Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinek volt 2 császárja fórum

Akinek volt 2 császárja (beszélgetős fórum)


2013. jan. 22. 13:47
En tettem fel a kerdest es tenyleg nem aktualis 3 honapos es cuppog eppen a kisagyba es nekem is kevesbe fajt mint az elso valakinek volt harom? szeretnenk mar keszulni a 3. csaszara :)
2013. jan. 22. 13:38
Szupi!!!Tudom már nem aktuális a kérdés. De nekem 2 év telt el a 2 között és 5 hónapja volt. Én a műtétet sokkal jobban viseltem, hamarabb is talpraálltam és kevésbé fájt. Viszont a hasfali szuriktól belilult az egész hasam és még most is van egy lila foltom. Összeségében nem volt vészes.
23. bowie
2013. jan. 22. 13:07
8 nappal a második császár után semmim sem fáj.:) Ez ne tartson vissza senkit, mostmár én is bátran mondom ezt.:)
2012. nov. 12. 11:10
Sziasztok nagyon szepen koszonjuk. Annyira kellemsen csalodtunk a dolgokba hogy ha szabad valalunk 3. csaszart is :). Mindenkinek csak azt tudom tanacsolni hogy a felelem ne tartson senkit vissza a gyerekvalalastol.
21. bowie (válaszként erre: 18. - Rekuczy)
2012. nov. 11. 13:23
Jajj, ez nagyon jó hír! Gratulálok a picihez, és köszi, hogy megosztottad a jó tapasztalatokat!:)
20. mgagi (válaszként erre: 18. - Rekuczy)
2012. nov. 11. 12:50
Gratulálok a csöppséghez és sok boldogságot!
19. mgagi
2012. nov. 11. 12:50

Sziasztok!

Látom Rekuczy túl vagy a második császáron.

Gondoltam ettől függetlenül én is leírom a tapasztalatomat.

A 2. császár annyival volt könnyebb hogy tudtam mi vár rám, de ha csak belegondoltam abba ahogy közeledett a nagynap, hogy infúziót kapok+ szúrni fognak+ azt a löttyöt meg kell innom + katéter kell hordanom azt az időt nem kihagytam volna az egészből. De túl voltam rajta. Egész éjszaka alig aludtam úgy éreztem magam mint akit kimostak. Este 10-kor császároztak 11-re kerültem le az osztályra, és délelőtt álltam talpra. Szerencsére a 2. császárból hamarabb felálltam, mint az elsőből. Emlékszem az elsőnél csak másnap tudtam ki kelni, mert az elsőnél visszaestem és alig álltam a lábamon.

A 2. nál amikor hazamentünk minden házimunkát csináltam. Persze módjával. Amikor a gyerek orvos jött megnézni mi újság ő is csak nézett hogy én lépcsőzök felhúzom a lábam és nem akadály semmi, főleg miután ez nem egy egyszerű császár volt az összenövések miatt (már az első szülésnél is). De ettől függetlenül ha úgy mozdultam néha nagyon tudott fájni a seb és volt hogy sírtam is, de aztán csak elmúlt.

2012. nov. 11. 10:47
Sziasztok azota tul vagyok a masodik csaszaron es elmondhatom hogy fele annyira nem fajt mint az elso most mutet utan 8 oraval felkeltem, elmentem es megmosakodtam az elsonel meg a masodik heten is a ferjem vet fel az agybol most egyedul kelltem sot a masodik heten mar itthon foztem es takaritotam. Koszonom hosz valaszoltatok es en mindenkinek csak azt tudom irni hogy a masodik csaszartol fele annyira nem kell tartani
2012. okt. 16. 23:54

sziasztok!

Nekem kicsit több mint 3 év volt a két császár között.. az első baromira megviselt, már maga a műtét is fájt, nehezen épültem, sokáig tartott a felgyógyulás.. a másodikra próbáltam felkészülni lélekben, amennyire lehetett, végig gondoltam mindent,a mi volt az elsőnél, és hogy akkor kibírtam most is ki fogom... és ez valszeg segített.. a műtét ugyan úgy fájt (nemtom miért, de nem hatott rendesen az érzéstelenítő egyik alkalommal sem), de végig úgy voltam, hogy mindjárt vége, kibírom, néztem az ablakba ácsorgó babát és apát :), és erőt adott.. tudtam hogy az első felkelés baromi nehéz lesz, de menni fog... és sokkal hamarabb ment a felkelés... hétfőn műtöttek, csütörtökön már simán kisétáltam a kórházból, otthon vártak szüleim, meg tesómék, simán ugráltam körülöttük, akik döbbenten néztek, hogy de hát, hogy bírom így.. szülés után egy héttel jött a védőnő, beszélgettünk, én ültem vele szembe, a lábam fel volt húzva törökülésbe... nézett rám döbbenten, hogy én nem császárral szültem? de mondom igen.. hát mert hogy durva, hogy így tudok simán ülni :)..szóval nekem a második sokkal könnyebb volt, és bár nem nagyon hiszek ebben a minden agyba dől el maszlagba, de sokat számított, hogy felkészültem rá.. jah, jó tanács, vigyél baromi sok szőlőcukrot, én két pofára ettem, annyi energiám volt tőle mint még soha :)

jóegészséget, és kitartást :), és nagyon gyors felépülést kívánok :)

2012. okt. 16. 12:30

Szia!

Nekem 15 hónap telt el a két császár között.

Az elsőnél pár óra múlva felkeltem, mintha mi sem

történt volna, semmi fájdalmam nem volt.

A másodiknál az első nap kicsit fájdogált a hasam, de egyáltalán nem volt vészes. 4 nap után hazamentem és mivel az első babánk is még baba volt, mindent

csináltam, amit kellett csak egy kicsit óvatosabban.

15. rekuczy (válaszként erre: 14. - Bowie)
2012. okt. 12. 15:16
Szia sok sikert kivanok neked is es en is pont ebben remenykedek :)
14. bowie
2012. okt. 12. 13:29

Hát nekem az elsőnél nem volt idő arra várni, hogy tökéletesen hasson az érzéstelenítő, de végig azzal nyugtattak, hogy sokkal rosszabb lenne, ha nem kapnék semmit..kössz:DD

Nekem 6 és fél ÉV telik el az első és második között, én mindenképp császárt szeretnék, túl sok rossz emlék kötődik a szüléshez addig a pontig, míg be nem toltak a műtőbe. Én utána hamar felépültem, a hegem nagyon szép, nekem szokott zsibbadni, és érzékeny az időjárásra is, tulajdonképp a vágás körül mintha érzéketlen lenne a bőröm. Én bízom benne, hogy a második után is könnyen felépülök. Aztán majd januárban kiderül...

13. rekuczy (válaszként erre: 12. - Drakata)
2012. okt. 12. 10:01
koszonom szepen :)
2012. okt. 12. 10:00
Sziasztok! Nekem 16 és fél hónapo volt a két császár között, mindkét alkalommal megpróbáltam természetesen is szülni. A második császár rosszabb volt, mert kevésbé volt rutinos az aneszteziológus. A felépülés ugyanolyan volt, mint az elsőnél kb.2 hét. Sok sikert!
11. rekuczy (válaszként erre: 10. - B8103f009a)
2012. okt. 12. 09:58
Hat nekunk sem volt egy leany allom de mar elfogadtuk a helyzetett mert muszaly volt. De mint irtam barmennyire is rosz volt az a lenyeg hogy mind tuleltetek es egezsegesek vagytok
10. b8103f009a (válaszként erre: 9. - Rekuczy)
2012. okt. 11. 22:05

Hát igen, csak az nem volt akkor mindegy, hogy milyen állapotban voltam sokáig. A középsővel egyébként teljesen indokolt volt a császár, 42 héten túl voltunk, teljesen zárt éretlen volt a méhszáj mikor indították, nagyon fent volt a baba, és pár óra után nagyon rosszul lett, meg nem is tágultam. De amilyen barbár módon műtöttek....fúúú, jobb nem is emlékeznem rá.

A kicsivel viszont biztos vagyok benne, hogy megúsztuk volna a szikét, ha békén hagynak, és nem nyomják a vacak infúziót feleslegesen. Ha nem állítja a doki még feljebb, biztos, h kibújik rendesen, mert addig rendben volt minden, ráadásul azt mondta fél óra, és kint van. Hát így jártunk sajnos.

9. rekuczy (válaszként erre: 8. - B8103f009a)
2012. okt. 11. 21:24
sajnalom hogy igy elrontotak az orvosok de az a lenyeg hogy te is es a baba is tuleltetek
8. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Rekuczy)
2012. okt. 11. 20:42
Nekem az elsőt cseszték el, szétnyomták a kasfalam, szétrepedt több helyen. Sosem lesz már a régi, csak műtéttel lehetne korrigálni. Még másfél év után is rosszul voltam. A második után sokkal könnyebb volt, hamar felépültem. Viszont nem készültem császárra az első miatt, természetesen szerettem volna megszülni. Mivel az elsőt is simán szültem, és teljesen más volt, a császáros heg is rendeben volt. Ha nem siettetik oxitocinnal, és nem lesz rosszul a baba a tolófájásoknál, akkor simán megszülöm. De nem bírta az indokolatlanul adott sok oxitocint, hogy siettetik a szülést, elfordult, elakadt, így a műtőbe kötöttünk ki.
2012. okt. 11. 19:05
koszonom a valaszaitokat be vagyok t.jva rendesen remelem hamar tul leszunk rajta utana ugy probalok gondolkodni hogy onnan mar csak gyogyul :)
2012. okt. 11. 18:25
Szia! Nekem 2,5 év telt el a két császár között! Nem volt semmi gond, azt leszámítva,hogy a doktornő nem jól kapcsozott össze, de ezt nem részletezem! Én hamarabb gyógyultam, és a hegem is szebb, mint az elsőnél! Csak a hasam ment vissza lassan, mondjuk ikrek lettek másodjára!
2012. okt. 11. 18:09

Szia! Nekem közvetlenül a 2. császár utáni pár nap rosszabb volt, de utána sokkal könnyebben felépültem :-)

Maga a műtét rosszabb élmény volt mert tudtam mi vár rám.

4. tigido (válaszként erre: 1. - Rekuczy)
2012. okt. 11. 18:07

A második után hónapokig zsibbadtam a hegnél, és még most is érzékeny néha az időjárásra - az elsőnél ezeket nem tapasztaltam.

A második 2,5 éve volt. 4 év telt el a két császár között.

3. rekuczy (válaszként erre: 2. - Nicolette 1)
2012. okt. 11. 17:54
Koszi a valaszt nekem 19 honap lesz
2012. okt. 11. 17:27

Szia! nekem 18 honap telt el a 2 csaszar kozott.

A masodik sem volt konnyebb. Talan kicsit rutinosabb voltam.

2012. okt. 11. 14:29
Sziasztok jovoheten lesz a masodik csaszarom es elege be vagyok t.jva :D. Remenykedem hogy mindkettenunkel minden a legnagyobb rendbe lesz. Azt szeretnem kerdezni hogy kinek mia tapasztalata konyeben felepult a masodik csaszarbol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook