Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció teljes elmaradása fórum

Menstruáció teljes elmaradása (beszélgetős fórum)


29. Lili85 (válaszként erre: 27. - Kangaroo Island)
2012. okt. 18. 11:08
Nincs súlyproblémám, hanem a derekamról szeretnék egy kis zsírpárnát eltüntetni, azt amit tornával nem tudok eltüntetni.
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 27. - Kangaroo Island)
2012. okt. 18. 10:36

Ráadásul egyes anyacserezavarok (pl inzulinrezisztencia) is csinálnak közvetve hormonproblémákat, ezzel ciklusgondokat, meddőséget.

Nem kell hozzá túlsúlyosnak lenni, de egyes területeken lerakodó zsír árulkodó lehet.

2012. okt. 18. 10:32

Ha nincs súlyproblémád, akkor miért írtál ki ilyen fórumot: "Cryo Lipolysis avagy zsírfagyasztás" ?

Ha nincs súlyproblémád, nincs szükség zsírfagyasztásra, ha tudod hogy nincs súlyproblémád, de mégis szeretnél leadni, mert nem vagy elégedett magaddal, akkor meg pszichés probléma van.


(Ezt mindenféle kötekedés nélkül írom.)

26. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6. - Lili85)
2012. okt. 18. 10:18
Az írtó kevés, ráadás, sok hormonnál az sem mindegy mikor nézik.
2012. okt. 18. 10:14
Hát, olvastam egy sor hozzászólást, de azt hiszem, a lényeget elmondták a többiek: mindenféleképpen másik orvos, de legjobb egy endokrinológus!!! Az, hogy a vérzésed bogyókkal meghozza a doki, nem nagy dolog, foglalkoznia is kéne a miértekkel annak a dokinak - ne hagyd magad! Keress utána, akár a neten is, sok rendes, tényleg odafigyelő orvos van azért, mondjuk igaz, keresni kell tényleg! :D De megéri, és rá fog jönni a problémádra és babád is lehet a későbbiekben! Sok sikert! :)
24. Lili85
2012. okt. 18. 09:43
Rendben, mindenképpen elmegyek egy másik orvoshoz, csak nem tudtam,hogy mit tegyek,azt hittem,hogy tényleg nem kell foglalkozni vele, csak, ha gyereket szeretnék. Tudom,hogy az sem normális,hogy csak egyetlen férfi volt az életemben még 20 évesen, egyetlen alkalommal.Se előtte, sem pedig azóta senki.De reménykedek, hátha nekem is szánt valakit a sors,mert én is nagyon vágyok egy társra és persze egy családra.:)
23. zsóka85 (válaszként erre: 1. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:30

Mindenképpen másik orvos...Ezt már most rendbe kell tenni,hogy mire babát szeretnél,ne akkor kelljen az elejétől kezdeni.Ez semmiképpen sem normális.Valójában ezt már több mint 10 éve rendbe kellett volna tenni...Ne várj tovább.Keress egy jó orvost,aki megkeresi ennek az okát.

Szorítok hogy hamarosan megoldódjon a problémád!

22. a6bc29c843 (válaszként erre: 18. - Pidiko)
2012. okt. 18. 09:28
Mert tudom mi a bajom. Mit tudna egy nőgyógyász segíteni ezen? Semmit.
21. 408020f45e (válaszként erre: 12. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:25

Szia! Ne ijedj meg. Először egy MR vizsgálat, aztán vérvétel útján vizsgálják.

Igazuk van az előttem szólóknak. Irány az endokrinológus. Ő a hormonháztartás tudora.

Minél előbb jelentkezz be egyhez, mert nincs igaza a jelenlegi nőgyógyászodnak! Ha szükségesnek fogja tartani az endokrinológus, úgy is tovább küld egy nődokihoz.

20. Bcicus
2012. okt. 18. 09:19
endokrinológushoz menjél. én leginkább a mens mentist ajánlanám, meg egy jó pszichologus, mert nem normális dolog, hoygy közel 30 évesen nem hogy rendes párkapcsolatod nem volt még, de szexuális életet sem élsz.
2012. okt. 18. 09:18

Szia!

Keress másik orvost!

Ez így nem normális!! Csak tünetileg kezel a bogyókkal, hogy legyen vérzésed, de az okát nem találta meg, mert nem is kereste!! Mindenképpen máshoz mennék, mert ha korábban (nem tudom, mikor volt kivizsgálásod) nem is talált semmit (ha tényleg kereste), lehet, mostanra már ki tudnak mutatni valamit...

Ne törődj bele - és igaza van az előttem szólónak: azért, mert most nincs senkid, de egyszer igenis szeretnél babát, már most is "rendbe lehet tenni" a dolgokat!! Talán épp akkor találod meg a párod, amikor a folyamat végére értél!!

18. pidiko (válaszként erre: 17. - A6bc29c843)
2012. okt. 18. 09:16
és te mért nem mész orvoshoz?már csak azért is kérdem mert ez az állapot nem normális dolog.
17. a6bc29c843 (válaszként erre: 14. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:11
Akkor passzolom a kérdést. Próbálok én is találgatni, de mindig ugyanoda térek vissza. Keress fel orvost, én még várok. :)
16. Lili85 (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. okt. 18. 09:11
Köszönöm!
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:10

Az agylapi mirigy rendellenességei mellett néznek a mellékvese működést is.

Vérvétellel történik és valamilyen képalkotóval. Legcélszerűbb erre az MRI.

De ezt a végére szokták hagyni. Először a többit nézik, amiket felsoroltam.

14. Lili85 (válaszként erre: 11. - A6bc29c843)
2012. okt. 18. 09:09

Szia!

Nem hiszem,hogy lenne lelki oka, a súlyom az mindig normális. Nekem sem talált nőgyógyászati vizsgálattal szervi bajt.

13. Lili85 (válaszként erre: 8. - Mézgapaula)
2012. okt. 18. 09:07

Szia!


Teljesen átlagos testalkat vagyok, 170 cm és 60 kg, ennél nem szeretnék vékonyabb lenni.

12. Lili85 (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2012. okt. 18. 09:05

Szia!

Köszönöm,hogy válaszoltál, az agyalapi mirigy működést hogyan vizsgálják?

2012. okt. 18. 09:05
Nincs valami lelki oka, vagy fogyás, vagy ilyesmi? Csak azért kérdezem, mert ugyanez a cipő. 5 hónap alatt talán 2x jött meg. Terhesség, szervi baj kizárva. Fel sem tűnt, ha nem lapozok vissza a naptárban.
10. Erika8
2012. okt. 18. 09:05
Keress másik orvost, ez legyen az elso lépés !
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:04
Az szépkevés. :(
8. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:03

Szia,

endokrinológushoz fordulj, amíg időpontot kapsz, addig is próbálj meg fogyni.

7. pidiko (válaszként erre: 1. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:02

Szia!

Szerintem minél előbb menj dokihoz pláne ha majd egyszer babát is szeretnél mert ha majd akkor kezitek el a kivizsgálást az hosszú és reménytelennek tűnő várakozás lesz. Ismerős nekem is a szitu igaz nekem azért hébe hóba volt magától is mensim majd mikor a párommal babát szerettünk volna csak akkor mentem dokihoz és másfél éves próbálkozás után jött csak össze a baba. Kérj a nőgyógyászodtól hormonlabort mert valószínű a hormonjaiddal van a gond ha nem akar csinálni akkor keress másikat ne hagyd magad.

6. Lili85 (válaszként erre: 4. - Ba7da9cfc0)
2012. okt. 18. 09:02
Sima vérvételen megnézték a tesztoszteron és az ösztrogén szintemet, és az normális volt.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Lili85)
2012. okt. 18. 09:02

Szia!

Egy jó endokrinológust keress fel és mellette párhuzamosan járj nőgyógyászhoz, de akihez most jársz felejtsd el!

A fogamzásgátlót pedig hagyd el!

Kellene, hogy nézzenek női nemi hormonokat, pajzsmirigyet, cukor ill. inzulinterhelést, (esetleg továbbmenve agyalapi mirigy működést).

2012. okt. 18. 09:01
Hormonvizsgálat?
3. Lili85 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. okt. 18. 09:00

Szia!


Ezt kifejtenéd?

2012. okt. 18. 08:59
Ez a Te kereszted.
2012. okt. 18. 08:57

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.

29 éves nő vagyok, és gyakorlatilag egyáltalán nem menstruálok.

14 évesen megjött pár hónapon keresztül, persze rendszertelenül, majd elmúlt.

Terhes nem lehetek, ugyanis egyetlen egyszer voltam férfivel 20 évesen (egyetlen alkalom volt), se előtte, sem pedig azóta nem volt semmi féle szex az életemben.

Elmentem nőgyógyászhoz 21 évesen és hormonokkal meghoztuk a menstruációt,majd elkezdtem szedni fogamzásgátlót terápiás céllal, azért,hogy minden hónapban megjöjjön, tisztuljak. Gyakorlatilag csak ezért szedem a fogamzásgátlót, más célt nálam nem szolgál.Próbáltam már abbahagyni a szedését, de akkor ismét nem jön meg a menzeszem, és újra hormont kell kapjak,hogy megint megjöjjön és eltudjam kezdeni szedni a fogamzásgátlót.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi lehet a probléma, mert a nőgyógyászom azt mondta,hogy nem érdemes vele foglalkozni, mert még úgysincs partnerem, nem élek nemi életet egyáltalán, és így sajnos, hiába is szeretnék terhes lenni,de ez sincs kilátásban.

Nincsen szervi problémám, nőgyógyászatilag rendben vannak a szerveim.

Annyira szeretnék kisbabát egyszer, remélem nekem is úgy alakul az életem.

Szerintetek mi lehet a probléma? Milyen úton induljak el, milyen vizsgálatokat érdemes csináltatnom?

Ha válaszoltok azt nagyon szépen megköszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook