Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen ülést vegyek a kisfiamnak, aki 7 hónapos 78 cm, még nem tud ülni, viszont a hordozó utolsó pántja már a hónaljánál lóg? fórum

Milyen ülést vegyek a kisfiamnak, aki 7 hónapos 78 cm, még nem tud ülni, viszont a hordozó utolsó pántja már a hónaljánál lóg? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 10. 12:06
Köszönöm a sok választ!.-)
2012. okt. 10. 11:03
Mi is kinőttük a hordozónkat. Olyan ülést vettem ami 0-18-ig van s dönthető a háta. Mert hiába tud ülni azért hosszú úton még nem túl jó sokáig derékszögben ültetni.
23. szafaripók (válaszként erre: 22. - Pen80)
2012. okt. 10. 09:54

Ezt is elhiszem, meg a Ferrari boltos állítását is..:) Lehet, másik típusról beszélünk!

Nekünk tökéletesen bevállt mindkét ülésünk, de ha mindenkinek ugyanaz lenne jó, nem lenne ennyi gyártó se, szegények még éhen vesznének..:)

22. Pen80 (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2012. okt. 10. 09:42
Azt nem hiszem, mert nekünk az FP-be a gyerek nem tudott rendesen beülni, a F-ba meg igen. :) Ráadásul az elsőt nem lehetett bekötni a kocsiba, a másodikat igen. Kizárt, hogy ugyanaz legyen. :)
21. szafaripók (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. okt. 10. 08:29
Hát nem tudom. Szerintem tudja ugyanazt, mint a sokkal drágábbak... Ami pl. azér is vicces, mert a Ferrari gyerekülések ugyanerre a vázra készülnek, pontosabban csak a huzat más...
20. homern
2012. okt. 9. 23:30

a biztonsági teszteknek azért nézzetek utána,nem mindegy.ne legyen rá szükség,de...

a 0-36 ost és egyéb tág kategóriás üléseket maguk a szakemberek sem nagyon ajánlják,egyféle kompromisszum,egyik korosztálynak sem az igazi,lehetetlen lenne kivitelezni.

a fisher price pedig sehol sincs a jobbakhoz képest,autósülés-fronton nagyon gyenge dolgot sikerült összehozniuk :(

19. homern (válaszként erre: 15. - Pen80)
2012. okt. 9. 23:27

azért írtam,hogy mi a hordozót cseréltük le amikor felmerült ez a probléma :) hátha tud kölcsönadni nekik valaki egy normálisabbat..vagy venni egyet használtan és 2-3 hónap múlva meghirdetni...mert ugye ebben nem maradhat. a 0-18 as szerintem felesleges,amikor pár hónap és egy rendes 9-18-ast is vehetnek már.

előre semmiképp ha még nem ül és nem elég erős a nyaka,egy fékezés és megrándul,erre mi is nagyon figyeltünk .

18. Pen80 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2012. okt. 9. 22:38

A FP 0-18-ast be lehet kötni menetiránynak háttal, mi is gondolkodtunk rajta.


De most néztem, már lehet kapni 0-25 kg-s üléseket is.

2012. okt. 9. 22:07
Bocs, elírtam, 0-18 kg-s volt az első...:)
2012. okt. 9. 22:06

Szia! Mi fél éves kor előtt nőttük ki a hordozónkat, mivel a fiam mindig is nagy gyerek volt.

Fisher Price ülést vettünk, 9-18 kg-st. 3 fokozatba dönthető volt, a kocsi biztonsági ülése rögzítette (nem volt isofixes), és saját öv kötötte be a gyereket. Akkor még az én fiam se ült teljesen stabilan, de a legelső fokozat olyan nagyon fekvő volt, mint a hordozó. Én nem sokat sz*roztam azzal, hogy milyen irányba lehet bekötni, ha jól emlékszem, csak normál irányba lehetett. Előtte voltunk pont dokinál, rákérdeztem, a nyaka elég erős volt, nem tiltakozott a doki - és nyakpárnát is használtunk, biztos ami biztos alapon.

Pár hónapja cseréltük le - szintén Fisher Price-ra, mivel a 18 kg-t is lassan átlépjük, de hosszra meg már akkora a gyerek, hogy nagyon lelógott a lába.

Ha most választhatnék, olyat vennék, ami 0-36 kg-s.

De ha bementek egy nagyobb üzletbe, az eladók nagyon sokat tudnak ebben segíteni. Aztán persze megvehetitek máshol is, de érdemes végigpróbálni többfélét, mielőtt bármit megveszel...:))

15. Pen80 (válaszként erre: 14. - Homern)
2012. okt. 9. 19:32

Igen, csak itt a legfontosabb dolog épp ott van, ami nektek már megvolt, nekik pedig nem: a te fiad már stabilan ült. :)

Én nem fordítanám előre addig, amíg nem ül stabilan legalább pár hete. Nem is fordítottuk és a fiamat se fogjuk. :) De soha ne derüljön ki, hogy ki teszi jól. :)

14. homern
2012. okt. 9. 18:50

nálunk is baj volt a hordozó méretével,4 hónaposan új hordozót vettünk neki ami ténylegsokáig használható,a pántok is normális helyen voltak.nem szabadna,hogy 7 hónaposan már a hónaljánál legyen...


a besafe izi comfort x3 ülést választottuk utána a 9-18kg kategóriában amikor 9 hónapos lett a fiam (már egy-két hónapja stabilan ült).nagyon jól dönthető,szinte mitnha a hordozóban lett volna.a fejrésznél is jól megoldották a kiképzését,alvásnál sem bicsaklik sehova a feje.

most majdnem 100 cm a fiam és 14 kg,bőven nem használtuk még ki az ülést,a középső döntést használjuk és a fejtámlamagasság is kb középre van most állítva,nőhet bele bőven :)

13. dmj. (válaszként erre: 12. - Kicsinikol)
2012. okt. 9. 18:40
írtam priviben
12. kicsinikol (válaszként erre: 6. - Dmj.)
2012. okt. 9. 16:31
Lehet, hogy érdekelne az ülés...Milyen színű? mennyiért adnád? Köszi
2012. okt. 9. 16:30
Rendben előkeresem a padlásról:-) Ha nem jó akkor esetleg érdekel az ülés dmj:-)
10. melinda032 (válaszként erre: 9. - Kicsinikol)
2012. okt. 9. 16:13
Azért nézd meg, hogy nincs rajta leírás vagy kép?Addig semmiképp nem szabad használni, amíg nem tud stabilan ülni.
2012. okt. 9. 16:03
Van nagyobb ülésem csak azt hiszem az 9 kilótól 18 ig vagy hogy használható... De nekem nagynak tűnik... Nem hiszem, hogy azt fordítva be lehet kötni.
8. dmj. (válaszként erre: 4. - Pen80)
2012. okt. 9. 16:00
A miénk nem fordítható, de amíg nem voltak teljesen "stabilak" addig teljesen eldöntve használták. Úgy olyan mint a hordozó, csak kényelmesebb mert vállba is elférnek :-)
7. melinda032 (válaszként erre: 4. - Pen80)
2012. okt. 9. 15:59
Igen...:)Mi is egy kaliber vagyunk...mi sajnos tavaszig várunk még a cserével...:)
6. dmj.
2012. okt. 9. 15:56

én pont most szeretném cserélni nagyobbra azt ami ekkora babának való. A miénk PC


az amit kerestek saját biztonsági övvel rendelkezik és több fokozatban dönthető

2012. okt. 9. 15:55
Ja, hátrafelé teljesen eldöntve "ült" benne.
4. Pen80 (válaszként erre: 3. - Melinda032)
2012. okt. 9. 15:54
Mi is azt vettünk a lányomnak, először hátrafele bekötve, aztán miután stabilan ült megfordítottuk. Amíg nem ül, addig nem szabad előre fordítani, mert nem fogja tudni tartani a nyakát egy nagyobb fékezésnél pl. A lányom most 96 cm és 14 kg körül van, most fogjuk kicserélni az ülését.
2012. okt. 9. 15:50
Szia!Az én babóm sem tudott ülni, mikor már kinőtte a hordozót..:)Mi olyan ülést vettünk, ami 0-18 kg-ig jó...újat vettünk, nem egy szuper"minőség" árban, de eddig semmi gond nem volt vele.3 fokozatban dönthető és könnyen tisztítható...de lehet jobb minőségűt is venni, használtan megfizethető.Most két és fél éves a gyerek, még jövőre is tudjuk használni, szerintem.
2012. okt. 9. 15:47
Jövök figyelni, mert ez engem is érdekelne. Igaz az én fiam még csak 67 centi és 5 hónapos, és szintén nem ül még, de lassacskán időszerű lesz majd a vásárlás...
2012. okt. 9. 15:43
Milyen ülést vegyek a kisfiamnak? 7 hónapos 78cm de még nem tud űlni viszont a hordozó utolsó pántja már a hónaljánál lóg....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook