Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Centrális diabetes insipidus! Van valakinek itt ilyen betegsége? fórum

Centrális diabetes insipidus! Van valakinek itt ilyen betegsége? (beszélgetős fórum)


136. 1d1983f461 (válaszként erre: 135. - Nyúli őreg)
2011. febr. 6. 17:46

Nem tudom, szerintem csak a gyógyszer okozhatta. Mostanra jelenthetem ki hogy jobban vagyok, mert magának a gyógyszernek a hatás 10-12 óra és most a 11 órában múlt el a tompaság és a szédülés. Viszont ma nem ittam annyit, lehet mondjuk azért is mert egész nap aludtam nem tudom.

De azt nehezen tudom elképzelni, hogy ennyire félre diagnosztizáltak, mindegy jövőhéten okosabb leszek megyek dokihoz ismét. Köszi, hogy próbálsz segíteni:)

135. nyúli őreg (válaszként erre: 134. - 1d1983f461)
2011. febr. 6. 12:37
Ezek a tünetek nincsennek összefüggésben. A gyógyszererrel. Ne szed a minirint. De menj vissza az orvoshoz. Kérj endikronologiára beutalót. Mivel valami mással van ősszefüggésben a betegséged. Jóbbulást kivánok.
134. 1d1983f461 (válaszként erre: 133. - Nyúli őreg)
2011. febr. 6. 10:25

Azt hiszem én nem fogok kockáztatni, tegnap este se ittam kávét mégis is ilyen tüneteim voltak. Két óra után most keltem fel először, mert azt hittem már jobb mégis elkezdtem szédülni csak a fal mellett mertem menni.

Amúgy én inkább tejet iszom, mint kávét, annyira sok tejet rakok bele kb fele-fele:) Mondhatni az íze kedvéért kávézok csak:)

Ráadásul lassan 3 órája tart a dolog, ezt a pár sort, amit neked írok közel 20 percembe kerül leírni, mert összefolyik a szemem előtt minden. Sajnos ilyen tüneteket nem engedhetek meg magamnak.

133. nyúli őreg (válaszként erre: 132. - 1d1983f461)
2011. febr. 6. 10:05

Az a baj mivel magas a vérnyomásod. A kávé és a gyógyszer bevétele közt 30 perc legyen. EZ a gyógyszer csak folyamatos használat estén használ.

A kávét csak tejjel vagy tejszinnel igyál. Akkor elmarad a hirtelen vérnyomás ingadozás. Ne add fel igy sosem szabad a betegségekhez hozzá állni.

Amig be nem áll a folyadék háztartás. A szervezetedbe. Sajnos előfordulnak furcsa és szokatlan dolgok. Endikronologusnál voltál már?

Kitartás.

132. 1d1983f461 (válaszként erre: 131. - Nyúli őreg)
2011. febr. 6. 09:53

Szia!


Jó gyors vagy:) Nekem soha sincs alacsony vérnyomásom, sőt inkább magas sajnos. Amúgy kávé után nyomtam be a gyógyszert és szinte rögtön utána jelentkezett ez a dolog, ezért gondolom, hogy emiatt van. Az éjszaka "csak" egyszer keltem fel, de viszonylag későn feküdtem le. Semmilyen más gyógyszert nem szedek. Tegnap valamivel több mint 6 litert ittam, de nem számoltam pontosan. Az a baj, hogy nem csak most reggel éreztem, már a tegnap esti után is, de a ma reggeli durvább volt. Most már valamivel jobb, de a fejem még mindig nagyon nehéz, tompa, de a fekete foltok eltűntek. Azt hiszem ma este nem fújok be többet ill holnap reggel se, mert így nem fogok tudni se tanulni se dolgozni...

131. nyúli őreg (válaszként erre: 130. - 1d1983f461)
2011. febr. 6. 09:44

Szia!

Ez inkább alacsony várnyomásra útaló tünet. Ne csak a száj száradást figyeld. Mennyi volt a folyadék fogyasztás? Végig aludtad az éjszakát? Szedsz más hormonális Gyógyszert (fogamzásgátló).Az első napokban kell beállitani azt a minirin adagot. Ami már elfogadható folyadék mennyiség. Nem biztos, hogy ez 2 liter lesz. Csak meg közelited ezt az értéket. Ne izgulj mert ez is befolyásol. A reggeli szédülüs ellen igyál egy kávét.

2011. febr. 6. 08:47

Sziasztok!


Újabb kérdésem lenne: a gyógyszernek lehet olyan mellékhatása, hogy szédülés ill "nehéz" lesz tőle a fejem. Mintha fejbe kólintottak volna. Már a tegnap esti spricc után is éreztem, de a ma reggeli után különösen. Először azt hittem, hogy a front, mert hirtelen lett hidegből meleg időjárás, de nem hiszem. Nem fáj vagy ilyesmi, néztem a tájékoztatót ott fejfájás van, de ez nem az. Hatásról ez idáig nem nagyon tudok beszámolni, reggel ismét úgy ébredtem mintha 10 kört futottam volna a sivatagban...

129. nyúli őreg (válaszként erre: 128. - Szaszacs)
2011. febr. 6. 07:21
Mert Te már folyamatossan szeded. Az első alkalomra vonatkozik. Mint minden hormonális szerre.
128. Szaszacs (válaszként erre: 127. - 1d1983f461)
2011. febr. 5. 21:53

4-5 óra?

Nekem egy oerc alatt hat. Azt hittem, hogy másnak is! Akkor bocsánat, ha valakit, főleg Curly-t megtévesztettem. :(

127. 1d1983f461 (válaszként erre: 126. - Nyúli őreg)
2011. febr. 5. 14:01
4-5 óra? Nem egy gyorsan ható gyógyszer... Hát akkor türelemmel kell lennem, majd írok még akkor mire jutottam:) Köszi az újabb infókat:)
126. nyúli őreg (válaszként erre: 125. - 1d1983f461)
2011. febr. 5. 13:12

Szia!

A hatás kb 4-5 óra mire kezd kialakulni. Ne légy türelmetlen, ha ugy érzed ismételd meg most. Az adagolást neked kell beállitani. Felváltva használd az orr lukaid.

125. 1d1983f461 (válaszként erre: 124. - Nyúli őreg)
2011. febr. 5. 12:27

Szia!


Naponta 2szer kell fújnom. Ma reggel fújtam először. Sajnos semmi hatása nem volt, de gondolom ehhez is idő kell vagy nem tudom. Remélem használni fog, mert még alig múlt dél és én túl vagyok az 5. liter folyadékon:(

124. nyúli őreg (válaszként erre: 123. - 1d1983f461)
2011. febr. 4. 14:28

Szia! Hajna!

Mit mondott a doki hányszor használd. Arra figyelj, hogy mielött használod. Fujdki az orrod. A minirin hatóanyaga 12 órán keresztül hat. Kezdésnek elég 2x1 fújás, ha kevés akkor emelheted az adagot. Inkább kérdezz mint valami rosszat tegyél.

Üdv! Péter.

2011. febr. 4. 09:15

Sziasztok!


Jöttem "jelenteni". Sajna ez vacak van nekem is, már elnézést, hogy így hívom. Ma felírták nekem ezt a minirin orrsprayt, de érdemlegeset nem tudtam, meg mert nem a saját házi orvosom volt benn, hanem egy helyettesítő doki, őt meg nem tudtam kérdezni, nem láttam a vérvétel/vizelet eredményt se, de egy hét minirin használat után vissza kell mennem az igazi házi dokimhoz és beszámolni az eredményről, akkor majd felteszem a kérdéseimet. Ma megrendeltem a gyógyszert a patikában, mivel nem volt nekik raktáron elvileg holnap már használhatom is. Majd beszámolok mennyire használt ez a spray. Köszönöm ismét a segítségeteket!


Hajna

122. Szaszacs (válaszként erre: 121. - Nyúli őreg)
2011. febr. 2. 22:07

Ohh, hát akkor én is csak a pihenést tudom ajánlani! :)


Kipróbálom a másik orrlyukamba, ott még nem is próbáltam. Köszi az ötletet! :) Nem is tudom ez, hogy hogy nem jutott eddig eszembe! :P


Neked is szép napot!

121. nyúli őreg (válaszként erre: 120. - Szaszacs)
2011. febr. 2. 08:28

Szia! Szandi!

Szép sikereket értélel a gyógyszereiddel. A minirint használom spay formában. A fújást probáld ugy használni, hogy mind két orr lukadban. egyszerre fújsz 2-2 fújást. Ne használd napi 4 nál tőbbet. Mert nem fog hatni. Természetes a két gyógyszer egymásra gyakorolt hatása. Köszönöm jól vagyok. Az infarktusom miatt már nem vezethetek. Hivatás szerüen. Igy élem a nyugdijas életet. Pihenek néha segitek a fiamnak a vállalkozásában. Sok sikert a jogsi megszerzéséhez.

Üdv szépnapot.

120. Szaszacs (válaszként erre: 114. - Nyúli őreg)
2011. febr. 1. 20:58

Curly! Nagyon várom az eredményed, hogy mi lesz!


Nyúli Őreg!

Sajna mostanában nem dolgozom sokat és azt is nagyon kevés pénzért teszem... :(

De ami feldob, hogy belevágtam a jogsiba. Jövőhéten már EÜ vizsga, ezen a héten meg már kezdjük a kreszt! Annyira vártam már, hogy elkezdhessem.


Gyógyszerekkel, hogy állok? A növekedésit nyomom ezerrel, folyamatosan növeljük az adagot, hogy minél optimálisabb legyen, már nincsenek tőle rosszulléteim, úgyhogy ez ügyben csak így tovább magamnak :P


Viszont októberben fogytam 8kilót 2hét alatt(hormonhiány miatt), amit azóta sem tudtam visszaszedni, így egy hete szedek hormonális étvágyerjesztőt, amitől már 2-3kilót felszedtem, és eszek - jó sokat. Így a kedvem is jobb és fizikailag is jobban érzem magam. Még 5 kiló kell és leállunk az étvágygerjesztővel és remélem minden helyre áll! :)


Amit még észre vettem mostanában, hogy nem elég 1-2 fújás a minirinből, hanem 4-5-6x is kell egy nap. De ez valószínű a növekedési hormon miatt lett ilyen, mert a két gyógyszer valamilyen szinten hatnak egymásra.

Na nem baj, ez legyen a legnagyobb bajom! :)


Te hogy vagy? Írj pár mondatot azért magadról! És azt szeretném kérdezni, hogy te is orrsprayt használsz? És ha igen akkor hányszor egy nap?


Én szinte mindennap felnézek ide, de hát nem sűrű itt a megszólalás! :D


Üdv és jó éjt!

119. nyúli őreg (válaszként erre: 118. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 21:34

Nem zaklatsz a kérdésekkel. Azért van ez az oldal, hogy itt meg tudjuk egymás gondjait beszélni. Szivesen látunk bármikor. Itt az őrömöd és a bánatod is leirhatod.

Üdv! Péter!

118. 1d1983f461 (válaszként erre: 117. - Nyúli őreg)
2011. jan. 30. 20:32
Nagyon kedves vagy köszönöm! Én remélem, hogy kiderül, hogy nem emiatt a betegség miatt vannak ezek a tüneteim és akkor nem kell zaklassalak az üzeneteimmel:) De csütörtökig várni kell...
117. nyúli őreg (válaszként erre: 116. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 17:29
Bármi kérdésed van akár priviben is kérdezz.
116. 1d1983f461 (válaszként erre: 115. - Nyúli őreg)
2011. jan. 30. 16:56
Meg van ez a 30-40 perces különbség szerintem, de akkor ezt is figyelem és ha megtudom az eredményt bármi is az, leírom ide:) Köszönöm a segítségeteket!
115. nyúli őreg (válaszként erre: 113. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 16:05
Az üritést éjjelivel tudod mérni. A folyadék bevitel és az ürités ideje. Mindig ősszefüggö dolog. Általában 30-40 perc a külömbség.
114. nyúli őreg (válaszként erre: 113. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 16:02

Szia! Szandi!

Már régen voltál itt. Azért látom nem vagy hütlen az oldalhoz. Beváltak a gyógyszerek? Sokat ne dolgozz!

Üdv!

113. 1d1983f461 (válaszként erre: 111. - Szaszacs)
2011. jan. 30. 15:42

10-12 liter? Nem semmi:S Nekem a 8 liter is elég, mivel eddig naponta jó ha 2 liter ment le, de leginkább annyi se...

Az orrspray pedig elég humánusnak tűnik:)

De azért én még mindig reménykedem, hogy nem ez a bajom, a doki is csak tippelt, remélem rosszul:)

112. Szaszacs (válaszként erre: 111. - Szaszacs)
2011. jan. 30. 15:32
Ja és az orrspray 1percen belül hat! :D
111. Szaszacs (válaszként erre: 110. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 15:31

Én örülnék, ha a világon ez lenne a legkomolyabb betegség! Ha kapsz (lehetőleg orrsprayt) akkor fújsz egyet és minden a normális lesz - amíg nem kell a következőt fújni. Meglehet szokni, és egy idő után teljesen észrevehetetlen lesz. Az orrsapryt ott és akkor használod amikor akarod, a leges legkönnyebben használható gyógyszer.

Nekem vannak olyan időszakok amikor csak egyszer kell egy nap fújni és azt is csak azért, hogy még csak véletlenül se kelljek fel éjjel. :)

És én 10-12 liter nappal, éjjel meg 3literrel indultam. Szóval a 8literrel talán még nem is olyan komoly a helyzeted. ;)

De ezt majd a doki megmondja :)

110. 1d1983f461 (válaszként erre: 109. - Nyúli őreg)
2011. jan. 30. 15:18

A 8 liter már mért eredmény, az ürítést nem tudom hogy mérjem, de nagyon sokat megyek és viszonylag gyorsan "átszalad" rajtam a folyadék.

Tudom, hogy ez egy jól kezelhető betegség, meg nem is a legszörnyűbb, de ha az ember élete állandóan egy gyógyszertől függ az sose lehet a legjobb...

109. nyúli őreg (válaszként erre: 108. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 14:50

Probáld pontosan mérni a folyadék bevitelt és az üritést. Számolj bele mindent, a kávét levest és minden folyadékot. Igy pontosítsd a mennyiséget.

Mert csak ennek ismeretében lehet a gyógyszert baállítani. Ne keseredj ettől még élhetsz teljes életet. Én 1959-től vagyok ismert beteg.

Szia.

108. 1d1983f461 (válaszként erre: 107. - Nyúli őreg)
2011. jan. 30. 12:25
Egy kicsit elszontyolodtam, hogy ebből nincs vissza út és valószínű életem végéig gyógyszer lesz erre a megoldás, de ha ez kell akkor persze, tegnap is több mint 8 litert ittam meg :S
107. nyúli őreg (válaszként erre: 106. - 1d1983f461)
2011. jan. 30. 12:04

Szia!

A fejet ért sérülés csak egy ok. A betegség kialakulásában. Lehet bármely más szövödménye. Pld megfázás influenza is. A spontán gyógyulást felejtsd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook