Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónaposan 2 fog :) fórum

17 hónaposan 2 fog :) (beszélgetős fórum)


2012. okt. 18. 21:27
D vitamint most nyáron nem adtam neki, de ha legközelebb viszem orvoshoz iratok fel. Azt én is hallottam, hogy ha később jönnek, elvileg erősebbek lesznek. Szóval remélem, hogy hozzátok hasonlóan csak nyűgösséggel át tudjuk vészelni ezt az időszakot. Köszönöm a tapasztalatokat, bizakodva nézek a jövőbe :D
2012. okt. 18. 19:43

Sziasztok az én fiam 15hós úgy nagyon nem viseli meg a fogzás jó volt nyűgösség volt hogy felkelt többször éjszaka...

ő neki 10hósan jött ki 2és szépen a többi követte de nálunk nemnem egymás után egyesével hanem mindig több jött egyszerre.Pl.alsó kettő egyszerre.fent 4jött egyszerre erre 2kicsit lemaradt

most 15hósan van.9foga igaz már rég néztem meg van-e új:-D

2012. okt. 18. 13:08
Sziasztok! A fiam most 28 hós 1 éves elmúlt, mikor kijött az első foga. Utána egymás után szépen kijött mindegyik, nem volt semmi gond. A lányom jövő héten 1 éves, neki még csak egy fél foga van. Szerintem nem probléma, sőt azt mondják, minél később, annál erősebbek a kis fogacskák. A D-vitamint viszont adni kell, különösen télen.
9. Petra11 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2012. okt. 17. 23:07
A két alsó fogacskája, több mint egy hónapon keresztül növekedett. Viszont pont most néztem neki a felső kettőt, az pedig rengeteget nőtt, még tegnaphoz képest is. Olyan mintha rágó lenne a szájába, nagyon cuki :)
8. trapiti (válaszként erre: 6. - Petra11)
2012. okt. 17. 22:08
Nálunk végig sima ügy volt a fogzás, kivéve talán a szemfogat, ott volt egy kis sírás, de talán 1-2 éjszaka... Szerintem kevésbé fájt így, hogy lassan jött mint akinél nagyon gyors. Volt olyan, hogy egy félig kibújt fog hetekig állt, utána indult újra...
7. Petra11 (válaszként erre: 5. - KergePárduc)
2012. okt. 17. 22:04
Köszönöm, én is remélem könnyedén túl leszünk rajta :)
6. Petra11 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2012. okt. 17. 21:59
Akkor tőled mint tapasztalttól kérdezném, hogy ugye nem igaz, hogy jobban megszenvedik így, amikor később jönnek, és lehet egyszerre több. Mert a "vészmadarak" ezt állítják. Nem volt álmatlan éjszakánk, nem mondom talán vagy kétszer háromszor sírdogált és gyűrt mindent a szájába, de ezenkívűl semmi extra.
2012. okt. 17. 21:35

Hát én nem is tudom melyik a jobb véglet... Én kisfiam 9 hónapos. 3 hónaposan bújt ki az első foga és 2 hete bújt ki a 8.!!! Úgyhogy ebben a 9 hónapban elég kevés nyugodt éjszakám volt. Bár szerencsére nagyon jól viselte. Most már inkább az anya komplexusával vannak problémáink :)

Kisfiamnak egyszerre 2 foga jött, fönt is lent is... de egy nap eltéréssel bújtak ki.

Szerintem nincs okod aggódni, ha mégis egyszerre megindulna az összes, legalább hamarabb túl lesztek rajta :)

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Petra11)
2012. okt. 17. 20:07
Nem fog egyszerre elindulni az összes, hanem tovább fog tartani. Nincs ok aggodalomra, alkalmazkodni kell a helyzethez és ennyi... nyilván darabosat később fog enni, de semmilyen hátránya nem lesz belőle. Nekünk az első szülinapján jött az első foga és a 3. szülinapra volt kint a 20. tejfog. Gyönyörű, egészséges fogai vannak, csak lassan jöttek, nincs gond ezzel :)
2012. okt. 17. 17:12
Nem vagyok türelmetlen, egyszer csak kijönnek :D
2012. okt. 17. 17:02

Éppen ma volt szó a rádióban a késői fogzásról.

Azt mondták, hogy semmi gond, előbb-utóbb minden tejfog ki fog bújni! Ne legyenek türelmetlenek az anyukák.

2012. okt. 17. 16:10
Lányom napokban tölti a 17 hónapot. Egy éves elmúlt, amikor kibújt az alsó két fogacskája. Aztán sokáig semmi, majd pár napja a középső, és oldalsó metszőfoga egyszerre. Mellette végig tiszta dudor az ínye. Ezekkel nem volt nagy gondunk, jól viselte. De félek, hogy egyszerre indul el az összes :) Valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook