Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Hallowen az óvodában".Mindenféle boszis, szellemes, tökös ötletet szívesen várok.Lehet barkácsolás, szabadidős játék, egyéb tevékenység... fórum

"Hallowen az óvodában".Mindenféle boszis, szellemes, tökös ötletet szívesen várok.Lehet barkácsolás, szabadidős játék, egyéb tevékenység... (beszélgetős fórum)


17. bowie
2012. okt. 18. 07:06

Pók:


Ezt ma csinálunk, de leírom.


Egy söröskupak formájú kupak belsejét feketére festek, meg a külsejét is, csak kívülre még mehet rá egy piros kereszt.:)) A lábait pedig fekete zseníliadróttal készítem el, odaragasztgatom a kupak aljához.


A hálója hurkapálcika keresztalakban feketére festve, és fekete fonallal (csak, hogy jól látszódjon) körészövöm a hálót. Pókot a közepébe ragasztom, és fölrakjuk az ablak sarkába.


Mi nem ünnepeljük a Hallowen-t, a fiam egyházi oviba jár, így ott sem ünneplik. Viszont annyira jópofák és őszhöz kapcsolódók ezek a díszek, hogy kár lenne kihagyni őket.:))

Külföldön viszont sok szülő ezzel az ünneppel próbálja elfogadtatni a gyerekeivel a halált, mint olyat. És az sem feltétlenül rossz dolog, szerintem.

16. 74f8c12b8e (válaszként erre: 13. - Kisóvónéni)
2012. okt. 17. 20:41

Hát én se fogom fel,főleg azt,hogy ez hogy kerül be az óvodába,mert azért csak kell vmit mondania ygerekeknek,h ezeket mi okból,vagy honnan mintázva készítjük.

Nekem nem az a baj,h behozott,hanem hogy valójában mit lehet ezzel kezedeni,itt,nálunk?

mert a valentin napot azt meg lehet szépen is csinálni,és értelmesen.Szeretet,dekoráció,örülés,pici ajándék.

De ezt nem tudom hová tenni,már az eredetit sem,hogy mi az,hogy :csokit,vagy csalunk?

a szavakat értem,de hogy ez honnan hová tart...azt nem.

2012. okt. 17. 20:05
Esetleg valami boszis, pókos, szellemes ötlet valakinek? :D
14. kisóvónéni (válaszként erre: 12. - E6e23f542d)
2012. okt. 17. 20:02
Köszönöm az ötleteket! :)
13. kisóvónéni (válaszként erre: 9. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 17. 20:01

A kicsik nem biztos, hogy felfogják, mi ez az ünnep, a lényeg az, hogy jól szórakozzanak.

Hogy őszinte legyek én sem nagyon díjazom az ilyen behozott ünnepeket, de nem én írom a forgatókönyvet, ennek a megszervezése a feladatom...

2012. okt. 17. 19:52

Tettem a naplóba egy sütötök formájú tortáról is képet. 2 kuglófból készült, a többi a fantáziájára van bízva mindenkinek.


Bowie nagyon jó a tök amiket csináltatok.


Júlia mi sehogy, nem is ünnepeljük, hülyeségnek tartom, nálunk nincs buli...

11. kisóvónéni (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2012. okt. 17. 19:46
Nagyon jó! Tököt is szeretnénk sütni, de valószínű, ezt is kipróbáljuk majd! :) Köszönöm!
10. kisóvónéni (válaszként erre: 6. - Bowie)
2012. okt. 17. 19:45
Ez nagyon aranyos, köszi! :)
2012. okt. 17. 18:30

Hogyan adjátok be az ovis ygerekeknek,hogy miféle ünnep ez a halloween?mit ünneplünk ilyenkor,minek örülünk?

mert ezek vidám bulik,ha jól olvasom

2012. okt. 17. 18:11
Narancssárga papírcsíkokból is lehet készíteni tököt, közepén zöld szívószál/pálca tartja össze, képet teszek az adatlapomra (nálunk ilyeneket készítettek az oviban)
2012. okt. 17. 18:03
Narancsokra vagy mandarinokra fekete alkoholos filccel rajzoljatok Halloween maszkokat.
6. bowie (válaszként erre: 4. - Bowie)
2012. okt. 17. 17:30
Feltöltöttem. A papírtökökhöz nem kell más csak némi hulladék újságpapír, amiből gombócot formálunk, és krepp papírba csomagoljuk. Minél több újság, annál nagyobb tököt kapunk.:) A levelek lehetnek filcből, vagy színes papírból..amitek van. A szemeket, szájat, orrot fekete kartonból készítettem hozzá.
2012. okt. 17. 17:27

Szia!

Az én kisfiam "minicsoportos". Szóval a legkisebbek.

Ők ma sütőtökgolyót csináltak az oviban. Isteni finom lett. A hozzávalókat mi, szülők vittük be, és az óvónénik a gyerekekkel együtt csinálták meg, és szinte minden gyerek evett is belőle, még a legválogatósabbak is!:)

2012. okt. 17. 17:25
Épp most töltöm az adatlapomba a papírtökös képeimet.:) Nagycsoportos a fiam, vele csináltuk.
2012. okt. 17. 17:18
Nézd meg a Fából vaskarika naplómat ;) Vannak benne ilyen ötletek is
2012. okt. 17. 17:16
Kezdőként óvodai foglalkoztatáshoz gyűjtök ötleteket. Vannak már ötleteim, de szeretném bővíteni. :) Köszönöm a segítségeket előre is!
2012. okt. 17. 17:15
"Hallowen az óvodában".Mindenféle boszis, szellemes, tökös ötletet szívesen várok.Lehet barkácsolás, szabadidős játék, egyéb tevékenység...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook