Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a párom a leendő gyermekünknek csak a Milán nevet adná? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a párom a leendő gyermekünknek csak a Milán nevet adná? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. okt. 17. 15:04
vagy adjál második keresztnevet, ami Neked tetszik
2012. okt. 17. 12:09
Szerintem is nagyon cuki a Milán név,feltéve,ha neked is tetszik..ha nem,akkor azt én a helyedben finoman beadagolnám neki,és próbálnék kompromisszumot kötni..
2012. okt. 17. 10:59

Mikor mi megtudtuk, hogy kisfiúnk lesz felmentem az internetre és kiválasztottam 30 fiú utonevet ami nekem tetszik. Utána abból kiválasztotta mindenki (anyós, após, anyu és apárom) ami nekik is tetszik. Persze a párom kötötte az ebet a karóhoz, hogy Péter legyen. Hallani se akart róla senki. Márcsak azért se mert a párom unokatestvérét is ugy hívják és a vezetéknév is egyezik. A szülésnél megkérdezték, hogy fogják hívni a babát...mondtam, hogy Péter. Bár akkor az se érsdekelt ha Jakabnak kertelték volna el. :)))

Mára tökéletesen megbarátkozott vele mindenki. 1000 féle képpen lehet becézni és ma már nem számit tucatnévnek. Még a csecsemősök is örültek, hogy végre egy magyar név.

66. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Dorcica78)
2012. okt. 13. 12:29

ez legyen a legnagyobb rögeszméje...

ha nem várja el, hogy feladd érte az álmaidat, elképzeléseidet, akkor neked sem kellene ezt elvárni tőle

65. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Dorcica78)
2012. okt. 13. 12:16
Teljesen remek név. Feltéve, hogy fiút vártok.
64. Pahet a vadász (válaszként erre: 52. - Bd55e3f068)
2012. okt. 13. 12:14
jajjjjjjj :D jajajajajajajjjj :D
63. Pahet a vadász (válaszként erre: 49. - Shilladora)
2012. okt. 13. 12:13
igen.. ezért írtam hogy szerencsésebb!
62. sajert
2012. okt. 12. 22:22

Van ismerősöm, ahol asszonyka kikötötte, hogy csak Máté lehet a fia. Fiatal kora óta tetszett neki a név, Apukának beleszólása se lehetett. Három gyerekük van, és a legkisebb Máté, a két nagyobbik gyerek lány, azoknak közösen döntöttek a nevükről.


Nekem mindegy volt, csak Tuzsonnak ne hívjuk a gyereket, meg még az volt a kikötésem, hogy ne legyen olyan neve, hogy ha hívom, akkor az egész bölcsi/ovi/suli odafigyeljen, mert minden második gyereket úgy hívnak.


A fiamat végül úgy hívják, mint az Apját :-). Mivel nem divatnév, így a több mint száz gyerekből az oviban, egyedül van ezzel a névvel, így egyedi :-).

61. babyyy
2012. okt. 12. 22:15

Hát nekem sem tetszene, ha kategórikusan kijelentene egy ilyen dolgot és nem lenne hajlandó még mérlegelni sem az én véleményemet. Nálunk is kijelentette a párom, hogy az ő fia bizony Gerzson lesz. Először azt hittem viccel...azt hiszem ez mindent elárul arról, hogy mennyire tetszik :D

Aztán elkezdtem sorolni neki más neveket és nem zárkózott el tőle, volt amire azt mondta, tetszik neki. Bár mi még nem akarunk gyereket, de azt gondolom nem reménytelen eset és meg tudunk majd egyezni. A te gyermeked is lesz, jogod van beleszólni, ha nagyon nem tetszik a név. Viszont, ha másban nem ilyen nyakas és csak ehhez az egyhez ragaszkodik és neked is tetszik valamelyest, akkor kár rajta vitatkozni. Nekem a Gerzson egyáltalán nem tetszik, sőt! Így nem fogom ráhagyni...de ha picit vállalhatóbb nevet választott volna, biztos megpróbálnék megbarátkozni vele....

60. zakajeo (válaszként erre: 2. - Dorcica78)
2012. okt. 12. 19:24
nálunk sem volt kérdés mi lesz a lányunk neve:))ha nem vészesen gáz a név márpedig amit irtál szerintem nem az nincs nagy gond vele szerintem....aztán ha tényleg lesz baba lehet hogy más lesz a neve:)vagy adj mellé egy másikat pluszban
59. era06 (válaszként erre: 57. - Dorcica78)
2012. okt. 12. 18:08

Az legyen a legkisebb gond, hogy a fia nevét már régen elhatározta.

Gyermekkori álma, ennyi.

A baj az lenne, ha elhatározná, hogy KIZÁRÓLAG, katona, pap, stb, lehet CSAK belőle.

58. shilladora (válaszként erre: 55. - Dovima)
2012. okt. 12. 17:48
:D:D:D de aranyos :D:D:D
57. Dorcica78 (válaszként erre: 43. - Pahet a vadász)
2012. okt. 12. 16:35
Így igaz...ezen van a hangsúly,nincs bajom a Milánnal mint név, hanem,hogy még azt sem mondta soha,hogy neked szivem tetszik ez? És ha én mást képzeltem el? HALLANAI SEM AKAR RÓLA!Ő már évekkel ezelőtt ezt a kapcsolatunk előtt eldöntötte :( ...Egyébként köszi lányok! :) Arik vagytok,h. elmondtátok a véleményeteket, biztos nem a néven veszünk össze...:) -Hanem mondjuk az egyenlőtlen szavazati jogokon a kapcsolatunkban :P Pusz Mindenkinek! :)
56. 298b15dfdd (válaszként erre: 55. - Dovima)
2012. okt. 12. 15:57
Aranyos:)
55. dovima (válaszként erre: 54. - Shilladora)
2012. okt. 12. 15:36
Na szóval az úgy volt,hogy van 2 nővérem és mikor anyukám velem terhes lett biztosak voltak benne hogy fiu leszek,nem tudom miért ,ők ezt gondolták,de aztán lány lettem :) és Márta nevet kaptam mert apukámnak akkor van/volt a szülinapja,az nap.de engem nagyon fiusan nevelt apu,ő kamionos volt mindig hozta nekem a foci cipőket meg ilyen fius dolgokat és mindig Marcizott,mikor mérges volt akkor azt mondta h Márton:)aztán ő sajnos 2001-ben meghalt,és mikor már nagyon beteg volt akkor nekünk már megvolt a 2 lány és kérte ha egyszer fiam lesz akkor Marci legyen,persze én ezt már akkor eldöntöttem mikor "nagylány" lettem h ha fiam lesz tuti Marci lesz.mi négyen vagyunk lányok tesók és mikor apu meghalt volt 4 unokája és mind lány:)szegény a Mártont már nem érte meg,de biztos vagyok benne hogy ő küldte nekem:)röviden ennyi a történet:)
54. shilladora (válaszként erre: 53. - Dovima)
2012. okt. 12. 15:30
naná, hogy érdekel :D
53. dovima (válaszként erre: 39. - Shilladora)
2012. okt. 12. 13:51

:D így van de szegény gyerek csak les,mikor kérdezik tőle,hogy Lackó,hogy megy a suli:) és mondja h még mindig Marci a nevem:)

Különben a Mártonnak története van hogy miért ragaszkodtam hozzá,de az hosszú,de ha érdekel valakit szivesen megosztom:)

52. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - Pahet a vadász)
2012. okt. 12. 13:13
Nekem a régi menzai milánói jut róla eszembe ennyi idő elteltével is. Szétfőtt tészta narancssárgára megkenve aszott gomba darabokkal :/
51. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Dorcica78)
2012. okt. 12. 13:02

Örülnék, hogy a lánynak lehet més neve :/


Nem szülnék neki gyereket, ha ilyen kompromisszum képtelen.

50. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Dorcica78)
2012. okt. 12. 12:28

Én ugyanígy voltam. A férjem még anno mondta ha neki lesz egyszer egy lánya az Nóra lesz. Ezt már 20 éve eldöntötte :)

Nekem lett volna más ötletem is, mérlegeltem és ráhagytam. Nagyon jól tettem, mert imádom ezt a nevet, gyerekkorban is nagyon jó (Noncsika, Nórika) felnőttkorban pedig egy komoly név.


Emiatt nem kéne neheztelni rá. Szép név a Milán!

Ha pedig két kisfiútok lesz, a másiknak Te adhatsz nevet. Az is lehet hogy lányotok lesz! Ilyenen tényleg kár vitázni.

49. shilladora (válaszként erre: 46. - Pahet a vadász)
2012. okt. 12. 12:17
a Fradika valóban létező lánynév :(:(:(
2012. okt. 12. 11:33

Milyen eredetű a vezetéknév ?

DSzerben, szlávchoz, magyarhoz elmegy a Milán , de pld német sváb v zsidó családnévhez nem illik.



Különben szép név .

47. Batata
2012. okt. 12. 10:46

Szerintem nagyon szép név a Milán, föleg ha megfelelö a vezetéknév is hozzá.

Viszont a fórumindítónak szerintem nem a névvel van gondja, hanem azzal, hogy a férje egyedül akar erröl dönteni, holott szerinte ezt közösen kellene tenni.

Hozzátenném , szerintem is a közös döntés a jó megoldás, de ahány ház, annyi szokás:)

Nálunk a férjem hozta az ötletet, hogy mit szólnék X. névhez és mivel tetszett, így azt mondtam hurrá. Elötte hónapokig válogattunk, de egyszer sem jött össze, hogy mindkettönknek megfeleljen, de a végére sikerült döntenünk. :)

Mázli :)

46. Pahet a vadász (válaszként erre: 45. - Urbanszkyviki)
2012. okt. 12. 10:42
Szerencsésebb, mint ha Fradi drukker lenne :D
2012. okt. 12. 10:36

Nekem van egy lányismerősöm - Milán a fia. Az apuka fanatikus Mián drukker, és kijelentette, ha fia lesz, akkor tuti Milán lesz. És anyuka nem kötözködött végül, így Milán most kezdte a lányunkkal együtt a 2. osztályt immár. ;)

Ja, és nagyon illik á a neve. ;)

44. shilladora (válaszként erre: 38. - Pahet a vadász)
2012. okt. 12. 10:07

tiniként olvastam egy regényt, és Milán volt a szerelmespár fiú tagja :D

nekem ez ugrott be :D

43. Pahet a vadász (válaszként erre: 40. - Mézgapaula)
2012. okt. 12. 10:02
szerintem sem a konkrét névvel van probléma, mert akár milyen név állhatna itt... hanem azzal, hogy mennyire képesek kompromisszumra. Akár miről is legyen szó.
42. era06
2012. okt. 12. 10:00

Milán= jóllakott óvodás... ,:-)


Még ezt nem hallottam.

2012. okt. 12. 09:59
Szerbeknél elég gyakori név a Milán,több ismerősöm,unokatestvérem van akit Milánnak hínak.Szép fiúk!:)
40. mézgapaula (válaszként erre: 2. - Dorcica78)
2012. okt. 12. 09:59

Sztem az a kérdés, hogy más témában is így kategorikusan kinyilatkoztatja-e a véleményét és nem enged belőle. Például ha nem úgy készítesz el valamilyen ételt, ahogy ő azt korábban megszokta, akkor azt nem eszi meg. Vagy veszel mondjuk egy olyan ruhát, ami nem tetszik neki, és nem engedi, hogy hordd.

Mert ha így van és nincs ezekkel a dolgokkal problémád, akkor a Milánt is meg fogod szokni:-)

Ha zavar a többi dolog is, akkor meg egy állandó vita lesz vele az életed.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook