Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mátrai borzaskára nem tapadt meg a massza. Mi lehetett a baj? fórum

Mátrai borzaskára nem tapadt meg a massza. Mi lehetett a baj? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 7. 17:15
Én úgy csinálom, hogy az olajba elteítek egy adag masszát (én a masszát érzésre csinálom, krumpli-liszt-tojás-só), rá a húst és megint masszát, hogy a hús széleire is jusson és befedje a húst. Aztán egy kis idő után megfordítom. Vastag és kiadós.
8. Szivárványlepke (válaszként erre: 6. - Lolka78)
2012. okt. 7. 17:03
igen kisütöttem. nem lett rossz, csak láttam valami nem kerek, már lassan el is fogyott még így is...
7. Szivárványlepke (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2012. okt. 7. 17:02
köszi a receptet. nekem hígabb volt.
6. lolka78 (válaszként erre: 4. - Szivárványlepke)
2012. okt. 7. 16:57
szerintem jó, bár lehet elég lett volna egy tojás... már az összes husit kisütötted? próbáld lisztbe forgatni, mielőtt masszázod... ugyanígy jártam egyszer én is, ahogy Te, csak azért vágtam a választ :)
2012. okt. 7. 16:54

Találtam itt egy receptet és idehoztam, hátha megtudod belőle amit akarsz:))



Mátrai Borzaska



Kategória:


Húsételek



Hozzávalók:


80 dkg kicsontozott sertés karaj (vagy 2 nagy csirkemell),

só,

őrölt bors,

50 dkg burgonya,

1 tojás,

4 evőkanál finomliszt,

a sütéshez bőven olaj,

A tálaláskor:

2 dl tejföl,

10 dkg reszelt sajt



Elkészítés:


A húst nyolc szeletbe vágjuk, és alaposan kiverjük, megsózzuk, borsozzuk, egy órára behűtjük. Közben a burgonyát meghámozzuk, a reszelő középső (durva) fokán lereszeljük, és fél óráig állni hagyjuk. Ezután a burgonyát kissé kinyomkodjuk, a nyers tojással és a burgonya nedvességétől függően 1-2 evőkanál liszttel összedolgozzuk, megsózzuk, megborsozzuk. A hússzeleteket papírtörlővel leitatjuk, utána először lisztbe mártjuk, majd a burgonyamasszába forgatjuk, hogy teljesen beborítsa. Nagy serpenyőben felmelegítjük az olajat (ne legyen túl forró!), és a krumpliba bundázott hússzeletek mindkét felét szép pirosra sütjük. Papírtörlővel bélelt tálra szedjük, hogy a felesleges zsiradékot leitassa.

Tanácsok:


Tálaláskor a tányéron tejföllel(AKI SZERETI A TEJFÖLBE TEHET ZÚZOTT FOKHAGYMÁT) megkenjük. Reszelt sajttal megszórva, párolt zöldséggel kínáljuk.

Én hercegbnő burgonyával imádom.....



Felvitte:


lzsuzska, 2009-01-22, 13:06

4. Szivárványlepke (válaszként erre: 3. - Lolka78)
2012. okt. 7. 16:54
ezt kihagytam.köszi. az arány szerinted jó?
2012. okt. 7. 16:52
Lisztbe kell forgatni, mielőtt panírozod a masszával :) és úgy jobban rátapad
2012. okt. 7. 16:47
Most csináltam először mátrai borzaskát. fél kiló húsihoz csináltam 30 dkg krumplit, tettem bele sót , borsot, 2 tojást, és 15 dkg lisztet, és 1,5 dl vizet, de nem tapadt meg a húsin. Rossz volt az arány? van valakinek egy jobb?
2012. okt. 7. 16:45
Mátrai borzaskára nem tapadt meg a massza. Mi lehetett a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook