Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után fogamzásgátlás. Tabletta? Spirál? Injekció? Érvek, ellenérvek, tapasztaltokat várnék tőletek kedves Hoxa tagok! Köszi! fórum

Szülés után fogamzásgátlás. Tabletta? Spirál? Injekció? Érvek, ellenérvek, tapasztaltokat várnék tőletek kedves Hoxa tagok! Köszi! (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Zsandrea (válaszként erre: 36. - Aesa)
2011. aug. 29. 21:37
Mi ez a hüvelygyűrű? Hogy használod? Milyen árban lehet kapni?
36. aesa
2011. aug. 25. 11:33
Nuvaring hüvelygyürű,nekem bevált.
2011. jan. 5. 16:29
ÉRDEN.OWAIL SÁMUEL.TISZTESÉGES JO NÖGYOGYÁSZ MINDIG A MEGFELÖT IRTA FEL NEKEM IGAZ PICIT DRÁGA .DE MINDIG JO VOLT.DE BEVALOM RÉGEN JÁRTAM NÁLA.IGAZ EZÉRT SZOLNIFOG HA ELMEGYEK .DE IGAZA VAN.BLAHA LUJZA TÉREN HA MÉG MINDIG.OT RENDEL.SZÜLÉSZKÉNT IS.
2009. márc. 28. 13:59

Sziasztok!

8 éve megaszakítással védekezünk a párommal.Soha nem volt semmi gond belőle.Mikor babát szerettünk volna,akkor 4-5 hónap kellet a teherbeeséshez.Szerintem az,hogy ez a módszer kinek válik be és kinek nem az telejesen alkatfüggő szerintem.Úgyanúgy mint a gyógyszer vagy a spirál.

Én ennek a híve vagyok,de mergértem azokat is akiknek ez teljesen nem szimatikus:)

33. Holly
2009. márc. 28. 13:49
Nekem hormon tartalmú spirálom van, gyógyszert nem szedhetek, óvszer nálunk nem jött be. Nekem Anglában tették fel, ott ez ingyenes volt, most 2 éve, hogy fent van, és az égvilágon semmi gondom vele :)
2009. jan. 12. 16:39
Nekünk terhesség előtt már bevált a természetes családtervezés, szülés után is maradunk ennél. Hőmérő+ovulációs mikroszkóp.
31. andreacsku (válaszként erre: 7. - Banya77)
2009. jan. 12. 15:11
Ha esetleg így egy év távlatából még meg tudod adni a honlapcímet, nagyon megköszönném! Köszi előre!
30. andreacsku (válaszként erre: 13. - 03755e6896)
2009. jan. 12. 15:09

Kedves "kúphasználók"!

Nemudom, ti milyen kúpot használt(at)ok, de amit mi próbáltun, az nem tetszett. A párom pedig a száját húzva szt kérdezte: Mi ez CSÍPŐSPAPRIKA?? Szóval nálunk nem volt hosszú életű a kúp.

2008. okt. 25. 22:50

Sziasztok!


Elolvastam egy par hozza szolast es teljesen uj dolgokat olvastam a spirallal kapcsolatban.

Nekem mar 6 eve van fennt es idaig semmi problemam nem volt vele. Kulfoldon raktak fel es nem tudom mar, hogy milyen markaju. Azt tudom, hogy aranyozott volt.

Felrakas utan iszonyatosan gorcsoltem kb egy oraig. Elotte minden egyes alkalommal kibirhatatlan fajdalmaim voltak a menszesznel. Szoval a spirallal ezek megszuntek vagy csak eppen hogy fajt. A mestruaciom normalis volt. Kb 4-5 napig tartott igaz eleg enyhe. Nekem nem voltak olyan hosszu verzeseim mint itt egy paran irtak hogy 6 honap. Kb 3 napot ha vereztem utana.

Amugy nekem is azt mondtak, hogy csak 5 evig lehet fennt, mert utana teherbe eshetek. Hat idaig meg nem estem teherbe. De viszont most mar nagyon faj a hasam es verzek is kb egy honapja kissebb megszakitasokkal. Szerintem ez okozhatja, mert semmi mas tunetem nincs csak faj a hasam es a derekam. Jovoheten megyek a dokihoz es leszeretnem vetetni. Ugyan is babat szeretnenk. Azert is nem vetettem le idaig.

Amugy utana mennyi idomulva eshetek teherbe? tudja valaki? De azt hiszem ez is embere valogatja, mint a gyogyszernel. Azzal is mindenki azt mondta, hogy minimum 3 honapig nem esek teherbe. Ahogy elmult a menszesz ket nap mulva szeretkeztunk es most itt a fiam hat evesen. aminek persze nagyon orulok es mar o is varja a kishugit:)


Ja es meg valamit nekem hizasom se volt tole. Es szoptattam a kisfiamat is es semmi baj nem volt.

28. 70a5a27405 (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2008. jún. 2. 00:10
Hát én is ez mellett döntenék..sok riasztó dolgot hallottam már tablettákról a közvetlen környezetemben, van aki meg is hízott tőle rendesen. És hogy őszinte legyek világ életemben ódzkódtam hogy tablettával védekezzem. Sajnos a "bajom" se olyan mint régen és az orvosom inkább lebeszélt hogy hormontartalmú gyógyszert szedjek mert elhízok. Akkor inkább marad így. Tehát nekem semmiképp nem lenne előnyös gyógyszert szednem.Sem védekezés szempontjából sem a havi dolog megjövetele szempontjából sem!
27. tücsimücsi (válaszként erre: 23. - Alexa77)
2008. jún. 1. 21:45
Nekünk nem vált be a megszakításos módszer. "Abból lett" a kislányunk(mostmár persze azt mondom hál' Istennek) Mi is gumizunk. Nekem is nulla lett a libidóm illetve inkább mínusz az összes gyógyszertől amit kipróbáltam (szám szerint ötöt).
26. Kmanó
2008. jún. 1. 21:40

Spirál? grrrrr

2 éve volt egy spontán vetélésem, mert nem vettem észre, hogy a spirál fele távozott. Bár épp készültem kivetetni, mert indult a következő babaprojekt. Nos, most törpe 11 hós, de tablettát eleinte a dokim nem ajánlott, a spiráltól meg valahogy tökre elment a kedvem (bár a dokim a hormontartalmút nagyon ajánlaná).

Tényleg, mi van akkor ha a hormontartalmú spirálnak is elvesztődik a fele? Vagy ez nem lehetséges ezen fajtánál?

Örökkévalóságig mi sem gumizhatunk.

25. Ekidli (válaszként erre: 23. - Alexa77)
2008. jún. 1. 21:15
Nekem még nincs kisbabám és nem is vagyok terhes, de a te esetedben szerintem a nem hormonális fogamzásgátló lenne jó.(pl.pharmatex)Én ezt használom, eddig nem volt vele gond. Sokan azt írták, hogy ez azoknál a legjobb, akiknél nem okoz gondot, ha mégis teherbe esnek.
2008. jún. 1. 19:41
Mi most gumizunk már egy ideje. 7 féle tablettát próbáltam ki, mindegyiknél nulla lett a libidóm. A spirál egy hónap múlva bemondta az unalmast, a téma engem is érdekel, mert hosszú évekig nem fog menni a gumizás. Ma este végig is olvasom ezt a fórumot.
2008. jún. 1. 19:07

Szia! Én nagyon sok (több, mint 10) évig szedtem gyógyszert, sose volt vele gondom. Aztán abbahagytam, mert nem volt állandó partnerem. Amikor megismertem a páromat, az első időkben óvszert használtunk, aztán - mivel egyikünk se szerette igazán - a megszakításos módszert alkalmaztuk. Aztán amikor úgy döntöttünk, jöhet a baba, elsőre sikerült is!:-) Nemsokára szülök, utána szerintem visszatérünk a megszakításos módszerhez, nekünk bevált. De nincs is miért aggódnunk, ha véletlenül mégis besikerülne a következő baba, mert szeretnénk még több gyereket is. Így igazából nincs min aggódnunk. Eredeti terv szerint várnánk a következő terhességgel legalább egy évet, de ha nem úgy jön össze, akkor sincs tragédia.

Én a spiráltól nagyon idegenkedem, az óvszert elsősorban a párom nem kedveli, gyógyszert meg szoptatás mellett nem szeretnék. Így gyakorlatilag nem sok minden marad.

2008. ápr. 30. 22:14
ha nem akarnánk gyereket akkor a hormonos spirál mellett döntenék. Csökkenti vagy meg is szünteti a havi vérzést.
2008. ápr. 30. 21:51

Nekem a spirál "idegen test" ezért idegenkedek tőle. Pszichés kifogásom van ellene.

Múltkor egy hölgy nesélte, hogy mindkét gyerekét spirállal együtt szülte. Vagyis a védekezés alatt esett teherbe, és nem vették el a babát. Szerencsére mindkettő egészséges.

2008. ápr. 17. 22:46
En a szurit nem ajanlom....olvassatok utana. Van akinek remekul bevalt, masoknak viszont iszonyu gondokat okozott, sot, sokan soha tobbet nem tudtak teherbeesni, vagy nagyon nehezen...Mindegyiknek megvan az elonye es hatranya...en kiprobaltam mar a tablettat is, nekem eleg sok gondot okozott. Szamomra a legszimpatikusabb az ovszer, de mellette estem teherbe...ugyhogy most en is spiralon gondolkozom...
2008. febr. 5. 10:39

sziasztok!

igaz nekem már nem babáim vannak de érdekelne hogy a spirál vagy az injekció jobb?

és melyik mennyibe kerül?

köszi

tablettát nem szivesen szednék

2008. febr. 5. 09:21
:O)
17. Rika1
2008. febr. 3. 02:06
Szia! A második baba után felrakattam a spirált. Egyszer cserélték 5 évre rá. Össz-vissz 17 évig volt fenn. Semmi problémám nem volt vele, kényelmes..feltevése levétele egyszerű nem fájdalmas. Nem okozott semmiféle panaszt. Én ha újra tehetném ennél maradnék..Most, hogy már változó korba léptem levetettem, és pharmatex kúppal védekezünk..Eddig ez is nagyon bevált:))
16. Rika1
2008. febr. 3. 02:05
Szia! A második baba után felrakattam a spirált. Egyszer cserélték 5 évre rá. Össz-vissz 17 évig volt fenn. Semmi problémám nem volt vele, kényelmes..feltevése levétele egyszerű nem fájdalmas. Nem okozott semmiféle panaszt. Én ha újra tehetném ennél maradnék..Most, hogy már változó korba léptem levetettem, és pharmatex kúppal védekezünk..Eddig ez is nagyon bevált:))
15. 22d5615669 (válaszként erre: 8. - Sirga)
2008. febr. 2. 22:51

Szia!

Nem értettem félre semmit,de én úgy tudom,hogy ha még szeretnél gyereket,akkor nem javasolt.Tudom,ha eltávolítják,akkor mehet a babaprojekt.

14. banya77 (válaszként erre: 10. - Csillu77)
2008. febr. 2. 22:03
Egyetértek veled, de mi csak azért nem tudtuk bevállalni, mert nekünk túl sok egyszerre ennyit kiadni. Egyébként ezt választottuk volna. :)
2008. febr. 2. 21:17
Sziasztok! Én amióta megszültem 2 és fél éve,a kúpot használjuk. Én tökéletesen meg vagyok elégedve vele.Én sosem szedtem gyógyszert de nem is nagyon szeretnék.Nekünk ez vált be.
12. Mokka78 (válaszként erre: 7. - Banya77)
2008. febr. 2. 20:45
Engem érdekelne ez a szuris dolog :) Baromi kényelmes!! Köszi
2008. febr. 2. 20:01

Szia!


Nekem most 6 hetes a kisfiam és az orvosom vagy gyógyszert vagy hüvelykúpot javasolt. Igaz azt is elmondta, hogy a kúptól egy kicsit habos lesz.

Így én a gyógyszer mellett döntöttem. Cerazette az ami az orvosom szerint a legjobb szedni szoptatás alatt. Én még a hüvelygyűrűről is hallottam.

2008. febr. 2. 19:21

Ahányan vagyunk, annyi választ fogsz kapni, szerintem.:-D Ugyanis a számtalan lehetőség közül kinek mi jön be, egyáltalán mi jöhet szóba. Nem okoskodni szeretnék, csak szerintem ez nagyon egyénfüggő, nem szabad általánosítani.


Én a harmadik babámat várom, utána már nem szeretnénk több gyerkőcöt. Most legalábbis úgy gondoljuk.:-)

Én családi visszeres problémák miatt nem szeretnék tartósan tablettát szedni, 30 felett, szóval hormontartalmú sprirálban gondolkodom. Ennek az az előnye, hogy ugyan hormont tartalmaz, de nem terheli annyira a szervezetet, mint a tabi, de kisebb a kockázat, mint a sima spriálnál. Egyszerre nagyobb költség, de 5 évig jó.


Szerintem konzultálj az orvosoddal és/vagy nézz utána a neten a lehetőségeknek és vesd össze a Te paramétereiddel, elvárásaiddal. Biztos többre jutsz, mint ha még 77hsz-t kapsz. Ráadásul az megjósolhatatlan, hogy reagál majd a szervezeted a választott dologra, hiába jó másnak, neked nem biztos...

2008. febr. 2. 16:39
Én a tablettát 4 évig szedtem de nagyon sok problémát okozott, aztán pár évig gumival védekeztünk és utána jött a 2 gyerkőc. A szülés után 8ik héten tették fel a spirált. Akkor 2 hétig véreztem de más bajom nem volt. A menzeszem pedig csak most jött meg először, amikor S már 7 hónapos múlt. Elég sokáig tartott, 3 hétig kínlódott, a többi még a jövő zenéje. De mi már nem tervezünk több babát és idén 36 leszek. Talán a tabletta már nekem amúgy sem lenne jó döntés.
2008. febr. 2. 16:10
Én az elején gyógyszert szedtem, de a nővérem gondjából okulva - évekig szedett gyógyszert szünet nélkül, és orvosi segítséggel is csak jó fél év után esett teherbe - inkább abbahagytam. (Hozzátartozik a dologhoz, hogy más gyógyszert is kellett szednem, amivel kiüthették volna egymást, de ez nem történt meg.) Szülés után spirált javasoltak, amellett 10 hónap után terhes lettem -> kötelező abortusz. (Ez egyébként ritka eset, de megtörtént.) Használtunk óvszert, pesszáriumot, egyikkel se volt gondunk. Azóta született még 2 gyerkőc - nem tudom, Denkitti mit értett félre: ha leveszik a spirált, szabad az út! -, a 3. szülésnél elköttettem magam. Szóval, én mindent kipróbáltam! Talán a pesszárium mellett voksolnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook