Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kávé és vetélés fórum

Kávé és vetélés (beszélgetős fórum)


1 2
36. win
2008. márc. 19. 06:03

A napokban olvastam egy cikket, hogy a terhesség első felében napi 150 mg koffeinnél többet nem ajánlatos elfogyasztani. A kutatók

megfigyeltekk többezer nőt, és azt tapasztalták, hogy aki ennél többet ivott, annál megnőtt a vetélés esélye. Nem látványosan és nem sokkal, de nőtt. A napi egy kávé mellett viszont ilyet nem tapasztaltak.

Másik kutatócsoport a terhesség második félidejében vizsgálta a káváfogyasztás hatásait, és semmilyen eltérést nem tapasztaltak. A rendszeresen kávézók is ugyanúgy kihordták a terhességet és a gyermekek súlya sem lett kisebb, azoknál, akik nem fogyasztottak kávét.

35. Jucika69 (válaszként erre: 31. - Amet)
2008. márc. 18. 13:38
Szia! Én mikor várandós lettem, akkor kicsit visszaszorítkozott a kávéfogyasztásom, nem is esett olyan jól, úgyhogy inkább teázgattunk a férjemmel reggelenként, de aztán szép lassan megengedte a törpe, hogy igyak néha néha a terhesség alatt is, viszont nem annyit mint azelőtt. Szerintem semmi baja nem lett tőle a fiaimnak. Egészségesek. viszont az én kiegyensúlyozottságomhoz szükség volt rá.
34. win (válaszként erre: 31. - Amet)
2008. jan. 22. 22:29

Én pontosan így vagyok vele. Ha nem iszom meg a reggeli kávémet, akkor egész nap ásítozok és hamarosan irgalmatlan fejfájás vesz erőt rajtam.


Ja, és szörnyen alacsony a vérnyomásom. Volt, hogy kávé nélkül, ágynyugalomban reggel 80/60 volt. Kávé után, 10 perces jó tempójú sétát követően szokott lenni 100/70. Szóval kávéval sem magas a vérnyomásom, de magasABB és nem fáj a fejem. Így én úgy döntöttem, nem mondok le erről az egy kávéról. :))))

33. amet (válaszként erre: 32. - Ice kuszi)
2008. jan. 21. 12:26

Szia! Zölddel nem, csak feketével (hogy a szine kávés legyen:) és betonteát főztem belőle. = 2 dl víz 2 fliter ázik 20 percig.


De nem hatott...:)


Lehet, hogy a zöld egészségesebb, azt csak úgy délutánonként iszogattuk egy időben a párommal, csak úgy limonádé gyanánt. Kipróbálom reggelre milyen hatása van.


Állítom, nálam ez pszichés.. én és a reggeli kávém.. a reklámok miatt lehet:)


Minden jót és kösz a tanácsot!

A.

32. ice kuszi (válaszként erre: 31. - Amet)
2008. jan. 18. 13:27

Szia! Zöld teával nem próbálkoztál még? Én igaz sohasem ittam kávét, de a zöld tea bevált délelőtti álmosság ellen! Alacsony vérnyomásra pedig: sok folyadék és rendszeres mozgás!

Sok szerencsét a babához!

31. amet
2008. jan. 17. 13:01

Sziasztok!


Igaz, még csak tervezzük a babát, szóval nem tudom , hogy hogyan majd reagálok a hányós émelygős időszakban, ha sikerül a baba. Viszont nemrég csak úgy, a magam egészsége miatt megpróbáltam leszokni a kávéról. (arról a napi egyről hajnalban)

de olyan fejfájásom lett délutánra, hogy arra jutottam, szükségem van rá!!!


Lehet, hogy ez normalizálja a vérnyomásomat?

Valakinek volt hasonló tünete?

A.

És az ásítozás, na igen, a hasogató fejfájás előtt egész délelőtt.:)(gyakorlatilag félálomban voltam egész délelőtt)

Minden jót!

2008. jan. 17. 11:04
Én mindnig is sokat kávéztam. bár a vérnyomásom magas, azért napi két kávéról nem tudtam lemondani. Ha jól emlékszem az első terhességem alatt is kávéztam, főleg mivel 4. hónapig éjszakáztam is. Semmi gondom nem volt. soha nem dohányoztam. Most 6 hetesen, még a kávé szagától is felfordul a gyomrom. Nem is kívánom. A vérnyomásom a terhességek alatt mindig nagyon alacsony, jó ha eléri a 100/60-at. folyamatos ásítozás, és mindig tudnék aludni.
29. abe24d45e1 (válaszként erre: 23. - Win)
2007. dec. 4. 18:34
csatlakozom,szerintem is igazad van,amugy csak anyi ,hogy en sem birtam a kave illatat egy ideig terheseg alatt de viszont nemsokara meg is kivantam es aztan mar csak minden nap egy nagyon kevesett kaveztam.
2007. szept. 10. 08:15

Hát,én mindkét terhességemnél,a kv illatának a hatására vettem meg a terhességi tesztet,mindkettőnél + eredmény.

Nálam nincs nagyobb kv függő,az tuti!

Napi 8 kv-t iszom.

De most,hogy babót szeretnék,igaz jóval drágább,de koffein menteset veszek.

Az íze ugyanaz,de illúziónak nagyon jó!

Bár,a vérmyomásomnak,nem tudom mennyire tesz jót!A napi 8 kv mellett volt,,,,,szinte bevolt lőve 80/60-ra.

27. Eve20 (válaszként erre: 24. - Zsu77)
2007. júl. 2. 14:34
Ismerős amit írsz:))
2007. júl. 2. 14:31
Nagyon érdekes mert mikor terhes lettem, akkor én sem tudtam meginni a kávét undorodtam még a szagától is. Én nem vagyok igazán kévéfüggő de napi kettőt megizom álltalában. Kis kávé cukornélkül esetleg tejjel.De ha elmarad a kávé akkor sincs semmi.De a reggeli azért jól szokott esni.A terhességeim alatt én sem kávéztam, meg nem is dohányzom.Az édesség a jó csoki a gyengém.
25. Zsu77
2007. jún. 25. 17:05
Nekem az orvosom szigorúan napi 2 gyenge kávét engedélyezett, mert nagyon alacsony vérnyomással küzdök, viszont a pulzusom szinte mindig 100 fölött van. A kávé még inkább megdobogtatja a szívet, így veszélyezteti a mamát és a pocaklakót.
24. Zsu77
2007. jún. 25. 17:02
Én a pocakosság előtt és most a szülés után (nem szoptattam, fejtem 2 hós koráig)5 hónappal ismét kávéfüggő lettem és visszaszoktam a cigire. Viszont a pocakosság alatt rosszul voltam ezeknek még a nevétől is:)))
23. win (válaszként erre: 22. - Bridzsita)
2007. jún. 25. 15:41

Hmm. Nem igazan hiszem, hogy kizárólag azon a napi egyetlen kávén fog múlni, ha szívbeteg lesz a baba.

Még szakemberek is azt mondják, napi egy kávét nyugodtan elfogyaszthatnak a kismamák.

2007. jún. 25. 15:10
szerintem egy épeszű ember nem akarja hogy a gyereke szívbeteg legyen
2007. jún. 25. 15:09

a kávé 10 percig meggyorsítja a baba szívverését

aki akarja igya

20. LoLiNa
2007. jún. 22. 13:25
én is káwéztam a terhesség alatt wégig. sőt mst is, xoptatás mellett. muxáj, mert anélkül nem tudok kimenni az illemhelységbe.. :/ de xépen megfogalmaztam :D És én is bögréből ixom, tejjel :) napi egyet
19. win
2007. febr. 19. 11:10
Én is vérnyomásemelőnek használtam/-om a kávét. Amikor még nem tudtam, mi a helyzet megittam a szokásos adagomat, aztán a 6. héttől jött az állandó hányinger, és én egyetlen kortyot nem bírtam látni, de még a szagától is rosszul lettem! A 13. héttől viszont újra rendben volt minden, és megittam napi egy kávét, igaz a kihagyás után fokozatosan emeletem vissza az adagot. Én is bögréből iszom, mint Tinendo.:) A vérnyomásom általában 90-100/60-80 volt (van), így aztán ittam nyugodtan. Most a szoptatás alatt is iszom, immár kettőt naponta.
2006. nov. 6. 19:27
Lettem rosszul a kávé szagától, pedig kellett volna a vérnyomásom miatt.
17. 779642f981 (válaszként erre: 16. - Regineni)
2006. okt. 23. 10:40
Én is így voltam: az lett a gyanus, hogy máskor ha megéreztem a kávé illatát, mindig inni akartam, amikor terhes lettem akkor meg szabályosan rosszul voltam töle!Csak engem a védőnő eltiltott a kávétól, mert magas volt a vérnyomásom!
2006. szept. 12. 14:38
Én az első pár hónapban enm tudtam meginni a kávét, sehogy,mert émelyegtam még az illatától is pedig előtte 3-4-et ittam naponta. Elég vacakul is voltam, mert amúgy nagyon alacsony a vérnyomásom. Feketeteával próbáltam javítani magamon, kisebb nagyobb sikerrel. Aztán kb az 5. hónaptól meg bírtam inni újra a kávét, sok-sok tejjel, bögréből. Még most is így iszom, szoptatás mellett. (Szegény Lili immunis lesz a koffeinre.) :D
2006. szept. 1. 17:03
Igen, kávéztam, de már nem annyit, mint a terhességem előtt. Ráadásul én bögréből iszom a kávét.
2006. júl. 20. 13:48

Sziasztok!

Én két terhességet végigkávéztam, de nem "divatból, vagy szenvedélyből". Normál esetben 90-100-as a vérnyomásom. Ezzel emelem.

Na meg a teával. De a babának az sem jobb. Én viszont ha nem iszok kávét, kiterülök, mint fácán

a tálcán. Pulsotil cseppeket írt a dokim, de attól meg majd ki ugrott a szívem a helyéből.

Így maradt a kávé.

13. Eve20 (válaszként erre: 12. - Gigi...26)
2006. jún. 5. 20:49
Oké szia! Jó mesélést!:)
12. Gigi...26 (válaszként erre: 11. - Eve20)
2006. jún. 5. 20:47

Jó volt, csak rossz idő volt..

Majd megírom mik történtek:) Most mennem kell már mesét olvasni:)

Jó éjt, puszi!

11. Eve20 (válaszként erre: 10. - Gigi...26)
2006. jún. 5. 20:42
Köszi:)) Mintha hájjal kenegetnének:) Én speciel nem tudtam volna egy napig sem elviselni a lelkiismeret-furdalást, amit akkor a cigi okozott. Persze vannak, akik másképp gondolják..vagy éppen sehogy:( Bocs de nem emlékeztem, hogy írtad. Biztos hülyülök:) Jó volt egyébként a hétvége?:)
10. Gigi...26 (válaszként erre: 9. - Eve20)
2006. jún. 5. 20:39

Nem, írtam, hogy nem is dohányoztam soha! Volt középsuliban egy próbálkzás, de nem tetszett:)

Nagyon sok nő nem hagyja abba a cigit, amikor terhes lesz, ezt nagyon felelőtlen dolognak tartom. Te rendes, felelősségteljes anyuka vagy:D

9. Eve20 (válaszként erre: 8. - Gigi...26)
2006. jún. 5. 20:36
Hát az tényleg sok:) De ha egyszer szereted:)) Én a cigivel vagyok így..mikor megtudtam, hogy babám lesz, azonnal abbahagytam, igaz, majd beledöglöttem, de megálltam a szoptatás végéig. Aztán már mikor teljesen abbahagytuk, visszaszoktam egyből. Ráadásul úgy érzem most jobban kötődök hozzá:(( Te dohányzol egyébként?
8. Gigi...26 (válaszként erre: 7. - Eve20)
2006. jún. 5. 20:28

Köszi, jól:) Ma jöttünk haza Hatvanból, Bazsi nagyijánál töltöttük a hosszú 7végét. Írok majd emailt is:)


Fősulin szoktam rá, én úgy vagyok vele, hogy magát a kávét nagyon szeretem, az ízét is. Van hogy édesítő nélkül is megiszom, csak kis tejjel. naponta 4-5-öt iszok.. Tudom sok, és valószínű kevesebbel is elélnék, de szeretem, na....:D

7. Eve20 (válaszként erre: 6. - Gigi...26)
2006. jún. 5. 20:23

Szia:)

Akkor eredetileg jó sok kávét ihattál:) Én most kezdek rászokni, délelőtt 2-3 kávét meg szoktam inni, különben nem bírnám az iramot. Terhességem alatt még nem voltam kávéfüggő, így nem volt miről leszokni:) Egyébként hogy vagytok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook