Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Két hete csinálom az Insanity edzéstervet napi 1500 kalóriás étkezéssel és csak vastagabb lett a hasam. Miért? :( fórum

Két hete csinálom az Insanity edzéstervet napi 1500 kalóriás étkezéssel és csak vastagabb lett a hasam. Miért? :( (beszélgetős fórum)


10. AlBundy (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. okt. 18. 09:24

Én is mesélek...

Egyszerre izmosodni és fogyni csak nagyon precíz diétával, nagyon hosszú idő alatt lehet. Állandóan ezzel jönnek az emberek, "azért nem fogytam 1-2 hét alatt semmit, mert biztos izmosodok".. De örülnék, ha ilyen könnyű lenne, lemegyek edzeni és hetente izmosabb lennék egy kilóval. Hány kiló lennék már?

Az izomépülés feltétele: a szükségesnél több kalória bevitele.

Az zsírégetés feltétele: a szükségesnél kevesebb kalória bevitele.

Amikor diéta alatt stimuláljuk az izmokat, azért tesszük, hogy a testünk ne kezdje el azt bontani.

A kettőt egyszerre akarod csinálni, akkor megteremted az izomépítés szükséges feltételét (több kalória, ami sok fehérjéből áll, szükséges szénhidrátból, kevés de jó zsírból, megfelelően ütemezve a bevitelt) mivel a gyarapodó izomzatunknak is energiára van szüksége, hogy fennmaradjon ezért sok idő elteltével el tud indulni a zsírból fogyás (fél években mérhető)..

Természetesen előfordulhat, hogy megreked a fogyás 1-1 hétre, de aki hetek óta csinálja és nem látja a változást, akkor ott valami máson kell változtatni.

Könyveket lehetne írni (okosabbak írtak is már), de ezt a ködöt jó lenne eloszlatni végre.

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Lexikeh)
2012. okt. 16. 21:14

Akkor mesélek...

A mozgástól köztudottan izmosodik az ember, de ez nem azt jelenti, hogy a zsír is ég, tehát nem lesz kisebb a hájad, csak az izmod növekszik a háj alatt, ami szélesít.

Egyszercsak sok-sok idő és rengeteg mozgás után el kezd égni a zsírod, amitől a haskörfogatod csökken, de ez nem 2 hét!, hanem hónapok alatt zajlik le. Ha lehetséges lenne 2 hét alatt több centit fogyni, akkor nem lenne kövér ember a földön...

8. 303b0747dd (válaszként erre: 7. - 303b0747dd)
2012. okt. 16. 20:46
Ez egy segítőkész fórum..:D
7. 303b0747dd (válaszként erre: 5. - Noricica1987)
2012. okt. 16. 20:45
:D
2012. okt. 16. 20:25
Már sok ilyesmit csináltam, nem is vagyok bélpoklos, norbiztam is már ott egy másfél hét elteltével látta mgamon egy pici változást...ez nekem így...ilyen..Hát ceentibe először 76-77 centi volt a hasam és így lett kb. 80..
5. Noricica1987 (válaszként erre: 1. - Lexikeh)
2012. okt. 16. 20:00

De jó hogy csak ennyi problémád van.

Irigyelek érte.

2012. okt. 16. 18:32

Már két hete? És még mindig semmi?

Ez borzasztó lehet!


Komolyan mondom. Hány éves vagy? Te tényleg azt hiszed, hogy 2 hét alatt 20 kilót le lehet fogyni? Vagy azt, hogy 2 hét alatt kockás hasat gyúrsz?

2012. okt. 16. 14:55

Szia!


Ettől ne ijjedj meg, egy természetes folyamat. Anno tanultam, hogy ha oldalról és felülről a hasizmod kezd alakulni akkor a hasad ettől egy kicsit nagyobb lesz és utánna kezdődik felülfől a hasad csökkenése.

2012. okt. 16. 14:53
Ez így elég általános, hogy tükörbe néztél és vastagabb... Nem mértél centit, kg-t az elején és most? Állhatsz menstruáció előtt/alatt, ehettél valami puffasztót, lelassulhatott az anyagcseréd, stb.
2012. okt. 16. 14:47
Két hete csinálom az Insanity edzéstervet napi 1500 kalóriás étkezéssel, eltelt két hét, tükörbe néztem és csak vastagabb lett a hasam? Miért? Valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook