Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baleset során térdszalagjaim sérültek, mi a lggyorsabb gyógymód szerintetek? fórum

Baleset során térdszalagjaim sérültek, mi a lggyorsabb gyógymód szerintetek? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 10. 10:50

Sziasztok!

Egy rossz lépésnél kibicsaklott a térdem de ilyen már többször elő fordult.

1-2 nap alatt rendbe jött.

Most viszont fel van dagadva a térdem.

Szerintetek mit csináljak?

2008. febr. 5. 07:47
Preludin forte,gyógynövény boltból,de lehet hogy gyógyszertárban is van.
20. maszatt (válaszként erre: 19. - Pocika)
2008. febr. 4. 10:09
Köszönöm a hozzászólást! :))))
19. Pocika
2008. febr. 3. 21:12

Hali,

Nem akarlak keseríteni, de nekem, "csak" bokaficamom van, részleges szakadással, de egy hónapig kell hordanom a bokarögzítőt(már 2 hete vagyok itthon és még a következőt is itt töltöm), pihenéssel egybe kötve majd egy hónapig még fáslit, vagy gumizoknit.

De jó pár hónapot mondanak, hogy rendbe jön.

Nekem az Action krémet ajánlották.

Nekem mindenki azt ajánlja, hogy most pihenjek, mert később megbánom, ha nem gyógyul meg teljesen.

Gyógyulást!!!

2008. febr. 3. 15:38
Igen, a Traumeel gyógyszertárakban kapható. Van belőle tabletta és krém kiszerelés is. Szerintem a krémmel jobban jársz. Tablettát majd akkor, ha műtétre kerülne a sor.
17. maszatt (válaszként erre: 16. - Nyusz33)
2008. febr. 3. 09:08

Rendben,doktornéni :))))

Holnap megyek bioboltba és beszerzem az E-vitamint.A krémet gyógyszertárban lehet kapni homeopátiás készítményként?

2008. febr. 2. 22:06

Szerintem a steppaerobic legfeljebb segített, nem árthatott.

Ami a krémezést illeti: leveszed a merevítőt, bekened, vársz pár percet, és már mehet is vissza a merevítő. Úgyhogy ez nem kifogás!

A Traumeelt ennek ellenére javaslom. Nálunk a lányunknak egyszer véletlenül rácsuktuk a 4 ujjára a kocsi ajtaját. Képzelheted, milyen zúzást csinált rajta. Hazamentünk, bekentük, aztán el a röntgenre. Nem törött el, szerencsére, de a lényeg: MÁR AZNAP DÉLUTÁN írt azzal a kezével, és szinte alig kékült be, duzzanat is alig lett rajta. Akinek már csukta oda az ujját bármilyen ajtó, annak van viszonyítási alapja.

És persze az E vitamint. Ne gyógyszertárban vedd, mert nagyon-nagyon drága. Sokkal olcsóbban nagyobb adagban lehet kapni testépítős vagy Natura boltokban. 400 NE-st vegyél, és eleinte nyugodtan szedhetsz belőle napi 2-t. Aztán 1 hét múlva visszaveheted napi 1-re, és az maradhat sokáig. A szöveteid hálaimát fognak zengeni neked érte.

15. maszatt (válaszként erre: 14. - Nyusz33)
2008. febr. 2. 16:16

Szia nyusz!

Köszönöm a segítségedet,megfogadom a tanácsaidat!

28 éves vagyok,szerintem még van esélyem a regenerálódásra.Most egy "deep relief"nevü krmmel kenem,remélem jobb lesz,bár ritkán kenem,mert a doki azt mondta éjjel-nappal hordjam ezt a merevítőt.Lehet,hogy inkább a krémezést kellene előnyben részesítenem?

Egyébként 2 évig heti 3-5ször steppaerobicoztam,lehet,hogy az volt a bűnös!

2008. febr. 2. 11:37

Distorsio gen.l.d.=jobb oldali térd meghúzódása

Elongation LCM gen.l.d.=belülső oldalszalag megnyúlása.


Mindenképpen jó lenne, ha

1. szednél E vitamint, mivel az nagyon fontos a szövetek rugalmasságának visszaállításához

2. kennéd Traumeel krémmel (ez egy homeopátiás krém mindenféle sérülésekre, hogy gyorsabban gyógyuljon.


Ha vigyázol rá, és kíméled, akkor van esély rá, hogy regenerálódik. (persze a korodtól is függ, meg a vitaminfogyasztástól)

Ha nem javul, akkor egy elég egyszerű műtéttel megoldható: oldalt bemásznak egy pici lyukon, és apró hegesítésekkel "bevesznek egy kicsit" a kinyúlt szalagból. Járni egyből járhatsz, amint lemegy róla a duzzanat, csak bizonyos testmozgást nem csinálhatsz, míg meggyógyulnak a hegek.


Ez egyébként jó hír: a beírtak szerint a térded belsejében nincs keresztszalagszakadás. (Persze, ha a doki jól nézte. Úgyhogy én a helyedben azért keresnék egy jó sportsebészt, hogy megnézessem.)

13. maszatt (válaszként erre: 12. - Nyusz33)
2008. febr. 1. 19:56

Szia nyusz!

Tehát a diagnózis:Distorsio gen. I.d.

Elongatio LCM gen.I.d.

Nagyon köszönöm

12. nyusz33 (válaszként erre: 11. - Maszatt)
2008. febr. 1. 17:45
Ha nem titok, írd be ide latinul, és lefordítom ;)
11. maszatt (válaszként erre: 10. - Nyusz33)
2008. febr. 1. 14:37

Köszönöm.

A papíromra van vmi írva,de latinul....

Én az Országos Baleseti Intézetben voltam tegnap,de lehet,hogy el kellene mennem egy jó sportorvoshoz.Köszönöm a tanácsot.

2008. jan. 31. 21:16

Maszat!


Jobbulást!

Faggasd ki az orvost, vagy gépeld be ide a diagnózist a lapodról, hogy mielőbb megtudd: melyik szalaggal mi történt.

Ha még nem csináltak különböző "húzgálós" teszteket és ultrahangot vagy MR-t, akkor menj el egy jó sportorvoshoz, vagy a Knollhoz, és akkor végre tisztán láthatsz.

A térd nem játék - vigyázz rá!

2008. jan. 31. 21:09

De aranyosak vagytok,hogy ennyien írtatok :)))

Bár nem mondták melyik szalag,szerintem oldal,nem szakadt el "csak megnyúlt".Már sokszor volt ilyen "balesetem"de utána a hirtelen mozgástól(pl.leguggoltam majd reflexszerűen hirtelen felálltam)visszaállt a helyére,bár kicsit fájt.Viszont most nagyon fáj az orvos azt mondta(tegnap késő este mozdultam hirtelen)erőltessem a teljes talpon egyenes tartással a járást,de nem megy,betojok!!!Most cataflam-ot szedek 3x1-et.

2008. jan. 31. 20:41

Maszat!


Ha elszakadt a keresztszalag, akkor nem fog használni sem DONA, sem más. Sőt. Úgy jársz, mint a férjem: egy balesetben elszakadt a keresztszalag, de konzervatívan kezelték. 20 évig nem volt panasza. Aztán lett, és a műtétkor kiderült, hogy a sok-sok évig műtetlen keresztszalag miatt a térdízületben lévő "mikrokotyogás" szétkoptatta a porcot. Ezért nem lehetett sima szalagpótlással megúszni, helyette a porcot is megpróbálták javítani, ami miatt most 1 évig nem végezhet állómunkát, és soha nem lesz már a régi a térde, mert az új porc nem olyan erős, mint a régi.

DONA-t ő is szed, hogy az új porc minél erősebb legyen. De a DONA hatóanyaga a porcképzést segíti - nem a keresztszalagot gyógyítja.

A belső keresztszalaggal az a gond, hogy rendes szövet szakadás esetén vérzik, aztán a vér megalvad, szálak alakulnak ki benne, ami mentén hegszövet nő, majd ezt lassan lecseréli a szervezet normális szövetre. A belső keresztszalag viszont ízületi nedvben úszik. Ezért, amikor megsérül, vérzik, de a nedv azonnal higítja, és nem tud vérrög kialakulni. Emiatt nem jön létre híd a sérült részek között, és így nem tud magától meggyógyulni.

Egy keresztszalagszakadás - mint a férjem is példa rá - erős izomzat esetén évekig tünetmentes maradhat, miközben a porc lassan tönkremegy. Ha már tövig kopott valahol, akkor meg már késő.


Zolepapa! Nem volt szerencséje a férjemnek. Helyette kerestünk egy orvost (Knoll Zsolt), aki a fociválogatott keretorvosa volt(vagy most is az, nem emlékszem), folyton sportolókat műt, jelenleg a pécsi MIZO keretorvosa is ő, és amellett, hogy maga is nagy sportoló, és szintén keresztszalagszakadással műtötték korábban, a sportolók mind istenítik.

Magánklinikán műttettük a férjem térdét, és mindenestől 150 ezer volt, de megérte. Ennyit megér az ember lába.

7. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 4. - Nyusz33)
2008. jan. 31. 18:01
Bocsi,hogy kétszer irtam u.a.-t,de elment az egerentyű szabira.
6. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 4. - Nyusz33)
2008. jan. 31. 17:59
A férjednek hála istennek szerencséje volt, A leirt DONA gyogyi viszont használ.rákérdeztem mikor ? Kettő évet "jósoltak ",de most nagyon utálom mindet ,mert kétszer műteni egy törést,ráadásul ő a főorvos,szóval elegem van. Olyan a térdem a sok döglődéstől mint a Roti kutyáé./ dysplasia / Embereknél "arthrosis" a neve. A leirt DONA gyogyi az használ.
2008. jan. 31. 17:53
Addig "műtögették " a bal sipcsontomat,nem gipszelték hanem fémet raktak bele. A hosszú semmittevés után kiderült,hogy a térdszalagok és valami izmok "lazák ". Műtét idővel,javasolták,de egyenlőre orvos-undorom van. Ki kell iratni ,de kb 6-7 e ft egy kúra a "DONA" nevű kapszulából ill.porból. Úgy éreztem,jó ,de szünetet kell tartani. Addig nem fájt és talán erősebb volt. Keress a gyógyszerre a neten,vagy a "www.dr.info" oldalon. Remélem segitettem ,majd jelezd ! Gyors gyógyulást !
2008. jan. 31. 17:51

Oldalszalagok, vagy keresztszalag?

Ha elszakadt valamelyik, akkor mindenképp műteni kell. Ha csak beszakadt az oldalszalag, akkor talán a kímélet és az óvatosság elég. De keresztszalag nem gyógyul - az mindenképpen műteni kell.

Férjemet szeptemberben műtötték ún. egynapos sebészeti módszerrel. Elvileg egy hétfői műtét után szerdán haza lehet menni, és néhány hét múlva már mankó nélkül lehet újra járni. Gyógytorna, de mellette elképzelhető, hogy dolgozhatsz is, attól függ, mit.

Javaslom, ezt az oldalt mindenképpen nézd meg, és felül kattints a "Térdbetegek" gombra. Itt elolvashatod annak a dokinak a "Térdbetegek kézikönyve" c. kiadványát, aki a férjemet is műtötte. [link]

2008. jan. 31. 17:38
szia, nekem jan. 13-án volt sípcsont repedésem és begipszelték az egész jobb lábam, itthon vagyok fekvőgipszben. egy barátnőm meglátogatott, neki korábban volt síbalesete, és a szalagjai meghúzódtak. neki egy hétig gipszelték, és utána ő is valami járószerkezetet kapott. nem megy túl gyorsan a gyógyulás...nem akarlak lelkesíteni, de én is hasonló helyzetben vagyok. Eleinte biztos, hogy pihentetésre, tehermentesítésre lesz szükséged. Én homeopátiás bogyókat szedtem, amik támogatják a gyógyulást, majd meglátjuk, használt e.Gondolom finom masszázzsal, tornával lehet majd segíteni...
2008. jan. 31. 17:07

Sziasztok!

Ha valaki járt már így,akkor várnám a tapasztalatokat.Tegnap történt kifordult a térdem,ma voltam sebészeten,röntgenezték,szalagok sérűltek.Nem tudok ráállni a jobb lábamra,pedig kaptam egy kész szerkezetet(gipsz helyett),de nagyon-nagyon fáj.Minél előbb vissza kellene mennem dolgozni,mit tegyek??Várom a hozzászólásaitokat.Köszönöm.

2008. jan. 31. 17:04
Baleset során térdszalagjaim sérültek, mi a lggyorsabb gyógymód szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook