Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez is pánik vagy valami más? fórum

Ez is pánik vagy valami más? (beszélgetős fórum)


febr. 3. 21:12

Itten,

Mizujság azóta ?

27. 232c8c1776 (válaszként erre: 26. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 8. 22:53
Nem bizony. Nem akarok gyógyszert szedni.Mert nem érzem magam depisnek se, de amugy is rosszul birom ezeket gyógyszereket.
26. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - 232c8c1776)
2012. okt. 24. 07:37

Hú,ez egy bonyolult történet,megértem ,hogy aggódsz.

De pont az ügyelet az,ahol lehet szerencséd,hogy épp kifogsz egy oylan orvost,aki jószándékúbb.

De ezek szerint végülis kivizsgáltak,csak épp nem használnak eléggé a gyógyszerek-vagyis nem akarsz belőlük túl sokat szedni,jól értem?

25. 232c8c1776 (válaszként erre: 23. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 21. 01:58

Köszönöm ha újra lesz, akkor megpróbálom újra a segítségüket.

Kétszer hívtam már egy éve az ügyeletet. Mivel nincs autónk nekik kellett kijönni.

Első alkalommal egy fiatalabb orvos jött. Mire kiért már semmi bajom nem volt. De adott valami erős nyugtatót. És lekezelően beszélt. Kérdezte hogy előtte is voltam már így?

A második esetben már komolyabb volt a tünet. Ekkor is ügyelethez fordultunk. Kijött egy idős orvos addigra 99 volt a pulzusom, de a kezeimet tördeltem, mint aki ideges. Ő aranyos volt. Elmondta hogy ez pánik szindróma.

Azóta utána olvastam csak pánik rohamos vagyok, mert egy hónaoba max. egyszer vagyok így a szindrómás pedig 4-szer vagy többször.

A harmadik alkalom az öregek otthonába történt. Ott meg is tudták mérni a vérnyomásomat akkor rögtön. 150/90 145 pulzussal volt az érték ha jól emlékszem. Kaptam rá betalocot, xanaxot, tensiomint. De nem akart hatni. Kihivták a háziorvost,akkor már remegtem az ideg rángatott. Ő is adott egy seduxent injekcióba. Ennyi bogyó után bezavartak még a sürgőségire is az ott dolgozók. Vérvétel, mellkas röntgen, szemészeti vizsgálat és ABPMes 24 órás vérnyás mérés után minden negatív volt. Maradt a pánik.

Elmentem pszihiáterhez. Nem sok kérdezés után felírt nekem Rexetint 30mg. napi egyet és Frontin 0,5-öst 3x1et. Ez nekem sok volt. Előbb a Frontin hatása jött elő, hogy aludtam egyfolytába. Lecsökkentettük 2x1-re. Majd a Rexetin okozott gondott, akkor meg nem bírtam kikelni az ágyból, semmi étvágyam nem volt és besárgultam fél szemet vettem be.

Két hét után emelni akartam a rexetin adagját vissza egy szemre, de akkor meg szívritmus zavart mutatott a vérnyomás mérő (pedig ez nem mellékhatás).

A Frontin van itthol most már 0,25ös. De csak akkor veszem be,mikor rohamom van. A szorongást pedig még elviselem.

Ezért tartok az orvosoktól...ezt akartam végülis kihozni az egészből.

24. 5e0c262058 (válaszként erre: 21. - 232c8c1776)
2012. okt. 19. 20:15
Valahogy így: :) [link]
23. 74f8c12b8e (válaszként erre: 22. - 232c8c1776)
2012. okt. 19. 07:41

Örülök,hogy jobban vagy.

Az ügyeletre meg nyugodtan menj el akkor is ha, vége van a "rohamnak", és mondd el,milyen szüörnyű volt,és nagyon félsz,hogy bármelyik percben folytatódhat.Nyugodtan túlozd el! nem a tüneteket,hanem az aggodalmadat,(hogy bármikor újra előjöhet)szóban,nekik.

Amúgy meg láttak már ők sok pánikbeteget,tudják,hogy az nem egy folyamatos állapot,ha a tüneteidet rendesen elmondod,biztos odafigyelnek rád.

22. 232c8c1776 (válaszként erre: 19. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 18. 20:43

Köszönöm most jobban vagyok. Néha előjön a szorongás,de most használgatok egy Sedatif PC nevü homeo-s tablettát. Ami elvileg "hasonlót a hasonlóval"elven gyógyit.

Ügyeletre vagy sürgőre azért nem megyek, mert az a baj, hogy 10 perc alatt túl megy rajtam, a helyileg legközelebbi ilyen intézmények pedig 30 perces útra vannak. Mire beérek tünetmentes vagyok :( Ezért se tudnak kivizsgálni szerintem rendesen...

21. 232c8c1776 (válaszként erre: 20. - 5e0c262058)
2012. okt. 18. 20:39
Értem akkor magyarul csak a pozitív dolgokat vonzam be az életembe...hát ez egy kicsit nehéz lesz, de megpróbálom.
20. 5e0c262058 (válaszként erre: 3. - 232c8c1776)
2012. okt. 17. 22:35

Ha félsz a haláltól, az olyan, mintha előre meghalnál.


Fordítsuk inkább vissza, a halál pillanatától.


Tegyük fel, tudod, hogy holnap délután 10 óra 30 perckor félrenyelsz egy cseresznyemagot és megfulladsz.


Mivel töltenéd a maradék 12 órádat?


A., azzal, hogy pépesre turmixolod a meggybefőttet, hogy megírod a végrendeletedet, siratod a fiatalságodat, számolod a légvételeidet, vagy....


B., Megnézed az utolsó napfelkeltédet, hogy forrón átöleled a szerelmedet, hogy mosolyt csalsz az anyukád arcára, hogy nagyot harapsz egy érett barackból, hogy végigszaladsz az utcán, és kiállsz a zuhogó esőben és az ég felé nézve hálát adsz az égnek hogy gyönyörű 24 évet kaptál tőle?


Érted? Mindegy, mikor halsz, a lényeg, hogyan élsz.


Szép estét!

2012. okt. 12. 08:29

Jobban vagy ma már?

ha nagyon elkap a nyugtalanság,vagy a roszullét,menj be az ügyeletre,hátha kifogsz egy jóindulatú orvost,aki megnyugtat,vagy más ötleteket ad.

2012. okt. 11. 13:51
Én gyógyszert akkor se vettem be.De mondom nekem akkor nem is volt rohamom, csak kisebb szorongásaim.
17. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2012. okt. 11. 12:35
Én is a pánikról és a gyógyszerekről írtam.De téma lezárva :) (már részemről)
16. Regin_a (válaszként erre: 15. - 6ee0ffb012)
2012. okt. 11. 12:33

Én a topiknyitó pánikos tüneteiröl beszélek, nem a "női gondjárol" , hisz ahhoz nem is tudnék érdemben szólni

Viszont a pánikos részéhez bizony sok év tapasztalata alapján kommentelek


De ha gondolod, persze ugorgyuk át egymás kommentjeit

15. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2012. okt. 11. 12:11
Látom,nem értesz.Inkább tényleg hagyjuk egymást.Én tudom mit élek meg hosszú évek óta,kórházzal egyebekkel.Nem fogok leállni vitázni,főleg,ha az egyik -majdnem- sorstársamról van szó.
14. Regin_a (válaszként erre: 13. - 6ee0ffb012)
2012. okt. 11. 12:09

Testi tünetre gyógyszer és elvonási tünet?? Ilyenröl még nem hallottam


Kár vitázni, neked az, nekem ez a véleményem

13. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2012. okt. 11. 11:53
Bakker,ég és föld a kettő közti különbség!Az egyik lelki a másik testi tünet!!!
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - 6ee0ffb012)
2012. okt. 11. 11:48

Én kapisni te, de akkor sem értek egyet


Nem elvonási tünetet érzel

Dehamégis! Leirnád mennyiben különbözik, ha elhagysz valami gyógyszert a "beetgséged" tünetétöl


Azért teszek idézőjelet, mert az orovsk szerint ezek nem betegségek, hanem állapot

/ez is baromság, hisz van BNO kódjuk/

11. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2012. okt. 11. 11:43

Tudod hány éve szedek gyógyszert és mikre?Mert nem egyféle problémám van.A pánik talán a legkisebb!

Nem kis dózisban szedem,tudom mik az elvonási tünetek.Tettem már többször,de sajnos mindig újra kellett.

Kapis?

10. Regin_a (válaszként erre: 9. - 6ee0ffb012)
2012. okt. 11. 11:40

A Czeizel dumájára tessék rákeresni


Amit meg te érzel, az a "betegség" tunete. Amikor beszeded valamely nyugtatót elmúlik a tünet, de nem azért vagy ócskán, mert elvonási tuneted van


Egyfelöl saját nem kevés évi tapasztalat, másfelöl közeli ismerősi körben , és más pánikos fórumon is ugyanezt tapasztaltam/olvastam

A rémisztgetés persze megy

9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2012. okt. 11. 11:32
Azért ezt most nem gondoltad komolyan,ugye?Ezekhez a szerekhez pikk-pakk hozzá lehet szokni.Én egy fél szem hiányát is megérzem,és jönnek az elvonási tünetek.
8. Regin_a (válaszként erre: 6. - 232c8c1776)
2012. okt. 11. 11:22

És városi legenda a hozzászokás a Frontinhoz, Xanaxhoz

Én szedem naponta, ha el kell mennem melózni, vagy ha ócskábban vagyok. Jobb időszakaimban el is felejtem. Semmiféle hiányérzetem nincs ha nem veszem be

7. Regin_a (válaszként erre: 6. - 232c8c1776)
2012. okt. 11. 11:20

Jaj hagyjuk ezt a szereetnék gyereket de nyugtatót nem

Czeizel doktor elmondta hogy hulyeség,

Közös svéd-magyar tesztelés után kevesebb volt a születési rendellenesség azoknál akik idegnyugtatót szedtek, mint akik nem

Azt is mondta, a magzatnak jobban árt a szülő pánikrohama mint a gyógyszer

Nem részletezem keressd meg a neten a videóját


A Frontin a kistestvére a Xanaxnak


A többi vitamin ásványianyag és gyermekvédő, ezek rendben vannak

Én csak a nyugtatókrol beszéltem, ha gond van

6. 232c8c1776 (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2012. okt. 11. 10:59

Én nem akarok nyugtatót szedni :-( Szeretnénk idővel újra kisbabát és nem akarom jogy a szervezetem hozzászokjon akár a Frontin-hoz (nekem ez van felírva) de csak akkor vettem be eddig is mikor jött a roham.Terhesen meg szerencsére nem is kellett!

Szedem az Elevitet, mert azt tanácsolták hogy még szedjem, mellette pedig a Ferro - folgammát is. Magne B6ot is fogok szedni!

5. Regin_a (válaszként erre: 3. - 232c8c1776)
2012. okt. 11. 10:47

Nyugi, 35 éve haldoklok.

Tudom hogy nagyon ócska érzés

Nem tudsz mit tenni, mert hirtelenében a Xanax a legjobb, de azt is csak orvos ir fel

4. 34c48a3825 (válaszként erre: 3. - 232c8c1776)
2012. okt. 11. 10:37

Nézd, ez még egy komoly b vitaminhiány is lehet. Kezdj el szedni egy erős multivitamint, mindegy, hogy milyet, meg egy kis magnéziumot. Ezek hiánya komoly pszichés problémákat is előidézhet, nem szabad félvállról venni.

És beszélj emellett orvossal. És fel a fejjel :)

3. 232c8c1776 (válaszként erre: 2. - 5e0c262058)
2012. okt. 11. 10:20

Köszönöm Szèpen a választ!

Amitől félek az maga a halál. Azt nem tudom kiiktatni, ezt valahogy el kellene fogadnom. :-(

Viszont a pánik az magától jön. Mondjuk mondta a genetikus, hogy szülés után nagyon figyelni kell rám.

Csak ugye csinál olyanokat a szetvezetem amitől megijedek még hanem is jön a pánik.


De köszönöm a bíztató választ!!!

2012. okt. 11. 10:04

Szerintem Te teljesen egészséges, fiatal nő vagy, csak a lelkedben kellene rendet raknod.


Érdemes lenne a vas és hormonszintedet megnézetned, hátha a tested szórakozik az idegrendszereddel.


Ha valamilyen félelmed van, vagy valaki bánt, azt rakd ki az életedből.


Anyukáddal pedig nem érdemes vitáznod, ő az egy, aki biztosan a legjobbat akarja Neked.


Minden jót!

2012. okt. 11. 09:50

Próbálom röviden tömören leírni a gondomat.

Egy éve pánik betegsèget állapitottak meg nálam. A rohamom tümetei eddig: felment a vérnyomásom, pulzusom, halál fèlelem, szájszárazság...

Most lennék 21 hetes, de rendellenesség miatt, a múlt héten meg kellett szülnöm. :'(:'(:'(:'(:'(

5 napig lelki fájdalmaim voltak/vannak, sírtam majd ismét lett egy újabb rohamom, de előtte mikor megmèrtem a vérnyomásomat szívritmus zavart mutatott a vérnyomás mérőnk. a rohamom: ugyanúgy a szív, vérnyomás, szájszárazság, majdnem elájultam. Vettem Sedatif PC-t mert nem akarok nyugtatón èlni.

Tegnap összevesztem anyummal.

Ma reggel úgy keltem fel, hogy azt àlmodtam, hogy tényleg szívritmus zavarom van és ezen gondolkoztam.

Mikor kinyitottam a szemem vibrált minden, nem foltokat láttam, hanem olyan volt, mintha fel le mozognának nagyon gyorsan a dolgok.

Mikor jobban lettem felkeltem.

Nem rég neki láttam takarítani. 20 percig csináltam és most olyan furcsán érzem magam, elkezdett sipolni a fülem. Jó azt tudom, hogy szülés után vagyok, most még a hormonjaim is megbolondultak. De csak holnap lesz orvos, addig pedig szerintetek mi lehet ez?

Pánik? Szülés utáni gyengeség? vagy valami más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook