Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testvér születik fórum

Testvér születik (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. febr. 1. 12:57

Sziasztok!!

Nálunk augusztusban érkezik a kis tesó,a lányom akkor lesz 28 hónapos.Remélem akadálymentes lesz minden,már most is simizi a nagylányom a hasamat, meg szeretgeti, puszilgatja,jó lenne, ha nem alakulna ki féltékenység,bár szerintem ezt nem lehet elkerülni.Eddig mindenbe bevontam a nagyot, de hát egy 21 hónapos annyira még ezt nem fogja fel.Ha tudtok pár jó tanácsot adni,azt szívesen venném!!

2009. febr. 1. 07:09

Tesóm és én köztem 2 év van, és bár sokat veszekedtünk, minidg tudtunk együtt játszani, egy volt az érdeklődésünk.

Férjem és a testvére közt 6 év van, és azt mondta sose tudott az öccsével játszani. Addig nem volt baja a tesójával,amíg a kiságyban volt, de mikor "kikerült" onnan és el akarta venni a játékait, nagyon "meggyűlülte". Bár szerintem a szülei is rosszul kezelték a helyzetett, mert a tipikus, "add oda a kicsinek, majd ha ő leteszi játszhatsz tovább vele" elvet vallották. Érdeklődési körük(lehet rossz szó rá) is mindig más volt, hisz amíg az egyik óvodás addig a másik iskolás, amíg az egyik általános, a másik középiskolás, bár ez kisebb korkülönbségnél is megvan egy rövid ideig de nagyobbnál ez jóval érezhetőbb. Ugyhogy még most, hogy férjem 28 tesója 22 tudtak normálisan elbeszélgetni (kerek 6 percig telefonon).

Így mi saját kis tapasztalatunkból kifolyólag kis korkülönbség pártiak vagyunk (max 3 év),persze kinek hogy jön össze.

2008. jan. 28. 08:32

Az én gyermekeim között 7 év van. A nagylányunk nagyon jól fogadta így a tesókat (ikreink születtek tavaly). A terhességem elejétől részt vett a készülődésben, eljött velünk UH-ra stb. Imádja a tesóit, sürög-forog körülöttük, tanítgatja őket, énekel, versel nekik. A kicsik imádják őt, vigyorognak rá, fogdossák, tapsolnak vele.

Nekem ugyan nincs tapasztalatom más korkülönbséggel, de szerintem a szülőn múlik az egész. Azon, hogyan vonod me a nagyobbat a terhességbe, mit lehet neki a már meglévő babával stb.

2008. jan. 25. 17:34

Sziasztok!

Nálunk 14 hónap a korkülönbség, a fiam 16 hónapos, a lányom 2 hónapos. Tök édes, amikor gügyög a hugának! (Még nem beszél.)

Eddig minden rendben. Sokkal rosszabbra számítottam.:)

2008. jan. 25. 16:47

Sziasztok

Az én gyerekeim között 4 év 3 hónap a korkülömbség.

Istenien jól megértik egymást ,jól játszanak ,tehát nagy az összhang..

Amivel gondom ,gondunk van az ,hogy a lányom sokszor mikor egyedűl szeretni kifestősözni,rajzolni,vagy éppen babázni ,illetve bármit akkor a kicsi erre nem ad lehetőséget ,mindenét szét dobálja ,széttépi,nem hagyja ,hogy bármit is csnáljon egyedűl..

Eleget magyarázok ,lefoglalom ,de ugyis a növérével akar játszani,viszont ez sokszor nagyon nehéz hejzet ,mert nehéz igazzságot tenni ,és sajnálom a lányom ,mert valóban semmit de semmit nem tud nyugodtan csinálni ,és olyan soha nincsen ,hogy akicsi ne legyen itthon,hogy ő nyugodtan játszhasson ,rajzoljon ,vagy épp amit akar ,szeretne megcsinájon...

16. cicka1
2007. dec. 31. 16:03
Nálunk a két fiú között 16 hónap a korkülönbség, Olivér 4 éves múlt, Viktor most lesz 3 éves. Az elején kicsit nehéz volt, de most már nagyon örülök, hogy ilyen kicsi a korkülönbség.Szeretik egymást, nincs közöttük féltékenység, nagyon jól eljátszanak együtt.Előbb nem akartam, de most már tervben van a következő, ami remélem kislány lesz.
15. LoLiNa
2007. dec. 30. 05:58
5 éves a nagyfiam, 7 hó-s a kicsi fiam. nagyon elvannak együtt :) az autókat szeretik, főleg a pici, mert ugye nagyon kiváncsi :D földön még nem szeret mászkálni, igy nem tudja elvenni a báttyus játékát. én ettől félek.. hogy fogja a nagy viselni, ha a picinek minden kell?
2007. dec. 29. 21:33

Sziasztok!

28 éves múltam áprilisban és a kislányom 11 hónapos. Szeretnénk neki kistestvér, ha sikerül akár még kettőt is. Nagy dilemmám, hogy mikor jöjjön a következő. Szeretném, ha jó tesók lennének és én sem leszek már fiatalabb, ezért lenne logikus minél előbb, de kicsit félek is tőle, hogy elkapkodjuk. Szerintetek?

2007. jún. 8. 08:41
A 6 éves fiam, most kezdet féltékenykedni a 10 hónaposra. Szerintem besokalt, de majd túléli:)) Amúgy jó testvér, de nem játszótárs, érthetően, hisz így is nagy a különbség....
2007. jún. 8. 08:33

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy most van egy 7 hós lányom, nagy dilemma, mikor jöjjön a következő, visszamenjek-e dolizni vagy nem.

Ti mit tanácsoltok? Tanítok.

2007. jan. 12. 23:26
Az én lányaim között 3,5 év van, jobb testvéreket nem is lehet kívánni. A kicsi elmúlt 9 éves, a nagy most lesz márciusba 13. Mindent megbeszélnek egymással. Szeretnénk egy harmadik babát is, sajnos júliusban elvetéltem, hogy mégegyszer sikerül-e nem tudom, a lányok is nagyon örülnének neki.
2007. jan. 12. 19:32
Az én kislányom most 1.5 éves.Mire betölti a 3 évet,szeretnénk neki egy kistesót,hogy még tudjanak együtt játszani.Később szerintem már más az érdeklődési körük.
2007. jan. 11. 13:23

Szerintem nincs ideális korkülönbség. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. Az enyémek között 3,5 év van. Eddig egészen jól viszonyul a nagy a kicsihez. A közöttük lévő jó kapcsolat kialakulásáért nagyrészt a férjem és én vagyunk felelősek. Persze a túl nagy korkülönbség miatt lehet távolabbi a kapcsolat, mivel addigra nagyon más a két korosztály érdeklődése.


A testvérem és közöttem 2 év van. Ennek ellenére vagy talán éppen ezért (?) nem jó a kapcsolatunk. Megjegyzem sosem volt jó...

2007. jan. 4. 20:41
Szerintem a 3-5 év korkülönbség, ami az ideális 2 testvér között.
7. Eve20 (válaszként erre: 6. - Gigi...26)
2006. jún. 5. 20:47
Akkor nem lesz vele gond:) Aranyos lehet:) Sok sikert a babaprojekthez!:)
6. Gigi...26 (válaszként erre: 5. - Eve20)
2006. jún. 5. 20:46

A családban most van ugyebár egy éves kisgyerek, és Bazsi nagyon aranyosan bánik vele, mindenben a kedvében szeretne járni. Odaad neki bármit, és otthon úgy pakolja össze a játékait, amiket visz, hogy melyik tetszene Benjáminnak is:)

Barátnőméknél Tegza ugye még csak 5 hónapos, vele ugyan nem tud mit kezdeni, de a boltban ha lát olyat, amit tudja,hogy Tegzának szoktunk venni, akkor mindig mondja vegyünk neki valamit! Nagyon kedvesen bánik a kisgyerekekkel:)

5. Eve20 (válaszként erre: 4. - Gigi...26)
2006. jún. 5. 20:40
Drukkolok nektek, hogy minél hamarabb összejöjjön!:) Mi is kábé olyan idős korában szeretnénk kistesót Bandusnak mint neked Balázs:) Én mostanában a sógornőm fiát kedveltem meg nagyon. 6 éves, és olyan aranyosan bánik a fiammal, hogy csuda:) Vigyáz rá, meg magyaráz neki, játszogat vele..nagyon ari. Ennyi idősen (persze biztos nem mindenki) már felfogja hogy kell bánni egy ilyen pici gyerekkel. Úgyhogy szerintem is jókor gondolkoztok a tesókán:)
4. Gigi...26 (válaszként erre: 2. - Eve20)
2006. jún. 5. 20:35

Nekem az a tapasztalatom, hogy a lehető legkisebb korkülönbség a legjobb. Öcsém és köztem 1év van, és egész gyerekkorunkban együtt játszottunk. A hugom és köztem 11év van, ez már egy egész más testvéri viszony.

Nem sok az a 4-5év sem.Bazsi is most 4múlt és mostanra szántam rá magam, hogy szülnék megint:) Egyébként már a kistesó terv első pillanatától beszélünk róla Balázsnak, és ő is szokta emlegetni, hogy majd milyen dolgokra tudja majd megtanítani a kisbabát:)

3. holorka (válaszként erre: 2. - Eve20)
2006. jún. 5. 14:03

Az öcsém és köztem 7 év a korkülönbség. Sosem tudtunk normálisan együtt játszani.

A gyermekeim között viszont három év van - 4 éves lány és 7 éves fiú - és nagyon összetartó testvérek. Jókat tudnak egymással játszani, persze konfliktus is akad.

A gyerekek minden életkorban más-más típusú játékot játszanak. Például ha 5 év a korkülönbség, akkor ha a kisebbik 3 éves, az általában még egyedül játszik, babázik vagy főzőcskézik ha lány, autózik illetve épít ha fiú. És előszeretettel rombol. Namármost ha a tesója ekkor már 8 éves, az szeret társasjátékot játszani, vagy a haverokkal focizni. Mindenesetre a saját korabeliek társaságát igényli. Ráadásul már iskolás is, más dolgok foglalkoztatják.

Persze ahogy nőnek, a különbségek is egyre elenyészőbbek lesznek, de megmaradnak.

Ettől függetlenül elképzelhető hogy igazi játszópajtások lesznek, a szülőkön is sok múlik.

2006. jún. 5. 10:08
Ti mikorra tervezitek/tétek a második baba születését? Mi a fiam 5-6 éves korára gondoltunk. Szerintetek ez nem késő még? Nagyon szeretném ha igazi játszópajtások lehetnének majd. Tapasztalatok?:)
2006. jún. 2. 09:12
Egyik legnehezebb időszak a gyerek életében. Hiszen egyik pillanatról a másikra betoppan valaki a jól megszokott kis keretek közé, és fenekestül felforgat mindent. Legfőképpen a testvére életét. Készüljünk fel jó előre: a gyerek - legyen másfél vagy nyolc és fél éves – nem fog örülni a baba érkezésének, hiszen úgy érzi, hogy elveszti a családban eddig betöltött helyét.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook