Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megzavarodott menstruációs ciklus, menjek orvoshoz? fórum

Megzavarodott menstruációs ciklus, menjek orvoshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 6. 15:50
Sziasztok. párommal 2 hónapja voltam együtt ,rendesen megjött a havim .viszont 1, 5 hete mult el pontosan és most megjött a mai napon megint. nem vagyok felfázva, nem tudom mitől lehet ez.Köszi. Szandra
2012. nov. 7. 22:41

Kozben eszrevettem, hogy a verzes masmilyen, ugy ertem nem ilyan mint mikor megjon. Inkabb friss pirosas ver.

Meg nem szantam el magam, de hamarosan elmegyek. De nem egyszeru .

2012. nov. 7. 08:23
Lehet itt csűrni csavarni, hogy idegen, vagy ismerős doki, teljesen mindegy. De hogy orvos kell, az biztos.
43. emeseee (válaszként erre: 42. - Hoovirag)
2012. okt. 15. 16:35
Koszi, akkor legjobb ha elmegyek a gp-hez.
42. hoovirag (válaszként erre: 40. - Emeseee)
2012. okt. 15. 15:22
Aha, ök. Tehát semmi komoly problémával nem voltam.
41. pumukli1985 (válaszként erre: 38. - Emeseee)
2012. okt. 15. 15:12

ÉÉéééértem :) Hát akkor marad az "idegen" doki...


Mondjuk nálunk is ott van az asszisztens,de én ezen túlteszem magam...

40. emeseee (válaszként erre: 39. - Hoovirag)
2012. okt. 15. 14:35
A Gp utalt be?
39. hoovirag (válaszként erre: 38. - Emeseee)
2012. okt. 15. 14:08
Én is éltem Angliában majdnem három évet. Mindig nöi nögyógyászhoz mentem, és semmi panaszom nem volt velük. Igaz csak általános szürésre mentem.
38. emeseee (válaszként erre: 37. - Pumukli1985)
2012. okt. 15. 14:03

En konkretan dolgozom veluk (asszisztalok nekik),igy ciki lenne, ha most meg bennem matatna, foleg mert akkor az egyik kolleganomnek is ott kellene lenni.

Szoval erted :)


Azert kell valakinek ottlennie, mert itt Angliaban a ferfi orvos, soha , semmilyen korulmenyek kozul nem maradhat a noi beteggel egyedul. Ezzel elkerulve az esetleges kesobbi molesztalai feljelentgeteseket.

37. pumukli1985 (válaszként erre: 36. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:48

De miért?Mi a baj azzal h ismerős doki?

Én is rendelőben dolgozom (most éppen picivel vagyok itthon) és oda jártam fel az egyik dokihoz akiről tudtam h nagyon jó,megbízható...és nem azért rendes mert ott dolgozom...

Legalább tudod h mire számíts ha tudod h milyenek.Jó,persze ha nem jó dokik akkor keress mást

36. emeseee (válaszként erre: 27. - Pumukli1985)
2012. okt. 15. 13:46

Akkor nem ismeroshoz megyek.

Huh, itt az nem olyan egyszeru viszont (angliaban).

Lehet akkor megyek nohoz, van ket no nogyogyaszunk is.

35. hoovirag (válaszként erre: 29. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 13:39
Jó, egy ultrahang hasznos lehet, én sem vagyok ellene, de akkor ragaszkodjon ahhoz hogy a doki megnézzen mindent. Egy vérvétel azonban kevés ahhoz, hogy mindkét petefészek müködését ellenörizzék. Ahhoz legalább három hónapon át két - két vérvétel kell.
34. pumukli1985 (válaszként erre: 33. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 13:38
Jaja! :D Kutasson-matasson :D
33. katie_rose (válaszként erre: 32. - Pumukli1985)
2012. okt. 15. 13:37
Végülis ez a munkája, nem? :D
32. pumukli1985 (válaszként erre: 31. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 13:36
:)
31. katie_rose (válaszként erre: 25. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:32
Ha dokihoz mész szinte elkerülhetetlen,hogy "matasson". :)
30. hoovirag (válaszként erre: 25. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:32

Elvileg a hormonvizsgálat csak vérvétel. De szerintem regaszkodj az ultrahangos vizsgálathoz, hogy fizikálisan minden rendben van e. ( nehogy úgy járj mint egy posztoló, hogy 6 évesen vakbélmütét közben kivették a jobb petevezetöjét. Ja és erre három különbözö orvos sem jött rá, 3 vetélés és kaparás után se). Ha dokihoz mész mond neki, hogy ragaszkodsz az ultrahanhoz. Szerintem.

Nem szeretnék az orvosok ellen beszélni, mert egy jó orvos kincset ér. Bár elég ritka az ilyen. De szerintem az lenne a legjobb, ha a fiatal lányokat megtanítanák, hogy hogy müködik a testük. Szerintem ennek alapnak kellene lennie.

29. katie_rose (válaszként erre: 26. - Hoovirag)
2012. okt. 15. 13:31

Nem a saját kórházunkba járok dokihoz, és akihez járok nem tudja,hogy eü-s vagyok. Nem tartottam fontosnak soha,hogy így szerezzek protekciót nála,mert meg vagyok elégedve vele így is. :)

alap hormonvizsgálatot Vagy mensi után vagy előtt vagy félidőben is meg tudják csinálni. A doki pontosan tudja,hogy mikor melyik értéknek mennyinek kell lennie.

A petefészek dolgot pedig uh-val tudják ellenőrizni.

Nem vészmadárkodni akarok,de fontos,hogy az ember tisztában legyen pl. azzal,hogy a petefészekrák az esetek nagy százalékában pl. a menstruációs zavaron kívül semmilyen más tünettel nem jár. (emiatt nagyon pocsék a túlélési arányszám)

Ezért mondom,hogy előbb orvos és aztán a többi.

Nem mindenki kontár. Meg kell találni a megfelelőt.

28. pumukli1985 (válaszként erre: 27. - Pumukli1985)
2012. okt. 15. 13:30
Ergo menj nem ismerős dokihoz...
27. pumukli1985 (válaszként erre: 24. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:28

Ha elmondod mi a problémád,úgyis megvizsgálnak!

Csak úgy nem fognak laborra küldeni vizsgálat nélkül a 2 szép szemedért...

26. hoovirag (válaszként erre: 18. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 13:26
Talán mert egészségügyis vagy, azért csináltatták meg rögtön. Másrészt a hormonvizsgálat az ö esetében nem feltétlen adna arra magyarázatot, hogy ha tegyük fel egyik petefészek müködik másik nem. Ehhez a legjobb esetben is két három hónapig járni kellene vérvételre. a hormonvizsgálat úgy zajlik, hogy a hónap elején elmész vérvételre, majd a hónap végén is. De ha egyik hónap jó is, sem derül ki hogy a másik miért nem jó. A petefészkek müködése általában nem olyan hogy egyik hónapban jobb másikban bal. Sokkal inkább véletlenszerü. Nekem pl. elöfordul hogy három hónapig bal, majd utána jobb. Persze neki lehet, hogy jobb bal váltakozik. Viszont hogy egy orvos lelkiismeretesen eldöntse, hogy az egyik nem müködik, és azt 100% kizárja minimum 3 hónap megfigyelés kell, de lehet több is. No és ha kiderül, hogy egyik nem müködik akkor is mi fog történni hormonokat kap. Holott teljesen természetesen is lehetne rendezni.
25. emeseee (válaszként erre: 24. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:24
Marmint azert, mert akkor nem megyek ismeros dokihoz .
2012. okt. 15. 13:23

Korhazban dolgozok, vannak nogyogyaszok akik dolgoznak nalunk, lehet az egyiket megkerem, hogy irjon ki vervetelt.


Ugye ehhez nem kell semmilyen fizikalis vizsgalat?

2012. okt. 15. 13:19
Pénteken csináltattam vérvételt,ma kaptam meg az eredmény,nemsokára megyek a dokihoz vele.Magas az ALp-m.Kiváncsi vagyok mit mond.Én is vettem cickafarkfű teát,de nem iszom.Lehet hogy segítene... :)
22. hoovirag (válaszként erre: 9. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:17
Szivesen, annyit azért hozzá tennék, hogy a teához a gyógyfüveket én magam szedtem nyáron a mezön. Azt hogy a boltokban kapható teák milyen minöségüek nem tudom. Pl. csak a virágját kell bele szedni, mert a szár már más hatású. A boltokban pedig gyakran szárral együtt árulják.
21. hoovirag (válaszként erre: 15. - Ccf0283561)
2012. okt. 15. 13:14
Nekem is, igaz nem most hanem kb 11 éve, de most is mindenkinek azt írták fel akit ismerek. Nekem is szétcseszte a hormonjaimat, miután abbahagytam egy évig 60 napra jött meg a menszim. Aztán én magam rendeztem a cickafark teával.
20. katie_rose (válaszként erre: 19. - Ccf0283561)
2012. okt. 15. 13:13
A dokinál mindig durván túlozni kell (egészségügyisként mondom). Egyébként nekem anno semmit sem mutatott ki a labor. végül elkezdtem terhesvitamint szedni, mert babát akartunk és az beállította a mensim is, majd gyakorlatilag azonnal teherbe is estem :)
19. ccf0283561 (válaszként erre: 18. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 13:11
Én is sztk-ás rendelésre járok.Említettem neki hogy nincs minden rendben,erre annyi volt a válasza hogy majd egy év múlva,ha nem jön össze a baba.Félek hogyha orvost váltok,ő sem küld el hormon vizsgálatra. :(
18. katie_rose (válaszként erre: 16. - Ccf0283561)
2012. okt. 15. 13:06

Akkor másik dokit kell keresni :(

Én sima rendelésre jártam világéletemben, sosem volt fizetett nőgyógyászom. mikor menstruációs zavarral kerestem fel, megcsináltatta a hormonvizsgálatot.

de tudom,hogy sok a flegma és nemtörődöm doki. :/

17. kicsiharang (válaszként erre: 1. - Emeseee)
2012. okt. 15. 13:03
menj orvoshoz!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook