Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek!!! Tanácsra lenne szükségem! :( fórum

Segítsetek!!! Tanácsra lenne szükségem! :( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
153. lejlus0207 (válaszként erre: 151. - Balazs0201)
2012. okt. 21. 13:45
köszönöm :)
152. Bea0124
2012. okt. 21. 07:49
Annyit még ha esetleg féltek hogy kimarad még akkor állítsa be a telefont egy időre amikor beszokta venni így tuti nem felejti el,vagy létezik injekció formájában is fogamzás gátló így csak a dokihoz kell majd elmennie.
2012. okt. 20. 19:12

Köszi a válasz, remélem a barátnőm lassan megnyugszik, még elviszem másik orvoshoz, hogy tényleg megnyugodhasson.

Lejlus sok boldogságot és kitartást kívánok a kicsihez :)

150. civa (válaszként erre: 144. - Balazs0201)
2012. okt. 20. 18:02

Szia!

Az orvosnak igaza lehet, az ivarsejtek ugyanis 3-4 napnál tovább nem maradnak életben a hüvelyben, a másik pedig, ami inkább a valós félelmetek, hogy nem fog hatni a gyógyszer, ha kimaradt véletlenül egy. A gyógyszer melletti teherbeesés esélye 0,01, azaz 100 nőből egy esik teherbe - elvileg. Figyelembe kell azt is venni, hogy ennyi idő nem elég, hogy a szervezetből kiürüljön, tehát hatása attól még lehet, hogy egy nap kimaradt. A szedés lényege végül is, hogy rendszeresen bevinni a hormonadagokat, amik a teherbeesést akadályozzák, de nem tragédia, ha 1-1 alkalommal kimarad - azért kell komolyan venni mégis, hogy ne a visszájára forduljon, azaz ne könnyelműen szedje az ember, hogy "óh hát kimaradt egy, nem gond" - mert ez is átmehet rendszerbe, ha már 3-4-5 alkalommal elfelejtődik, akkor meg semmi értelme szedni. Ne aggódjatok, a nullához közelít az esély, hogy egy ilyen kis balesetből baba lesz. (Amúgy jó 6 hónap, mire a gyógyszer teljesen kiürül a szervezetből.)

2012. okt. 20. 14:24
én is voltam így és semmi gond nem volt... és valószínűleg a doki is hasonlókat mondott..
2012. okt. 19. 13:06
12órán túl pótolta, 16-18 órával később
2012. okt. 19. 11:40
én is azért kérdeztem mert ha pótolta akkor semmi gond nem lehet...én is szedtem 2 évig szóval tapasztalatból beszélek...
146. Bea0124 (válaszként erre: 144. - Balazs0201)
2012. okt. 19. 10:30

Röviden Nem:-D

Persze gondolom utána már rendesen szedte.

145. lejlus0207 (válaszként erre: 144. - Balazs0201)
2012. okt. 19. 09:48
Pòtolta a kimaradt gyògyszert?
2012. okt. 18. 21:55
Sziasztok, remélem tudtok nekem segíteni. A barátnőmmel 2 éve vagyunk együtt, az elejétől fogva gyógyszert szed, nem is volt semmi gond. Augusztus 28-án voltunk együtt a gyógyszermentes hét második napján. Rákövetkező hét szombatján elfelejtette bevenni és a betegtájékoztató szerint az 1. héten kimaradt bogyó gondot okozhat ha az előtte lévő héten voltunk együtt. (nem az előtte lévő 7 napban, mert azt külön írja a tájékoztató ha olyan van) Nem értem, hogy utólag, hogy okozhat gondot a dolog, tudnátok segíteni? Azóta 2 hetente teszteket csinál és mind negatív, orvos szerint nem lehet gond, így meg se vizsgálta, de ő fél. Lehet baba? Kérlek segítsetek. Előre is köszönök mindent.
2012. okt. 17. 17:22
szerintem a nem várt, más szóval 'becsúszott' baba, épp akkora örömet okozhat, mint a várt. mi nem terveztük, de el nem tudom mondani mennyire örülök neki, hogy májusban már anyuka lehetek. és ha úgy döntessz, megtartod, van még pár hónapod, hogy hozzá szokj a gondolathoz, hogy egy aprócska lénynek adsz életet. de ha a másik variáció mellett döntessz, talán életed végéig bánod majd.. de a lényeg, hogy TE dönts! és ne azért, mert valaki ezt, vagy azt tanácsolta. neked kell felnevelned, gondoskodnod róla.. csak bízz magadban, és minden rendben lesz :)
142. megi04 (válaszként erre: 138. - Lejlus0207)
2012. okt. 17. 15:28
Persze,hogy jó anya leszel!:) Boldog baba várást!:)
141. 55875e9863 (válaszként erre: 138. - Lejlus0207)
2012. okt. 17. 12:31

Örülök, hogy jól döntöttél! :)

Rendben lesz minden, nagyon jó dolog, hogy sokan melletted állnak, hajrá, menni fog az! :)

Jó anyuka leszel, és minden rendben lesz! :)

140. lejlus0207 (válaszként erre: 139. - Civa)
2012. okt. 16. 21:27
:) köszönöm vagyis köszönjük...:)
139. civa
2012. okt. 16. 20:38
Lejlus, hajrá! Nekem mindenki kitartást kívánt, és megfogadtam, hogy soha nem fogom ezt mondani kismamának, mert én az utolsó, nehéz időszakban mindenkit kupán tudtam volna vágni, aki ezt mondta. Lesznek kellemes, szép, és kellemetlen pillanataid is, ezt mindet meg kell élni, a rosszat is, hiszen akkor nem tudnánk a jót értékelni. Minden jót nektek, sok egészséget és még nagyobb boldogságot, és ne félj semmitől, mindig tudni fogod, mit kell tenned, és az úgy lesz helyes!
2012. okt. 16. 19:16
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A TANÁCSOKAT..!!! A jót és rosszat egyaránt! Ma voltan dokinál és minden rendben van 7 hetesek vagyunk és 12mm :) Azóta már tudja szinte az egész család és 1kivételével mindenki nagyon örül és támogat minket! Barátom meg mióta elmondtam neki, hogy ha ő is akarja akkor Apuka lesz...szinte szó szerint a tenyerén hordoz...úgy érzem magam mintha egy wellness szálodában lennék...olyan kényeztetésen van részem...jön velem mindenhova..ma is szabit vett ki, hogy eltudjon velem jönni az 1. vizsgálatra!!! És mostmár tudom, hogy bárhogy is lesz és bárhogy is alakulnak majd a dolgaink olyan nincs hogy sehogy se legyen! Mindent meg lehet oldani...Kicsit félek, hogy milyen lesz ez a 9 hónap (június 5.-re vagyok kiírva) és az anyaság...de bízok benne, hogy jó anya leszek...:)
2012. okt. 16. 18:54

Remélem én is jól döntesz majd!

Én abortusz ellenes vagyok, hiszen 9-10 hetes korától már eléggé kifejlődött ahhoz, hogy fájdalmat is érezzen, illetve nem tehet arról, hogy megfogant. De viszont jár annak a kis új életnek egy esély, hiszen azért fogant meg benned, mert hozzád szeretne megszületni! Mindennek oka van, én úgy gondolom.

Sajnos anya egy kisbabáját elvetette, azóta születtem én és a féltesóm, a kis öcsém.

De még több mint 20 év után is fájdalmas nap volt, amikor elvettette a kicsit.

Azóta is bánja, és úgy érzi rosszul döntött...


Ez természetesen a te döntésed, remélem jól fogsz dönteni. Én is néha berezelek, hogy jövő év májusában anya leszek... nem tudom mit kell csinálni, mit fogok tenni vagy érezni. Néha rám tör a félelem, pedig tervezett baba!

De ez szerintem természetes reakció, úgy hogy ezektől a dolgoktól ne félj.

Egy kisbabától meg főleg ne félj, a tiéd lesz, a te kis csodád. :)

Boldog leszel amikor meglátod a kis mosolyát. :)

136. civa
2012. okt. 16. 09:58

Lejlus, először is ne tégy úgy, mintha nem lettél volna ott, amikor a baba fogant. Ha nem érzed magad elég felelősségteljesnek, az ne zavarjon, van azért olyan csodálatos a szervezet, hogy természetből olyan ösztönöket fog kihozni belőled, amikre nem is gondoltál, hogy léteznek. Terhességtől, szüléstől nem csúnya, kövér és csíkos leszel, hanem egy csodaszép kismama, majd Anyuka egy csodaszép gyermekkel. Gondolj bele, a Te anyukád, a párod anyukája is vajon így gondolták, csúfak, kövérek, csíkosak lesznek?? Akkor Ti nem lennétek. Nagyon-nagyon gondold át, mit teszel azzal a kis élettel, mert rajtatok áll, ő megszületik-e vagy sem, kap-e esélyt, életet, és nagyon gondolj bele, hogy ez a ti felelősségetek, mert nem Ő kérte! De él és ott van. ÉL!

Én átéltem mindkét végletet, volt abortuszom, annyi idős voltam, mint Te, főiskolára jártam. Vállalom, és vallom a mai napig, jobb volt így, de az biztos, hogy soha ezt feldolgozni nem lehet, az ember az effajta eseményeket eltemeti magában, hogy ne is kelljen rá gondolni, és ezzel magát is becsapja. Ha szeretetteljes kapcsolatban éltek, a párod is akarja, miért ne? Nehéz ma még annak is, akinek munkája van, szülői segítséggel azért boldogulhattok.

A másik végletről is be tudok Neked számolni, nekem most hat hetes a kislányom. Anyagilag nehéz helyzetben vagyunk, nekünk is csak szülői segítséggel megy a megélés, nehéz volt a terhesség, hosszú volt a kilenc hónap, a szülés sem volt fájdalommentes, de ha a kislányomra nézek, gondolok, minden perce megérte. Hidd el, így van.

Nem leszel, csak olyan, amilyennek megéled a terhességet, az anyaságot, Rajtad múlik, mások milyennek fognak látni, szépnek (mosolyogj), vagy csúnyának (keseregj a súlyodon, a csíkjaidon, akármin), abszolút anti-anyának (hadakozz ellene), vagy született maminak (fogadd el és éld meg minden percét, élvezd, és nézd a jó oldalát).

Remélem, elolvasod, és segít!

2012. okt. 13. 12:34

Délelőtt találtam:


"Könnyebb hősnek lenni egy másodpercig, egy óráig, mint néma heroizmussal viselni a mindennapot. Vállald magadra, hogy viseled a szürke, hétköznapi életet, végzed a munkát, amelyért senki sem dicsér, amelynek hősiességét senki sem veszi észre, amellyel nem kelted fel senki érdeklődését magad iránt, aki elviseli ezt a szürke hétköznapot és mégis ember marad, az igazán hős."

134. Bea0124
2012. okt. 13. 12:28

Én nem befolyásolni szeretnélek meg már úgyis döntöttél.

Mindennek van jó és rossz oldala.

kérdéseidre a válasz:lehet csíkos leszel ez genetika ugyan úgy mint az elhízás is.nem tudom milyen életvitelt élsz de a buli,ivászat kilőve legalább is az első időkbe,változik-e a kapcsolat biztos fog kinek jó kinek rossz irányba

Egy gyermek csodálatos dolog viszont érte bizony le kell mondani jó néhány dologról.

Mi lesz ha mégsem jön össze a pároddal később?Akkor egyedül maradsz ha minden adott akkor a babával ha nem nélküle

Te csak gyest fogsz kapni mivel tanuló vagy ami nem sok.20-30körüli összeg.

Mivel irtad hogy családod úgy nincs csak a párod és ő családja érdemes elgondolkodni azon hogy ha mégsem úgy sül el a dolog mihez kezdesz.Azt írod biztos anyagi háttérrel rendelkezel mégis mit takar?milliomos vagy?


Amúgy bocsi de leírom a véleményem nagyon felelőtlen vagy főleg hogy volt már egy nem kívánt terhességed és most mégis elköveted ugyan azt a hibád ilyen téren kérlek tényleg nőlj fel!Ez nem egy játék de igazán csak akkor fogod értékelni ha látod a drága baba szívhangját stb...

Én tényleg sajnálom a babát mert így kell érkeznie.Nagyon bizonytalan vagy és olyan dolgokon agyalsz amin egy érett babát vállaló eszébe se jut.


Ha már egyszer úgy döntöttél megtartod sok erőt és egészséget kívánok.

Még várjatok a szét kürtöléssel legalább egy Uh-ig.Igaz azt irtad csak hogy pozi a teszt de azt nem hogy mikor volt meg utoljára.Ezt jobb ha fel is írod mert a doki első kérdései közt ez is szerepelni fog.

133. lejlus0207 (válaszként erre: 132. - Mókinca)
2012. okt. 12. 22:49
nem fogok leállni senivel se vitatkozni...és ezen kívül erre inkább nem is mondok semmit...
2012. okt. 12. 22:45

Kedves Lejlus0207!


Kérdéseid alapján az egyetlen jótanácsom: Nőlj fel előbb ehhez a feladathoz!

131. lejlus0207 (válaszként erre: 130. - Zebra25)
2012. okt. 12. 22:43
hát lehet hogy gáz hogy 25éves meg minden..., de örömében elkezdett ugrálni és az volt az első kérdése hogy mikor mondhatja el másoknak...:)
130. Zebra25
2012. okt. 12. 22:18

ju de izgi

nagyon örülök most, majd azért számolj be, hogy milyen volt a reakciója.)

Gratulálok és boldog babavárást:)

2012. okt. 12. 22:12

köszönöm a válaszokat! :)

döntöttem és pont most egy séta közben fogom elmondani a barátomnak a hírt...,hogy Apuka lesz!

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a jót és a rosszat egyaránt!!! sokat segítetetek

128. Zebra25
2012. okt. 12. 22:05

Igen, az a 9 hónap azért van, hogy anya felkészülhessen a babára. Szerintem nem bánnád meg.

Én a legjobbakat kívánom Nektek.

127. Zebra25
2012. okt. 12. 21:45

Nem tudok tanácsot adni mert nem tudom, hogy hogyan és miként éltek.

Én csak azt tudom mondani, hogy van aki bármit megadna, hogy egyszer is anya lehessen. Én ebbe a táborba tartoztam még nemrég, de a sors megszán és Nekem adta a világ legszebb ajándékát, egy kis csodát. ő a kisfiam és nincs csodásabb dolog egy gyermeknél. Nagyon nehéz, embert próbáló feladat, de meg lehet csinálni.

Viszont, hogy Te ilyen dolgon vacillálsz, hogy megtartom vagy sem. Mi szól ellene? csíkos lesz a hasamd? na és ki nem carja le. Lefogyni lefogyhatsz és Én is most fogok végezni a főiskolán. Ne úgy képzeld el az anyaságot mint valami börtönt.

Természetesen úgy döntesz ahogy szeretnél, senkinek semmi köze hozzá, csak arra kérlek, hogyha mégsem tartod meg a babát akkor vigyáz jobban. Védekezz. Megmondom őszintén, hogy ilyenkor a szívem szakad meg. Persze Én nem tudok ebbe elfogulatlan tanácsot adni az a gond.

126. kisj
2012. okt. 12. 21:38

Ha jól olvastam, akkor még csak 1 hete tudod, hogy babát vársz.

Megijedtél, nem vitás, de van még 9 hónapod, hogy felkészüljél az anyaságra.

A csíkoktól nem kell félned, ha az erre kitalált krémekkel gondosan kenegeted magad.

Figyelj oda magadra, ne szedjél fel sok kilót és meglátod, hogy szülés után hipp-hopp a régi formádban laszel, hiszen fiatal vagy.

125. Cippora (válaszként erre: 124. - Lejlus0207)
2012. okt. 12. 20:20
Ha genetikai hajlamod van akkor csíkos leszel,nincs mit tenni.Sok folyadék,megfelelő olaj a testre,és imádkozz!De azért az szinte láthatatlanná szokott halványulni idővel.
124. lejlus0207 (válaszként erre: 119. - Cippora)
2012. okt. 12. 20:16
igen találkoztam...pl. anyukám is nagyon csíkos volt meg mamám is és szinte az összes rokon így valószínü hogy nekem is kötőszöveti gyengeségem van...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook