Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kezdjem az ovulációs teszt használatát? fórum

Mikor kezdjem az ovulációs teszt használatát? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 14. 20:24

Szia


szerintem is a 10. nap után érdemes elkezdened, úgyis jó pár napot várnod kell, mire peteérésed lesz és csak feleslegesen stresszeled magad, hidd el, amúgy is rá fogsz duplázni néha, mert nem leszel biztos az eredményben. Én legalábbis így jártam. 28 napos ciklusnál a 15. napon lett pozitív és baba is lett :)

Sok sikert!!!

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Roza Lee)
2012. okt. 13. 07:19
Ha úgy biztosabb vagy a dolgodban, akkor próbálj meg egy ciklust a mensi elmúlásától. Aztán úgyis látni fogod mikor érdemes nagyjából elkezdeni.
2012. okt. 12. 23:02
Köszönöm a segítséget.Az a baj,hogy elég rendszertelen,van,hogy beáll 30-31 napra,aztán pár hónap után megint megzavarodik.És halottam olyat is,hogy van akinek menstruáció után volt rögtön peteérése,vagy előtte pár nappal,persze ezek ritkák,de ki tudja :)
2012. okt. 12. 13:16
Ja, és minden nap kb. azonos időpontban tesztelj. Sok sikert! :)
2012. okt. 12. 13:16
Ha szabályos a ciklusod akkor valóban a 10. nap környékén érdemes nekiállni. Akkor pozitív, ha a két csík egyforma erős, vagy a teszt csík erősebb. Ne reggeli első pisiből csináld, hanem későbbiből és előtte ne igyál már kb. 2-3 óra hosszat.
2012. okt. 12. 13:09
Én így csináltam most. Nekem is elég rendszertelen. Megjött, vártam 2napot, és azóta minden nap csinálok egyet. Igen, pazarlás. Annak, akinek viszonylag szabályos a ciklusa - de nekem 28-39nap között mozog. Na, így számoljon valaki! :-)
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. okt. 12. 12:24

Ciklushosszól függ.

9-10. napnál előbb nem sok értelem van elkezdeni rövid ciklusnál sem.

2012. okt. 12. 12:22
Szia! Szerintem a 10. naptól bőven ráérsz pazarolni :) Onnantól kezdve viszont akár naponta is, akkor jó az eredmény ha totál egyforma rajta a két csík (nekem anno ezt mondták a meddőségin a dokim). Nem olyan mint a terhességi, hogy már a halvány positiv is positiv. Sok sikert ! :)
2012. okt. 12. 12:13
Évek óta szeretnénk babát,kistesót :).Eddig nem jött össze.Most rendeltem 50 db érzékeny ovulációs tesztet.Elég rendszertelen a mensesem.Mikor kezdjem?Arra gondoltam,hogy,mivel pont most van meg,ha abba marad,elkezdem csinálni.Egy kicsit pocsékolásnak hangzik,de így hátha sikerülne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook