Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit ajánlanátok hogy az orromból elkezdjen jönni a váladék? fórum

Mit ajánlanátok hogy az orromból elkezdjen jönni a váladék? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 10:19
Én is az infra lámpát javaslom. Nagyon szépen helyre tudja hozni az arcüreg gyulladást is.
2012. okt. 8. 19:44

Az attól függ,mitöl van a dugulás.Van amire az inhalálás jó,van aminél tilos gözölni. A meleg (infravörös lámpa) is sokszor megindítja,kidugítja az orrot,máskor meg beszárítja.Ha krónikusan bajod van ezzel,inkább nézesd meg orvossal,és az ö tanácsára hallgass.

Jobbulást!

2012. okt. 8. 16:49

váladékoldás kell ilyenkor, hiába szívod-fújod, ha olyan sűrű a váladék, mint a beszáradt ragasztó!


Szóval vagy a sima patikai köptető, vagy ACC.


ettől oldódik és kifújható

10. eandi78 (válaszként erre: 6. - Blue24)
2012. okt. 8. 16:41

Ha a váladék nem akar kijönni, akkor feszít, fáj rendesen az arc vagy homloküreg. Olyankor hasznos lehet Nasopax orrspray. Olyankor már orrdugulás is ritka, de előfordul.

Vizes orrfolyásnál nincs olyan gond, hogy nem akar kijönni. Az orrdugulás idegesítő, de az attól van, hogy megduzzad a nyálkahártya. Sokszor az orrfolyás megszűnik, de dugulás marad. Ilyenkor már nincs mit fújni, legfeljebb az orrspray-t de csak naponta 2-3-szor, és nem túl sokáig, mert függőséget okoz.

2012. okt. 8. 16:32

Vegyél orrporszívót, felnőtteknek is használ, gigamennyiségű tengervizes sprayt befújod az egyik orrlukadba közben a másikból szivatod a cuccot az orrszívóval. Gyakorlatilag házilag átmosod magadnak. Közben számolj vagy mondókázz.

Előtte kamillás gőzölés.

Fokhagyma az orrba (gerezd, pucolva, nem tövig!)

Ha nyálkahártya duzzanat a gond, akkor igyál kálciumot és a kámforos stiftet szagolgassad.

Mindemellett nem ártana felkeresni egy fül-orr-gégészt.

2012. okt. 8. 15:15
Nekem sokszor hónapokig nem tud kiürülni, és csak gyűlik az arcüregemben, és jól begyullad. Nekem az szokta beindítani, ha az arcomra váltakozva teszek hideg-meleg borogatást. De szokott segíteni, az is, ha orrsprayt használok úgy, hogy közben a fülembe meg fülcseppet csepegtet
2012. okt. 8. 15:12
Nózi inhaláló stift;)
2012. okt. 8. 15:12
És azt honnan tudom hogy csak a nyálkahártya van megduzzadva és nem az hogy a váladék nem akar kijönni?
5. vakri (válaszként erre: 2. - Blue24)
2012. okt. 8. 15:09
Hiába fújod, ilyenkor nincs benne semmi, csak meg van duzzadva az orrnyálkahártya, azért nem kapsz levegőt az orrodon. Otrivin duó türelmesen. Sztem az a legjobb.
2012. okt. 8. 15:08
Van egy kence a patikában, enyhén kámforos-mentás. Borsónyit az orrba és megnyomkodni. Nem ég... Hamarosan úgy folyik, mint a víz... tisztítja az egész légutat és talán négyszáz forint körül van. Kisbabáknál is alkalmazható.
2012. okt. 8. 15:05
Egy alapos kamillás gőzölést és orrsprayt.
2012. okt. 8. 15:05
Orrsprayt használok ki is dugítja de ha elmúlik a hatása ugyanolyan.Nem jön hiába fújom az orrom.
2012. okt. 8. 15:04
Mit ajánlanátok hogy az orromból elkezdjen jönni a váladék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook