Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet wordben és excelben fájlokat illetve egész mappát mások számára láthatatlanná tenni? fórum

Hogyan lehet wordben és excelben fájlokat illetve egész mappát mások számára láthatatlanná tenni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 13:50
No, megtaláltam a megoldást, elmondom, hátha másnak is majd egyszer jól jön. :) Bár német nyelvű a gépem, megpróbálom érthetően írni. :) Először is: lsd. Alfahím 8. hozzászólását. Majd hogy lásd, amit elrejtettél: start, beállítások, vezérlőpult,mappaopciók (vagy ilyesmi:) ),nézet, és itt ha lejjebb pörgetsz, akkor látod, hogy rejtett dokumentumok, mappák. Ez alatt lehet bejeölni, hogy látható legyen, vagy ne legyen látható. Kitudakoltam, hogy itt az irodában mindenkinek alapból nem láthatók a rejtett dokumentumok. Így szerencsém van. És asszem, h a kolléganő nem lesz olyan ügyes, h rájöjjön arra, ezt hol kell átállítani. Mert ha nem is látja a rejtett mappáimat, akkor azt hiszi, h nem is léteznek! Így nem is keresi őket. :D Mindenkinek köszönöm!!
2012. okt. 9. 12:12
Úgy néz ki, h megtaláltam, hol kell ezt átállítani,h lássam az eldugottakak vagy sem. Már csak az a kérdés, h a másik látja-e majd... utánajárok. Ha sikeres voltam megírom. :D
14. Lujza1122 (válaszként erre: 13. - Inta)
2012. okt. 9. 11:59
Hmmm... már próbáltam, de nem találtam meg. Nem láttam én sem, mások sem. A kereső sem találta. Most én vagyok béna? :D
13. inta (válaszként erre: 12. - Lujza1122)
2012. okt. 9. 11:31

Megtalálnád :)).

Vagy próbáld ki az internetes tárolást, amit valamelyik korábbi hozzászóló írt.

2012. okt. 9. 08:15

Köszi a hozzászólásokat. Az elrejtéssel az a gond, hogy és sem taláom meg... :D Hogy tudom megtalálni? :)

Az IT-s kollégák Németországból irányítják a rendszert, és nem könnyű velük megértetni a dolgokat, így ezt akkorra hagyom, ha tényleg nincs más megoldás... :S

Eddig mindent a C meghajtóra mentettem, de ez sem megoldás, mert mi van, ha elszáll a gép?

11. inta
2012. okt. 8. 18:03
Nálunk a mappaelrejtés céges drive-on nem múködik sajnos. Csak ha a rendszerazda beállítja így a hozzáféréseket.
10. inta (válaszként erre: 9. - Era06)
2012. okt. 8. 18:02
:D
9. era06 (válaszként erre: 7. - Era06)
2012. okt. 8. 17:34

na igen :-( akinek kettő bal keze van

jobb gomb , jó lenne megtanulnom, széna, szalma :-)

2012. okt. 8. 17:16
Rejtetté kell tenni: egér jobb gomb, tulajdonságok, rejett pipa.
2012. okt. 8. 17:15

:-) nekem sikerült a mappavédelem

bal gomb, tulajdonságok, biztonság,

olyan sikeres, hogy még én sem tudom olvasni :-)), egy progi van ide eldugva, a lényeg az volt, véletlen se legyen törölve

2012. okt. 8. 17:14
Nekem van egy olyan gmail-es postaládám, ahova azokat az anyagokat töltöm fel, amit nem akarok a gépemen tárolni. Ehhez tuti, hogy csak én férek hozzá. Szerintem megoldásnak ez sem rossz :)))
5. inta
2012. okt. 8. 16:29

A legegyszerűbb lenne, ha csinálnál egy mappát ott és megkérnéd az IT-t, vagy a meghajtó karbantartóját, hogy csak neked legyen hozzáférésed ahhoz az egy mappához.


Ha ez nem megy, akkor a word dokumentumot és az excelt is le lehet védeni jelszóval, de megnyitni meg fogja tudni így is, tehát látja, hogy mi van benne, de nem szerkesztheti, ezért el kell rejtened a tartalmat is. Wordben nem tudom fejből hogy megy, exceltben elvileg le tudom írni privátban, ha kell.


De mondom, próbálj meg a karbantartóval titkosítani egy mappát és abban tárolni az ilyesmit, ha máshol nem tudod.

4. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Lujza1122)
2012. okt. 8. 16:12
szólj az informatikának, ők tudják beállítani a jogosultságokat :)
2012. okt. 8. 16:09
Azt nem tudom, de jelszóval le lehet védeni, abban biztos vagyok. De ne kérdezd meg hogyan, én annyira rég használtam már. :)
2012. okt. 8. 15:40
A kolléganőmmel ketten látunk egy bizonyos hálózati meghajtót, de ezen én tárolok olyan word és excel fájlokat illetve egész mappákat is, amikhez nem igazán van köze, de máshova nem tudom elmenteni sajnos. Nem akarom, hogy ő ezeket lássa, "láthatatlanná" kellene tennem a számára. Lehetséges ez?
2012. okt. 8. 15:35
Hogyan lehet wordben és excelben fájlokat illetve egész mappát mások számára láthatatlanná tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook