Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Centrális diabetes insipidus! Van valakinek itt ilyen betegsége? fórum

Centrális diabetes insipidus! Van valakinek itt ilyen betegsége? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
226. N.Edina
2014. máj. 10. 15:24

Sziasztok!Van valakinek Renalis diabetes insipidusa?

8hónapos kisfiamnál diagnosztizálták.Bármilyen infó jól jönne,legfőkép kontakt egy hasonló családdal.

Nagyon köszönöm.Edina

2014. ápr. 29. 14:08

Szia!

Nekem sem volt elég az adag, de terhesség allatt növekszik a folyadékbevitel és a gyakori vizelés is. A Na szintet kell figyeltetned vizeleben. Ezt a házi orvos is tudja. A lényeg hogy ne legyen nagyon alacsony. Nekem mindig az alsó érték határán volt. Miután meg lett a baba utána is amíg szoptattam nagyobb dózis kellett mert különben nem volt elég a tejem. Nem tudom hová valósi vagy de őt [link] ajánlani tudom!

224. bogi25
2014. ápr. 26. 16:27

Sziasztok!


Most várok babát és észrevettem, hogy nem elég a beállított adag, gyakran járok pisilni és hát jobban kívánom a folyadékot. Ez "normális" ilyenkor? Nem tudtok ajánlani nekem egy orvost, aki jól ismeri ezt a betegséget??

223. nyúli őreg (válaszként erre: 222. - Tormás30)
2014. febr. 20. 06:38

Szia!

Érdeklödj az adóhivatalban. Mivel ezzel kapcsolatban nem egységes az állás pontjuk.

2014. febr. 15. 09:53

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nekünk is jár-e az adókedvezmény?

221. stüni
2013. szept. 19. 22:14

Gyerekkorom óta járt nekem is az emelt családi, egészen mostanáig, 27 éves koromig. A júniusi felülvizsgálat után elutasító határozatot kaptam.


Járt valaki más is így?

220. Tormás30 (válaszként erre: 219. - Papp Gabica)
2013. szept. 1. 15:00
Köszi a választ és örülök hogy sikerült elintézned :)
2013. aug. 31. 15:15
Sziasztok, mi megigényeltük a gyermeknek( 10 éves), az emelt családi pótlékot, és pár héten belül meg is kaptuk a határozatot, hogy jogosult rá a gyermek, és visszamenőleg is fizetnek 2 hónapot. Úgyhogy rajta!
218. Lili1990 (válaszként erre: 217. - Nyúli őreg)
2013. aug. 7. 15:17
Köszönöm a válaszodat!!!:) Én amikor ki se moccanok itthonról,akkor szoktam 9 litert inni,ebből kb. 7-et pisilek--mindez 24 óra alatt.Este kell majd egyszer használnom. Azt mondta az orvos,hogy a napi folyadékigényem lecsökken majd 2 literre.El se tudom képzelni,hogy milyen lehet egy olyan embernek,aki mióta az eszét tudja "fecseri" a vizet.Nagyon örülök,hogy ilyen hamar választ kaptam,és most már bizalommal fordulok hozzád.Üdv Ildikó
217. nyúli őreg (válaszként erre: 216. - Lili1990)
2013. aug. 6. 21:00

Szia!

Milyen adagolást irt az orvos? A minirin csak doboz áras vagyis 300.-Ft/doboz. Mennyi a folyadék fogyasztásod? Menyi a vizeleted? Mind ezt literben.

A fejfájás lehet mellékhatás de nem biztos. Ilyen melegben adagolástól függ az ivás mennyisége. Viszont a gyógyszer közel a normális értékre állítja az ivás mennyiségét. A súlyt nem befolyásolja. Bármi kérdésed van irj nyugodtan.

Üdv péter

2013. aug. 6. 19:13
Sziasztok!Szeretnék érdeklődni pár dologról:Én gyerekkorom óta Di-s vagyok,eddig elfogadtam,de most már nagyon zavart,úgyhogy elmentem az orvoshoz.Kivizsgálás után Minirint orrsprayt írt fel.Kérdéseim:Mennyibe kerül?Van e valami mellékhatása?(hallottam fejfájásról)Nem fogok tőle ennyit inni?Befolyásolhatja a súlyomat?Kb. ennyi lenne,amit szeretnék tudni.Jó érzés,hogy vannak hozzám hasonló emberek,akikhez segítségért fordulatok.Köszönöm szépen :)
215. Papp Gabica (válaszként erre: 213. - Tormás30)
2013. jún. 18. 06:36
Köszi a segítséget :)
2013. jún. 18. 06:36
Köszi a választ! Esetleg ha valakinek van ebben a betegségben szenvedő kiskorú gyermeke, vagy ismerőse gyermeke, kérem jelentkezzen egy válasszal! Köszönöm szépen :)
2013. jún. 17. 19:04
Szia, ez egy jó kérdés elvileg ha megvan róla a papír, hogy tartósan beteg akkor igen. De érdemesebb lenne a MÁKOT megkérdezni.
2013. jún. 17. 17:20
Sziasztok, erre a betegségre gyermekkorban jár emelt családi pótlék?
2013. máj. 29. 12:08

Szia!

A közgyógy kártyát polgármesteri hivatalban kérheted.

2013. máj. 27. 22:51
Semmit nem kapok egyedül a gyógyszerre van szakorvosi vélmény alaján 100% támogatás így a Nocutil orrspray 300ft/db mert csak a doboz díjat kell fizenem.
2013. máj. 27. 19:42
Sziasztok. Arról szeretnélek titeket kérdezni, hogy közületek kap-e valaki erre a betegségre valamilyen támogatást? Közgyógy kártyát vagy valamilyen egyéb egészségkárosodási támogatást. Mert én kérelmeztem az emelt családi támogatást még az ősszel és a rendelet szerint elvileg járt is volna, csak most január 7.-én módosították a kormányrendeletet olyan módon, hogy most már nem 23 éves korig jár hanem 18 éves korig.Én 20 éves vagyok így lecsúszok róla.
208. Papp Gabica (válaszként erre: 206. - Tormás30)
2013. febr. 14. 17:21
Köszönöm szépen a válaszod! Jó egészséget kívánok!
2013. febr. 14. 09:23
Azt esetleg megtudná mondani nekem valaki hogy Zuglóban hol foglakoznak DI-s betegekkel?
2013. febr. 14. 09:19

Szia!


Igaz én 30 éves vagyok de én már 5 éve szenvedek ebben a betegségben, ha jól emlékszem nekem nem volt tőle hányingerem mikor az adoagot meg kellett emelnem, de viszont hőhullámaim voltak. Mivel kicsi előfordulhat hogy a szervezete így reagál. Légy még egy kicsit türelmes hogy alkalmazkodni tudjon a szervezete.

2013. febr. 8. 14:59

Sziasztok!


Gabi vagyok, és üdvözlök Mindenkit. Nekem a a most 9 és fél éves kislányom "szenved" ebben a betegségben.

2011-ben kezdődtek a panaszok, igazán senki nem foglalkozott a problémánkkal sem a háziorvos, sem a védőnőnk, sem a magán gyermekorvos, 1 év telt el mire sikerült megtalálnunk a problémát, egy új gyermekorvos segítségével, akit már végső elkeseredésemben interneten keresztül kerestem, és találtam meg, Ő segített! 2012 Januárjában diagnosztizálták a kislány betegségét, Diabetes Insipidus, azóta Nocutilt használ, eddig csak naponta egyszer este fújtunk 1 puffot, és most 2013 Januártól már naponta 2*1 puffot használunk, viszont azóta naponta többször hányingere van a kislánynak és már eltelt 1 hónap mióta emeltünk az adagon (az orvos utasítására) és nem múlik el a hányinger, van hogy egész délelőtt hányingere van a suliban. Természetesen megkérdeztem az orvost, és Ő azt mondja, hogy nem az emelt adag Nocutiltól van de csak azzal tudom összefüggésbe hozni, csak annyi lenne a kérdés, hogy nálatok, bárkinél is előfordult e ilyesmi, és ha igen elmúlik e majd, vagy tényleg valami más okozhatja......Örülök, hogy megtaláltam ezt a közösséget :) Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv: Gabi

204. csillag07 (válaszként erre: 200. - Traer)
2013. jan. 27. 08:44

Szia!

Gondolom, azóta már te is tapasztalod, hogy változott a vízigényed. Én anyutól örököltem ezt a betegséget, de egészen addig nem diagnosztizálták, míg várandós nem lettem a fiammal. Addig is felkeltem éjszaka 2-3szor inni, pisilni, de nem igazán zavart együtt éltem vele. Amikor 20 hetes várandós voltam, akkor annyira rossz lett a helyzet, hogy éjszaka 6-szor keltem fel legalább és akkor mentem el orvoshoz. Miután megszültem, ugyanúgy visszaállt a terhesség előtti állapotra és a gyógyszert is elhagytam. Most a fiamnál végzik a vizsgálatokat, mert úgy néz ki örökölte :( Boldog babavárást :)

203. Szüri
2013. jan. 23. 16:00
Szia! A klub mennyivel lenne jobb?
2013. jan. 19. 20:46
Sziasztok! Pár éve ismerem a fórumot, de mint látom nem javult a helyzet. Volt egy társunk, aki gondolt arra, hogy klub formájában is működhetne ilyen fórum, de akkor senkinek nem volt hozzá affinitása. Hátha lenne most valakinek. Persze ha kedvetek is van hozzá.
2012. nov. 28. 11:42
Sziasztok. Még új vagyok itt a fórumon, s gyakorlatilag betegségben is néhány hónap. Jun 22 én volt autóbalesetem, belénk jött egy román állampolgár... Csomó sérülés... Mikor úgy nézett ki, minden oké,minden 100% osan gyógyul, akkor egyik este szédültem, fájt fejem... MNajd később hányinger.. Én nem éreztem szomjuságot, intenzíven voltam. Ott levettek astruppos vért, azonnal. Na szint leesett.. Elkezdtek infúziózni, meg ki tudja mit.. Utólag tudom, amit nővér elmondott, borzasztó volt éjjel, egyszer víz megkötőt kellett, utána hirtelen vízhajtót, mert agyi ödéma alakult ki.. Egész éjjelre nem emlékszem, valószínü elvesztettem eszméletemet. Reggel arra ébredtem, főorvos asszony komor arccal ír.. Meglepődtem, mondták, el sem mozdult mellőlem. Reggel innom kellett. Nekem pl hányingerem volt a víztől, hogy megigyak fél litert egyszerre. Aztán látták nem megy elkezdtek infúziót nyomatni...minden infúzióba 40mg Na. napi 8 at kaptam. Találgattak. Vizelet ürités volt hogy 11 l lett... Ennyit nem is bírtam volna inni. Endokrinológust hívtak konzultációra, megbeszélték, hiába kortizol szint magas, hidrokortef szteroidot indítottak, napi 2X100mgt. Aztán napi 1 szúri jött.. Átraktak 1 hét múlva Endokrinológiára, ott vízhajtót kaptam először, mert még aznap beduzzadt mindenem.. Meg a szteroid szurit... Aztán azt lecserélték cortef tablettára, mert szteroidot nem lehet csak úgy elhagyni. Közben indítottak minirint is... Azt mondták, sérült agyalapi mirigy, de ez idővel helyre áll... Ja.. Már addig jutottunk, steroidot elhagytam, szépen csökkentve. Elvileg minirint is próbáltuk. 1re nem ment, amint letettem poharat azt éreztem szomjan halok... Most ismét próbálom, mert jó lenne. testsúly gyarapodást csinál. Karambol óta 15 kg jött fel, hála a szteroidnak, meg úgy mindennek. Folyamatosan érzem a szomjúságot már ismét... Kérdésem, szerintetek, ha elhagyom a minirint, jöhet újjabb rosszullét? S milyen? megint sima fejfájás, hányinger? Ha állapotom nem olyan súlyos, és nem vagyok intenziven, akkor azt mondták volna agyrázkódás, s akkor lehet bele is halok. Ki mennyit hízott a minirintől? Én nem érzem, hogy olyan sokat pisilnék, most hogy elhagytam majd 1 hete, de már egyre szomjasabb vagyok. Én a minirin 2x 0,2 mgt szedtem, akkor is jártam éjjel 3 szor wcre... meg most is... És már a szemem alatt felfedezték dokik a fehér karikát.. Most Endokrinológus auto immun betegséget fog vizsgálni vérből januárban... Hát nem tudom... Néha azt hiszem, csak 1 rossz álom ez az egész, s majd felébredek.
200. traer (válaszként erre: 171. - Szüri)
2012. nov. 8. 09:51

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy a terhességed alatt nem változott a vízigényed? Én valószínűleg várandós vagyok(6-7. hétben, az orvos még nem írta alá), és 1-2 hete a 24órás puffolás helyett kb 12óránként van rá szükségem...

2012. júl. 18. 22:58
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
198. 5674644b5d (válaszként erre: 197. - Nyúli őreg)
2012. júl. 13. 07:33

A hozzászólásodból stílusából ítélve bekerültem a "jobb ha csöndben maradsz" kategóriába. Mivel nem vitatkozni jövök erre a fórumra, főleg nem nem DI-s fórumon így is teszek. többet nem jövök ide okoskodni.


Kedves Kaktuszka!


Amit írtam és tanácsoltam nem hasra ütésből tettem. Próbáld ki a Nocutilt ill mivel te "csak" részleges vagy, hol termelődik, hol nem az ADH akkor puffolj ha érzed, hogy jön a következő roham.

Nem tudom, hogy budapesti vagy e, de ha van lehetőséged menj el a János kórházba Iványi Tibor doktorúrhoz. Ő nem fog így kezelni téged, ahogy leírtad. Sok sikert és kitartást!

197. nyúli őreg (válaszként erre: 196. - 5674644b5d)
2012. júl. 12. 22:10
Szabad tudni, hogy mia foglalkozásod? Vagy csak ide tévedtél.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook