Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet késleltetni a menstruációt? fórum

Hogyan lehet késleltetni a menstruációt? (beszélgetős fórum)

2012. okt. 13. 13:23
Kíváncsi leszek erre a citrom evésre, hogy használ-e! Majd írd meg légy szíves!
2012. okt. 12. 19:44
Ess teherbe! :)
9. Regin_a (válaszként erre: 6. - Magic1978)
2012. okt. 11. 11:23

Csak egy orvosi véleményt idéztem máshonnan

Nem az én tapasztalatom :))

2012. okt. 11. 11:06
Köszönöm!:)
7. 342402de6d (válaszként erre: 4. - Magic1978)
2012. okt. 11. 11:01
2-3 nappal...
6. magic1978 (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2012. okt. 11. 10:56
Nem szedek tablettát!
2012. okt. 11. 10:50

A tabletta segítségével ellenőrzés alatt tarthatod ciklusodat – a menstruáció meghatározott időben és komolyabb panaszok nélkül jelentkezik. Akár el is tolhatod a menstruációd, ha éppen egy fontos üzleti út vagy kirándulás előtt állsz és el szeretnéd kerülni a kellemetlenségeket.


A menstruáció eltolása különösen egyszerű a modern, monofázisú mikrotablettákkal, mivel ezek mindegyike azonos adagban tartalmazza az ösztrogén és progesztagén hormonok kombinációját. Az általános nőgyógyászati témájú kiadványok az alábbi tanácsokat fogalmazzák meg a menstruáció előrehozására, illetve késleltetésére vonatkozóan:


A menstruáció előrehozása


Ha előre kívánod hozni a menstruációd, hagyd ki legfeljebb az utolsó hét tablettát a levélről. A vérzés két-három nappal az utolsó tabletta bevétele után fog jelentkezni. Annyi tablettát hagyj ki, ahány nappal előrébb szeretnéd hozni a menstruációd. A menstruációs ciklusod stabilitása és biztonsága érdekében azonban sose hagyj ki hét tablettánál többet!

A menstruáció késleltetése


Ugyanilyen módon akár késleltetheted is menstruációdat. Ilyenkor ne tarts hét nap szünetet az utolsó tabletta után, hanem kezdd meg az új levelet. Pontosan annyi tablettát vegyél be, ahány nappal késleltetni szeretnéd menstruációdat – de akár az összes tablettát is beveheted az új levélről. A vérzés két-három nappal az utolsó tabletta bevételét követően fog jelentkezni. A hét nap szünet után mintha mi sem történt volna, kezdj meg egy új levelet.


Dr.Bóday László

2012. okt. 11. 10:27
Mikor?Előtte mennyi idővel mert azt én is hallottam hogy a citrom valóban jó!
2012. okt. 11. 10:25
Egyél meg 2 citromot.
2012. okt. 11. 10:11

[link]


Bár nem feltétlenül működik...

2012. okt. 11. 10:10
Nagyon fontos lenne ha legalább 2-3 napot tudnám késleltetni a menstruációt.hogyan lehetséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook