Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közgazdász végzettségűek, mi volt annak idején a szakdolgozatotok címe? fórum

Közgazdász végzettségűek, mi volt annak idején a szakdolgozatotok címe? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. okt. 14. 23:07
Köszönöm mindannyiótoknak a segítséget. :)
34. forgatos (válaszként erre: 32. - Adry1992)
2012. okt. 14. 22:02
Ok. Ha tudok, szívesen segítek majd, amikor írod. Bár sztem ezt te magad is simán összerakod. :)
33. Annie1130 (válaszként erre: 30. - Adry1992)
2012. okt. 14. 21:52

A pályázathoz beadott üzleti tervben szerepelni kell mindenféle kimutatásnak, ami a megvalósulással kapcsolatos. Minden pályázatnak van egy időtartama, tehát én ezt az időtartamot bontanám fel szeletkékre és vizsgálnám meg, hogy mi valósult meg, és hogy az milyen hatással volt a cégre. Ezt még tovább lehet fűzni azzal, hogy makroszinten is megvizsgálod a vállalkozásfejlesztési beruházás hatásait. Pl. Teremtett-e új munkaerőt?Nyitott-e meg új kereskedelmi kapcsolatokat a beruházás?


Ezek csak ötletek...millió úton el lehet indulni a téma kidolgozásában.

2012. okt. 14. 21:48
Rakodógépeket vettek pl. erről tudok. De természetesen majd, ha komolyabban nekiállok, többet tudok mondani.
31. forgatos (válaszként erre: 30. - Adry1992)
2012. okt. 14. 21:38

HR témában igen arra gondoltam, amit írtál, illetve az, hogy esetleg növekedett a bérük, ami mondjuk nagyobb lojalitást eredményezett, mert mondjuk csökkent a fluktuáció.

Fuvarozó cég esetén nem volt pl. új kamion vásárlás ilyesmi? Mert az növelheti a bevételeket, és itt lehet kalkulálni pl. a megtérülésekkel.

30. adry1992 (válaszként erre: 27. - Forgatos)
2012. okt. 14. 21:32
Köszönöm a tippeket. :) Fuvarozó cégről van szó, így termelésről nincs szó, viszont a modernebb technikák dolgot mindenképp beleteszem, viszont így már számokkal nem tudom alátámasztani. :/ HR a munkavállalók továbbképzése és az ezzel kapcsolatos pályázatok kapcsán kerülhetne bele?
2012. okt. 14. 21:28

Értem. És egy cég esetében mit rakhatnék bele szöveges elemzésen kívül?

Amúgy mire gondoltál azalatt, hogy az NFÜ-t elemezném?

28. Annie1130 (válaszként erre: 26. - Adry1992)
2012. okt. 14. 21:23
Ja, hogy egy darab céget szeretnél elemezni?Félreértettem, bocsi! Az NFÜ-nek vannak statisztikai adatai...csak ezért javasoltam.
27. forgatos (válaszként erre: 24. - Adry1992)
2012. okt. 14. 21:21
ebben az esetben egész klassz kis dogát lehetne összerakni. :) Hogyan változtatták a sikeres pályázatok a vállalkozás mindennapjait, ebben nem csak a pénzügyi kimutatásokat lehet belevenni, hanem pl. a humánerőforrást, modernebb technikákkal termelékenység alakulását stb.
2012. okt. 14. 21:20

Köszönöm szépen a segítséget! :) Az írásának még nem állok neki, jövő decemberig ráérek vele, így a komolyabb kutatásnak is csak pár hónap múlva kezdek neki. De azért köszönöm. :)


Egyébként az nem tiszta, hogy ha egy céget elemzek ilyen szempontból, akkor miért a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez menjek kutatni?

25. Annie1130 (válaszként erre: 22. - Adry1992)
2012. okt. 14. 21:14

Csak egy tipp: Szerintem nem hajtanának el a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől, vagy bármelyik regionális fejlesztési irodájába, hogy egy kis infót szeretnél kérni.


Én is szívesen válaszolok a kérdéseidre, ha tudok...Nekem a vállalkozói oldalról volt szerencsém több pályázati procedúrán keresztülmenni, úgyhogy a második, harmadik után már szinte szakértővé válik az ember...:)

2012. okt. 14. 21:07
Igen, tanultuk, de még csak harmadév elején járok, cash flow-t még nem készítettem (majd 6. félévben kerül sor rá). Amúgy voltak korábbi pályázatok, vannak nemrégiben megnyertek is (de a szakdolgozatomat nem most kell írnom, ez csak címválasztás), illetve lesznek a jövőben megpályázottak is.
23. forgatos (válaszként erre: 22. - Adry1992)
2012. okt. 14. 20:58
Mikor nyertek pályázatokat? Mert ha korábban volt, akkor pl. cash-flow, mérlegből lehetne kalkulálni, kimutatást készíteni, hogyan alakultak. Megtérülési ráta stb., gondoltam tanultatok ilyemiket.
2012. okt. 14. 20:53

Ohh, szívesen vennék bármiféle segítséget. :) Ezt a pályázatos témát pl hogy tudnám közgazdasági számításokkal alátámasztani? Illetve ebből milyen anyagot készíthetnék még, ami mellékletként, CD-n vagy akárhogy hozzá van csatolva a szakdolgozathoz? Közvéleménykutatás pl kizárva... de ilyesmikre gondoltam. Hanganyag stb.

Egyébként egy rokonom segített ebben, nagyon örülök, hogy végre találtunk egy értelmes témát. :)

21. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2012. okt. 14. 20:09
Ajjaj, napokig tudnék neked ezekről mesélni!Többszörösen meglenne az 50 oldal!
20. forgatos (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2012. okt. 14. 19:45
Hogyne, simán.
2012. okt. 14. 19:37
Szerintetek egy középvállalkozás beruházásokat támogató pályázati lehetőségeiről és azok kihasználásáról érdemes lenne szakdolgozatot írni? Szerintetek ebből kijönne 50 oldal? Többféle megnyert pályázatról és még folyamatban lévő, meg nem nyert pályázatról szó lenne.
18. adry1992 (válaszként erre: 17. - Helene_)
2012. okt. 12. 14:10

És mentél a bankokhoz közvetlenül is vagy csak a vevőket kérdezted?

Egyébként hogy fogadják a szakdolgozatírókat a cégek? Ha én ráírok valakire, hogy a cégénél írnék szakdolgozatot, holott még ismeretségem sincs ott, mit szólnak hozzá? Gyakorlati helyt tekintve nem túl befogadóak a vállalatok, ezt már tapasztaltuk. Feltételezem, ezt illetően sem sokkal nyitottabbak.

17. helene_ (válaszként erre: 16. - Adry1992)
2012. okt. 12. 12:13
Bankmarketing, 3 bankot elemeztem vevőelégedettség szempontjából, volt benne kérdőív, és mystery shopping is
2012. okt. 12. 11:17
Az a helyzet, hogy nagyon gyenge egyetemre jártam, és bár jó jegyeim vannak meg érdekel is, amit tanulok, nagy nulla az egész oktatás. Banki szoftvereket pl még életemben nem láttam, pedig harmadéves vagyok. Hogy írhatnék így bármilyen speciálisabb témáról. Vállalkozást meg, nem tudom, honnan szerezzek, amiről írhatnék. Mint írtam, keresztapám cége a barátom miatt kilőve, más ismeretségünk meg nincs sajnos. Egy 400 fős falu önkormányzatáról meg nincs mit írni, itt még logisztika sincs. Nem hiszem, hogy 50 oldalt tudnék írni a 2 kistraktorról meg a 3 fűnyíróról.
2012. okt. 12. 08:31

Én banki szoftverekről írtam.


Sokszor még kevés is 50 oldal.


Nem rég segítettem a fiamnak a kis és középvállalkozások pénzügyi kapcsolataiból megírni a dolgozatot, nem győztük rövidíteni...

14. 001269bfc9 (válaszként erre: 13. - Adry1992)
2012. okt. 11. 23:39

Pedig mindkettő végtelen lehezőségeket rejt. Akár a fuvarozócég továbbfejlesztéséről, akár a pm hivatalban felmerülő log. problémákról és megoldásukról is írhatsz.

Pénzügyből ugyanez. Képzelj el valamit, és írd le, hogyan oldanád meg a problémát.

2012. okt. 11. 22:50
Pénzügy szakirány volt még. A helyzet az, hogy nem igazán van sem olyan hobbim, semmim, amiből írhatnám. Apám egy kis falu polgármestere, keresztapámnak pedig fuvarozó cége van, de azt pedig a barátom már kilőtte sajnos.
12. 001269bfc9 (válaszként erre: 5. - Adry1992)
2012. okt. 11. 22:21
Milyen szakirányt választhattál volna még? Úgy értem párhuzamosan mik indultak? Mert azt tudod, hogy nem csak a szakirányodban írhatod, ugye? Pl. a barátnőm egyidőben velem, csak európai uniós szakirányra járt, de gőze se volt, miből írja, és miután 3* visszadobták a szakdogáját, az unszolásomra a kedvenc hobbijából, egy fittnes vállalkozás marketingtervéből írta, 4-est kapott. Azóta fitness edző lett, nem is rossz :)
2012. okt. 11. 20:40

Én a cash-flow-ról írtam.

Eredetileg egy 17 oldalas házidoga lett az egyik közgáz előadásra, aztán gondoltam ha már annyi kész van, kiegészítem szakdogának.

2012. okt. 11. 20:32
XY Kft. controlling rendszerének kialakítása és bevezetése
9. Hudvig (válaszként erre: 8. - Adry1992)
2012. okt. 11. 20:22
Mondjuk egy tesco nagyságú áruház országos logisztikai ellátásának megtervezése egy képzeletbeli áruház esetében?
2012. okt. 11. 20:03
Nem értem, hogy lehet ilyen témában akármiről is 50 oldalt írni. Szóval egyelőre fogalmam sincs, milyen témát válasszak. :(
2012. okt. 11. 19:53

én gazdálkodási szakon végeztem:

a szakdolgozatom címe: "ISO 9001:2008 bevezetése a Szent János Kórházba" :)

2012. okt. 11. 19:48

én kereskedelmi szakos voltam

"egy kereskedelmi egység gazdasági tevékenységének komplex elemzése" volt a cím :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook