kifejteni a szopáshoz. egy kört megér a dévényesnél illetve az orvosnál
2012. okt. 19. 10:17

Próbálkozzatok még a szopival, max pótold utána lefejt tejjel h meglegyen a mennyiség.

Nekem kevesebb tejem volt mindig mint a Lányom igénye, 3 hónapig működött h szopizott, majd pótoltam tápszerrel v lefejt tejjel. Utána nem akart már szopizni. Most 10 hónapos és még mindig van egy kis tejem, és fejek azóta is!

2. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. okt. 19. 10:16
Nekem az elején sokáig nagyon fájt a mellbimbóm, amikor rácuppant a babám, így hetekig csak fejtem és cumisüvegből kapta a tejet. nem apadt el, nem lett kevesebb, de nagyon odafigyeltem, hogy 3 óránként lefejjem, és nem csak annyit, amennyit megeszik, hanem teljesen kiürítettem a ciciket. sokat ettem, ittam és amennyit csak lehetett pihentem. aztán szép lassan rászoktunk a cicire, még egy jó ideig hol fejtem, hol szoptattam. végül 20 hónapos koráig szopizott :)
2012. okt. 19. 10:11

A babám bealszik szopizás közben. Kezdetben, amikor még 60 mili körül volt az igénye, akkor még jóllakott. De azóta 150-re nőtt egy kaja mennyisége, hát ennyit már nem szív ki. Volt, hogy két óráig tartott a procedúra - szopizás, bealvás, ébresztgetés, büfiztetés, tisztába tétel, újra szopizás, ébresztgetés.. - és még ennyi idő alatt sem lakott jól! Ellenben nagyon fáradt volt.

Kezdtem arra gyanakodni, hogy bizony nincs a mellemben semmi. Mindenféle tejseerkentőt ettem, ittam. De nem ez lehet a probléma, mert tejcsis a szája és fejni is tudok szépen. Nem mondom, hogy tejcsárda vagyok, de ma reggel is egy mellből kiszívtam 100-at.

Cumisüvegből szépen megeszi, amit szopizás után még adtam neki.

Utánaolvastam, ezért próbáltam úgy korábban, hogy egész nap mellen volt. Eldöntöttem, hogy akár ki sem kelünk az ágyból, háztartással sem törődöm, csak szoptassam igény szerint. Ez sem hozott sikert, mert éhes és fáradt lett tőle, én meg szintén nem éreztem jól magam tőle, mert azt éreztem ,hogy ez nem normális, és sosem jóllakott a gyermek. Aludni sem tudott az éhségtől.

Aztán váltottam: elkezdtem cumisüvegből etetni, de úgy, hogy a mellem ingerlése céljából először szopiztatom! De nem sok ideig (úgyis bealszik pár szívás után), aztán cumisüvegből kap még. Próbáltam olyat is, hogy paralel szoptattam és fejtem egy időben. De ez nehézkes, jó lenne amúgy, de olyankor végképp alig szív a babám a mellből.

Az is lehet a gond, hogy nagyon kényelemtlen pozícióban tudom szoptatni, úgy,hogy előre dőlök, a hátam görnyed! (Irigylem, akik fekve, félig álmukban tudnak szoptatni...)

Szoptatási tanácsadót is vettem már igénybe- még kezdetekben.

Most már ott tartok, hogy lazábbra kellenne venni, kap cumisüvegből, az után legalább alszik két és fél órát, mert jóllakott. Még mutatóban mellre teszem az etetés elején.

Szerintetek? Olvastam ilyet aki hasonlóképp csinálta, és nem apadt el a teje.

Cumizavara nincsen.

Szerintetek csináljam máshogy? (Elrontani semmiképp nem szeretném! Csak néha már elegem van belőle. )

Fejni amúgy nem macerásabb, nem fárasztóbb, mint órákig szoptatni, és még így sem lakik jól. De azt is akarom, hogy megmaradjon a tejem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook