Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehetne hatni rá? fórum

Hogyan lehetne hatni rá? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 12. 11:38

Szia!

Próbáltad már, hogy nem büntetéssel próbálsz elérni nála valamit, hanem dicsérettel, jutalmazással?

Nem tudom, hogy ez segíthet-e, ha tényleg nem tud örülni semminek. Ha viszont ez tényleg ennyire igaz, akkor lehet, el kellene vinnetek gyermek-pszichológushoz, hogy kiderüljön, mi az oka, és mit lehetne tenni. Nem tudom, mi történt az anyukájával, nincs már az életében, vagy korábban se volt - de ez is nagy törés lehetett neki!!

Szerintem nagyon jó, hogy így odafigyelsz rá, találd meg az okokat, és akkor biztosan könnyebb lesz Neked is, és főleg neki!!


(Én egyébként arra tippelek, hogy azért nem lehet rá hatni büntetéssel, stb., mert Anyukája is elment, attól függetlenül, hogy ő mit akart vagy mit tett, és ezt még nem dolgozta fel, vagy csak épp azt szűrte le belőle, hogy teljesen mindegy, mit csinál, nem az lesz, amit szeretne - ez persze csak TIPP, mivel nem ismerem a helyzeteteket!!)

11. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - 37403e3af4)
2012. okt. 12. 08:36

Ha örülni se tud nagyon, akkor el kell ám gondolkodni dolgokon...nehogy valami baj legyen.


Én csak örülnék ha a fiam nem enne pizzatésztát, és más gabonát sem. Én paleos vagyok, és tudom mennyi gondot okozhat a gabona. Többek közt felelőssé teszik bizonyos típusú autizmusért is. Nem azt mondom, hogy ez a gond, de nagyon enyhe formája is lehet ez az "érzelemnélküliség".


tudom durván hangzik, de én bizony kipróbálnék egy paleo étrendet a gyereknél. veszteni semmit nem veszítesz, és gyerekeknél már egy hét után drasztikus változások figyelhetők meg pozitív irányba! és hiszek abban is, hogy a gyerekek ösztönösen kerülik azt ami árt nekik....(tudom, hogy nem a pizza a központi probléma)

10. era06 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2012. okt. 11. 19:12

Azt írod a párod kislánya. Az anyukája hol van?

Nem lehet , hogy itt kell keresni a probléma okát.

2012. okt. 11. 18:40
hát izé... csak egy módszer a sok közül az, hogy elmondod neki mit miért szeretnél, pizza példánál maradva, szeretném ha megennéd a tésztáját is, mert ma még nem ettél semmit és fájni fog a hasad. illetve próbálj meg arra figyelni mit mesél.
2012. okt. 11. 18:24
Ezt a pizzatsztásat csak egy ( ezek szerint rossz, mivel azt gondoljátok, hogy ez a központi problémám ) példaként írtam, a lényeg a kérdés lenne, hogyan vagy mit kellene mondani neki akkor, ha azt szeretném, hogy megtegye amit kérek. Persze, nevelni meg idomítani nem ugyanaz, tisztában is vagyok vele. A kislány egyébként tényleg nagyon okos, más, mint a kortársai ( és igen, talán a sírást hiányolom néha, mert abból úgy érezném, hogy nem hiába tépem a számat neki :) ). Sokat van felnőttek között, ezáltal szerintem kissé koravén, és túl nyugodt is ( szerintem ). Nincsenek szélsőséges érzelmi dolgai. Sem nem hisztizik ha valamit el akar érni, de nem is tud kitörő örömmel örülni semminek, és ez nekem nagyon fura és szokatlan. Majd megpróbálom őt nem ovisként kezelni, hanem nagyobb gyerekként, hátha több sikerrel járok :) Köszönöm a válaszokat. A könyvnek utána fogok nézni.
2012. okt. 11. 18:00
milyen dolgokért van büntetésben? az, hogy nem eszi meg a pizza tésztát na bumm, van ilyen. lehet hogy figyelmet akar. én a beszélj úgy hogy értse, hallgasd úgy, hogy elmesélje című könyvet ajánlom a figyelmedbe, döbbenetesen jó könyv,megváltoztatta a gyerekeimhez való hozzáállásomat.
2012. okt. 11. 13:43

A kissebik fiam 5 éves lesz és dettó ugyan ez. Ha valamit nem akar, akkor fejre is állhatok akkor sem.

Komolyabb dolgoknál addig beszélek neki amíg nem hat, de ilyen mint hogy nem eszi meg a kenyér haját, nem csinálok már ügyet belőle ő ilyen.

Igazából ha nevén nevezzük a dolgot, akkor ő nem enged a zsarolásnak és igaza van.

Én úgy érzem, hogy minden gyerek más és más, a két fiam ég és föld csak az érték rendjüket tudom felállítani, de minta gyereket nem tudok és nem is akarok belőlük nevelni. Saját egyéniségük van és ezt nem szabad megváltoztati a kedvünkre formálni.

2012. okt. 11. 13:37
Nevelni, példát mutatni, avagy idomítani nem ugyanaz.
2012. okt. 11. 13:31

Azt kell mondjam, hogy a kislány nagyon okos.

Teljesen tisztában vele mit mondtok, minek mi lesz a következménye. És azt el is fogadja. Mérlegel és választ. Fejlettebbb mint a kortársai az tuti.

A hisztit hiányolod? Meg a sírást? mert akkor azt éreznéd, hogy elérted a célod? Ne tedd.


Örülj, hogy ennyire okos a kiscsaj. És ezt valóban jó értelemben mondom. Próbálj úgy ránézni, mintha 10 éves lenne, és úgy kommunikálj vele. Ne úgy mint egy óvissal teszed, és tenné más is.

2012. okt. 11. 11:57
Szerintem beszélgetni kell vele. Azt megérdeztétek miért nem kéri a tésztát? Törekedj arra, hogy mindig mindent beszélj meg vele. "Ha megfőzöm amit kérsz, akkor meg is eszed? Megigéred?" Ilyesmire gondolok. Én egyáltalán nem vagyok híve a büntetésnek. De ahogy írod ő ezt nem is annak fogja fel.
2012. okt. 11. 11:44
A válaszokat csak később tudom elolvasni, úgyhogy bocsi, ha nem válaszolok azonnal.
2012. okt. 11. 11:42
Sziasztok, párom kislánya 5 éves ( éppen ma :) ) A gondom a következő, nem tudok rá hatni. Egy tündér, kedves, aranyos, jól nevelt. Viszont ha olyasmit kérek tőle amit ő nem szívesen csinál, akkor hiába mondok neki bármit, ő ugyan továbbra sem teszi meg amire kérem, de egy szó, egy könny nélkül elfogadja a büntetést. Pl múltkor kérte, hogy legyen pizza az ebéd. meg is csináltam, de nem akarta megenni a tésztát csak a sajtot és a feltétet ( reggelizni nem reggelizett otthon, mert ő nem volt éhes ). 500szor szóltunk rá, semmi. Mondtam neki, hogy ha nem eszi meg, nem játszunk pónis játékot ( azt szereti :) ) és annyi mondott : jó. Na bumm, ilyenkor mit találjak ki? Mondtam oké, de nem lesz se csoki, sem puding, sem semmi ha nem eszi meg az ebédet, és erre is az volt a reakció, hogy "jó". Ezután egész délután nem kérte sem azt, hogy játsszunk, sem az édességet. Tehát nem "próbálkozott". Neki úgy jó ahogy van. Egy másik alkalommal rosszat csinált, sarokba állította az apja, és ő ott ácsorgott, nézelődött, nem sírt, semmi. Nem is bántotta a dolog, hogy ő most büntiben van. Hogyan lehetne hatni rá, hogy "elérjem" nála amit szeretnék? Előre is köszi a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook