Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyi pletyka ellen mit lehet tenni? fórum

Munkahelyi pletyka ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 14. 17:11

Nem tudok mit tenni tényleg, én vagyok a legfiatalabb itt, KÜLVILÁG SZERINT nagyon jó alakom van, szép arcom, kedves vagyok, sokat mosolygok, igazi kis tündér, stb.

Többen is mondták már hogy készüljek fel mert nem mindenki fog szeretni.

Az öltözködésem nem kihívó, szerencsére munkaruhánk van, de nyilván a nadrág kiadja az alakomat úgy is.. Az utcai ruháim sem kihívóak, inkább csajosak, fiatalosak, de nem közönségek.


Egy kollégám akiről a fórum elején írtam, ő is azt hitte hogy ilyen kis könnyűvérű lányka vagyok a külsőm miatt, meg ahogy ültem, mentem (ezt a részét nem nagyon értettem) de lehet hogy lenne valami nagyon erős szexuális kisugárzásom? Azóta nagyon figyelek arra hogy hogy megyek, de kisugárzás ellen mit lehet tenni?

26. a6bc29c843 (válaszként erre: 25. - Ancsa19860211)
2012. okt. 14. 15:10

Ez tetszik: kerítésmenti híradó. :D

Igen, mivel én városi vagyok, kicsit ufó is. Első alkalommal, befutottak a házba, azt hitték a providentes jön.

25. Ancsa19860211 (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. okt. 14. 14:23

:)))

Ismerős, falun ez a kerítésmenti híradó:) Az egyik "térfigyelő kamera" látni vél vmit, a másik "antenna" rosszul veszi az adást, aztán hozzátesz vmit, a harmadik meg elvesz belőle:)

A lényeg, hogy ők jókat csámcsoghassanak a boltban meg a postán:)

24. a6bc29c843 (válaszként erre: 23. - 49f4a726e5)
2012. okt. 14. 14:04
Tudod, minél jobban tagadod, annál jobban ragadod. ;)
23. 49f4a726e5 (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. okt. 14. 14:02
Azigen :D:D
2012. okt. 14. 14:01

Egyébként tök egyszerű a képlet.

Egy kis faluba járok évek óta.

Egyszer visszajutott a fülembe, hogy lefeküdtem valakivel. Nem volt igaz, de nem hagyták abba. Kérdezte a srác, mit tegyünk. Mondtam neki, mondja nyugodtan azt, hogy igen jókat kefélünk. Megtette. Nincs pletyka. Ezt akarták hallani. :)

21. a6bc29c843 (válaszként erre: 20. - 49f4a726e5)
2012. okt. 14. 13:57
hmm...én meg kiteszem őket, mégis azt mondják inkább vessem le. ;)
2012. okt. 14. 12:45

Mi számít kihívó öltözködésnek szerintetek?

Nincs kint sem a mellem (picik úgyhogy nem is mutogatnám :D) sem a derekam. Tegnap mégis beszélgettem egy kollégámmal aki azt mondta lehet kicsit konzervatívabban kéne öltözködnöm..

2012. okt. 12. 19:15
Hát remélem abbahagyják :)
2012. okt. 11. 17:55
nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja,ha mégis majd abba hagyja
17. 49f4a726e5 (válaszként erre: 14. - Fiatal nő)
2012. okt. 11. 17:30
Nincs kint semmim, hisz mellem alig van, a derekam meg amúgy is fázós úgyhogy eszembe sincs kitenni semmimet sem.
16. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - 49f4a726e5)
2012. okt. 11. 13:57

Irigyek rád az idősebb nyanyák, amiért nagyobb hatással vagy a pasikra. Letojni.

Tegyél úgy, mintha meg se hallanád a pletyiket, beszélgess velük, majdcsak megtörik a jég.

15. felhőjáró (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. okt. 11. 13:46
Tudnék mesélni a munkahelyi pletykáról...pláne ha okot is adnak rá és aztán csodálkoznak ha kibeszélik a háta mögött.
14. Fiatal nő (válaszként erre: 12. - Era06)
2012. okt. 9. 08:40
Nem ezért vagy azért, de attól én is falra mászom, ha kilátszik az ember hátsója és/vagy bugyogója. Attól is rosszul vagyok, ha az embereknek kint az egész veséje, pláne hűvösebb időszakokban. És hát ja, a túlságosan mély dekoltázs sem éppen szimpatikus dolog.
13. cel (válaszként erre: 2. - 49f4a726e5)
2012. okt. 8. 14:36
A viselkedéseddel cáfolj rá a feltételezésekre.
12. era06
2012. okt. 8. 14:26

Ilyen mindig volt és lesz. Kinek nem inge...

A tapasztalataim, mikor morognak a munkatársak.

Csípőnadrág, amikor leguggol a lik is kint. Has ki, mell köldökig ki, (baleset veszélyes is lehet).

Diákok öltöztek így ki, a főnök el is zavarta őket felöltözni.

A főnökkel nem jó haverkodni, mindenki félre érti, nagyobb a gáz ha főnök is.

2012. okt. 8. 13:54

Azért veszélyes is lehet egy ilyen munkahelyi pletyka:(

Próbáld meg minimálisra csökkenteni a férfiakkal a mosolygást, mert az idősebb nőket ez zavarhatja. Mert savanyú a szőlő.

Lehet, te nem tartid magad kihívónak, míg a többiek igen.

Próbáld meg magad kivülűllóként elemzeni. Ha úgy találod, valamilyen szinten "jogos" akkor vegyél vissza, de ha nem, akkor nagy ívben...

10. mogyi
2012. okt. 8. 13:53

Szerintem nyugodtam ismerkedj, beszélgess a kollégáiddal, lányokkal, fiúkkal egyaránt. A fiatal, csinos lányokra általában mindig féltékenyek a régi kollégák. Friss hús vagy, naná, hogy rólad beszélnek. Azért figyelj arra, hogy ne dobáld magad, ha mész, meg, hogy normálisan ülj pl. A ruházkodásnál is figyelj azért arra, hogy ne túl kihívóan öltözködj, mégis csak egy munkahelyről van szó. Ha normálisan viselkedsz, meg fognak szeretni és befogadnak közéjük.

Én a Te helyedben nem választanék a munkahelyemről párt magamnak, hiszen ha a kapcsolat nem működik, utána rossz lesz együtt dolgozni stb.

2012. okt. 8. 13:36
Szarni a rosszindulatú emberekre!Te légy olyan,amilyen vagy.Ha megismernek,leszállnak rólad!
2012. okt. 8. 13:34
Jó magasról!! ;) :)
2012. okt. 8. 13:30
De egyébként kétszínűek is, mert mindig az arcomba mosolyognak... Teljesen sokkolt amikor visszahallottam ezeket. Amúgy is nagyon érzékeny vagyok, úgyhogy betett ez nekem.
2012. okt. 8. 13:27
Sajnos a rosszindulatnak, és a bunkóságnak áll a világ. Az emberek jobban tudják értékelni a sunyiságot, mint az őszinteséget.
2012. okt. 8. 13:26

Nem kell vele foglalkozni. Ilyen egyszerű.


Amúgy magam is hasonló típus vagyok, mint te, lehet, hogy az én hátam mögött is efféle dolgok kaptak szárnyra..? :D Nem tudom, de nem is érdekel... :D

2012. okt. 8. 13:26
Semmit. Néhány hét/hónap és elül a vihar.
2012. okt. 8. 13:25

Sajnos így van. Én alapból voltam mindig mosolygós, és rólam is mindig mindenki azt gondolta, és persze az irigyek még rosszindulattal alá is fűtenek annak, aki alapból kedves másokkal. Ráadásul még vissza is élnek azzal, ha valaki alapból kedves, és segítőkész, ki is használják rosszindulattal. Sokszor addig törnek borsot az orra alá, amíg ki nem rúgatják, hazugságokat kezdenek el terjeszteni az illetőről, piszkálják, pletykálnak róla, mert az irigység nagy úr...


Sajnos nem lehet mit tenni, mint hallgatni, és nem figyelni oda rájuk...

2012. okt. 8. 13:19

Új munkahelyem van, ahol én vagyok a legfiatalabb. Sokan bókolnak hogy ilyen olyan szép vagyok. Tegnap beszélgettem egy kollégámmal, akinek szimpatikus vagyok és elárulta hogy az első véleménye az volt rólam hogy könnyűvérű vagyok (Azért, mert közvetlen vagyok, mindig mosolygok mindenkire, és magabiztos vagyok) és várta hogy mikor fogja valaki azt mondani neki hogy XY-nal összejöttem.

Azt mondta kellemesen csalódott bennem, és hogy ezek után ha valaki engem "szidna", meg fogja neki mondani a magáét :DD


Vele ellentétben sokan tényleg azt hiszik hogy könnyűvérű vagyok (Talán azért mert aki csinos és mindig ad magára,az nekik egyenlő a könnyűvérűvel?) mert szeretek a pasikkal dumálni. Én fiúkkal nőttem fel, bennük jobban bízom mint a lányokban.

Mindenesetre a fél munkahely azt hiszi hogy be akarok pasizni, ami igaz, hiszen szeretnék én is kapcsolatban lenni, és nem egy pasi van aki tetszik a munkahelyen (pontosabban 3), de foglaltak mind, így nem szólok bele az életükbe. Viszont ha úgy hozná a sors, hogy egyedülállóak lennének és jól megértenénk egymást, akkor úgy belemennék a kapcsolatba, ha Ő(k) kezdeményezne, én nem erőltetek semmit.


Na szóval lényeg a lényeg: Könnyűvérűnek néznek sokan mert mindig mosolygok (alapból mosolygok még a nőkre is...), szeretek a pasikkal beszélgetni, és állítólag furán vonulok, ülök (ezt a munkatársam sem tudta elmondani rendesen, de a lényeg hogy olyan kihívó?).

Mivel új vagyok ezért sokszor én vagyok a beszédtéma gondolom, és szeretnék a nőkkel is jóban lenni nagyon. A kolléganők egyébként 30-60 éves korúak, legtöbbje elvált, egyedülálló.


Jajj és egyébként 23 éves vagyok:)

2012. okt. 8. 13:18
Munkahelyi pletyka ellen mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook