Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Állandóan szédülök! Mit tehetnék ellene? fórum

Állandóan szédülök! Mit tehetnék ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. júl. 21. 13:51

még a vérszegénység, alacsony vérnyomás is közrejátszhat.


de valószínű, hogy itt most inkább a stresszről van szó.

74. Nikike1988 (válaszként erre: 73. - Tavasz007)
2016. júl. 20. 22:44

Lehetsèges mert igazábol azòta van ez..

Kicsit olyan bizarr ez az egèsz.Nem is èrtem

Mindig is szorongòs voltam,depim is volt.

Èvek òta szedem a Cipralexet,a frontint letettem pár hònapja (azòta gyomorproblèmáim lettek) :(

Szòval nem stimel valami...


Pszichològusra gondolsz?

73. tavasz007 (válaszként erre: 69. - Nikike1988)
2016. júl. 20. 21:14

hat, igen, akkor itt keresendo a problema gyokere.

FElhozhatott más dolgokat is tudatalattiból.

Szerintem az életben a legjobb befeketetés egy terápia. Belső kuszaságunk sok betegségnek az okozója.

72. Nikike1988 (válaszként erre: 71. - Mirciliza)
2016. júl. 20. 20:53

Szia.

Milyen tüneteid voltak?

2016. júl. 20. 15:53
Szia en betagen tablettat kaptam erre az orvostol. Kerdezz utana remelem segit. Jobbulast kivanok neked.
2016. júl. 20. 13:20
cukrod mennyi? attól is lehet.
69. Nikike1988 (válaszként erre: 68. - Tavasz007)
2016. júl. 19. 23:30

Igen volt.Páromnak volt egy balesete (leesett a lètrárol ès eltört a csuklòja..)

Ez is okozhatta?

2016. júl. 19. 22:21
Érdemes elgondolkodni, h mikor kezdődött, és mi történt előtte. Valakit elveszítettél, vagy bármi, ami megrázhatott..
2016. júl. 19. 21:19

A vèrvètelen a vas értékem 10.1volt ,minimális 10,7.

szerintem ez annyira nem vèszes hogy ettől szédüljek?

2016. júl. 19. 21:17
Sziasztok.olyanokkal szeretnék beszélgetni akik szèdülnek.
2014. júl. 4. 10:16

Engem neurológushoz küldtek most,remélem okosabbak leszünk.

Fül-orr.gégészeten szemteke rezgést állapítottak meg,mást nem.

2013. máj. 3. 11:55
okozhatja vitamin hiany,vernyomasproblema,idegeskedes...
2009. ápr. 24. 19:28

[link]


[link]


Itt olvashatsz a sorstársaktól,ki mit tapasztalt.

2009. ápr. 24. 19:19
Próbáld ki.Bár érdemes előtte megbeszélni az orvosoddal mert nem tudni nálad mi okozza.Ha az első 10 vágódásnál van olyan érzésed,hogy jé most nem szédültem akkor érdemes folytatnod.A doki szerint valamilyen "piszok" került az egyensúlyszervbe.Én is csodálkoztam de nekem használt.Igaz azért a biztonság kedvéért elkezdtem én is szedni a Bet...-t.
61. N.75
2009. ápr. 18. 12:10

Sziasztok!

Szédüléses panaszokban sajnos nekem is van tapasztalatom. Február közepe óta folyamatosan tart nálam, fekve is. Nekem nem forgó jellegű, inkább bizonytalanságérzés ez. Vérképem, vérnyomásom rendben, hallásvizsgálat jó, szemész nem talált semmit. Voltam otoneurológusnál, fülésznél és végül neurológusnál.Minden vizsgálat negatív eredménnyel zárult. Mindenki mást mond, szerintem találgatnak. Okozhatja vírusfertőzés (előtte felsőlégúti vírusfertőzésem volt), túlzott stressz, "el fog múlni". De ez egyrészt borzasztóan zavaró állapot, másrészt kezdek aggódni, nehogy vmi komoly legyen a baj. Most küldtek el CT-re, remélem ott sem látnak majd semmi kórosat.

Valamire viszont felfigyeltem a napokban, ami talán nektek is segíthet: kiropraktőr orvos. Sajnos csak 5 db van az országban és mind Budapesten, én pedig messze vagyok a fővárostól. Oda ugyanis elég sok alkalommal kell menni, nem egyszeri kezeléssel segít. Állítólag rossz tartás, gerincproblémák, elmozdult csigolyák... nagyon gyakran okoznak akár szédüléses és fejfáfsos tüneteket is, mert elnyomnak idegpályákat. Nekem a neurológus is megjegyezte és én is érzem, hogy a nyakam és a vállaim merevek, fájnak. Talán ez segítene.

Dr Szirmai Ágnes foglalkozik szédelgőkkel, nagyon kedves fül-orr gégész, neurológus, otoneurológus.

60. supin (válaszként erre: 59. - Anyamaci13)
2009. ápr. 17. 08:45
Tényleg jó is?
2009. ápr. 17. 08:37

Sziasztok! Furcsának fog tűnni ez a gyógymód de a dokim ajánlotta és ezt más doki is megerősítette,hogy jó.Érdemes kipróbálni,használ.

Ülj le egy nagy kényelmes ágyra.Dobd magad oldalra mindegy melyikkel kezded.Amikor az oldaladon fekszel számolj lassan15-ig majd ülj fel.Számolj 10-ig majd a másik oldaladra dobd magad.Ezt csináld meg 10szer egymás után.Az elsőknél még szédülni fogsz de ez elmúlik.Ezt napi szinten kétszer háromszor érdemes csinálni.Ha rosszabbodna akkor hagyd abba.

2009. ápr. 16. 13:04

Szia!


Még szemészeten nem jártam..

Lehet el kéne mennem? Amúgy mostanában sokat fáj a nyakam, lehet, hogy meszesedés..

De lehet, hogy tényleg meg kéne nézetnem a szemem.

Te már jobban vagy?? :)

57. toncsimimi (válaszként erre: 30. - Monita026)
2009. ápr. 14. 15:38

Szia!

Nekem is volt egy időszakom, amikor sokat szédültem. A háziorvos először a szemészetre küldött el. Végülis nem derült ki, hogy mi volt a baj, egy idő után magától megszünt a szédülés.

Jártál már szemészeten?

2009. ápr. 14. 15:21

Köszönöm a segítségeteket. Aranyosak vagytok...

Aki szédül annak jobbulást kívánok.

2009. ápr. 11. 10:47

Az első, hogy kérj beutalót neurológiára,vagy keres fel magánrendelésen neurológust.

Sok kiváltó oka lehet, az enyém az egyik:

Nálam kb egy éve kezdődött a szédülés. A kivizsgálás után megállapították, hogy nálam az okozza, hogy a nyakamnál meszesedés van és ez akadályozza az erekben a vér áramlását. kaptam gyógyszert, ami elmulasztja, de csak kb 1 hét 10 nap után fejti ki a hatást. Elmúlik, majd kb két hónap után kezdődik előlről. Ha időben elkezdem szedni újra a gyogyót akkor hamarabb túlesek rajta. A legrosszabb reggel ébredés után,akkor néhány percig nem mozdulok, mert akkor megindul a világ. Nap közben minden mozdulatot meg kell gondolnom, elhamarkodott lehajlást, felnézést megbánok.


Azzal búcsúzott a doki, hogy "ettől még 100 évig élhetek, csak szarul fogom érezni magam közben".

Szép kilátás.

54. erdei gyümölcs 13 (válaszként erre: 48. - Monita026)
2009. ápr. 10. 16:38
Az Emeri vizsgálat olyan,fel kell feküdni egy ágyszerüre, betolnak egy felül henger alakú akármibe - ugye a nevét nem tudom, amely teljesen elzár a külvilágtól, de nagyon világos van benne. Bekapcsolnak valamit, amely lo-l5 percig állandóan kattog, fényképeket készít. Ezt azért tudom, mert én már feküdtem benne. Kilehet bírni, egyedül az a rossz, hogy nem lehet mozdulni sem.
2009. ápr. 10. 15:22
Lehet, hogy semmi komoly, de azért ha többször előfordul, akkor menj el az orvoshoz. Vitaminhiány, alacsony vérnyomás is okozhatja.
2009. ápr. 10. 15:03

Ha érzed hogy szédülsz, ülj le vagy állj meg egy percre és vegyél mély levegőt. Tartsd bent ameddig tudod majd lassan fújd ki. Nekem ez segíteni szokott.

Jobbulást

2009. ápr. 10. 15:00

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Simán okozhatja vashiány, vérszegénység, hirtelen mozdulatok, minden ami agyi oxigénhiányt okoz. Még a vitaminhiány is okozhat ilyesmit.

Táplálkozz kiegyensúlyozottan és ha nem múlik doki. Lehet Meniere betegség is, de akkor nem a neurológián hanem a fül-orr-gégészeten a helyed.

50. 6eead9eb79 (válaszként erre: 47. - Monita026)
2009. ápr. 10. 11:45
neurológiára kérj beutalót a háziorvosodtól és ott adnak ilyen vizsgálatokra papírt időpontot.
2009. ápr. 9. 20:38
És ha nem vállalom a festést, akkor is kimutatja ha van valami bajom????
2009. ápr. 9. 20:37
Az emeri vizsgálat milyen?
2009. ápr. 9. 20:35
Igen azt fogom tenni, elmegyek orvoshoz. De a háziorvosom azt mondta, hogy nem adhat beutalót a kopony CT re. Akkor ki ad, azt nem tudod?
2009. ápr. 9. 20:12
Szerintem nem játék a szédülésed, sürgősen menj el orvoshoz. A CT vagy Emeri vizsgálat kimutatja, ha valami rendellenesség van. Nem mindenki vállalja a festést, anélkül is megnézik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook