Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól lehet pici babát kenguruban vinni? fórum

Mennyi idős kortól lehet pici babát kenguruban vinni? (tudásbázis kérdés)


22. iemma (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2012. okt. 17. 06:20
A l.i.l.i.p.u.t.i. tényleg nagyon jó, mi is próbáltuk míg pici volt. Én rögtön csatosat vettem, mert nyáron túl melegnek találtam a kendőt. M.a.g.y.a.r.i.n.d.ánk van, ebben az a jó, hogy 3in1. Elől, hátul és csípőhordozásra is alkalmas. Nagyon szeretjük. De kölcsönöztem már B.a.b.b.i.n.k.a. ssc-t és mei tai-okból a b.a.m.b.e.r.o.o volt nekem a legkényelmesebb.
2012. okt. 16. 14:06

ja és rugalmas kendőnek és a liliputit ajánlom, nem drága szerintem és kényelmes is

persze vannak drágábbak is, de ez is nagyon jó, tényleg

2012. okt. 16. 14:05

Én elsőnek egy rugalmas kendőt választanék a helyedben amíg picike és pár hónapos kortól jöhet a szőtt kendő

érdemes utána járni, hogy nincs e hordozóklubb a közeledben mert bérelni is lehet ilyesmit és meg is mutatják, hogy hogyan kösd fel biztonságosan.

Nekem most egy amazonas kendőm van és szerelmes vagyok bele, imádom

a kisfiam kb 10 kg de még nagyon gyakran kötözgetem magamra

csak ugye mostmár Ő is szeretne kilátni és egyre többször kötöm a hátamra, csak az meg egyedül nem túl egyszerű

ezért fogok bérelni egy csatos hordozót

19. homern (válaszként erre: 9. - Taylor1977)
2012. okt. 16. 13:07

picikéknek rugalmas kendő a legjobb,teljesen felveszi az alakjukat és felkötve is kényelmesebb mint a szövött.ez jó újszülött kortól 4-5 hónapos korig max. utána szövött kendő vagy akinek az nem szimpatikus,mei-tai. ezek egészen 3 éves korig használhatóak,de 1,5 év körül én lecseréltem csatosra,sokkal praktikusabb nekem.

youtube-on milliónyi videó mindegyikről,én onnan tanultam.

kenguruba ne tedd,nem is tudom miért vannak még forgalomban :S mondjuk már gyártanak mei-tai szerűeket a 20 ezer feletti kategóriában,azok talán jók lesznek..

18. zakajeo (válaszként erre: 17. - Peggy73)
2012. okt. 16. 13:04
én is abból tanultam pedig az a legrosszabb haszut amit láttam:)) és:((mert sokaknak elment tőle a kedve....viszont most már tudom hogy nagyon jó videós kötések vannak
17. Peggy73 (válaszként erre: 16. - Zakajeo)
2012. okt. 16. 12:54

Én is kendőbe kötöttem a kisfiamat :)

A Nandu horodozókendő leírásából tanultam, igazad van, tényleg nem túl bonyolult. A lényeg, hogy jó szorosra legyen kötve! :)


De ha újra kezdhetném, a későbbiekre vennék egy mei-tai-t is))

16. zakajeo (válaszként erre: 15. - Peggy73)
2012. okt. 16. 12:02
elvileg van kötésmód az ujszülöttek belekötésére is de igazából nekik sokkal jobb a kendő....kb három hónapos kortól esetleg a mei tai...tényleg van ujszülöttes kötésmód de van pl rugalmas hordozókendő amit előre meg lehet kötni és csak beletenni a babát de egy normál előrekötés sem vészes
15. Peggy73 (válaszként erre: 14. - Zakajeo)
2012. okt. 16. 11:17

Ha jól tudom, létezik olyan mei-tai is amiben újszülötteket is lehet hordozni.


Egyszer láttam egy apukát, akinek mei-tai-ba volt kötve a babája. Csak egy pici púp látszott a hasán, a babának semmije nem látszott ki! :)

2012. okt. 16. 10:48

Én is a hordozókendőt ajánlanám leginkább,vannak a videomegosztó oldalakon nagyon jó megkötési útmutatók és nagyon sok városban van már hordozókendő tanácsadó is aki meg tudja mutatni....egy kicsi baba előre kötését viszont videó alapján simán meg lehet tanulni.


Akinek ez bonyolult -bár meglepően nem az- annak is inkább a mei tait ajánlom mint a kengurut,bár azt inkább picikét nagyobb babáknak....akinek még ez sem jó annak pedig ott vannak a csatos hordozók ami kb a kenguru könnyenfelvehetőségét nyujtja de sokkal egészségesebb.


Kendőt már 3000ft körülért ki lehet fogni egy olcsóbb mei tai sem drága olcsóbb mint sok bolti kenguru,persze ezeknél használt árakra gondoltam...


valamint érdemes vigyázni a licitoldalakon a házi gyártmányú mei tai okkal,én is hordozással kapcsolatos oldalakat ajánlok mint pl az emlitett mamami, felvilágositásra hogy mit vegyen az ember és mit ne,és ha szerencséje van az embernek lakik is a közelében valaki aki tud segiteni:)

13. iemma (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2012. okt. 16. 10:26

Az lehet, de akkor még nem voltak jó minőségű hordozók, csak a kenguru. Miért venné meg azt, ha van jobb.

Szerencsére nem lett mindenki gerinc vagy csípőbeteg amiért anno kengurut vagy bébikompot használt, de bizonyított tény, hogy ezek hosszú távon ártalmasak.

12. Peggy73 (válaszként erre: 8. - Taylor1977)
2012. okt. 16. 10:15

A youtube-on találsz megkötési tippeket, de azt tanácsolnám, hogy menjetek el egy hordozókendő tanfolyamra, ahol megtanítják, hogyan tudod biztonságosan magadra kötni a babádat!


A hordozóház. hu oldalán sok infót találsz a hordozással és a tanfolyamokkal kapcsolatban is.


Egyébként ha bonyolultnak találod a kendőt, bátran ajánlhatom a mei-tai-t amit könyebb megkötni.


A mamami oldalán sokan árulnak használt (de jó minőségű) kendőket.

11. iemma (válaszként erre: 8. - Taylor1977)
2012. okt. 16. 10:12
Amúgy múlt héten kellett volna megkérdezned, mert akkor volt a Nemzetközi Babahordozó Hét, országszerte ingyenes programokkal, hordozási tanácsadással várták a kismamákat.
2012. okt. 16. 10:10
AZért régen mi is kenguruban voltunk cipelve mégsem lett semmi bajunk. legábbis engem sokáig abban vitt Anyum. Tegyük hozzá hogy én kis súlyú voltam egy évesen 6 kg igy simán elbírt.
2012. okt. 16. 10:05
December közepén szülök és ebben jobban merném vinni, mint a nagy hidegben babakocsiban.
2012. okt. 16. 10:04
Vajon adnak hozzá valami használati utasítást. Nekem olyan bonyolultnak tűnik megkötni.
2012. okt. 16. 10:04
Csatlakozom az előttem szólóakhoz. A kenguruban csak lóg a gyerek, nem tesz jót a csípőjének sem, míg a kendő, csatos hordozó vagy mei tai ortopédiailag is helyes ún. békapózban van benne a baba. Babának, mamának egyaránt kényelmesebb. Nekem csatos hordozóm van, van benne újszülött szűkítő is, de én csak 3 hónapos korától merem hordozoni. Viszont a mai napig imádjuk a lassan 2 éves fiammal együtt.:-)
2012. okt. 16. 10:04
Honnan lehet ilyen hordozó kendőt beszerezni, mert sem a boltokban sem a használt ruház bizományiban nem láttam még.
2012. okt. 16. 09:46
a kenguru ultrakényelmetlen a babának is általában, de neked főleg. Vegyél kendőt, abban nagyon sokáig tudod hordani, míg a kengurutól két hónapos gyereknél már leszakad a hátad.
2012. okt. 16. 09:44
Én egyáltalán nem ajánlom a kengurút. Nem támasztja alá a combikáját és így csípője feszül. Végy inkább egy kendőt. Abba bátran hordozhatod.
2012. okt. 16. 09:40
3-4 hónapos kortól elvileg.
2012. okt. 16. 09:40
kenguruba mikor már rendesen tartja a fejét és nem nyeklik-nyaklik, kendőbe viszont már egész picin is lehet
2012. okt. 16. 09:37
Mennyi idős kortól lehet pici babát kengurúba vinni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook