Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam majd le a babámat a ciciről? fórum

Hogyan szoktassam majd le a babámat a ciciről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
160. b486c9cf7d (válaszként erre: 81. - Acuko)
2012. okt. 24. 23:04
Igazad van, legkozelebb megnezem kihez szolok es akihez ranezesre az eletben se szolnek, ahhoz itt se fogok. (Sajna nem neztem elotte az adatlapodra, ezert esett meg)
2012. okt. 15. 19:55
KÖSZI..:)
158. cicakaktusz (válaszként erre: 156. - F6afe63a24)
2012. okt. 15. 15:17
Jobbulást neki!!!
157. cicakaktusz (válaszként erre: 155. - F6afe63a24)
2012. okt. 15. 15:17
Ezt még soha senki nem mondta rá, de milyen igaz!
2012. okt. 15. 15:05
Félbe kellett hagyni a nagy terveket, mert Viki beteg.Most szinte alig eszik.Hasmenése van, lázas.:(
155. f6afe63a24 (válaszként erre: 153. - Cicakaktusz)
2012. okt. 15. 15:05
Érdekes gyerek lehet.:)
154. acuko (válaszként erre: 149. - 25d4b44717)
2012. okt. 13. 14:17
Csak figyelj..!! :)
153. cicakaktusz (válaszként erre: 152. - D71ef05a8e)
2012. okt. 13. 08:37

Amúgy is szerencsénk van, mert ő egy jólelkű fiúcska, az udvariasságra nagy hangsúly fektet, és ami a leggyakrabban előfordul a hiperaktívoknál, azt ő nem teszi meg: a suliban nem áll fel órán, nem beszél közbe, bár egy pillanatig nem ül nyugodtan. Szerintem azért, mert tudja, hogy nem szabad, nem illik.És ami a legnagyobb szerencsénk, hogy nem reagál agresszív dühkitörésekkel, ha valamire nemet mondunk. Ő csak óriási krokodilkönnyeket présel ki magából. De minden más igaz rá.

Nem könnyű, főleg hogy évek óta napi szinten kell vele lennem, nem vállalja senki egy napra sem, csak úgy, ha azonnal haza tudják küldeni, vagyis ha nem megyek el sehova. Pedig az ő viselkedésében a legnagyobb baj, a féktelen kíváncsiság.

Kicsi korában mindig azt mondtuk, hogy ha nagy lesz, akkor vagy hegymászó, vagy felfedező, vagy politikus, vagy az összes együtt lesz. Mindig kíváncsian a magasba tört, szó szerint, és a mai napig mindent meg tud magyarázni, úgy, hogy el is lehet neki hinni.

152. d71ef05a8e (válaszként erre: 151. - Cicakaktusz)
2012. okt. 13. 07:30
Sajnos a hiperaktivitást azért is nagyon nehéz felsimerni, mert a köznyelv hamar ráragasztja ezt a "címkét" a valóban félrenevelt (valójában neveletlen), illetve olyan gyermekekre, akiknek a legkülönbözőbb családi háttérből fakadnak a magatartászavaraik. A hiperaktivitás egészen más, és valóban nem a hagyományos nevelés szabályai vonatkoznak rá, adott esetben sajnos még a gyógyszeres kezelés is indokolt lehet. Nem a szülő, a tanárok, nem is a többi gyerek érdekében, hanem az érintettért. neki sem könnyű ez a helyzet, vérmérséklettől függően szenvedhet ő is a saját nem hétköznapi viselkedése miatt:( Ezért gratuláltam ahhoz, hogy így nézve még igenis nagy dolog, hogy a hétköznapokban működik valamiféle bevált rendszer, napirend.
151. cicakaktusz (válaszként erre: 146. - D71ef05a8e)
2012. okt. 12. 22:15
Na, azért van ám a másik véglet is: a lányom. Mintagyerek. Vagyis mintalány. Okos is, szép is, 10 éves, és őrjítően hisztis. De azt könnyen kezelem. Vele soha nem volt gond. Épp ezért nem akartam meglátni, hogy a fiam "más". Struccpolitika, de a mondás is azt tartja, hogy jobb későn, mint soha. Nem igaz?
150. cicakaktusz (válaszként erre: 146. - D71ef05a8e)
2012. okt. 12. 22:10

Köszi a dicséretet!

Csak tudod, ő már nyolc éves, és nem kell neki adni, ami kell elveszi. És nem erőszakosan, hanem csak úgy csendben. Azt hiszem, hogy inni megy ki, aztán már csak a kenyeret látom a kezében. Küzdöttünk ellene, de most már nem az "átnevelés" a célunk, hanem az, hogy kihozzuk a legtöbbet belőle. A hiperaktivitás még nem bizonyított, de a tünetek a csecsemőkorig leírva olyanok, mintha a fiamról írták volna. Voltunk gyerekpszihológusnál, ő csak annyit mondott, hogy nem szellemi fogyatékos. Ezt eddig is tudtuk. De a teszt eredményére még várni kell.

149. 25d4b44717 (válaszként erre: 145. - D71ef05a8e)
2012. okt. 12. 21:59
Kiváncsi valék, mikor hurrrognak le,teljesen elyes okfejtésedért? .Hogy kik, azt tudom.
148. 9678a02221 (válaszként erre: 146. - D71ef05a8e)
2012. okt. 12. 21:57
Bocsi eddig nem olvastam ezt a hozzaszolast,visszavonom az utolso mondatomat!
147. 9678a02221 (válaszként erre: 145. - D71ef05a8e)
2012. okt. 12. 21:56

Ez mukodik egy kisgyereknel,de nem egy 8-9 eves fiunal..Egyebkent az en kisfiam is 2-szer vacsorazott ma:)Ebednel nem volt ehes,ezert csak nyammogott,uzsira bevagott 2 joghrtot 2 banat,aztan vacsora kaptak sult virslit tukortojassal..megette es felora mulva ujra kert.Egyszeru az ok:ehes volt:)Ha nem adtam volna bizony lett volna hiszti es orjonges..

Minden szulo ismeri a sajat gyermeket,es igeny szerint allit fol korlatokat,a sajat es jobb esetben a gyermek igenye szerint.Ebbe beleszolni,megha kedvesen oktatva is :folosleges.

146. d71ef05a8e (válaszként erre: 143. - Cicakaktusz)
2012. okt. 12. 21:52
KÖzben olvastam vissza, hog ytalán hiperaktivitás lehet a háttérben. Ha valóban így van, akkor le a kalappal előttetek az eddigi eredményekért! Nagyon nehéz, nagyon egyedi, speciális helyzet ez, valóban nem lehet összemérni a hagyományos(an) nehéz esetekkel. Kívánom, hogy mielőbb kiderüljön a pontos probléma, az ok, és sikerüljön kezelni.
145. d71ef05a8e (válaszként erre: 143. - Cicakaktusz)
2012. okt. 12. 21:45
Tényleg nem tudom elképzelni.... de nem megyek bele, mert csak te ismered a pontos szituációt. De az utolsó gondolat megdöbbentett: háromszor is vacsorázik, ha nem akar lefeküdni? Most tényleg nem rosszból, de ki az, aki ad neki háromszor vacsorát, és hagyja, hogy emaitt ne is tudjon aludni? ha nem adnátok, csak egyszer, mi lenne? Zsarolás, hiszti, őrjöngés? És ha ez lenne, vajon meddig lenne? Szerintem csak addig, amíg fel nem fogná a gyermek, hoyg ezzel nem befolyásolja a döntéseteket. Lenne egy-két elviselhetetlenül nehéz hét, utána egy életre rendben lenne EZ az egy probléma. Tudom, hogy könnyű innen okoskodni, ezért is szeretném hangsúlyozni, hogy nem bántásból, ahnem érdeklődésből kérdezek. Mert a saját tapasztalatom az, hogy még az idegen gyerekek is előbb-utóbb ránevelhetők arra, hogy bizonoys kérdésekben az van, amit a felnőtt mond. Ez nem katonásdi, ezt lehet kedvesen, ölelve, szeretettel, de megkérdőjelezhetetlenül.
144. d71ef05a8e (válaszként erre: 127. - F6afe63a24)
2012. okt. 12. 21:32

Zsu, na haragudj, de én is azt érzem, hogy bár elolvasod a tanácsokat, amelyek sürgős cselekvésre bizdítanak az ügy érdekében, azokra azonnal írod a kifogásokat. Úgy értem itt a kifogást, hogy mindez biztosan így is van, ahogy írod, de ha meg akarsz oldani egy problémár, akkor nem az az első reakció, hogy miért nem fog menni úgysem.... így nem lehet hozzáállni.


Én sok mindent nem értek. Pusztán attól, hoyg nem alszik a kiságyában a gyermek, miért kéne áttennetek a tiétekbe? Kétszer, háromszor, tízszer, lehet, hogy húszszor nem aludna el könynen a saját ágyában, de 21-edszerre már igen, és már túl is lennétek ezen a kérdésen. Egész nap gyerekek között vagyok, tudom, hogy mindegiyk más, és nincs tuti recept. De az mégis általános igazság, hogy ahol a szülő (vagy tanár) a rövid távú kényelemért ( a gyerekéért vagy a sajátjáért) enged egy kérdésben, ott megkétszerezi-háromszorozza nemcsak a saját munkáját, hanem egyébként a gyerek kényelmetlenségeit is, amikor majd mégiscsak megálljt parancsol az ő irányításának.


a sarkadra kell állni, és végigvinni, amit szeretnél. Az oltás is fáj, az injekciós gyógyszer is, de a gyerek érdekében be kell adni akkor is, ha egy darabig fáj, ha sír miatta. Neki is jobb lesz a végén. Ez a nevelés lényege.


És igen, meggyőzpdésem, hogy gyakran az anyukák jobban ragaszkodnak az elhúzódó szoptatáshoz, együttalváshoz, mint a gyerekek. Az pedig különleges eset, hogy nálatok az apa is így van ezzel. Mondjuk szerencsének, máshol válásig is fajulnak a dolgok:(

143. cicakaktusz (válaszként erre: 142. - Bea0124)
2012. okt. 12. 21:29

Bocs, lehet, hogy nem jól válaszoltam.

A fiamnak a rendszer a rendszertelenség. Mindenben. Már mostanra nagyjából napirend is van, de csak hétfőtől péntekig, mert hétvégén borul az egész. Eszik, ha éhes, alszik, ha álmos, Ébred, ha kialudta magát. Hétvégén ébredés után eszik, ha éhes, ebédel, ha van kedve, vacsorázni háromszor is szokott, ha épp nem akar feküdni. És nincs az a földi hatalom, ami ezen változtathatna. Mármint a rendszertelen életén.

Most majd az jön, hogy "pedig, de...".Ezerszer hallottam már.

142. Bea0124 (válaszként erre: 130. - Cicakaktusz)
2012. okt. 12. 21:09

Teljesen félre értesz:-D

Én nem időpontokra gondoltam mert mi sem mindig ugyan akkor eszünk stb.A rend ott van hogy van reggeli,tízórai,ebéd uzsi vacsi.Hisz ez az egészséges étkezés menete.Nem keltem fel reggel a gyereket és ha késve kel akkor is kap reggelit ..

141. mgagi (válaszként erre: 140. - Cicakaktusz)
2012. okt. 12. 20:27

Én is szerettem volna világ életembe ilyen lenni, de sajna nem azok a szerencsések közé tartozom, de nem panaszkodom. Nem tudom, hogy ilyenkor a genetika mennyire érvényesül?

Szerencsére pl én nem anyukám génjét örököltem (ettől féltem mindíg a legjobban, hogy szülés után nem leszek már olyan formás mint előtte), de ki tudja, hogy az én lányom milyen géneket hordoz? Ez majd akkor derül ki ha majd serdül. Lehet hogy mellben nagyobb lesz mint én, de lehet hogy nem:)

140. cicakaktusz (válaszként erre: 139. - Mgagi)
2012. okt. 12. 20:17
Ezzel vígasztaltam én is a férjem, hogy két egymástól független vérvétel alig három hónap különbséggel nem tévedhet! Amúgy én szülés után szedtem fel valamennyit, előtte akármit és akármennyit ettem lepipáltam az anorexiások legtöbbjét. Pedig hidd el, nem tartózkodtam a hizlaló ételektől, a mai napig azok a kedvenceim.
139. mgagi (válaszként erre: 138. - Cicakaktusz)
2012. okt. 12. 19:40
nem is kicsit. De amikor vérvételre vittem a lányom azt mondta viccesen az egyik nővérke, hogy majd a hormonok változtnak majd a testalkatán. Tényleg a vérképe neki is jó volt. Makk egészséges.
138. cicakaktusz (válaszként erre: 137. - Mgagi)
2012. okt. 12. 19:12
Válogatós gyerek? Akkor megnyugodtam, nem csak a lányom az! Az apja csak "Gebének" hívja. Ciki, de tényleg soványka egy kicsit. Amúgy egészséges, a nyáron két műtéte volt(nem betegség miatt!), és mindkétszer a vérképe teljesen rendben volt.
137. mgagi
2012. okt. 12. 18:10

Nekem a lányom válogatós kicsikorától kezdve és sajnos azóta sem változott semmi jó irányba. Pedig már 5 éves és jövőre már iskolás lesz, ha csak azt nem mondják hogy a súlya nem elég ahhoz hogy iskolába menjen:(

Sajnos nem tudom miért ilyen válogatós. Mostanában az öccse is azt csinálja amit ő így még nehezebb.

A lányom 1 éves koráig szopizott (magától leválasztotta magát) aztán áttértünk a tápszerre cumisüvegben. Esti elalváshoz azt neki elég is volt. Egy tele cumisüveg és bealudt utána. Volt hogy nem is itta meg mindet.

2012. okt. 12. 18:04

.Es meg egy jo tanacs:Ne hagyd hogy a cicin aludjon el este..Azert kel fol sokszor ejszaka mert keresi a cicit,hiszen azon aludt el..Nagyon nehez lesz,de kitartas!!



Ezzel teljesen egyet értek!!!!

135. 9678a02221 (válaszként erre: 134. - F6afe63a24)
2012. okt. 12. 18:02

Fel a fejjel! Mennyi idos is a kicsi?Legyel turelmes,vele is es magaddal is,eloszor allitsd be a napirendeteket,mar ugy ertem a kajalast,csokkentsd le a szoptatast napi 2 alkalomra,vagy teljesen,aztan raersz gondolkodni a ejszakai alvason:)

Valami eszembe jutott:Probalj meg a kicsinek kifejt anyatejet adni csoros poharbol napkozben..Es meg egy jo tanacs:Ne hagyd hogy a cicin aludjon el este..Azert kel fol sokszor ejszaka mert keresi a cicit,hiszen azon aludt el..Nagyon nehez lesz,de kitartas!!

134. f6afe63a24 (válaszként erre: 131. - Zebra25)
2012. okt. 12. 17:34
Könnyen mondja az akinek jó evők a gyerekei.Elméletben én is tudok mindent, de a gyakorlat más.:(
133. f6afe63a24 (válaszként erre: 131. - Zebra25)
2012. okt. 12. 17:33

Mostmár mind a kettőnk.Először persze csak miatta.De hazudok h. ha azt állítom én nem szoktam meg h. ott van.Volt h. próbáltam átrakni az ágyába, h. ott aludjon akkor vettem észre h. nem tudtam aludni, m. nem volt ott.

De az nem azt jelenti h. gyorsan fogtam és az ágyunkba raktam, ő miatta raktam vissza mert nem aludt , folyton fenn volt.Na ezt jól megfogalmaztam.

132. f6afe63a24 (válaszként erre: 130. - Cicakaktusz)
2012. okt. 12. 17:30
:)
131. Zebra25
2012. okt. 12. 16:46

Első kérdésem, hogy ki igényli az együttalvást? Te vagy a kislányod? mert Én is néha együtt alszok a fiammal, de bevallom őszintén, hogy Én jobban igénylem mint Ő

Már nagyon régóta magától alszik el a kiságyában, egyszerűen Ő igényli, hogy saját ágyban aludjon

Hajnalban amikor felébred akkor még magam mellé veszem és alszunk 1-1 órácskát. De ettúl még van, hogy éjszaka felébredek hozzá, viszont teszem vissza a kiságyába.

Én mindig is az igény szerinti szoptatás híve voltam de szerintem(mivel a lányod már eszik szilárd ételt) a fő étkezéseknek azonos időben kell lennie.

Ha nem eszi meg a tízórait akkor nem eszi meg, majd eszik ebédre. Ha mást adsz helyette akkor nem is fog rendesen enni egy ideig.

Szerintem elég ilyenkor már csak este meg reggel szoptatni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook