Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsis beszoktatás félbemaradt, mert náthásak, köhögnek. Mit adjak (még) nekik? fórum

Bölcsis beszoktatás félbemaradt, mert náthásak, köhögnek. Mit adjak (még) nekik? (tudásbázis kérdés)


10. Milup2 (válaszként erre: 7. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 17. 17:00

Sajna igen. Végülis ha náthás, meg kicsit köhög, viszik a gyerkőcöket, én is. Merthát azért ha dolgozik az ember, nonstop nem lehet a kicsivel otthon táppénzen.

Így is a fiam ez mellett még herpeszt kapott, azzal nem mehettünk oviba, meg kötőhártyagyulladást, meg tüdőgyulladást...Tehát bőven kapott ebben a 2 hónapban eddig olyan betegségeket, amikkel 1-2 hetet minimum itthon kellett lenni:(

Ezért nyomatom az immunerősítőket, hogy azért már legalább 2 hetet egyfolytában tudjon menni oviba;)


Mi is úgy jártunk a beszoktatáson, hogy első nap minden oké, 2. nap már herpesze lett, s hazaküldtek minket...Aztán ugye több mint 1 hétig utána otthon voltunk. Aztán ment cirka 2 napot, majd megint itthon kellett maradnunk 1 hétig, még mellkasröntgenre is kellett mennünk, olyan sz@rul volt...Na, és így tovább..

Őrjítő, főleg hogy úgy féltem a picit, is olyan rossz látni mikor beteg és szenved:(

9. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. okt. 17. 14:33
Én egy bölcsis gyereknek nem adnék azért ekkora adag C vitamint, igaz kiürül, de károsíthatja a vesét.
2012. okt. 17. 14:22
Köszi a válaszokat, az inhalálást még nem próbáltam, meg tényleg el fogok gondolkodni az immunerősítőn is - eddig max. a játszótéren voltak közösségben, csak most kezdték a bölcsit, de ha ez így megy tavaszig... ajjaj. (Bár sok anyuka ismerősöm mondta, hogy számítsak rá, hogy egy hét bölcsi, két hét otthonlét...)
7. ikrekanyukája (válaszként erre: 6. - Milup2)
2012. okt. 17. 14:20
Egész évben náthásak? A bölcsiben azt mondták, hogy ne vigyük be őket, ha taknyosak. Persze én is látom, hogy más szülő odaviszi a köhögős-taknyos gyerekét - jó, megértem, hogy dolgozni kell mennie, de akkor is... Nálunk is arról volt szó, hogy 2 hét a beszoktatás - most meg az egész borult (persze a munkahelyemen most lenne rám a legnagyobb szükség).
2012. okt. 17. 13:49

Augusztus óta ovis a fiam, azóta szinte állandóan náthás. Na meg hol köhög, hol nem..

Náthánál szívom ezerrel az orrát orrszívóval. És nekem is a dokinő Sterimart írt fel. Meg Nasivint. Felváltva használjuk. És hát a Luuf balzsam.

Köhögésnél: ugyanúgy köptetőt kapott, és Spiropentet írt fel: hörgőtágító.

Mikor csak ritkán köhög közbe-közbe, akkor a Stodalt adom neki.


És mivel ilyen sokszor beteg a kicsi, immunerősítőként írt fel a dokinő Broncho-Vaxom port, valamint Immuno Kid-et adtam neki. Ez utóbbival leálltam, s szintén dokinő javaslatára Béres cseppet + C-vitamint adok neki.

Jó lenne, ha már nem lenne annyit beteg..:S


Biztos jó lenne immunerősítő a fiaidnak.

Kérdezz rá a gyerekorvosotoknál, melyiket ajánlja.


Én biztos vagyok benne, hogy szinte egész évben náthásak lesznek a kicsik a böliben/oviban. Mivel ott szipognak mellettük a többiek, mire kigyógyulnának belőle, megint elkapják...:(


Jobbulást a kicsiknek!

5. mkriszti81 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 17. 13:47

Sokkal több c-vitamin! 500mg, akár 1000 is nyugodtan.

Én a kislányomnak 6 hós kora óta komplex multivitamint adok (nem gyógyszertárban kaphatókat, mert azokban kevés van), c-vitamin tartalmát tekintve akkoriban adtam 200mg körül, most 500mg körül kap, 17 hós, tehát a 2,5 éveseknek simán mehet (túladagolni meg ugye nem lehet).


köhögésre a lándzsás útifű szirupot is megpróbálhatod


Jobbulást!

4. babszibobó (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 17. 13:43

Így hirtelen csak az jut eszembe, hogy mindent megteszel a leírtak alapján.


És, ha esetleg aggódsz, hogy számít a kimaradás a beszoktatásból, ne tedd...nálunk is így jött ki, de nem volt semmi gond "újra" kezdeni:-)

2012. okt. 17. 13:43
Multivitamin, kamillás inhalálás, mézes citromos tea, sok sok sok ölelgetés :)
2012. okt. 17. 13:40
2,5 éves ikerfiaim 1 hét bölcsi után kidőltek. Köhögnek és taknyosak. Láz, ill. egyéb tünet nincs. Kedélyük jó, és napi egyszer ki is megyünk sétálni, mert annyira azért nem betegek. Viszont stagnál az állapotuk napok óta. Amit adok: Sterimar, Baby Luuf, Rhinatiol köptető, este Rhinatiol köhögéscsillapító, napközben 250 mg C vitamin, sok folyadék. Mit tehetnék még, hogy javuljanak?
2012. okt. 17. 13:36
Bölcsis beszoktatás félbemaradt, mert náthásak, köhögnek. Mit adjak (még) nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook