Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Állandóan pecsételő vérzésem van a fogamzásgátlótól, pedig már többet is kipróbáltam. Mit tegyek? fórum

Állandóan pecsételő vérzésem van a fogamzásgátlótól, pedig már többet is kipróbáltam. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


11. Bavardeuse (válaszként erre: 10. - Gesztenye78)
2012. nov. 4. 12:34
Azóta voltam dokinál és benne is felmerült a PCO és megyek is ultrahangra. Viszont én úgy tudtam, hogy a PCO-soknak dirakt jót tesz a gyógyszer tüneti kezelésként.Gesztenye 78 neked mivel kezelték ezután a betegséged?
2012. okt. 24. 22:20
Szia! Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy nagyobb a gond. Nekem PCOS-em volt, amiatt pecsételgettem fog. gátló mellett. Egy ultrahang sokat elárulna.
2012. okt. 15. 06:33

Szia, az első 3 hónapban bármelyik fog. gátló okozhat pecsételő vérzést, hisz a szervezetnek hozzá kell szoknia a megváltoztatott hormonműködéshez.

Ha azonban 4-5-6 féle gyógyszernél is azt tapasztalod hogy hosszabb időn át szedve is gondot okoz, az annak a jele hogy a szervezeted nem tolerálja a tablettákban lévő mesterségesen összeállított hormonkombinációt.

Ez esetben ajánlatos valamilyen másfajta fog. gátlási módszer után nézni.

2012. okt. 14. 19:13
én Belarát szedek kb 4 éve nekem is volt az elején ilyen, de mostanában is előfordul az utolsó héten, persze nem mindig, de vannak hónapok. Előtte Graciált szedtem az is ilyen volt.
2012. okt. 14. 17:11
A bajok alatt pedig azt értem, hogy barnaás darabos vérzésem volt a 11. szemtől végig, aztán ugye szünetbe rendsen megjönn, így mondhatni több mint 2 hete vérzek :) Még egy levelet beveszek és ha itt is előfordul, akkor irány a doki. Szerintem nem elég erős a gyógyszert, de ez csak tipp.
2012. okt. 14. 17:02
Általában az első levéllel minden rendben és az 5.-6. levélnél jönnek elő a bajok, szinte mindig a 11. szemtől.Vagyis az elején minden oké, jön a remény, hogy jó a tabi és amikor több levéllel is elhasználtam akkor jön elő.Amit eddig szedtem: Belara, Gracial, Lindynette 20, Gestomix 30
5. timycat (válaszként erre: 2. - Bavardeuse)
2012. okt. 14. 16:33

Gracialt szedek én is, ez a pecsételő vérzés emellett elég gyakori, nekem is volt az első pár hónapban, mondjuk csak pár nap középidőben, de meg kéne hogy szűnjön nálad :S Nekem megszűnt ez a "probléma" meg nem is volt jelentős, így nem mentem a dolog után


Többi bogyóról nem tudok nyilatkozni

2012. okt. 14. 16:30
Ha többet is kipróbáltál és minddel baj volt,akkor talán nem kéne erőltetni a szedését.Anno én ugyanígy jártam.Kipróbáltam sokat,de a szervezetem nem tolerálta egyiket sem.Így orvosi javaslatra leálltam a tablettákkal.
2012. okt. 14. 16:13
nem csak az első levélnél? Mert ha mensi első napján kezded szedni, akkor normális, hogy az első levél alatt vérezgetsz, de utána be kéne állnia...
2012. okt. 14. 16:10
Tudom, hogy az orvossal kell megbeszélni a dolgot, csak nem vagyok annyira tájékozott a dolgokban és nem akarok kukán ott ülni ha gyógyszereket ajánl. Olyan mondott az orvosom, hogy pl a Gracial az erős. Én 2-3 évig szedtem és a végén már emellett is vérezgettem. Tudom, hogy vannak ilyen 3fázisúak, olyat még nem szedtem. Azokat inkább kinek ajánlják?
2012. okt. 14. 16:07
Állandóan pecsételő vérzésem van a fogamzásgátlótól, pedig már többet is kipróbáltam. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook