Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig normális ha folyik egy kisgyerek nyála? fórum

Meddig normális ha folyik egy kisgyerek nyála? (tudásbázis kérdés)


21. genlips (válaszként erre: 18. - Andix)
2008. szept. 7. 22:04

nem hiszem, hogy ez olyan rémálmos dolog... legfeljebb neked, mert úgy gondolkozol róla

de én látnék egy kisgyereket csorgó nyállal, nem gondolom az, hogy ehhez csoda kellene, hogy elmúljon + milyen rémálom lehet ez az anyjának

az oka: mert normális, ettől nem rosszabb a te gyermeked


szóval... nem kellene ennek nevezni

20. senico
2008. júl. 9. 18:34
Az én kislányomnak is nagyon sokáig folyt a nyála, szerintem azért mert túl nagy az orrmandulája és nem kap rendesen az orrán levegőt. Most már négy éves és csak akkor veszem észre, ha náthás, de olyankor még egy felnőttnek is szokott.:)))
19. ipi (válaszként erre: 18. - Andix)
2008. ápr. 10. 20:06

Na ennek igazán örülök. Az én fiamnak is most már sokkal többször van normális széklete :)))

Csak nem maradnak így felnőttkorukig, hihi.

18. andix
2008. ápr. 1. 19:38

Sziasztok.

CSODA történt!!!

Egy hónapja a mama vigyáz a kisfiamra és elmúlt a nyálfolyás.Ezek szerint csak lusta volt Rolcsikám nyelni.

Végre VÉGE a rémálomnak!

17. mtt80 (válaszként erre: 14. - Andix)
2008. febr. 3. 15:59
Ha a dr.nő sem mondta, akkor biztosan nem betegség jele. Nem maradt más hátra, mint hogy várjunk. Tudom ez nem nagy vigasz, de mást sajna nem nagyon tehetünk.
16. ipi
2008. febr. 2. 19:41

Hát az én porontyomnak is 2 felső nagyrágója van hátra, de nem is tudom mikor folyt neki utoljára.. Mondjuk ez a bajom is, mert olyan hasmenéses, biztosan közrejátszik ez is. A kezét néha rágcsálja. De mostmár én is bízom benne, ha meglesz a "készlet", akkor elmúlik a tünet. :-)

Igaziból nem hiszem, hogy betegség lenne... Az orvos csak tudna róla... ?

2008. febr. 2. 16:38

Hát,néha én is felteszem a kérdést,hogy meddig még...?Mert a nagyfiam most lesz 5 éves,de sűrűn rá kell szólni,hogy "nyeld már le a nyálad!"

Azt mondták,ez nem gáz,csak kellemetlen.

Állítólag a férjem is ilyen volt,de hidd el,kinőtte! :-)))

14. andix (válaszként erre: 13. - Mtt80)
2008. febr. 2. 15:20
A doktornő csak annyit mondott,hogy van olyan gyerek aki már hat éves és még mindig folyik a nyála.Én nem gondolom hogy betegség legalább is remélem.
13. mtt80 (válaszként erre: 12. - Andix)
2008. febr. 2. 14:55

Szerintem ne törődj azokkal, akik furcsán néznek, csak azért mert nyálas a gyerek. Akinek van gyereke az megérti, a többivel meg nem kell foglalkozni.

Nem hiszem, hogy valami betegség lenne, legalábbis remélem, hogy nem az, de hogy megnyugodjatok kérdezz rá a védőnőnél vagy a gyerekorvosnál.

Az is lehet, hogy ha kijön az utolsó két foga is, majd megszűnik ez a probléma, bár nálunk azóta is fenn áll, bár tényleg csak egy kicsit. A ruhája például nem sínyli meg.

12. andix (válaszként erre: 10. - Mtt80)
2008. febr. 2. 12:24
nálunk nem piros az arca mert egész nap töröljük a száját ha kint vagyunk.Nem nekem visszataszító a nyálazás hanem sokan furcsán néznek az utcán ha szembejönnek velünk.Az anyukám pedig azzal próbál vígasztalni hogy ez valami betegség.Marhára megnyugtató,de nem akarom megbántani hogy nem vígasztal hanem idegesít a hülyesége
11. mtt80
2008. febr. 2. 11:36
bocsi: - elhiszem
10. mtt80 (válaszként erre: 8. - Andix)
2008. febr. 2. 11:34

Szerintem ne aggódj ezen. Ez egy természetes dolog a babáknál. El hiszem, hogy bosszantó, hogy tele van a ruhája, előkéje nyállal, (bár nálunk azért nem ennyire erős) de hidd el előbb-utóbb vége lesz ennek is. Nem hiszem, hogy annyira visszataszító látvány lenne, akinek van, volt kisgyermeke, az tudja, hogy miről van szó.


Nálunk inkább abból adódtak problémák, hogy mivel most tél van, a hideg hatására (ha nyálas volt a szája körül), tisztára kipirosodott a kis bőre. Erre kaptunk valami krémet a dr.néninktől, de még néha mindig piros egy kicsit. Majd ha vége lesz a hidegnek vége lesz a pirosságnak is.

Nálatok nincs ilyen probléma?

2008. febr. 2. 08:41
Attól függ...)
8. andix (válaszként erre: 6. - Mtt80)
2008. febr. 2. 08:04
A kisfiamnak még kettő hiányzik a készletből,azért aggódok mert amerre megyünk nem tudom felöltöztetni csinosan.Az előkét óránként cserélem mert megtelt nyállal.Nagyon visszataszító egy látvány.Én nem gondoltam hogy másik gyereknek is folyik ennyi idősen a nyála.Van egy nagobb fiam is akinek már másfél évesen csak evéshez kellett az előke
2008. febr. 1. 22:19
az én fiam is 2,5 és neki is sokszor folyik még, úgy látszik akkor normális! :P
6. mtt80 (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2008. febr. 1. 22:17
Az én kisfiam is 2,5 éves, és még neki is folyik néha a nyála. Pedig neki már kint van az összes foga. :) Szerintem normális.
2008. febr. 1. 22:00
Amíg ki nem bújik az összes foga addig mindenképp.Utána nem tudom hogy normális e,de néha még nekem is szokott.:DDD
2008. febr. 1. 21:51
Ne haragudj, csak viccnek szántam, remélem, nem sértettelek meg...Ha mégis, elnézést kérek.
2008. febr. 1. 21:50
A földig;-)
2008. febr. 1. 21:50
Szia! Azt én sem tudom,hogy meddig normális,de az én fiam 2 és fél éves és még mindíg folyik neki.Még hátravan 2 fogunk úgyhogy szerintem most azok kezdtek megindulni,és valszeg azért folyik neki...
2008. febr. 1. 21:29
Meddig normális ha folyik egy kisgyerek nyála?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook